Přejít na obsah


Fotka

Nové návrhy, nad kterými se zamýšlí i GS??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
204 odpovědí na toto téma

#181 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 18:53

Blábláblá... to je furt dokola. Je to jednoduchý: PM má míň lidí než je celkový počet kačerůch, tudíž ergo kladívko je v tý skupině i poměrně míň trotlů. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#182 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 19:43

Citecka napsal/a:
Blábláblá... to je furt dokola. Je to jednoduchý: PM má míň lidí než je celkový počet kačerůch, tudíž ergo kladívko je v tý skupině i poměrně míň trotlů. B)

To bych neřekl, oni právě PM kačeři mají problémy s hraním fair-play, poctivým luštěním mysterek (a s tím souvisejícím prodejem finálek). Běžný kačer, jehož cílem není mít každý den aspoň 50 keší a nehoní se po ftf. nemá moc důvodů ono PM mít... A jakým způsobem loví a logují honibodové (ti až na výjimky PM mají), je veřejně známá věc - hlavní je bod jakýmkoli způsobem:(
  • 0

#183 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 30 říjen 2012 - 19:51

honzak83 napsal/a:

Citecka napsal/a:
Blábláblá... to je furt dokola. Je to jednoduchý: PM má míň lidí než je celkový počet kačerůch, tudíž ergo kladívko je v tý skupině i poměrně míň trotlů. B)

To bych neřekl, oni právě PM kačeři mají problémy s hraním fair-play, poctivým luštěním mysterek (a s tím souvisejícím prodejem finálek). Běžný kačer, jehož cílem není mít každý den aspoň 50 keší a nehoní se po ftf. nemá moc důvodů ono PM mít... A jakým způsobem loví a logují honibodové (ti až na výjimky PM mají), je veřejně známá věc - hlavní je bod jakýmkoli způsobem:(


Souhlas s Citeckou, nechat to omezené na PM, znám z waymarků - aneb nebylo nám líp v určité ilegalitě? Viz vedlejší vlákno o měsiční šachtě...
  • 0

#184 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 20:21

honzak83 napsal/a:
To bych neřekl, oni právě PM kačeři mají problémy s hraním fair-play, poctivým luštěním mysterek (a s tím souvisejícím prodejem finálek). Běžný kačer, jehož cílem není mít každý den aspoň 50 keší a nehoní se po ftf. nemá moc důvodů ono PM mít... A jakým způsobem loví a logují honibodové (ti až na výjimky PM mají), je veřejně známá věc - hlavní je bod jakýmkoli způsobem:(


Doufám, že neházíš všechny PM do jednoho koše. Já třeba PM jsem a nemám ve hře, kterou hraji proto, že mně baví, sebemenší potřebu nějak podvádět. Tohle nelze dělit na PM a BM. V obou skupinách jsou lidi, kterým řádově měsíčně přibejvá stovky a i tisíce keší. Tyhle lidi, ale žádný obdiv u mně nemají.
  • 0

#185 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 20:54

Taky mám PM a ve hře nijak nepodvádím, mysterky nemám všechny ani kolem baráku, protože třeba chemii vůbec nerozumím. Tak tam prostě zůstane, nebo mě tam někdo jiný vezme nebo padne třeba náhodou BFkem. Ale co se tady řešilo s waymarky, čelenkami a virtuálkami. Waymarky nehledám, čelenky taky ne. Virtuálky mě naopak baví, jsou čisté, nevykradené, mudlové nevadí. A líbí se mi ta ikona ducha :-)
  • 0

#186 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 21:04

Já PM jsem, kvůli tomu, že mám lepší přístup k datům, ale nelíbí se mi to, že vzniká čím dál více PM keší, jen kvůli tomu "aby se omezil přístup"... I když i mezi PM členy jsou taky lidé, kteří se ke keškám nechovají moc dobře... V čem jsou PM členi o tolik lepší? Že zaplatili GS? Prostě tohle se mi moc nelíbí... Hlavně to, že někteří BM mají občas také moc hezké a často mezi nimi jsou fajn lidé a někdy mezi PM keškami jsou pro změnu některé dost podprůměrné...
  • 0

#187 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 21:25

honzak83 napsal/a:

Citecka napsal/a:
Blábláblá... to je furt dokola. Je to jednoduchý: PM má míň lidí než je celkový počet kačerůch, tudíž ergo kladívko je v tý skupině i poměrně míň trotlů. B)

To bych neřekl, oni právě PM kačeři mají problémy s hraním fair-play, poctivým luštěním mysterek (a s tím souvisejícím prodejem finálek). Běžný kačer, jehož cílem není mít každý den aspoň 50 keší a nehoní se po ftf. nemá moc důvodů ono PM mít... A jakým způsobem loví a logují honibodové (ti až na výjimky PM mají), je veřejně známá věc - hlavní je bod jakýmkoli způsobem:(


To bych neřekl, moje problémy s věčně poničenou cachí a neustálou údržbou vyřešil přechod na PM only. Takže jednoznačně víc blbců je bez PM.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#188 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 21:56

Roman_Jaromer napsal/a:
Já PM jsem, kvůli tomu, že mám lepší přístup k datům, ale nelíbí se mi to, že vzniká čím dál více PM keší, jen kvůli tomu "aby se omezil přístup"...

I když i mezi PM členy jsou taky lidé, kteří se ke keškám nechovají moc dobře... V čem jsou PM členi o tolik lepší? Že zaplatili GS? Prostě tohle se mi moc nelíbí... Hlavně to, že někteří BM mají občas také moc hezké a často mezi nimi jsou fajn lidé a někdy mezi PM keškami jsou pro změnu některé dost podprůměrné...


To se tady řešilo už milionkrát. U valné většiny lidí je to tak, že když si za hru platí, nebudou se chovat k cizím keším jako vandalové.
  • 0

#189 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 8:29

Ne, to neplatí. Platí pouze a jen to, že je jich míň... a taky že většinou nemají prvních pár odlovů a po prázdninách se na to nevyserou. Další tvrzení už jsou jen sparta proti slávii.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#190 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 8:57

Chápal bych PM only kešky někde ve městech, na hodně frekventovaných místech. Ale nechápu jednání některých kačerů, kteří např. založí keš pro všechny, přičemž část jejich souřadnic je v PM only keši, či ty, kdo založí PM only keš na horách, kde je návštěvnost keší většinou o dost nižší (a i podíl blbců je tam většinou nižší). Navíc pokud chce někdo omezit návštěvnost keše, lze to udělat i jinými způsoby - místo tradičky udělat multinu, mysterku. Rázem ta návštěvnost klesá o desítky procent.
  • 0

#191 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 9:11

honzak83 napsal/a:
... Ale nechápu jednání některých kačerů, kteří např. založí keš pro všechny, přičemž část jejich souřadnic je v PM only keši, či ty, kdo založí PM only keš na horách...


já je chápu
  • 0

#192 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 9:37

Ježišikriste, co furt řešíte...
PM stojí 1,5Kč na den.
To, jestli si ho někdo zaplatí nebo ne, to nemá s GC VŮBEC NIC společného. Záleží na tom, jaký to je člověk. Dneska má každá navigace vestavěnou "aplikaci" jménem "schránky s poklady" a každý telefon vestavěnou GPS. Takže "kačerů" prostě přibývá...
  • 0

#193 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:08

Aneb - téměř slovy klasika - za vše může ona současná "nesnesitelná lehkost geocachingu". Kde jsou ty doby, kdy kačer aspoň musel umět trochu anglicky, aby se na stránkách GC vyznal. I ta česká verze stránek ostatně podle mne přispěla k dalšímu mohutnému nárůstu počtu kačerů a rozhodně nepomohla vyšší kvalitě GC v ČR, spíše naopak.
  • 0

#194 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:34

Že vás to pořád baví... Tohle už tu bylo několikrát - "nová vlna hledačů s GPS od Bédy Trávníčka", "nová vlna hledačů po přečtení článků v ABC / Reflexu / MF Dnes", nová vlna hledačů s GPSkami v mobilu",... Pokaždé to byl úpadek geocachingu, všechno se jen horšilo a šlo to kytek, mnozí předvídali degeneraci a následný zánik geocachingu a ono ... nic. V krabičkách jsou pořád papírové logbooky, snad jen procentuální zastoupení lock&lock a razítek v logboocích vzrostlo. Doporučuji vystrčit nos z města (případně i z republiky), budete překvapeni, jak je geocaching stále stejný.
  • 0

#195 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:42

dan-sam napsal/a: Že vás to pořád baví... Tohle už tu bylo několikrát - "nová vlna hledačů s GPS od Bédy Trávníčka", "nová vlna hledačů po přečtení článků v ABC / Reflexu / MF Dnes", nová vlna hledačů s GPSkami v mobilu",... Pokaždé to byl úpadek geocachingu, všechno se jen horšilo a šlo to kytek, mnozí předvídali degeneraci a následný zánik geocachingu a ono ... nic. V krabičkách jsou pořád papírové logbooky, snad jen procentuální zastoupení lock&lock a razítek v logboocích vzrostlo. Doporučuji vystrčit nos z města (případně i z republiky), budete překvapeni, jak je geocaching stále stejný.


Přesně tak - na keškách, které jsou aspoň pár kilometrů od města a aspoň pár set metrů od silnice se mnoho nezměnilo. Takže nebuďte líní, vypadněte z města, vykašlete se na bezduché honibodské série s listingem typu "Ctrl+C / Ctrl+V" a budete se možná divit, kolik zajímavých míst, skvělých keší a poutavých listingů stále ještě existuje. Možná sice nenajdete za den stovky a ani desítky keší, třeba jen dvě - tři, ale stojí to rozhodně za to.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#196 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:42

dan-sam napsal/a:
Doporučuji vystrčit nos z města (případně i z republiky), budete překvapeni, jak je geocaching stále stejný.

To by mě zajímalo jak to myslíš. Když srovnám keše v zahraničí a u nás, je až překvapivé, že ty naše (i přes všechny ty nářky) a to hlavně díky práci revieweru (díky bohu za ne) keše máme v prumeru kvalinejsi nez venku... Ted samozrejme nemluvim o nováčkovských tictacovkách v příkopu, které jsou bohužel všude stejné a tomu RW nepomůže (a byly tady i v roce 2006/2007 kdy jsem začínal já)...
  • 0
Užívej života...

#197 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:50

puczmeloun napsal:

dan-sam napsal:
Doporučuji vystrčit nos z města (případně i z republiky), budete překvapeni, jak je geocaching stále stejný.

To by mě zajímalo jak to myslíš. Když srovnám keše v zahraničí a u nás, je až překvapivé, že ty naše (i přes všechny ty nářky) a to hlavně díky práci revieweru (díky bohu za ne) keše máme v prumeru kvalinejsi nez venku... Ted samozrejme nemluvim o nováčkovských tictacovkách v příkopu, které jsou bohužel všude stejné a tomu RW nepomůže (a byly tady i v roce 2006/2007 kdy jsem začínal já)...

Nemyslel jsem to ani tak kvalitou jako spíš charakterem. O tom, že české cache mají většinou (!) podrobnější (a díky bohu i přehlednější) listingy není třeba vést dlouhé spory. Také mi přijde, že české cache mají pravidelnější údržbu (subjektivní a opět se nejedná o všechny), nicméně když jsem v zahraničí, nacházím je na podobných místech jako u nás (skála, výhled, vrchol kopce) a při jejich samotném odlovu se cítím stejně jako když jsem začínal. Zkrátka žádného závažnějšího úpadku jsem si za těch 5,5 roku nevšiml (a díky všem lovcům i zakladatelům za to).

<offtopic>
Jedinou výtku, kterou bych k českým cachím měl, je snad až příliš modrých otazníků s výlučně českým listingem - geocacher z ciziny si pak neškrtne (a kolikrát nepomůže ani Translator).
</offtopic>
  • 0

#198 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:55

PS: Ta reklama s polární září, co tu zrovna visí - tak nějak to všechno cítím a takový bych chtěl a snažím se ten svůj (!) geocaching mít. A na tom fakt PM, challenge ani GPS v mobilu nic nezmění...
  • 0

#199 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 12:58

dan-sam napsal/a:
Že vás to pořád baví... Tohle už tu bylo několikrát - "nová vlna hledačů s GPS od Bédy Trávníčka", "nová vlna hledačů po přečtení článků v ABC / Reflexu / MF Dnes", nová vlna hledačů s GPSkami v mobilu",... Pokaždé to byl úpadek geocachingu, všechno se jen horšilo a šlo to kytek, mnozí předvídali degeneraci a následný zánik geocachingu a ono ... nic. V krabičkách jsou pořád papírové logbooky, snad jen procentuální zastoupení lock&lock a razítek v logboocích vzrostlo. Doporučuji vystrčit nos z města (případně i z republiky), budete překvapeni, jak je geocaching stále stejný.

Asi jsem to měl napsat přesněji, ale neměl jsem ani tak na mysli kvalitu nově zakládaných kešek. V tom plně souhlasím jak s tímto příspěvkem, tak s tím Kapsovým. Jde mi o "kvalitu" těch, co hledají. Dříve by ani nenapadlo keše hledat třeba děcka pod deset nebo takové, co neumějí pořádně česky, natož anglicky. Prostě by je ta angličtina na stránkách GC odradila (samozřejmě že výjimky by se našly). A takoví si většinou ani pořádně nepřečtou pravidla GC, natož aby se jimi řídili. Pak se člověk může divit, že z keší mizí věci, logbooky, razítka, natož TB a GC.
  • 0

#200 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 13:07

hrabosata napsal:

dan-sam napsal:
Že vás to pořád baví... Tohle už tu bylo několikrát - "nová vlna hledačů s GPS od Bédy Trávníčka", "nová vlna hledačů po přečtení článků v ABC / Reflexu / MF Dnes", nová vlna hledačů s GPSkami v mobilu",... Pokaždé to byl úpadek geocachingu, všechno se jen horšilo a šlo to kytek, mnozí předvídali degeneraci a následný zánik geocachingu a ono ... nic. V krabičkách jsou pořád papírové logbooky, snad jen procentuální zastoupení lock&lock a razítek v logboocích vzrostlo. Doporučuji vystrčit nos z města (případně i z republiky), budete překvapeni, jak je geocaching stále stejný.

Asi jsem to měl napsat přesněji, ale neměl jsem ani tak na mysli kvalitu nově zakládaných kešek. V tom plně souhlasím jak s tímto příspěvkem, tak s tím Kapsovým. Jde mi o "kvalitu" těch, co hledají. Dříve by ani nenapadlo keše hledat třeba děcka pod deset nebo takové, co neumějí pořádně česky, natož anglicky. Prostě by je ta angličtina na stránkách GC odradila (samozřejmě že výjimky by se našly). A takoví si většinou ani pořádně nepřečtou pravidla GC, natož aby se jimi řídili. Pak se člověk může divit, že z keší mizí věci, logbooky, razítka, natož TB a GC.

Myslím, že rozumím co chceš říct. Jako nenapravitelný optimista a humanista však věřím v sílu osobního příkladu a v to, že lidé nejsou primárně bordeláři a zloději (netvrdím, že něco takového píšeš), ale spousta drobností je proto, že "neví". Že neví jak zalogovat TB (já to první logoval dokonce s přítelem na telefonu, takže žádná legrace), že je nenapadne, že ta propiska je v cachi z nějakého důvodu apod. Věřím, že jim to dříve nebo později docvakne (což není omluva).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama