Přejít na obsah


Fotka

Nové návrhy, nad kterými se zamýšlí i GS??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
204 odpovědí na toto téma

#81 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:09

pro fotokačery:

Proč myslíte, že vám k logu "nové" virtuálky bude stačit fotka?
Podle postojů GS k povinným fotografiím coby podmínce logování a podle narůstajícího křiku bojovníků za soukromí (ti, co se stydí za svůj zjev) je pravděpodobnější , že k logu na virtuálce budete muset odpovědět na nějakou otázku typu "kolik příček má žebřík kousek od uvedených souřadnic".
Žádná pěkná fotogalerie místa tak pravděpodobně nevznikne.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#82 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:12

Ano, opravdu tomu nerozumím - existují waymarky, což je to samé, jako virtuálky, po kterých někteří volají. Existují rozsáhlé databáze turistických, historických, kulturních, a bůhvíjakých ještě míst. A export do formátu .gpx je otázka několika vteřin. Proč tedy někdo touží po tom to ještě znovu zavést (a tedy tyto body vlastně opisovat) i v geocachingu ? Jenom proto, aby si toto místo mohl zalogovat a zvýšit svoje počítadlo ? Diskuzi k návrhu jsem nečetl, dokáže tedy někdo uvést zdůvodnění, kterým tento návrh podložili ? PS: zábavu geocachingu vidím v "geo"-"cachingu" (hledání krabiček), a ne ve "history"-"pointingu" (značkování různých míst), či jak to nazvat ...
  • 0

#83 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:12

Ono je předčasné si něco myslet, dokud nebudou nové viruálky i s podmínkama možné zakládat.
  • 0
www.povetrnik.cz

#84 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:13

PaWcz napsal/a:
pro fotokačery:

Proč myslíte, že vám k logu "nové" virtuálky bude stačit fotka?
Podle postojů GS k povinným fotografiím coby podmínce logování a podle narůstajícího křiku bojovníků za soukromí (ti, co se stydí za svůj zjev) je pravděpodobnější , že k logu na virtuálce budete muset odpovědět na nějakou otázku typu "kolik příček má žebřík kousek od uvedených souřadnic".

Super, ja osobne bych tohle jen privital !
V Ruskem systemu maji tohle jeste vychytanejsi - na hodne vzdalenych mistech, kde by byl problem s udrzbou klasicke kesky maji treba specialne umistene stitky s "odemykacim kodem".
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#85 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:28

kapsa napsal/a:
Super, ja osobne bych tohle jen privital !
V Ruskem systemu maji tohle jeste vychytanejsi - na hodne vzdalenych mistech, kde by byl problem s udrzbou klasicke kesky maji treba specialne umistene stitky s "odemykacim kodem".


Ok, je vidět, že své příznivce by si takový druh "keší" našel.
Patřím ale k těm, co si myslí, že od zaznamenání navštívených bodů je tu skvělý waymarking.
GC jsem vždycky bral jako hru na hledání pokladů. I nad mikroškou se tvářím kysele jako dítě, které ošidili o hračku, takže budu nástup nekeší sledovat spíš s obavou, že to dopadne jako s earthkami. Na jednu zajímavou ve vzdálené tramtárii připadne tucet nezajímavých u nás.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#86 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:45

Mě spíš zaujalo, že plánují nějak ošetřit zobrazování mysterek na vyluštěných souřadnicích. Jelikož ne všichni používají Geoget apod., ulehčilo by to spoustě lidí práci.

http://feedback.geoc...lving-a-mystery
  • 0

#87 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:20

MedoMys napsal/a:A proto píšu, že doufám, že to Grounspeak vyřeší jiným způsobem než pouhým vrácením tohoto typu mezi ostatní.

Mám to podobně.

kapsa napsal/a:
V Ruskem systemu maji tohle jeste vychytanejsi - na hodne vzdalenych mistech, kde by byl problem s udrzbou klasicke kesky maji treba specialne umistene stitky s "odemykacim kodem".

Totéž je možné v (českém) opencachingu.

// Ono nakonec odpůrcům GS politiky nezbyde nic jiného než zavřít krám a přemigrovat na jiný systém...

//

Smogeo napsal/a:A hlavně: umožnilo by to provádět podvody, kdy si těžkou mysterku nejprve zaloguji na netu a v logbooku až následně !!!

A teď tomu něco brání? Nebo sem Tě jen nepochopil? :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#88 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:51

Smogeo napsal/a:

VendulaCZ napsal/a: Mě spíš zaujalo, že plánují nějak ošetřit zobrazování mysterek na vyluštěných souřadnicích. Jelikož ne všichni používají Geoget apod., ulehčilo by to spoustě lidí práci.
http://feedback.geoc...lving-a-mystery

No nevim jestli je to dobrej nápad. Bo postupové stejdžny ti stejně nikdy nezobrazí, navíc to rozhodí pořadí kešek v seznamu vypisovaného podle vzdálenosti od HC. A hlavně: umožnilo by to provádět podvody, kdy si těžkou mysterku nejprve zaloguji na netu a v logbooku až následně !!!


Naopak, zobrazeni vylustene mysterky tam kde doopravdy je by zajistilo spravne ukazani vzdalenosti od HC, tak to ti rekne, ze mas nejakou par metru od baraku a pritom je nekolik km.

A s tim podvodem sem to taky nejak nepochopil.
  • 0

#89 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:57

Smogeo napsal/a:

honny napsal/a:

Smogeo napsal/a:A hlavně: umožnilo by to provádět podvody, kdy si těžkou mysterku nejprve zaloguji na netu a v logbooku až následně !!!

A teď tomu něco brání? Nebo sem Tě jen nepochopil? :)

Mno, vlastně ne, no... Ale za současného stavu, pokud nemám vyluštěno, tak se logbook docela blbě hledá. Zavedením navrhované změny se to značně usnadní. Budu teda hlasovat pro. :)


Ja ten pozadavek chapu tak, ze budes mit moznost zadat si u mysterky "jine" souradnice, bud jakekoli a nebo overene, to tezko rict jak moc dokonale to udelaji, ale at tak nebo tak, nepomuze ti to zjistit kde kes je, pouze az ji vylustis tak ti to usnadni orientaci v mape.
  • 0

#90 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 14:12

Pokud budou mít virtuálky hodně přísná pravidla, tak jsem pro. I když se domnívám, že na většinu míst (alespoň u nás v ČR) lze umístit alespoň mikrokeš. Ale s návratem v podobě jak tu byly dříve nesouhlasím. Jako mnozí jiní se obávám, že by mohly vytlačit fyzické krabičky.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#91 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 14:37

mauricie napsal/a:
Pokud budou mít virtuálky hodně přísná pravidla, tak jsem pro. I když se domnívám, že na většinu míst (alespoň u nás v ČR) lze umístit alespoň mikrokeš.
Ale s návratem v podobě jak tu byly dříve nesouhlasím. Jako mnozí jiní se obávám, že by mohly vytlačit fyzické krabičky.


Souhlasím lenost je totiž lidská vlastnost lol
která během chvilky zvirtualizuje republiku :D
virtuálka v pojetí starém rozhodně NE...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#92 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 14:41

Smogeo napsal/a:

marram napsal/a:Ja ten pozadavek chapu tak, ze budes mit moznost zadat si u mysterky "jine" souradnice, bud jakekoli a nebo overene, to tezko rict jak moc dokonale to udelaji, ale at tak nebo tak, nepomuze ti to zjistit kde kes je, pouze az ji vylustis tak ti to usnadni orientaci v mape.

Hmm, tak to je docela zásadní nedorozumění, já jsem si ten požadavek překládal asi takhle:
Přidat funkci, která umožňuje vyřešit mysterku, tím že mi zobrazí správné souřadnice! A dokonce i symbol otazníku by měl být na správném místě. K odlišení vyřešených mysterek by měl mít symbol otazníku ještě symbol zaškrtnutí.

Předtím jsem asi chybně předpokládal, že funkce bude dostupná teprve po zalogování found_it, ale takhle to vypadá, že žadatel chce, aby se mu nějakým tlačítkem zobrazily souřadnice finálky hned.

čudlík pro lenochy :-D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#93 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 16:03

Smogeo napsal/a:

marram napsal/a:Ja ten pozadavek chapu tak, ze budes mit moznost zadat si u mysterky "jine" souradnice, bud jakekoli a nebo overene, to tezko rict jak moc dokonale to udelaji, ale at tak nebo tak, nepomuze ti to zjistit kde kes je, pouze az ji vylustis tak ti to usnadni orientaci v mape.

Hmm, tak to je docela zásadní nedorozumění, já jsem si ten požadavek překládal asi takhle:
Přidat funkci, která umožňuje vyřešit mysterku, tím že mi zobrazí správné souřadnice! A dokonce i symbol otazníku by měl být na správném místě. K odlišení vyřešených mysterek by měl mít symbol otazníku ještě symbol zaškrtnutí.

Předtím jsem asi chybně předpokládal, že funkce bude dostupná teprve po zalogování found_it, ale takhle to vypadá, že žadatel chce, aby se mu nějakým tlačítkem zobrazily souřadnice finálky hned.


Je fakt, ze to tam uplne presne receno neni, ale pochybuju, ze by GS nejak zadarmo rozdaval reseni mysterek. Ja to proste chapu jak jsem napsal, ale je mozne se se pletu, pak by to byla uplna kravina a konec mysterek, takze doufam, ze se pletes ty a ne ja. :)
  • 0

#94 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 16:16

marram napsal/a:

Smogeo napsal/a:

marram napsal/a:Ja ten pozadavek chapu tak, ze budes mit moznost zadat si u mysterky "jine" souradnice, bud jakekoli a nebo overene, to tezko rict jak moc dokonale to udelaji, ale at tak nebo tak, nepomuze ti to zjistit kde kes je, pouze az ji vylustis tak ti to usnadni orientaci v mape.

Hmm, tak to je docela zásadní nedorozumění, já jsem si ten požadavek překládal asi takhle:
Přidat funkci, která umožňuje vyřešit mysterku, tím že mi zobrazí správné souřadnice! A dokonce i symbol otazníku by měl být na správném místě. K odlišení vyřešených mysterek by měl mít symbol otazníku ještě symbol zaškrtnutí.

Předtím jsem asi chybně předpokládal, že funkce bude dostupná teprve po zalogování found_it, ale takhle to vypadá, že žadatel chce, aby se mu nějakým tlačítkem zobrazily souřadnice finálky hned.


Je fakt, ze to tam uplne presne receno neni, ale pochybuju, ze by GS nejak zadarmo rozdaval reseni mysterek. Ja to proste chapu jak jsem napsal, ale je mozne se se pletu, pak by to byla uplna kravina a konec mysterek, takze doufam, ze se pletes ty a ne ja. :)

Osobně to také chápu tak, že půjde o to, že si u keše zadám nějak final a ikona se zobrazí na mapě tam kde je final a ne na výchozích souřadnicích... to má logiku a není to proti ničemu. Prozrazovat final určitě GS nebude.
  • 0

#95 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 16:25

ale mohli by... treba po zaplaceni nakyho premium premium membershipu
  • 0

#96 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 18:14

Ja jsem odpurce znovuzavedeni virtualek a to i presto, ze jsem jich uz poctive navstivil 320. Z tohoto poctu uz se da dobre posoudit, zda jsou virtualky obecne dobre ci spatne. Musim rici, ze asi tretine virtualek jsem dal favorite bod a to jsou vetsinou virtualky v narodnich parcich, kde zadna fyzicka kes neni, jsou to pak vesmes body za to misto nez za obsah kese. Mimo tyto mista uz ty virtualky tak super nejsou. Kdejaka je u nejake pametni desky, u kdejakeho "zajimave" vytvoru apod. Castokrat bylo v jednom malem mestskem parku i nekolik virtualek najednou (jen 30 metru od sebe). Virtualky jsou zadane, protoze jsou cim dal tim vice vzacnejsi (stale se diky podvodnym logum archivuji dalsi a dalsi virtualky). Taky proto, ze hold nekteri potrebuji novou ikonku do zalozenych kesi a rozhodne proto, ze je to bezudrzbova kes. Tech, kteri se nedokazou starat ani o vlastni krabicky je plno. Earthkese jsou pro ne komplikovane, protoze je tam potreba myslet. U tech soucasnych virtualek je kolikrat jen ukol, co mate udelat (casto jedna ci dve vety). Jasne, je predcasne o virtualkach uvazovat, kdyz jeste nevime, jak to chce GS vymyslet. Ale jestli to bude jen navrat stareho principu jejich zakladani (byt treba i s prisnejsimi pravidly), tak to bude masakr a muzeme opravdu cekat virtualku na kazdem rohu - v Praze treba Hradcany a Stare Mesto mohou byt previrtualkovane, pac je tu plno zajimavych mist. Opravdu pak nebude co zavidet reviewerum, kdyz budou muset rozhodovat, co muze byt a co uz ne publikovano. V neposledni rade to bude voda na mlyn gaucovkaru. Dneska s googlem a "street view" moznosti nebude problem odlovit stovky takovych kesi tydne.
  • 0

#97 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 19:06

k-lord napsal/a:
Ja jsem odpurce znovuzavedeni virtualek a to i presto, ze jsem jich uz poctive navstivil 320. Z tohoto poctu uz se da dobre posoudit, zda jsou virtualky obecne dobre ci spatne. Musim rici, ze asi tretine virtualek jsem dal favorite bod a to jsou vetsinou virtualky v narodnich parcich, kde zadna fyzicka kes neni, jsou to pak vesmes body za to misto nez za obsah kese.


...ale o tom přeci gecaching je, aby tě přivedl na zajímavé místa - všude prostě krabička umístit nejde, a proto bych virtuálky povoloval jen tam kde není jiná možnost.
  • 0

#98 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 19:22

Sally&eL napsal/a:
...ale o tom přeci gecaching je, aby tě přivedl na zajímavé místa - všude prostě krabička umístit nejde, a proto bych virtuálky povoloval jen tam kde není jiná možnost.


ale casto jsem si rikal, co je zrovna na tomto miste tak zajimave, ze tu musi byt virtualka, vazne. jinak souhlas, ale potom u nas je to jen ve vojenskych prostorech. ;);) Nano kes jde u nas (ve mestech) dat temer vsude a v narodnich parcich nejsou kese zatim zakazany. ;);)
  • 0

#99 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 19:55

k-lord napsal/a:
Jasne, je predcasne o virtualkach uvazovat, kdyz jeste nevime, jak to chce GS vymyslet. Ale jestli to bude jen navrat stareho principu jejich zakladani (byt treba i s prisnejsimi pravidly), tak to bude masakr a muzeme opravdu cekat virtualku na kazdem rohu - v Praze treba Hradcany a Stare Mesto mohou byt previrtualkovane, pac je tu plno zajimavych mist. Opravdu pak nebude co zavidet reviewerum, kdyz budou muset rozhodovat, co muze byt a co uz ne publikovano.
V neposledni rade to bude voda na mlyn gaucovkaru. Dneska s googlem a "street view" moznosti nebude problem odlovit stovky takovych kesi tydne.


Hmm, street view... Jak kde. V Brně je to dost bída, pár nepotřebných silnit a pak jim to naše úřady zatrhly.

Chtěl jsem odlovit jednu virtuálku v Německu na dálnici, ale i když jsem jel kolem dvakrát, tak jsem ten kod nechytil.
  • 0

#100 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 19:59

Sally&eL napsal/a:

k-lord napsal/a:
Ja jsem odpurce znovuzavedeni virtualek a to i presto, ze jsem jich uz poctive navstivil 320. Z tohoto poctu uz se da dobre posoudit, zda jsou virtualky obecne dobre ci spatne. Musim rici, ze asi tretine virtualek jsem dal favorite bod a to jsou vetsinou virtualky v narodnich parcich, kde zadna fyzicka kes neni, jsou to pak vesmes body za to misto nez za obsah kese.


...ale o tom přeci gecaching je, aby tě přivedl na zajímavé místa - všude prostě krabička umístit nejde, a proto bych virtuálky povoloval jen tam kde není jiná možnost.


To je přesně to, co by mělo být ošetřeno pravidly. Virtuálky ano, ale třebas jen tam, kde je krabička proti pravidlům GC (např. v NP). Krabička se dá schovat všude a přemudlenost místa by neměla být důvodem zakládat virtuálku.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama