Přejít na obsah


Fotka

Nebezpečná keška?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#61 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 17:59

Lubos_H napsal/a:
... většinou kontrolujou jen alkohol zbraně jen tak kouknou a ktomu jenom na papíry od ní. je to škoda jednou bych na ní šel

A jak by sis to predstavoval? Mimochodem, kdybys nahodou zabrousil do zakona, tak majitel zbrane je povinnen zbran predlozit ke konkrole na prislusnem oddeleni policie. Pokud si v zakone najdes i co znamena prislusne oddeleni policie, tak zjistis, ze v realu ti nikdo nema co kontrolovat zbrane - coz zni i logicky, protoze kolikrat "manipulace" se zbrani prislusnikem samotnym nasobne zvysuje moznost nahodneho vystrelu ci jine ujmy na zivote/zdravi.

mike007 napsal/a:
kapsa: Sorry, ale kdyby po mně někdo střílel, tak bych se asi strachy pos*** ;)

Tak kdyby po me nekdo strilel, tak z vhodneho krytu opetuji strelbu :) Ted vazne, neni nic jednoduzsiho, nez se schovat za strom a vytocit 112/158, ne? Kolik z vas ustrasenych straspytlu, kterym bylo vyhrozovano se obratilo na tisnovou linku?

Chryseis napsal/a:
Pokud vím, tak laserový zaměřovač se u nás nesmí používat nejen k lovu zvěře, ale vůbec. Což mimo jiné znamená, že se člověk vystavuje průšvihu i kdyby ho měl jen u sebe.

Tak to vis opravdu spatne. Kdyz neco opravdu nevim, tak radeji lidi nemystikuji.

hrouda napsal/a:
Laserový zaměřovač (ne ukazovátko, ale zařízení určené k montáži na zbraň) je sám o sobě zbraní kategorie A, tedy zbraní zakázanou. Pouhé držení či nošení laserového zaměřovače, a to i samostatně bez zbraně, je trestný čin.
Zde je konkrétní text zákona, koukni na bod c.3

Jsem presvedcen, ze je to chybny vyklad. Laserovym zamerovacem se stava dle meho nazoru az po prichyceni na zbran. Ad aburdum, kdyz by si nekdo koupil klasicke laserove ukazovatko a montazi ho prichytil na zbran, tak se to jiz da povazovat za laserovy zamerovac. Jinak samozrejme, ze pokud se bavime o "tovarnim" zamerovaci, tak tam je to jasne zbran (respektive doplnek) kategorie A.
  • 0

#62 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 14:47

dr.vota napsal/a:
jen pár metrů od nás pózovala srna a nijak jsme ji nevadili...

To je presne :-) Ja myslim, ze s tim plasenim to myslivci dost prehaneji - pokud clovek nebezi s revem lesem lamajice vetve okolo, tak zver ani nehne brvou. Horsi vec jsou cerstve narozena mladata a hlupci, co nevedi, ze se na ne nesaha, a volne pobihajici nevychovani psi...
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#63 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 15:08

S474N napsal/a:
Jinak samozrejme, ze pokud se bavime o "tovarnim" zamerovaci, tak tam je to jasne zbran (respektive doplnek) kategorie A.


Ehm... co jiného jsem napsala já, než přesně tohle?B)
  • 0

#64 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 16:40

Chryseis: v tom pripade se omlouvam, spousta lidi si pod pojmem laserovy zamerovac nepredstavi prave onen "tovarni", ale berou za to i obycejne ukazovatko ;)
  • 0

#65 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 18:58

Myslím, že dostat se do takové situace chce velkou dávku smůly a jednoduché řešení neexistuje. V situaci kdy "na mě" někdo z posedu střílí a křičí, bych asi volil ústup. Proč?! Řešení (tuším) Kapsy je zavolat 158. K tomu můžu jen říct, že dřív než za nějakých 20 - 30 minut je nemůžeš čekat. Jsi někde v poli nebo lese. Bůh ví, jestli tě vůbec podle popisu cesty najdou (GPSky policie nemá, takže tvoje GPS pozice ti moc nepomůže) [Vlastní zkušenost s sanitkou uprostřed lesa na asfaltce. Šlo "jen" o zlomeninu, ale s dispečerem jsme naši pozici řešili několikrát]. Otázka je, jak bude vypadat těch 20 minut do příjezdu policie. To si netroufám odhadnout... Z toho plynulo další řešení: Počkat pod posedem nebo si s dotyčným popovídat. Buď je to myslivec (lepší možnost). Ten ti ale na policii čekat nebude a když tě uslyší, jak se domlouváš s dispečerem, z posedu sleze a odejde. Ty jsi v p... protože mu v tom asi nezabráníš a budeš jak p... čekat na příjezd hlídky. Možná to nebude myslivec, ale třeba pytlák. Ten na policii rozhodně čekat nebude a rubat (=rvár) bych se s ním rozhodně nechtěl. No a to ještě neuvažuji možnost, že půlka těch myslivců je zároveň u policie nebo se s nima zná z hospody a z lovů. Uznávám, že moje teorie jsou trošku "fantas magorie", ale chtěl bych jen naznačit, že řešení není jednoznačné a jasné. Hodně záleží na situaci a duševním rozpoložením obou jedinců. Já osobně bych asi volil ústup (a to předpokládám, že to do mě nikdo nenašije).
  • 0

#66 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 22:31

Subzero: vsak nikdo netvrdi, ze musis cekat. Vono kdyz tech hlaseni budou mit na zaznamu vic, tak uz to nebude nahoda a sami budou mit zajem na tom si ho "realizovat". Navic tisnova linka opravdu nic nestoji, takze rozhodne doporucuji volat.
  • 0

#67 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:20

Dispečer na tebe bude naléhat, abys tam počkal a sepsal s hlídkou zprávu. Hodně samozřejmě záleží na stylu ohlášení. Pokud jim však řekneš, že po tobě někdo stříli a míří na tebe laserovým zaměřovačem, nevím jestli pochopí, že jsi jen tak odešel a hlídka pak běhala zmateně po lese. Nicméně hlídka si tě pak kdyžtak najde doma (kdo z Vás nemá smlouvu s operátorem, že?). Proti volání nic nemám, ale myslím, že to tento problém nevyřeší.
  • 0

#68 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 16:27

Subzero: zajimave, ja mam opacne zkusenosti. Uz jsem takhle lovil i jednoho magora, co se prochazel verejne v Globusu s kverem. Nikdo na me nenalehal, abych pockal, naopak jsem sam aktivne vyhledal hlidku a pomohl jim dohledat toho exota.
  • 0

#69 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 16:45

Nepopírám, možná mám jen špatnou představu o práci policie. Přiznám se, že jsem na 158 nikdy nevolal.
  • 0

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 8:41

Subzero: a o tom to je. Jenze realne zkusenosti ma malokdo, vsude se to hemzi "teoretikama" a potom si to tady prectou dalsi lidi a rovnou si priste reknou, ze to nema smysl volat. BTW osobne jsem se o tom opetovne presvedcil pri ceste za Sipkou, kdy po jedne prijezdove ceste k ni projely v jednom dni desitky kaceru a vubec nikomu neprislo divne, ze tam stoji asi pul roku stare, pomerne luxusni vozidlo, rozbite sekerou. A tem co to prislo divne, tak se prisli jenom podivat, obcihnout a zase odjeli pryc. A tohle je presne ta lidska lhostejnost - a me osobne to vubec rozum nebere. Vzdyt se to muze stat komukoliv a urcite by kazdy uvital pomoc od druheho.
  • 0

#71 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:46

No, zkusenosti s polici mam nekolik a pozitivni rozhodne nejsou. Dve ukazky z realu: 1. Po udani GPS polohy jsem na ne cekal hodinu a pul, pricemz jsem jim po telefonu nekolikrat radil, jak tu polohu do GPS zadat. 2. Nahlasil jsem podezrele opustene vozidlo asi 3 km od jejich sluzebny na male ale asfaltove ceste, prijeli, sepsali se mnou protokol a pak jsem s nimi musel jet na stanici, kde jsem stravil dalsi 2 hodiny (zrovna se stridala smena) nez pochopili, ze jim nic dalsiho nereknu. To, ze mam sve povinnosti, je naprosto nezajimalo a na kazdy dotaz, kdy uz se zacne neco dit nebo zda mohu odejit, odpovidali stale, ze mam jeste chvilku pockat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#72 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:56

gord: jenom pro zajimavost, na zaklade svych zkusenosti, kdybys nekde ted narazil napriklad na opustene rozbite zanovni vozidlo, co bys udelal?
  • 0

#73 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:01

S voláním 158 na opuštěné auto s rozbitým okénkem mám několikeré zkušenosti a vždy jsem zavolal, kde to auto je a pokračoval do práce. Nikdy nechtěli, ať tam zůstanu. To samé bych udělal v lese (ohledně auta).
  • 0

#74 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:04

S474N napsal/a:
gord: jenom pro zajimavost, na zaklade svych zkusenosti, kdybys nekde ted narazil napriklad na opustene rozbite zanovni vozidlo, co bys udelal?

Zalezi na tom, kdy a kde by to bylo. Naposledy jsem hlasil vykradene auto pred moji praci minuly tyden. POkud by to bylo nekde v prirode, asi bych si to hodne rozmyslel, pravdepodobne ne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#75 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:07

Tak já jsem třeba před pár měsíci nenarazila na opuštěné rozbité vozidlo, já jsem viděla, jak kamion projíždějící úzkou uličkou rozbil (a nešlo zrovna o škrábanec) zaparkované vozidlo a odjel, stihla jsem si ho vyfotit i s SPZkou a zavolala, ne teda na 158, ale na dopravní nehody. A dozvěděla jsem se, že dokud to nenahlásí vlastník vozidla, tak s tím nemůžou nic dělat. To mi přijde taky trošku podivné. A jindy jsem zas byla předvolaná k podání vysvětlení ohledně nehody, kterou jsem údajně způsobila ve městě, kde jsem prokazatelně nemohla být. Někdo tam údajně viděl moje auto a zapsal si značku. Zajímavé, několik dalších lidí vidělo mě i s autem úplně jinde. Takže jsem to "vysvětlila", sepsali to a uzavřeli. Jestli oni si ti naši policisté nevymýšlejí práci, která se řeší sama, a té opravdové se nevyhýbají jako čert kříži. Pořád doufám, že kdyby se stal nějaký opravdový průšvih, tak to řešit budou, ale ...
  • 0

#76 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:10

Heulwen napsal/a:
Jenom pár faktů z myslivecké rodiny:

- Pravdou zůstává, že všichni myslivci jsou přesvědčení, že po setmění nemá nikdo v lese co dělat, tím méně tam, kde jim plaší zvěř. Pokud se chcete konfliktům vyhnout, stačí chodit na noční keš, když je zataženo. Myslivci si na posedávání na posedu vybírají zásadně jasné noci nejlépe kolem úplňku, kdy je dobře vidět. Také bávají na číhané nejčastěji za stmívání nebo při svítání. Mezi půlnocí a pátou ranní uslyšíte maximálně nějakého z posedu chrápat :-)


Před chvilkou jsem tuhle debatu konzultoval s myslivcem a představte si to z jeho strany:

Přijdete na posed, sedíte tam 2 hodiny a pak, když už by ta zvěř mohla vylézt, se přihrne banda s baterkama a je jasné, že z lovu divočáků nebude nic ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#77 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:19

Chryseis napsal/a:
Tak já jsem třeba před pár měsíci nenarazila na opuštěné rozbité vozidlo, já jsem viděla, jak kamion projíždějící úzkou uličkou rozbil (a nešlo zrovna o škrábanec) zaparkované vozidlo a odjel, stihla jsem si ho vyfotit i s SPZkou a zavolala, ne teda na 158, ale na dopravní nehody. A dozvěděla jsem se, že dokud to nenahlásí vlastník vozidla, tak s tím nemůžou nic dělat. To mi přijde taky trošku podivné.


Ono to taky podivné je. Vím že je těžké okamžitě reagovat, ale ten kdo to řekl měl sdělit své údaje. Nehodu sice oznamuje vlastník vozidla, buď škůdce nebo poškozený. Stejnou možnost má i svědek. Jedná se o chranu majetku. Zda je to majetek veřejný nebo soukromý, či zda jsi poškozený nebo svědek se nic neříká. Naopak ujetí z místa nehody posunuje kvalifikaci činu v pohledu společenské nebezpečnosti trošku jinam. Policie konat musí. Pokud nekoná je na nás abychom se bránili proti jejich nečinnosti a to všemi prostředky.

Osobně mám s policií dobré zkušenosti, kdykoli jsem cokoli hlásila, konali a konali rychle a dobře. Ale je fakt, že v situaci kdy by mi řekli že to není jejich věc, jim klidně sdělím že ok, že tom v autě je zamčené malé dítě a brečí. Budou tam bleskem. Nemám problém rozhýbat někoho komu se prostě "jen" nechce.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#78 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:23

kolombo napsal/a:

Heulwen napsal/a:
Jenom pár faktů z myslivecké rodiny:

- Pravdou zůstává, že všichni myslivci jsou přesvědčení, že po setmění nemá nikdo v lese co dělat, tím méně tam, kde jim plaší zvěř. Pokud se chcete konfliktům vyhnout, stačí chodit na noční keš, když je zataženo. Myslivci si na posedávání na posedu vybírají zásadně jasné noci nejlépe kolem úplňku, kdy je dobře vidět. Také bávají na číhané nejčastěji za stmívání nebo při svítání. Mezi půlnocí a pátou ranní uslyšíte maximálně nějakého z posedu chrápat :-)


Před chvilkou jsem tuhle debatu konzultoval s myslivcem a představte si to z jeho strany:

Přijdete na posed, sedíte tam 2 hodiny a pak, když už by ta zvěř mohla vylézt, se přihrne banda s baterkama a je jasné, že z lovu divočáků nebude nic ....


Já si to dokážu představit, dokážu se o tom i s myslivci pobavit - znám jich dost a jednoho mám v příbuzenstvu. Bude na*ranej a dál co?
Ty bys na jeho místě "výstražně" vystřelil, předtím než začneš nadávat ? (což byla moje zkušenost).
Ono je dobré si uvědomit, že myslivec, stejně jako já, je v tom lese v danou chvíli (v mém případě konkrétně v příměstkém lesíku hned za zástavbou v MH) na návštěvě. A ani jedna strana by si tedy neměla ten prostor uzurpovat pro sebe.
  • 0
Retired slowcacher

#79 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:23

Zegga: presne tak, navic tisnove linky jsou nahravane a zahrat neco do autu neni tak jednoduche, protoze ten zaznam proste je. kolombo: a co jako? To mu jako dava pravo nekomu vyhrozovat? To mi prijde, jako by chtel rybar strilet po vodacich, kteri mu uplne stejne plasi ryby.
  • 0

#80 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 12:20

gord: nemusels. Tam sedět. Ani o minutu dýl, než by trvalo říct: Jan Novák, U Nemocnice dvanáct, ŇůJork, poroučím se.

chryseis: naprosto si myslím totéž. Řeším to totiž každou chvíli (ve škole nám něco ukradnou dvakrát do roka). Zrovna včera jsem hlásil podezření na tipaře-- nahraný to mají, poděkovali a prej poslali hlídku. I bych věřil, že to udělali. Ovšem něco naprosto jiného nastalo ve chvíli, kdy v noci soukromá ochranka chytila zloděje u nás v objektu při činu: po dvou hodinách výslechu na místě (většinou mě, ne jeho) ho, přesto že zjevně udal nepravdivé údaje (ani jedna ze tří občanek v batohu a dalších dvou malých batůžcích v něm nebala jeho), pustili. Pak další dvě hodiny na stanici (já), v kolonce "máte na někoho podezření?" nic ("uvědomte si, že by mohlo jít o křivé nařčení!"), za měsíc znovu strážmistr a tytéž otázky, když jsem mu řekl, že to již vše kolegové v protokolu mají, zjevně v rozpacích odešel, a za další měsíc "odloženo pro neznámého pachatele". No pak si něco mysli... kamarád z plzeňský kriminálky mi taky potvrdil, že to smrdí.

kolombo:
jak už tu je řečeno, je naprosto jedno, proč je ten myslivec nasranej, to je jeho boj. nemá tam o nic větší právo bejt, než Obama. V kteroukoli dobu. Naopak. On je z titulu držení zbraně svázanej více předpisama než ty. Že si svévolně v tý svý hlavičce vybuduje konstrukt "mám právo", je věc jiná.
Svoboda jednoho burana končí tam, kde začíná svoboda burana druhého, čili moje. Tohle platí. Lidská slušnost pak dovolí ty dvě svobody překrýt. Když slušnost chybí, nastupuje násilí. I právo je druh násilí.
Osobně radši tu slušnost, teda :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama