Přejít na obsah


Fotka

Nebezpečná keška?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#81 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:11

S474N napsal/a:
BTW osobne jsem se o tom opetovne presvedcil pri ceste za Sipkou, kdy po jedne prijezdove ceste k ni projely v jednom dni desitky kaceru a vubec nikomu neprislo divne, ze tam stoji asi pul roku stare, pomerne luxusni vozidlo, rozbite sekerou. A tem co to prislo divne, tak se prisli jenom podivat, obcihnout a zase odjeli pryc. A tohle je presne ta lidska lhostejnost - a me osobne to vubec rozum nebere. Vzdyt se to muze stat komukoliv a urcite by kazdy uvital pomoc od druheho.


Lhostejnost?
Z čistě praktického hlediska: pomůže majiteli vozu že zavolám policii, když jsem neviděl pachatele, poblíž nikdo nikde není, policii nemám absolutně co říct (kromě "no, víte o tom teď zhruba to samé co já"), atd.?

Nebo jinak: v čem přesně bude svět lepší když to ohlásím policii, budu tam muset tvrdnout (bez užitku, když o tom vím to samý kulový jako oni), a pravděpodobně jediné co bude policii zajímat bude moje číslo občanky a co tam vlastně pohledávám?

Myslím to vážně. Něco jiného je samozřejmě nehoda, nebo podobná situace. Ale to že uvidím na cestě auto s rozitým okýnkem? Fakt si někdo myslí že policie přijede s psovodama, a bude nahánět potenciálního zloděje po lesích? A stejně se budou shánět po majiteli auta ...

A z hypotetického pohledu majitele auta: když najdu svoje auto rozbité, bude mi asi srdečně jedno jestli to už někdo jiný nahlásil nebo ne. Vliv to nebude mít vůbec na nic.
  • 0

#82 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:14

Ano, majiteli vozu to pomůže!!! Protože ho policie zkontaktuje dřív, než mu z auta po nájezdu dalších a dalších zlodějů zmizí úplně všechno včetně volantu a registrační značky.
  • 0

#83 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 17:06

Mimon_team: mas zajimavy nick, ktery te evidentne i pekne vystihuje. A podle toho co pises, tak si v zivote asi ani zadne auto nemel, protoze jinak bys takovou broskvovinu nenapsal. Muzes to ohlasit a pokracovat svou cestou, ale dulezite je, aby se to zacalo nejak aktivne resit a ne aby cloveku vybrakovali jeste posledni zbytky cehokoliv.
  • 0

#84 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 17:19

Crocky a S4T4N napsal/a:
Ano, majiteli vozu to pomůže!!!


Koukám, že tady jste se hoši vztekli na naivitou Mimoně i za mě. :D

Takže jen doplním: Policie má v rámci ochrany majetku občänů povinnost takové auto zajistit proti dalšímu poškození. Většinou odtažením na jejich parkoviště. Do té doby by u něj měla zůstat hlídka. Je to stejné jako u vozu po nehodě, jehož majitel byl odvezen do nemocnice a o vozidlo se nemá kdo jiný postarat. Vpraxi to tak celkem funguje, jak jsem se osobně bohužel měla možnost několikrát přesvědčit.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#85 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 20:47

wmh napsal/a:

kolombo napsal/a:

Heulwen napsal/a:
Jenom pár faktů z myslivecké rodiny:

- Pravdou zůstává, že všichni myslivci jsou přesvědčení, že po setmění nemá nikdo v lese co dělat, tím méně tam, kde jim plaší zvěř. Pokud se chcete konfliktům vyhnout, stačí chodit na noční keš, když je zataženo. Myslivci si na posedávání na posedu vybírají zásadně jasné noci nejlépe kolem úplňku, kdy je dobře vidět. Také bávají na číhané nejčastěji za stmívání nebo při svítání. Mezi půlnocí a pátou ranní uslyšíte maximálně nějakého z posedu chrápat :-)


Před chvilkou jsem tuhle debatu konzultoval s myslivcem a představte si to z jeho strany:

Přijdete na posed, sedíte tam 2 hodiny a pak, když už by ta zvěř mohla vylézt, se přihrne banda s baterkama a je jasné, že z lovu divočáků nebude nic ....


Já si to dokážu představit, dokážu se o tom i s myslivci pobavit - znám jich dost a jednoho mám v příbuzenstvu. Bude na*ranej a dál co?
Ty bys na jeho místě "výstražně" vystřelil, předtím než začneš nadávat ? (což byla moje zkušenost).
Ono je dobré si uvědomit, že myslivec, stejně jako já, je v tom lese v danou chvíli (v mém případě konkrétně v příměstkém lesíku hned za zástavbou v MH) na návštěvě. A ani jedna strana by si tedy neměla ten prostor uzurpovat pro sebe.


Já se nezastávám ani jedné strany, já jen dnes něco dělal pro jednoho myslivce a tak jsem se ho na to ptal a tlumočil názor.

Pokud někdo střílí někomu nad hlavu, tak mu vůbec nepatří flinta do ruky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#86 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 0:03

No ono na tom neni moc co resit kdyz se to tak vezme. Pokud na posedu sedi myslivec, musi pocitat s tim,ze v lese i v tu nejpozdejsi hodinu muze byt clovek a strilet na jistotu. Jestli je pablb a chova se jako cvok, nahlasit to. Jestli je to parta pubertaku s petardami a jinym vybavenim, tak to uz je otazka lidske blbosti... Rozhodne nikdo nema pravo umyslne nekoho primo i neprimo ohrozovat strelnou zbrani a pokud jdu nekde na pasece apod., nevim co by to muselo byt za amatera,aby strilel bez overeni cile. (zkuste se vzit do jeho situace - vazne by jste riskovali strelbu do hybajiciho se krovi s tim,ze absolutne nemate tuseni, kdo nebo co tam je?) A co se tyka toho "nastvani se" na ty, kdo prijdou po setmeni do lesa - pokud mluvime o verejne pristupnych mistech, nema absolutne zadny narok. Nadavat muze,ale to je tak vsechno. Ja taky nejdu zmasakrovat nozem plavce, kdyz chytam ryby a nekdo se kus ode me zacne koupat a cakat...zkratka na to nemam pravo-nic dotycnemu (az na vyjimky) nezakazuje se tam koupat...
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#87 Mautinka

Mautinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 11:59

Mám prarodiče v Chocni a když jsem s geocachingem začínala, tak mi vyprávěli, "že se chodí nedaleko v lese po nějakých světýlkách". Myslím tedy, že mezi místními se o kešce ví. Až dnes jsem se tedy dostala k tomu, že si o ní něco přečtu a hle... Tak mě napadá. Nevím sice, jestli je autor kešky místní nebo zdaleka. Ale podle mě by se vyplatilo navštívit nějakou schůzi místních myslivců a prostě tohle téma "vynést na světlo" a probrat to s nimi. Vysvětlit o co jde, dohodnout se na nějakých "podmínkách přístupu" do lesa v kritických ročních obdobích. (I když do lesa je volný přístup.) Pokud se již tak nestalo.
  • 0

#88 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:52

Mautinka: domlouvat se muzes jak chces, ale ta dohoda je potom mezi tebou a myslivci. Jak se o ni dozvi kaceri, kteri pojedou okolo a v navigaci uvidi cache a pujdou si ji odlovit?
  • 0

#89 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:41

S474N napsal/a:
Mautinka: domlouvat se muzes jak chces, ale ta dohoda je potom mezi tebou a myslivci. Jak se o ni dozvi kaceri, kteri pojedou okolo a v navigaci uvidi cache a pujdou si ji odlovit?


Je to multina a navíc noční, tak si snad hledači přečtou listing, ne?
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#90 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:55

DeathOfRats: pokud pojedes zrovna kolem ni vecer a budes mit moznost ji odlovit, budes za zaobirat myslivci?
  • 0

#91 Mautinka

Mautinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:01

S474N napsal/a:
Mautinka: domlouvat se muzes jak chces, ale ta dohoda je potom mezi tebou a myslivci. Jak se o ni dozvi kaceri, kteri pojedou okolo a v navigaci uvidi cache a pujdou si ji odlovit?



Měla jsem spíš na mysli všeobecnou domluvu, mezi autorem a myslivci, pro všechny budoucí kačery.
  • 0

#92 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:28

Mautinka: ja tomu samozrejme rozumim, ale snazim se tu naznacit, ze kdyz budes treba 300km od domova a pojedes zrovna kolem teto cache, tak si ji proste pujdes dat bez ohledu na to, ze neni druhy sudy ctvrtek v lichem mesici, ale sobota vecer :D
  • 0

#93 Mautinka

Mautinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 14:38

S474N napsal/a:
Mautinka: ja tomu samozrejme rozumim, ale snazim se tu naznacit, ze kdyz budes treba 300km od domova a pojedes zrovna kolem teto cache, tak si ji proste pujdes dat bez ohledu na to, ze neni druhy sudy ctvrtek v lichem mesici, ale sobota vecer :D


Teď mi to došlo. Jasné. :-)
  • 0

#94 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 19:06

Alespoň těm myslivcům řekneš, že tam chodí "lovci pokladů", kde je poklad zakopán a ať si daj pozor, aby to někomu nenaprali do prdele ;) [Pozn.: Myslím, že je to lepší, než napsat do listingu, ať v případě problému kontaktují linku 158]
  • 0

#95 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 8:45

Subzero napsal/a:
Alespoň těm myslivcům řekneš, že tam chodí "lovci pokladů", kde je poklad zakopán a ať si daj pozor, aby to někomu nenaprali do prdele ;) [Pozn.: Myslím, že je to lepší, než napsat do listingu, ať v případě problému kontaktují linku 158]


v předchozí diskuzi jsem se dočetl, že myslivci zastávají názor, že v noci by nikdo neměl chodit do lesa. Chápu je v tom smyslu, když většina myslivců z mého okolí používá taktiku lovu "Všechny je postřílíme a pak zjistíme co je to za zvířata".

Stále mi však vrtá hlavou jedna otázka. Myslivci mají nějaký speciální ultra povolení kecat lidem do toho kam smí a kam nesmí chodit a v jakou denní či noční hodinu? Nemyslím si, že sebranka přiopilejch střelců, které jsem potkával na naháňkách by mohla racionálně uvažovat natož rozhodovat...
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#96 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 8:51

Lynxh napsal/a:
Stále mi však vrtá hlavou jedna otázka. Myslivci mají nějaký speciální ultra povolení kecat lidem do toho kam smí a kam nesmí chodit a v jakou denní či noční hodinu? Nemyslím si, že sebranka přiopilejch střelců, které jsem potkával na naháňkách by mohla racionálně uvažovat natož rozhodovat...

Jo povolení mají. Vydal jim ho soudruh Kalašnikov. (Tím jsem chtěl říci, že (1) ozbrojenec má vždycky pravdu a (2) když ji nemá platí bod 1).
  • 0

#97 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:02

poohDA napsal/a:

Lynxh napsal/a:
Stále mi však vrtá hlavou jedna otázka. Myslivci mají nějaký speciální ultra povolení kecat lidem do toho kam smí a kam nesmí chodit a v jakou denní či noční hodinu? Nemyslím si, že sebranka přiopilejch střelců, které jsem potkával na naháňkách by mohla racionálně uvažovat natož rozhodovat...

Jo povolení mají. Vydal jim ho soudruh Kalašnikov. (Tím jsem chtěl říci, že (1) ozbrojenec má vždycky pravdu a (2) když ji nemá platí bod 1).


Ok, svorně držme tlamy a nechme po sobě střílet :D Neznám mysliveckýho patrona, ale Kačeři by si nějakýho měly jmenovat a prosit ho o ochranu ;)
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#98 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:10

Lynxh napsal/a:

poohDA napsal/a:

Lynxh napsal/a:
Stále mi však vrtá hlavou jedna otázka. Myslivci mají nějaký speciální ultra povolení kecat lidem do toho kam smí a kam nesmí chodit a v jakou denní či noční hodinu? Nemyslím si, že sebranka přiopilejch střelců, které jsem potkával na naháňkách by mohla racionálně uvažovat natož rozhodovat...

Jo povolení mají. Vydal jim ho soudruh Kalašnikov. (Tím jsem chtěl říci, že (1) ozbrojenec má vždycky pravdu a (2) když ji nemá platí bod 1).


Ok, svorně držme tlamy a nechme po sobě střílet :D Neznám mysliveckýho patrona, ale Kačeři by si nějakýho měly jmenovat a prosit ho o ochranu ;)


myslivci maji sv Huberta, pro kacery by to mohl byt sv. Antonin Paduansky (patron ztracenych veci) ;)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#99 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:15

Nosferatu XIII. napsal/a:

myslivci maji sv Huberta, pro kacery by to mohl byt sv. Antonin Paduansky (patron ztracenych veci) ;)


Antonína Paduánského má i pošta... Ale patron není špatná myšlenka :-)
  • 0

#100 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:16

Co třeba Jan Nepomuk Neumann? Patron přepracovaných a vyčerpaných :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama