Přejít na obsah


Fotka

Podvodní geocacheři


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 18:35

vitvalecka napsal/a:
Keše logoval vždy v den, kdy je údajně odlovil (sobota, neděle, středa). Upozornění jsem posílal v neděli chvíli po poledni. Vzhlem k tomu, že prokazatelně má v neděli přístup k internetu není co řešit.

No víš, on nemá každý čas hned reagovat na emaily od nějakého neznámého člověka a možná mu padají do spam koše.... Log smazat můžeš kdykoliv, ale je vhodné počkat na vyjádření toho kačera. Napsat mu znovu atd.
  • 0

#42 Malcik_CZ

Malcik_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 20:20

Trochu to tady pozoruji, já nesdílím názor, že bych měl provinivšího kačera kontaktovat a ještě ho nedej bože školit. Když už si a to správně náš mladý owner dal tu práci s kontrolou loogboku, tak je na jeho straně, aby něco udělal a to smazání neoprávněného logu. Proč mezi námi trpět nepoctivé hráče. Jest-li to byla pouze chyba neznalosti, tak on se určitě ozve sám, chybu napraví a příště si dá pozor. Takže za mne ještě jednou " Neřeš a maž" Ahoj.
  • 0

#43 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 20:23

Romir napsal/a:
Zajimave to maji vyresene v Madarsku. Kese maji povetsinou na geocaching.hu a zalogovat na internetu lze pouze s heslem, kterezto clovek ziska pouze pokud se fyzicky dostavi a odlovi kes (pokud mu ho tedy nekdo nerekne, neproda,...). Heslo byva napsano v krabicce, na logbooku, nebo jej clovek zjisti na miste (napr. zjisti pocet oken atd...). Mozna by to mohl groundspeak aplikovat in na svem webu aspon jako volbu. Bylo by pak na ownerovi, zda heslo pozadovat ci nikoli.


To by za chvili vedlo k tomu, ze nekdo zprovozni web hesla.com ci neco podobneho a nebude prodavat souradnice, ale hesla ke vsem kesim. :D
  • 0

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 20:39

Jsem rád, že tu máme zase dva tábory... Já jsem owner, já jsem Bůh, tak mažu a mažu a polib mi trdel... a ten druhý "osvětový". Není pro český geocaching lepší nováčkovi vysvětlit co a jak a trocha trpělivosti? Jasně, nic víc než právo a pravda - smažu log a zítra budou rohlíky levnější. Proč si proboha kazíte tu hru.
  • 0

#45 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 21:31

sobikovi napsal/a:
Jsem rád, že tu máme zase dva tábory... Já jsem owner, já jsem Bůh, tak mažu a mažu a polib mi trdel... a ten druhý "osvětový". Není pro český geocaching lepší nováčkovi vysvětlit co a jak a trocha trpělivosti? Jasně, nic víc než právo a pravda - smažu log a zítra budou rohlíky levnější. Proč si proboha kazíte tu hru.


Ono je to casem prestane bavit to tak hodne kontrolovat a kazdou chvili utikat zkontrolovat logbook do kese, jestli nahodou se ten kacer tam nepodepsal. Mazat jedine podvodne logy na earthkesich (ci virtualkach, coz ale neni problem ceskych keceru) a pak maximalne nejake provokativni logy (napr. pred datem publikace).
  • 0

#46 Malcik_CZ

Malcik_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 6:24

Já osobně z tohoto důvodu loogboky nekontroluji, nechci se zabývat podvodníky. Smířil jsem se s tím i jací lidé tuto hru hrajou. Nejsou tací samozřejmě všichni, těch skvělých lidiček je samozřejmě mnohem a mnohem víc. Ale pokud ten mladík má chuť toto dělat, ať to dělá, třeba ho to také přestane bavit, a tyto podvodníky přestane vnímat a hru si bude lépe užívat. Jo a proč mazat, vždy na mne dobře působilo, když jsem si nabil hubu. Lépe si to člověk pamatuje.
  • 0

#47 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 6:35

A proč ne ? Vždyť mazání neoprávněných logů je ochrana normálních kačerů. Vůbec se mi nelíbí, když na nějakou dobu disablované keši (a skutečně nedostupné) vyskočí log o tom jak to byl snadný odlov = a owner nic.
  • 0

#48 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 7:18

Ze začátku jsem to kontroloval (čímž jsem objevil cachery co logují jenom na papír - například Náčelník, jehož logy jsem potkával svého času dost často) ale postupem času mne to přešlo. Hlavně proto, že když jsem vedle docházejícího logbooku dal nový tak se začalo logovat souběžně do obou čímž vznikl neskutečný chaos a případní podvodníci mi za hrabání se v takovém chaosu nestojí.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 7:57

Arne1 napsal/a:
A proč ne ? Vždyť mazání neoprávněných logů je ochrana normálních kačerů. Vůbec se mi nelíbí, když na nějakou dobu disablované keši (a skutečně nedostupné) vyskočí log o tom jak to byl snadný odlov = a owner nic.

V čem přesně tě to ochrání? Nebo spíš v čem přesně ti reálně uškodí opak?
  • 0

#50 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 8:07

alkes napsal/a:

Arne1 napsal/a:
A proč ne ? Vždyť mazání neoprávněných logů je ochrana normálních kačerů. Vůbec se mi nelíbí, když na nějakou dobu disablované keši (a skutečně nedostupné) vyskočí log o tom jak to byl snadný odlov = a owner nic.

V čem přesně tě to ochrání? Nebo spíš v čem přesně ti reálně uškodí opak?

před mylnými informacemi o stavu skrýše
  • 0

#51 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 8:12

alkes napsal/a:

Arne1 napsal/a:
A proč ne ? Vždyť mazání neoprávněných logů je ochrana normálních kačerů. Vůbec se mi nelíbí, když na nějakou dobu disablované keši (a skutečně nedostupné) vyskočí log o tom jak to byl snadný odlov = a owner nic.

V čem přesně tě to ochrání? Nebo spíš v čem přesně ti reálně uškodí opak?


No, mě osobně by jako ownerovi i jako hledači v tomto případě vadilo, že nevím na čem jsem... Klasická otázka... je tam ta cache? Není tam ta cache? Takže minimálně jako owner bych po nálezci požadoval nějaké bližší info. Nikoliv pro to, že bych mu ten bod nepřál... když falešný bod udělá radost jeho egu ať si poslouží... takovejch "magorů" naštěstí moc není a nestojí mi tedy za nějaké dohady, (klasika výmluvy typu... já tam byl když jsem ještě nekeškoval...logoval jsem si to po jiným nickem apod...) ale jako falešné "provozní info" v těhle případech mě to už vadí a tak bych mu log smazal či připsal, že nález je falešný a cache tam stále fyzicky není.
  • 0

#52 Malcik_CZ

Malcik_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 8:14

Asi takhle, švindlovalo se, švindluje se a švindlovat se bude. Nejhorší je, že sám ten podvodník nevnímá, že dělá něco špatně a nalhává si jak je dobrý. Nestydí se ani těm poctivcům kačerům kouknout do očí. To je ten největší problém. Je to ve společnosti , a v tom jací ve skutečnocti v dnešním světě jsme. Já už bych moc neřešil jeden log, chce to tyto nepoctivce vyřadit ze společnosti těch poctivých, ale nemyslím administrativně, to si musí vnitřně u sebe zařídit každý sám. Vždyť o těch nepoctivcím většinou víme.
  • 0

#53 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 8:30

Ponik, Arne1

Jasně, když se jedná o krabičku, která je disablovaná nebo může být ztracená, tak jo.
Šlo mi spíš o klasickou kontrolu logbook vs listing při běžném provozu... jeden log ztracený mezi desítkami jinými... a zajímalo mě, v čem to reálně škodí dalším hledačům. Neříkám samozřejmě, že je to dobře a že by se všechno mělo přehlížet. Očividně špatné logy (mimochodem nemusí se ani jednat o úmysl) řeším taky, ale popravdě internetové logy s logbookem neporovnávám ani u té mé jedné cache s několika nálezy ročně. Pokud mě někdo přesvědčí, že to něčemu opravdu vadí, tak třeba svůj přístup přehodnotím.:)
  • 0

#54 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 9:03

alkes napsal/a:
Pokud mě někdo přesvědčí, že to něčemu opravdu vadí, tak třeba svůj přístup přehodnotím.:)

Ne, přesvědčovat tě nechci, nezáleží mi na tom, jestli někdo změní nějaký svůj názor. Chci reagovat na druhou část tohoto souvětí a nechtěl jsem to příliš vytrhovat z kontextu.

Pouze sděluji svůj názor zase já: Ono to nemusí vadit NĚČEMU, ale NĚKOMU - ownerovi. A to čistě z tak éterických pohnutek, jako je smysl pro fair-play. Pro někoho je to prázdný pojem, někdo je natolik nad věcí, že to neřeší, a někdo má holt ideály a unfair postupy mu vadí.

Takže de iure, pokud owner nenajde v papírovém logbooku nějaký zápis, má právo ho z webu smazat. Udělá-li to, nikdo mu za to nemůže říct ani popel. Neudělá-li to, svět se nezboří. Záleží na tom, do jaké z výše zmiňovaných kategorií patří. Nechť se každý owner zachová podle toho, co jemu samotnému přinese větší vnitřní klid.
  • 0

#55 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 9:07

alkes: jeste me napadla dalsi souvislost s tebou psanym. Treba nejaky ten idiotek, co se jen tak loguje vyslovene ceka na to, az ho nastvany owner bude nahanet a zadat vysvetleni, aby si z nej vzapeti delal srandu. Ignorace takoveho logu resi i tento problem :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#56 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 9:18

alkes napsal/a:
Očividně špatné logy (mimochodem nemusí se ani jednat o úmysl) řeším taky, ale popravdě internetové logy s logbookem neporovnávám ani u té mé jedné cache s několika nálezy ročně. Pokud mě někdo přesvědčí, že to něčemu opravdu vadí, tak třeba svůj přístup přehodnotím.:)


No, pokud v tom logu nejsou nějaké zavádějící či nepravdivé informace, tak to vadí jen pravidlům hry. Nicméně většina ownerů (a to včetně mě) k tomu má ale stejný přístup jako ty. Protože málokdo má náladu se dohadovat s někým kvůli jednomu falešnému logu a hlavně většina to chápe tak, že je to jen škoda pro toho, kdo ten falešný log vložil, nikoliv pro geocaching či ownery jako takové.
  • 0

#57 vitvalecka

vitvalecka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 14:54

Jen pro informaci. Já logbooky kontroluju jen občas, nikoli stabilně. Na tohoto podvodníka jsem přišel náhodou, když jsem se díval na kešku Brodské náměstí, která už je delší dobu ukradená. Potom co mi na dotaz, kde kešku našel neodpověděl, mě napadlo, že ji vůbec neodlovil a jen zalogoval na internetu. Až po tomto jsem vyrazil v neděli na obchůzku zkontrolovat jeho logy na mých keších. Samozřejmě souhlasím, že permanentně porovnávat logbook s listingem je hloupost. Člověk si jen nadělá další starosti a nervy s nepoctivci (jako v tomto případě). Toto jsem řešil právě kvůli té velké "okatosti" se kterou byl podvod proveden. Jinak doplňuji listing keše Brodské náměstí o log o nepravosti jeho Found it. Děkuji všem za názory a omlouvám se za pozdní rakci, právě jsem se vrátil ze školního výletu ;) .
  • 0

#58 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 21:10

No...abych se přiznal..na svejch keších žádnou kontrolu mezi papírovým a databázovým logem nedělám. Pokud chce někdo v téhle hře podvádět, ať si klidně poslouží, ...to je problém se kterým ať se každej vyrovná sám... Kešky jsem udělal pro to aby přinesly radost druhým a když má někdo radost z toho že něco "ojebe", tak proč ne...každýmu co jeho jest.. A zítra jdu just na kontrolu...tak to trochu promáznu...ne na to opravdu čas nemám...:)
  • 0

#59 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 22:13

Taky logbooky s internetem neporovnávám. Ale myslím si: Pokud owner jakkoliv přijde na neoprávněný log, měl by to řešit a pokud nedostane uspokojivé vysvětlení, tak log smazat. Nejde o bod, jde o princip. Hraju poctivě jako hledač, proč ne i jako owner?
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#60 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 22:19

mauricie napsal/a:
Taky logbooky s internetem neporovnávám. Ale myslím si:
Pokud owner jakkoliv přijde na neoprávněný log, měl by to řešit a pokud nedostane uspokojivé vysvětlení, tak log smazat. Nejde o bod, jde o princip.

Hraju poctivě jako hledač, proč ne i jako owner?


JJ..máš pravdu důslednost by měla bejt...akorát jde o ten čas...málo je ho, málo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama