Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#501 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 15:09

Na jaře jsem vsadil na  ASUS ZenFone Max ZC550KL a dodnes ani trochu nelituju. Obrovská výdrž baterie. Přestože používám obě simky, vydrží mi skoro 4 dny na keškách, kdy mám od rána do večera zapnutou GPS, appku a displej. Takto 12-14 hodin.


  • 1

#502 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 18:34

A muzu se zeptat, jaky model mas?
 

No, bohužel to tam není napsaný a krabici jsem asi vyhodil... Zkusim to někde vydolovat.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#503 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 19:24

Po sundání zadního krytu telefonu najdeš štítek, kde je IMEI a model. A pokud ani tam ne, máš android a tam to je. V Nastavení je položka buď O programu, případně Systém, nebo Moje zařízení... To podle verze droidu


  • 0

#504 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 21:23

zadní kryt to opravdu nemá :) v systemu to zkusim najit, ale to "podle verze" me trosku desi - fakt me nebavi se v tom bordelu hrabat


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#505 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2016 - 0:24

Moje zkušenost je takováhle:

 

iPhone 3Gs - nepřežil jeden pěší výlet do hor kdy začalo pršet cca hodinu po "startu" a následně 7 hodin pršelo (ne nebyl na dešti, byl pěkně v kapse u těla a pod pončem, jenže bylo tak vlhko, že se odporoučel). A ještě při vystupování z auta vypadl z kapsy a napraskl displej. 

Lenovo a328 - telefon jako takový poté co se z něj odinstaloval všemožný balast OK až na slabší displej. GPS po několika aktualizacích systému začala být nestabilní až nepoužitelná a velice záhy odešla baterie, takže byl vyměněn za BB. 

Blackberry Q5 - GPS s Blackberry i Android aplikacemi až do předposledního upgrade OK, pak s Android aplikacemi najednou děsně nestabilní a někdy se i úplně vypnula. Takže např na Wherigo nepoužitelné. Nakonec jeden pád na kole a odnesl to displej, začal zlobit bluetooth a wifi. Také vyměněn.

Samsung Xcover 3 - aktuálné vlastním - výdrž na baterie v běžném denním provozu kolem 2-3 dnů. S GPS to za hodinku sežere tak 12-20% baterky podle toho jak často je zaplý displej apod. Výhoda je možnost vyměnit baterku, když by se odporoučela.

 

Oregon 600 - žádným ze zmíněných trablů s baterií, GPS, vlhkostí, neodolností proti případnému i malému pádu netrpí a ve finále stál míň než ty telefony dohromady. A všechny pády, utopení v potoku nebo rybníku přežil. Jen neumí wherigo, jenže to neni vzhledem k podpoře týhle zábavný vychytávky ze strany jejího tvůrce nic moc překvapivýho. Vždyť to dneska celý žije díky nadšencům který si dali tu práci s programy jako Urwigo, Earwigo, WhereYouGo, OpenWig apod. Na wherigo mam v šupliku schovaný Colorado.

 

A asi tuším o který powerbance Kub4 mluvil. Powerseed 18000 - já mám a na dovolenou vozím Powerseed PS-15000 (údajně 15000 mAh) a nabil jsem s ní během dovči do úplného vybití 2x zmíněnej iPhone, 2x tablet Nexus 7 a 3x hodinky fenix 2. A jde nabíjet dvě zařízení současně.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 23 listopad 2016 - 0:28

  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#506 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 12:59

Po sundání zadního krytu telefonu najdeš štítek, kde je IMEI a model. A pokud ani tam ne, máš android a tam to je. V Nastavení je položka buď O programu, případně Systém, nebo Moje zařízení... To podle verze droidu

 

Souhlas - psal jsem o něm na jaře ( Asus ZenFone Max - uživatelská recenze ) a myslím, že je pořád super - a zejména za současnou cenu.

 

Kdo by ale chtěl přeci jen něco výkonnějšího, tak skvělý je taky Lenovo VIBE P1 Pro, který má taky 5.000 mAh baterii a nyní je taky za dobrou cenu.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#507 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 13:10

Kdo by ale chtěl přeci jen něco výkonnějšího, tak skvělý je taky Lenovo VIBE P1 Pro, který má taky 5.000 mAh baterii a nyní je taky za dobrou cenu.

 

Ten mám já. Zatím v pohodě, ale je fakt, že jsem s ním dosud nebyl nikde, kde by mu hrozila nějaká újma. Hledání bez problémů (i v lese), výdrž baterie fakt dostatečná, i když powerbanku s sebou rozhodně beru, ačkoliv pokud jsem zrovna nešel na lov v okamžiku, kdy byla baterie řekněme pod 40%, tak jsem ji ani nepoužil. Pokud se použije dodávaný adaptér a telefon se nechá při nabíjení v klidu, přepne se do nějakého turbo módu a dokáže se nabít do 100% hodně rychle (teď mluvím samozřejmě o nabíjení přímo ze sítě, nikoliv z powerbanky).


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#508 maskacp

maskacp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 17:51

Ahoj přemýšlím nad tímto Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global. Vlastní ho někdo a jaké jsou případné zkušenosti?

 
  • 0

#509 sitysoft

sitysoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2016 - 16:18

Ahoj. Chci se zeptat, zda je pro geocaching vhodný mobil Samsung Galaxy J5 2016. Používám apku c:geo. 

Díky za rady.


  • 0

#510 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2016 - 18:02

Ahoj. Chci se zeptat, zda je pro geocaching vhodný mobil Samsung Galaxy J5 2016. Používám apku c:geo. 

Díky za rady.

Nemá kompas. Což je opruz, ale lovit s tím jde.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#511 zezu13

zezu13

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2016 - 18:51

Ahoj, prosím o radu. Je na geocaching vhodný telefon Honor 5X. Děkuji za případné odpovědi.


  • 0

#512 sitysoft

sitysoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 13:55

Ahoj. Chci se zeptat, zda je pro geocaching vhodný mobil Samsung Galaxy J5 2016. Používám apku c:geo. 

Díky za rady.

 

Nemá kompas. Což je opruz, ale lovit s tím jde.

 

A co třeba Samsung Galaxy A3 2016?

Jak zjistím, zda má telefon kompas? Trochu se v tom začínám ztrácet. Co vše má telefon mít, aby byl vhodný i pro geocaching (c:geo)?


  • 0

#513 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 14:26

A co použít hlavu a strejdu Gůůůgla?

Vygůůůgleno o A3 2016 za 1,0s


  • 0

#514 sitysoft

sitysoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 14:35

A co použít hlavu a strejdu Gůůůgla?

Vygůůůgleno o A3 2016 za 1,0s

Opravdu díky za super radu.


  • 0

#515 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 15:04

Galaxy A3 (2016)

 

  Konektivita
  • ANT+

    Ano

  • Verze USB

    USB 2.0

  • Systém určování polohy

    GPS, Glonass

  • Vstup pro sluchátka

    3,5mm Stereo

  • MHL

    Ne

  • Wi-Fi

    802.11 b/g/n 2.4GHz

  • Wi-Fi Direct

    Ano

  • Bluetooth verze

    Bluetooth v4.1

  • NFC

    Ano

  • Bluetooth profily

    A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP, SAP

  • PC Sync.

    Smart Switch (PC verze)

     

     

    Sensory
    • Sensory

      Akcelerometr, Geomagnetický sensor, Hallův sensor, Sensor přiblížení, RGB Světelný Sensor


  • 0

#516 sitysoft

sitysoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 15:20

Galaxy A3 (2016)

 

  Konektivita
  • ANT+

    Ano

  • Verze USB

    USB 2.0

  • Systém určování polohy

    GPS, Glonass

  • Vstup pro sluchátka

    3,5mm Stereo

  • MHL

    Ne

  • Wi-Fi

    802.11 b/g/n 2.4GHz

  • Wi-Fi Direct

    Ano

  • Bluetooth verze

    Bluetooth v4.1

  • NFC

    Ano

  • Bluetooth profily

    A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP, SAP

  • PC Sync.

    Smart Switch (PC verze)

     

     

    Sensory
    • Sensory

      Akcelerometr, Geomagnetický sensor, Hallův sensor, Sensor přiblížení, RGB Světelný Sensor

 

Takže chápu správně, že je pro c:geo a tudíž i pro geocaching vhodný (A3 2016)? Bude fungovat i radar? (asi jo, když je tam geomagnetický senzor)

 

Jsem na tohle antitalent, tak potřebuji od někoho poradit. Nevím, co který senzor umí a zda je nutný.


  • 0

#517 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 16:01

Chápeš správně, ono dnes můžeš hledat kešky v podstatě s jakýmkoliv telefonem, který má GPS. U Galaxy A3 by mě osobně odradila RAM 1536 MB a baterie 2300 mAh. Ale to je jen můj názor. Vyber si co bude vyhovovat tobě. Nedávno jsem kupoval nový telefon také, sice ne kvůli GC, ale říkal jsem si, že se kouknu na různé debaty a recenze. Kdybych se na to nekoukal, udělal bych možná lépe.


  • 0

#518 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 16:50

 

Ahoj přemýšlím nad tímto Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global. Vlastní ho někdo a jaké jsou případné zkušenosti?

 

 

Kamarádka si ho teď kupovala. Doporučil ho manžel, jako dobrý výsledek cena/výkon/funkce. Zatím si ho nemůže vynachválit. Snad na něj budou po Vánocích slevy a půjdu taky do něj.


  • 0

#519 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 20:49

Takže chápu správně, že je pro c:geo a tudíž i pro geocaching vhodný (A3 2016)? Bude fungovat i radar? (asi jo, když je tam geomagnetický senzor)

Jsem na tohle antitalent, tak potřebuji od někoho poradit. Nevím, co který senzor umí a zda je nutný.

Mám A5, který se liší v podstatě pouze velikostí. Hledat s tím můžeš v pohodě...i tím radarem.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 27 listopad 2016 - 20:51

  • 0

#520 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 21:04

Nedivím se dotazům.

Akcelerometr, Geomagnetický sensor, Hallův sensor, Sensor přiblížení, RGB Světelný Sensor

 

Já jako myslím si PC gramotný nevím, co dělá Geomagnetický a co Hallův senzor. Geomagnetický bude určitě kompas, ale Hallův? Ten taky snímá magnetické pole. A RGB snímá barvu světla? K čemu?

 

A to ještě navíc když se dívám po technických specifikacích, tak se u spousty telefonů toto ani nepíše. Proto se nedivím, že se někdo ptá. Já bych se asi taky ptal.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama