Přejít na obsah


Fotka

Podvodní geocacheři


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 vitvalecka

vitvalecka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 19:46

Pokud zde již podobné téma existuje, pak se omlouvám. Pokud někomu připadne zbytečné zakládat toto téma, pak se také omlouvám, ale tyto věci bohužel nejsou některým lidem jedno.

Pokud bude toto téma uznáno za funkční, mělo by sloužit pro vyvěšení nicků geocacherských hříšníků a debatě o nich.

Dovoluji si tedy upozornit na podvodné jednání geocachera geomrxlv, který údajně v Uherském Brodě odlovil (alespoň podle logů found it na internetu) tři keše. Bohužel po kontrole logbooků jsem zjistil, že ani v jednom není zapsán. Jde o keše GC1X969, GC158KW a GC15J0F. U poslední jmenované měl dokonce tu drzost, že zalogoval found it i po tom co byla krabička ukradena. Jako důkazní materiál dodávám screeny ze stránek keší a fotky logbooků.

http://sites.google....odni-geocacheri
- zde najdete fotografie a screeny

A teď mám dvě otázky k debatě.
Co si vlastně takoví lidé myslí? Že owner je tak hloupý, že na to nikdy nepřijde?
Jak v takovýchto případech postupujete? (abych se přiznal, tomuto geocacherovi jsem napsal aby své jednání odůvodnil nebo mu logy na mých keších smažu)

vitvalecka
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 19:55

Málokdo kontroluje logbooky ;] Jinak já posílam mejl a pokud je bez odezvy, tak následně mažu.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 19:56

Univerzalni rada zni : Vykasli se na nej, proc by to melo tobe vadit ? On to vi, ze tam nebyl, to jen on se ochudil o zazitek. To je jako kdybych se chlubil, ze jsem byl na dovolene na Jamajce a pritom byl v Jablonci :)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#4 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:06

Taková pátrací akce ... :D:D:D A já myslel že se v tomhle vedru chce někomu pod vodu ... a oni se tu zase řeší krávoviny :D
  • 0

#5 Malcik_CZ

Malcik_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:11

Takovejch lumpů je více a nejen u Vás. Mají různé metody od rodinných, kdy keš navštíví jede a loguje ostatní, včetně žáka školou povinného, který asi díky této hře do školy chodit nemusí. To se špatně hlídá, ale pokud není zalogován vůbec, pak " neřeš a maž.
  • 0

#6 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:19

Kdybych dostal za každejch 100 nálezů 100€, tak to resim, ale tohle opravdu nema cenu...
  • 0

#7 vitvalecka

vitvalecka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:38

D@ve_cz:
A já myslel že se v tomhle vedru chce někomu pod vodu ... a oni se tu zase řeší krávoviny :D


Já byl nemocný, takže jsem se nemohl dočkat až pudu ven :D .

trotakcz:
Univerzalni rada zni : Vykasli se na nej, proc by to melo tobe vadit ? On to vi, ze tam nebyl, to jen on se ochudil o zazitek.


Možná máte pravdu. Je to jeho chyba. On se ochudil o nějaký zážitek (obzvláště u GC1X969). Tak ale zase já to beru takhle: Když chci odlovit kešku, tak ji musím najít. Pak si přijde nějaký ***** (náhodný počet hvězdiček, doplňte si jaké slovo chcete) a kešku si jen zaloguje na internetu a nikam chodit nemusí. To potom není fér a štve mě to.
Vím, že tohle je trochu horší přístup, ale mě prostě žere, že někdo loví kešky poctivě v terénu a někdo podvodně z pohodlí svého pokoje.
  • 0

#8 tatranka

tatranka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:50

Je to začátečník, třeba si myslí, že zápis do logbooku není povinný (něco jako návštěvní nebo vrcholová kniha). Počkejte, co odepíše...jestli teda odepíše
  • 0

#9 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 21:13

ja bych to neresil kdyz to nekoho baví logovat aniz by tam byl je to jeho vec klidne kdyz budu chtit tak zaloguju co me napadne
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 21:29

když už jsme u toho logování, logovat potom doma na GC.com web tak v jakém sledu člověk odlovil nebo tak jak se mu zachce?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 21:32

Co si vlastně takový owner myslí? B) Co se ti přihodilo? Někdo tě okradl? Otrávil králíčka? GC je na prvním místě hra. Ta hra má nějaká pravidla. Stejně jako ve sportu můžu hrát podle pravidel nebo dopovat. Hru si dělá každý sám a jestli má někdo radost z toho, že sbírá falešné body a bude mít brzo ve statistice tisícovku? Tak ať, je to jeho hra. Ano, podle pravidel můžeš ten log smazat. A budeš mít pak lepší pocit z toho, že nějaký hráč hru hraje nesportovně? Myslím že ne. Jestli je to nováček, pak možná by bylo lepší napsat mu nějaký vhodný motivační email než mazat logy. Já to tak dělám a vždy se to vyplatilo.
  • 0

#12 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 21:39

trotakcz napsal/a:
Univerzalni rada zni : Vykasli se na nej, proc by to melo tobe vadit ?


Před udílením moudrých rad si přečti pravidla. Povinností ownera je mazat podvodné logy, nikoli na to kašlat.
  • 0
Vložený obrázek

#13 Tazzi team

Tazzi team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:14

Kačerky a Kačeři,je to naprosto nesportovní a nesmyslné,ale asi bych to nějak neřešil.........ti co logují aniž by na místě opravdu byli podvádí v prvé řadě jen sami sebe a sebe okrádají o zážitky a myslím že jen tak vymyšlené logování je nebude bavit dlouho a brzo toho nechají a na vše se vykašlou protože toto je nemůže dlouho bavit.Jistě,když se na podvod přijde tak smazat,ale nějak po tom pátrat to si myslím že je pro ownera ztráta času který se dá využít lépe,třeba odlovem krásných kešek a zážitků;)
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:26


Udělal jsi to správně ;)

- napsat mu, že něco nesedí, ať se vyjádří - třeba je začátečník, nezná to, nebo nemá tužku, stydíte se podepsat, neumí psát rukou, má zlomené ruce, zapomněl na to.... spousta důvodů

- před jeho dopovědí veřejně nepranýřovat! Počkat na odpověď - a) vysvětleno = hurá, jede se vesele dál B) nevysvětleno či neodpovězeno, smazat log = hurá, jede se dál :)

ale věř, v patnácti asi ještě máš ideální představu o lidech a chceš aby byli správní a poctiví a hodní a pracovití...... no, nejsou a asi bohužel nebudou, buď jim příkladem, ale nikdy si jimi nenech otrávit svůj život!
Svojí cache si jistě dělal pro to, aby jsi někoho potěšil, rozdal radost apod., no a za ty buď šťastný a na ostatní se vybodni, jejich boj, jejich volba, jejich život.

  • 0

#15 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:08

Vsiml jsem si uz parkrat, ze kdyz je nejaka kes (vcetne me) opravdu ukradena a tudiz disablovana, vynori se najednou v logu spousta cerstvych nalezcu a stejne tak "opozdene hlasicich" nalezcu. To se jen usmivam. ;)
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#16 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:41

Já bych to neřešil. Je to na něm. Logy u svých keší občas projdu, ale nijak neřeším, některé jsou nečitelné apod. Mně se stalo, že jsem v Praze našel jednu mysterku s tématikou Pána prstenů a owner mi napsal, že můj log nenašel. Je pravda, že jsem keš logoval asi s 3 měsíčním zpožděním. Poslal jsem mu i vyřešené souřadnice a popsal, kde keš je, ale stejně trval na na tom, že mi log neuzná. Je to jen na něm a nevadí mi to. Skutečně je možné, že jsem se ve spěchu, tmě a mrazu nenapsal, nebo můj log nelze identifikovat. Dohodli jsme se, že samozřejmě není problém, abych se stavil znovu. (Akorát jsem se tam od té doby nedostal :-) Luštění jsem si ale užil, odlov také (nechtěli mě pak pustit do ordinace k lékaři) a jestli mám aktuálně o bod víc nebo míň, je mi opravdu jedno.
  • 0
SELECT * FROM krabička

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:22

Petricius: jenom pro zajimavost, o jakou cache slo?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:42

Budu se opakovat ale neřeš to. Zakládám keše kuli tomu abych lidem ukázal nová a zajímavá místa pokud nechtějí je vidět a jde jim jen o ten jeden dva bodíky ať si klidně poslouží.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#19 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:57

S474N napsal/a:
Petricius: jenom pro zajimavost, o jakou cache slo?

Byla to Tolkien's World GC10FAE, teď jsem se tam ale díval a log tam stále mám, přičemž jsme se s autorem dohodli o jeho výmazu. Omlouvám se tedy všem případně dotčeným. Chtěl jsem to uvést pouze jako příklad. Jinak tuto kešku doporučuji všem nejen fantasy nadšencům. (Asi bych se měl svým logům začít více věnovat. V pátek jsem našel Kostel Vsech Svatych ve Slivenci a keš mi přišla nějak povědomá, samozřejmě jsem se v LB našel). Prostě mi to dologování na GC.com, nějak nepřipadá až zase tak důležité ;-).
  • 0
SELECT * FROM krabička

#20 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 15:31

ubuster napsal/a:
Vsiml jsem si uz parkrat, ze kdyz je nejaka kes (vcetne me) opravdu ukradena a tudiz disablovana, vynori se najednou v logu spousta cerstvych nalezcu a stejne tak "opozdene hlasicich" nalezcu.

To teď zrovna taky pozoruju. Minulý týden jsem disabloval a hned se roztrhl pytel s těmi, co si najednou vzpomněli, že už ji našli někdy v dubnu. Asi ji už nechám disablovanou trvale, návštěvnost tím vzroste o 100 procent. :)
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama