Přejít na obsah


Fotka

Konec geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#41 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 6:24

Včera jsem ještě chvíli hledal... znovu jsem mnohokrát narazil na obvyklou větu ohledně poskytování služeb... že GPS je "free of direct user fees". To je celkem jasné, ale bohužel z ní přímo neplyne, že by uživatelé nebyli zatíženi nějakými nepřímými poplatky (Do těch by se v pohodě vešel například dolar za každý vyrobený chip skrz nějaký patent. Ale stejně tak třeba daně amerických daňových poplatníků, což my nejsme :-) ). Každopádně jsem čím dál, tím víc přesvědčen, že jestli nějaké poplatky jsou, tak ještě mnohem míň přímé, než že by výrobci na celém světě platili americkému ministerstvu dopravy podle počtu vyrobených přijímačů a že tahle informace je jenom hodně rošířená fáma. USA z GPS peníze určitě má, protože na něj je navázán obrovský průmysl a spoustu výrobců přijímačů, ale také specifických součástek, které do těch přijímačů jsou potřeba, je z USA a platí tam daně. Pochybuju ale, že by výrobci platili něco přímo, zvlášť třeba ti zahraniční.
  • 0

#42 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 7:11

Jestli to ono není tak, že GPS je primárně vojenský systém placený z daní, jehož civilní využití nevytváří žádné náklady navíc a tak civilní přijímače a poplatky za ně nikdo neřeší.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama