Přejít na obsah


Fotka

Nové návrhy, nad kterými se zamýšlí i GS??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
204 odpovědí na toto téma

#61 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:05

@smogeo] virtualky nemaj s chirpama nic spolecnyho. fungujou/fungovaly +- podobne jako earthky, akorat nebyly vazany na geologickou zajimavost @chryseis] kolize se resi jen u fyzickych schranek, takze toho bych se v pripade virtualka vs. tradice (nebo cokoliv jinyho) nebal @zlicinaci] tady nejde ani tak o to jestli jsou nebo nejsou potreba, ale spis o to, ze se nekteri lidi chovaj jako kdyby jejich znovuzavedeni melo zapricinit konec geokesingu :)
  • 0

#62 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:05

zlicinaci napsal/a:

kapsa napsal/a:
Ja to taky nechapu, copak ty virtualky nekomu neja prekazi ??
Kdyz se jim nelibi, tak at je nelovi a hotovo.
Tenhle pristu me fakt dost se.e - me to nebavi, tak nechci, aby to tu vubec bylo a hotovo. At zije kolegialita a ohleduplnost. :(

Ale no tak. Já se ti taky nesnažím rozmluvit tvůj názor, že virtuálky jsou potřebné. A nevím, proč by se mi neměly líbit a už vůbec nevím, proč bych si nemohl lovit, co uznám za vhodné :-) No a nevím, co vadí na tom, že vyjádřím svůj názor. Takže, když napíšu, ano chci virtuálky, budu kolegiální a ohleduplný?

Zkus se zamyslet a pohlednout dal nez na okraj Prahy. V Praze je kesi opravdu dost a dost ale svet neni jen Praha, opravdu jsou mista, kde je bud primo nemozne, ci velmi obtizne zalozit kesku. Stejne tak jsou mista, kde je bud uplne a nebo skoro nemozne provadet udrzbu ....

Psal si neco o tom, ze kde neni mozne zalozit klasickou kesku, tak by nemela byt zadna. Jasne, mas pravdu - ale opet jen nekde. Jasne ze je jedno, jestli bude v Praze kesi 2458 nebo 2459 ale opet - svet neni jen Praha a jsou treba i cele staty, kde vsechny kesky spocitas na prstech a tam to opravdu tak uplne jedno neni.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#63 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:13

Osobně se těch virtuálek trochu bojím, ale zas kapsa má pravdu v tom, že třeba v Severní Koreji jiná jak virtuálka založit nejde.
  • 0
www.povetrnik.cz

#64 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:14

Kapsa: určitě si dokážeš představit, jak by se povolení virtuálek rychle zvrhlo v zamoření každého místa "virtuálním bodem". A ano, mě by docela obtěžovalo neustále si hlídat a filtrovat, abych v seznamu keší neměl i virtuálky, protože bych je navštěvovat nechtěl, tedy hlavně co se týká měst. A proto píšu, že doufám, že to Grounspeak vyřeší jiným způsobem než pouhým vrácením tohoto typu mezi ostatní.
  • 0

#65 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:18

weselka napsal/a:
Osobně se těch virtuálek trochu bojím, ale zas kapsa má pravdu v tom, že třeba v Severní Koreji jiná jak virtuálka založit nejde.

To budeš mít životnost kratší než tank v boji, až tam vytáhneš GPS a foťák :-))
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#66 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:21

Na nejakem blogu (bohuzel uz je to delsi dobu, takze nemuzu hodit link) jsem narazil na informaci, ze uvazovane virtualky by mohly byt neco jako earthky, ale se zamerenim na historii. Takze treba na hradech a podobne, no a ze by schvalovani mohlo byt obdobne jako u earthek, cili ze nekdo posoudi informacni hodnotu takove kese. Tohle by se mi asi i libilo, ale zname GS, nedovedu si predstavit, ze zvladne zalozit a vest dalsi odnoz co se bude extra starat o virtualky. Jinak klasicka virtualka, jak ji zname v omezenem mnozstvi dnes je opravdu nebezpecna. Kdejaky lenoch, co se nechce starat o kesku a menit logbooky, si zalozi virtualku a ty pak fakt muzou byt na kazdem rohu, zvlast pokud na ty nove nebude platit pravidlo 161m. Uz to vidim jak bude mit kazdy rocnik kdejake zakladky svoji virtualku, no co, budou body. :D
  • 0

#67 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:22

Smogeo napsal/a:
Jelikož wherigo ani virtuálku žádnou neznám, jak to vypadá tuším jen matně, tak asi plácnu, ale co když: Co když je za vším snaha Gndspeaku nutit lidi k nákupu Garmin zařízení. Wherigo lze hrát na mobilech od různých výrobců, zatímco na virtuálce by se mohly používat jen ty chirpy od Garmina.


Proč by GS nutil lidi do garminů, když si garmin nedávno sám založil opencaching?
Jinak jaký je rozdíl mezi WM a virtuálkou? Mně to přijde celkem na jedno brdo. Stáhneš si věci z googlu a hned je tisíc bodů a se nemusíš ani zvednout ze židle!
  • 0

#68 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:23

zLOST napsal/a:
@zlicinaci] tady nejde ani tak o to jestli jsou nebo nejsou potreba, ale spis o to, ze se nekteri lidi chovaj jako kdyby jejich znovunezavedeni melo zapricinit konec geokesingu :)

Je to opačně. :D Můj názor nezlomíš, ale na GS nic proti psát nebudu, stejně si dělají, co chtějí.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#69 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:24

@MM] osobne si nemyslim, ze by prdnuti filmovky za okap bylo o tolik tezsi nez zalozit virtualku. a zazil jsem i novy krabky kde logbook byl nenadepsanej utrzek papiru.. takze bych se nejakyho extra rozmachu ve virtualkach az tak nebal. navic zalezi na retrivrech co pusti a co ne, takze jista regulace tam je i shora
  • 0

#70 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:26

MedoMys napsal/a:
Kapsa: určitě si dokážeš představit, jak by se povolení virtuálek rychle zvrhlo v zamoření každého místa ....

Nevim, proc by se to melo zvrhavat v nejake "zamoreni" - existuje rada moznosti, jak virtualky omezit, treba jim zvednout "ochranne" pasmo ze 160 metru na kilometr, nebo tak neco.
Navic si nemyslim, ze by k nejakemu opravdu razantnimu narustu doslo a i kdyby, tak porad plati, ze pokud nelibi, tak nelovim a nemam co resit.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#71 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:26

weselka napsal/a:
Osobně se těch virtuálek trochu bojím, ale zas kapsa má pravdu v tom, že třeba v Severní Koreji jiná jak virtuálka založit nejde.

A proč by měla být v Serverní Koreji nějaká keška, když to nevirtuálně nejde? A i tak by to možná šlo nějakou přeshraniční multinou. Nebo existuje nějaký hlubší smysl pro možnost zalogovat každé místo na zaměkouli a když to nejde s krabičkou, tak aspoň virtuálně?
  • 0

#72 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:28

kapsa napsal/a:
...

Já na to mám prostě názor jiný. A to je tak vše, co s tím můžu dělat.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#73 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:30

zLOST napsal/a:
@MM] osobne si nemyslim, ze by prdnuti filmovky za okap bylo o tolik tezsi nez zalozit virtualku. a zazil jsem i novy krabky kde logbook byl nenadepsanej utrzek papiru.. takze bych se nejakyho extra rozmachu ve virtualkach az tak nebal. navic zalezi na retrivrech co pusti a co ne, takze jista regulace tam je i shora

Krasne receno !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#74 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:33

@zlicinaci] proc bych te mel k necemu lamat? :) mne to zas tak zily nerve. ty dve v cesku aktivni odloveny mam a i kdyby ne, tak se nic nedeje..
  • 0

#75 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:34

@pepa] BODY!!!! a dalsi vybarvenej stat na mapce sveta!!! :)
  • 0

#76 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:35

pepa.z.pocernic napsal/a:Nebo existuje nějaký hlubší smysl pro možnost zalogovat každé místo na zaměkouli a když to nejde s krabičkou, tak aspoň virtuálně?

Ano, existuje - nekoho proste bavi logovat kazdy okap nebo lampu ve meste, nekoho zajimave misto na druhem konci republiky a nekdo ma proste radeji neco exotictejsiho.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#77 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:37

Mne virtuálky v zásadě nevadí, není to nic proti ničemu. Pokud budou obnoveny tak je budu ignorovat. Prostě mne tam chybí to hledání škatule, na můj vkus příliš laciný bod. Jenom mne udivuje, kolik lidí po tom tolik volá, nic víc. A tohle:

Nebo existuje nějaký hlubší smysl pro možnost zalogovat každé místo na zaměkouli a když to nejde s krabičkou, tak aspoň virtuálně?

by se mělo tesat do kamene! Nebo má pravdu ten člověk, co o nás tvrdil, že jsme takoví ubožáci že potřebujeme cache a body do statistiky abychom vůbec vylezli někam ven?
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#78 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:44

kapsa napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:Nebo existuje nějaký hlubší smysl pro možnost zalogovat každé místo na zaměkouli a když to nejde s krabičkou, tak aspoň virtuálně?

Ano, existuje - nekoho proste bavi logovat kazdy okap nebo lampu ve meste, nekoho zajimave misto na druhem konci republiky a nekdo ma proste radeji neco exotictejsiho.

Neloguje se nalezený okap nebo lampa, ale nalezená krabička. A i tak pořád platí, že když u toho exotického nelze dát krabičku přímo, může to být součástí multi s krabičkou jinde a virtuálky netřeba.
  • 0

#79 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:00

pepa.z.pocernic napsal/a:

weselka napsal/a:
Osobně se těch virtuálek trochu bojím, ale zas kapsa má pravdu v tom, že třeba v Severní Koreji jiná jak virtuálka založit nejde.

A proč by měla být v Serverní Koreji nějaká keška, když to nevirtuálně nejde? A i tak by to možná šlo nějakou přeshraniční multinou. Nebo existuje nějaký hlubší smysl pro možnost zalogovat každé místo na zaměkouli a když to nejde s krabičkou, tak aspoň virtuálně?


V Severní Koreji je spousta zajímavých míst a nevidím důvod proč by tam krabička neměla být. Druhá věc je ta, že to prostě technicky nejde. (to aby byla fyzicky umístěná na území Sev. Kor.)
Nějak jsem ale asi nepochopil tu tvou odpověď nebo ty jsi nepochopil mě ač jsem to asi vyslovil jen mezi řádky.
Obnovení virtuálek neschvaluju. Ale jinak když tam nějaká vznikne klidně si ji zaloguju - fotek jsem si tam na to udělal dost.

To je i odpověď pro zličíňáky: fotit tam není až zase takový problém
  • 0
www.povetrnik.cz

#80 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:04

pepa.z.pocernic napsal/a:A i tak pořád platí, že když u toho exotického nelze dát krabičku přímo, může to být součástí multi s krabičkou jinde a virtuálky netřeba.

To je ale nesmysl, ta "krabicka jinde" by casto musela byt i o nekolik statu bokem, coz by zcela postradalo smysl.
A opet se nabizi otazka - cim ti proboha prekazi virtualka v zemi, o ktere ani pomalu nevis, ze existuje ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama