Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#421 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 19:39

Možnost výberu to právě nedává, protože dobře vybavené malé telefony u nás nikdo neprodává! Všude jsou je ty obludy... tak jakýpak výběr?

 

Xperia compact Z1 - 5 jsou podle mě moc dobře vybavené telefony se slušnou výdrží baterie. A nijak přehnaně velké. Jednička je na netu za 6100,-  Na jedné stránce je dokonce za 4365,- ,ale tam bych asi já osobně nenakupoval.

http://plebis.eu/pro...Z1-COMPACT.html


  • 2

#422 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 7:21

Proč ho snímat? Stačí rovnou použít, když už je tam, kde ho chceš použít.

"správné použití je jen otázka zvyku" jo, ale používat telefon jen v rukavicích není to pravé. A ta čtečka je pak k ničemu.

 

A jak bys to asi tak udělal? Zkoušel jsi to v praxi, nebo "to jen někde psali"? ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#423 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 19:18

Já ne, testovali to kolegové z firmy ICZ a pak předváděli na jedné konferenci. Od té doby se ty laciné čtečky nezměnily. Jo, jsou i těžko oblbnutelné, které měří vodivost pokožky, teplotu, tep. Ale ty by mohly zdvojnásobit cenu telefonu.


  • 0

#424 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 19:55

I kdyz je nejaka ctecka oblbnutelna, porad je to lepsi uroven ochrany, nez kdyz cmaras nejake gesto do deviti puntiku. To je treba si uvedomit...


  • 0

#425 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 9:13

Má někdo nějaké zkušenosti s Lenovo Vibe P1m? Jsou na něj celkem kladné recenze a láká mne i kapacita baterie. (ano, vím, že nemá kompas ale bez toho se dá žít a lovit)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#426 mskopek

mskopek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 10:22

Má někdo nějaké zkušenosti s Lenovo Vibe P1m? Jsou na něj celkem kladné recenze a láká mne i kapacita baterie. (ano, vím, že nemá kompas ale bez toho se dá žít a lovit)

 

Má ho manželka a nestěžuje si, zpracování je super, výdrž baterie je taky výborná ..... má ho "pořád" v ruce, hodně volání a občas dáme nějakou tu kešku a zatím neměla problém. Vydrží jí tak 2 dny, při normálním používání by se na ty 3 dny dalo dostat :) 


  • 0

#427 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 18:54

I kdyz je nejaka ctecka oblbnutelna, porad je to lepsi uroven ochrany, nez kdyz cmaras nejake gesto do deviti puntiku. To je treba si uvedomit...

No tak promiň, já myslel, že se bavíme o bezpečnosti, ne o ochraně proti náhodnému odemčení telefonu v kapse. Ale na to je to zase málo spolehlivé a riskuješ nedostupnost telrfonu, pokud otisk nepozná. Nevím, jak je to spolehlové např. po zranění prstu.


  • 0

#428 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 19:31

Vsak ja se take o bezpecnosti bavim. Nech kamaradum v hospode na ctvrt hodiny svuj mobil a chci fakt videt, jak tam zfalsuji ten otisk. Nebo jak ten otisk falsuje nejaky kapsarsky blbecek pred bazarem. K tomu je tahle bezpecnost urcena, a na to bohate staci!

 

Zadnou nedostupnost neriskujes. On se totiz zadny takovyto system nespoleha na jeden otisk, ale klidne vsechny prsty na obou rukach. Leda ze bys v terenu prisel o obe ruce, to bys pak musel pouzit nouzove prihlaseni pres heslo, ktere bys vytukal jazykem. :P


  • 3

#429 SamsakCZ

SamsakCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2016 - 17:11

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s vydrzi baterky pri pouziti GPS u Honoru 8 nebo Lenovo vibe P1 (PRO)? Pripadne dalsi telefony, ktere jsou na tom parametrove dobre a cenu max 12k...

Diky


  • 0

#430 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2016 - 22:57

Mám Lenovo Vibe P1 PRO a telefon jsem kupoval kvůli velké kapacitě baterie a solidnímu chipu s gps. Vše ok, celodenní kešování vydrží bez problému (šetřím vypínáním displaye při přechodu mezi kešema) a přesnost gps je dle mojich zkušeností hodně dobrá. 


  • 0

#431 SamsakCZ

SamsakCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2016 - 23:50

diky, ptam se, protoze mam L820, kde dneska uz vicemene neni zadna podpora a diky politice microsoftu stale nejsou (vetsinou) aplikace srovnatelne kvality jako na jinych platformach... nehlede na to ze baterka se vystavi po 4 hodinach vsedniho provozu a za pouziti gps nebo podobnych to jde dolu jeste rychleji. Proto jsem se rozhodl, ze dalsi telefon bude vybavem androidem, velkou baterii a pokud mozno taky odpovidajicim supportem ze strany vyrobce. Po dlouhem uvazeni mi zustaly v hledacku Honor 8 a lenovo vibe P2... mel by mit podobnou, ne-li jeste lepsi, vydrz jako P1.


Tento příspěvek byl upraven od SamsakCZ: 30 září 2016 - 23:50

  • 0

#432 Majenka07

Majenka07

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 13:14

Zdravím všechny kačery. Přispěji Vám taky svoji troškou do mlýna a třeba taky někomu trochu pomohu. Jelikož mi kleknul můj starej fonek, tak jsem taktéž pátrala po vhodné alternativě chytrého telefonu s požadavky - dobrá GPS, solidní výdrž baterie, slušné fotky, velikost do 5", systém android a za rozumnej peníz. Volba ve finále padla na Gygabite smart elite a co se keší týče, rozhodně to nebyla špatná volba. Testli jsme to na 13ti kešové serii z větší části tažené lesem a pokaždé nás GPS dovedla na metr ke keši - paráda :o), tedy za nás veliké plus. Telefon s aplikací C geo běžel parádně, nesekal se, offline použití také bez problému, radar na dohledání nebyl u keší ani třeba. Občas si lidi na recenzích stěžovali na kvalitu fotek, toho jsem se trochu bála - a ano v základním automatickém režimu jde o pod průměr kvality fotek. Po přenastavení foťáku na vysokou kvalitu a používání režimů však jsou fotky pro běžného uživatele v kvalitě přijatelné - jsou tedy ostré a pěkné, takže ve finále taky dobrý. Výhodou je, že telefon nemá předinstalovaného spoustu balastu - jen pár aplikací a ty co nechcete se dají smazat, takže taky super. Telefon je sice v plastu, ale za ty prašule (3300 - 3800 Kč - jak kde) to pro normálního extra nenáročného smrtelníka myslím není problém - stejně tak nezvučná značka. Suma sumárum si zatím myslím, že jsme koupí tohoto telefonu neudělali velkou chybu. Nicméně praxe ukáže, jak bude fonek šlapat třeba po roce :o). Kačerům a keškám zdar :o).


  • 0

#433 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 01 listopad 2016 - 13:35

K Gibyte se také mohu vyjádřit. Mám Gigabyte Gsmart Guru GX. Za ty peníze výborný telefon, ale ...

První kus jsem reklamoval hned druhý den. Fungoval jako kapesní ohřívač rukou a za dvě hodinky byla baterka prázdná. A to tam nic nejelo. Vyměnili mi ho na místě. Asi po čtyřech měsících přestalo fungovat GPS. Vše se tvářilo v pohodě, jen to nikdy nechytlo ani jednu družici. Opět výměna za nový, jen už jsem tři týdny čekal. Třetí kousek mám opět tak čtyři měsíce a má problém se signálem. Stačí trochu pokles a už nejde telefonovat, ani se mi nikdo nedovolá. Ostatní mobily se stejným operátorem na stejných místech fungují. Už se mi ho ani nechce reklamovat, zrovna tohle se blbě ukazuje. Jinak se dost přehřívá při intenzivnějším používání - hry. Ale to je problém i u jiných značek.

Telefon nosím v pouzdře, chovám se k němu slušně a na kešky ho téměř nepoužívám - mám navigaci.


  • 0

#434 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 14:17

Ná mém Lenovu nefunguje skoro nic :) A GPS má občas chybu i v kilometrech, kompas se točí jako by měl záchvat a tak podobně - a telefonovat se s tím taky skoro nedá - doma nemá signál a venku není nic slyšet :D Nevím, jaký telefon si koupím příště, ale určitě nebude z Číny.


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#435 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 15:41

Ná mém Lenovu nefunguje skoro nic :) A GPS má občas chybu i v kilometrech, kompas se točí jako by měl záchvat a tak podobně - a telefonovat se s tím taky skoro nedá - doma nemá signál a venku není nic slyšet :D Nevím, jaký telefon si koupím příště, ale určitě nebude z Číny.

Pokud nebude z Číny, tak to si toho moc nekoupíš. Jedině Samsung ;-)
  • 1

#436 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 16:10

Je to můj druhý čínský telefon (první byl Xiaomi a ten byl funkčně o 1000% lepší, nakonec se ale totálně rozpadl mechanicky). A že jsem jich vystřídal už opravdu hodně. A říci jedině Samsung, když Samsung je výrobce #1, zní dost divně, ne? :) O té čínské elektronice je to populární mem, ale já když se kouknu na krámy kolem sebe, tak je čína poměrně vzácná (elektronika se vyrábí v mnoha dalších asijských státech, a občas dokonce i jinde než v Asii).


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#437 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 18:17

Je to můj druhý čínský telefon (první byl Xiaomi a ten byl funkčně o 1000% lepší, nakonec se ale totálně rozpadl mechanicky). A že jsem jich vystřídal už opravdu hodně. A říci jedině Samsung, když Samsung je výrobce #1, zní dost divně, ne? :) O té čínské elektronice je to populární mem, ale já když se kouknu na krámy kolem sebe, tak je čína poměrně vzácná (elektronika se vyrábí v mnoha dalších asijských státech, a občas dokonce i jinde než v Asii).

Když se podívám na nejprodávanější značky mobilů, tak v desítce jsou jen dvě značky, které nevyrábějí v Číně, korejské Samsung a LG. Tak mi přijde vzácná nečína či nekorea.
  • 0

#438 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 19:36

Když se podívám na nejprodávanější značky mobilů, tak v desítce jsou jen dvě značky, které nevyrábějí v Číně, korejské Samsung a LG. Tak mi přijde vzácná nečína či nekorea.

Ovšem jen samotný Samsung má čtvrtinu trhu (aktuálně dle Wikipedie 22%). Druhý je Apple a iPhony se sice kompletují v Číně, ale jednotlivé součástky jsou ze všech možných zemí a design je americký. A kdo to vymyslel, navrhnul a kdo výrobu kontroluje je 1000x důležitější, než kde stojí fabrika. Totéž platí pro xperie, montovna stojí v Číně, ale vymyšleno je to v Japonsku. A hezky to bylo vidět na noteboocích Lenovo, každý rok jsem měl nový, firemní... dokud to bylo uvnitř ještě staré americké IBM, byly to skvělé notebooky, dnes je to čínský odpad (z jednoho právě píšu, další dva se mi tu povalují)...


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#439 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 19:53

Ja mam dobrou zkusenost zatim s Samsung Xcover 3 VE
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#440 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 22:54

Ovšem jen samotný Samsung má čtvrtinu trhu (aktuálně dle Wikipedie uhý je Apple a iPy se sice kompletují v Číně, ale jednotlivé součástky jsou ze všech možných zemí a design je americký. A kdo to vymyslel, navrhnul a kdo výrobu kontroluje je 1000x důležitější, než kde stojí fabrika. Totéž platí pro xperie, montovna stojí v Číně, ale vymyšleno je to v Japonsku. A hezky to bylo vidět na noteboocích Lenovo, každý rok jsem měl nový, firemní... dokud to bylo uvnitř ještě staré americké IBM, byly to skvělé notebooky, dnes je to čínský odpad (z jednoho právě píšu, další dva se mi tu povalují)...

Jen jsem psal repliku na to, když nechceš Čínu, můžeš mít jen Koreu anebo minoritního exota z jiné země. Design smartfounů je totožný. Tam už dlouho nikdo nic nevymyslel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama