Přejít na obsah


Fotka

5000kešek do Oregonu pomocí GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 10:16

Nestačí připojit Oregon přes USB a nakopírovat GPX soubory do adresáře GARMIN / GPX ?
  • 0

#2 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 12:09

Myslím, že 5000 keší tam nedostaneš, protože narazíš na limit v GPS... :( Jedině jako POI.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#3 nabijecka

nabijecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 12:33

ok takže si je tam dám jako POI, dík za radu
  • 0

#4 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 12:35

prijde na to do jakyho oregonu.. Oregon x00 ma limit na 2000kesi, ale x50 ma imho limit 5000kesi..
  • 0

#5 Lazyt007

Lazyt007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 17:30

mám dotaz (nechci zbytečně zakládat nové téma) na ukázkách jsem videěl oregona a geocaching a ten oregon dokázal zobrazit hromady cachí ve vašem okolí to už on umí automaticki hned jak si ho koupíte nebo se za to musí platit ?
  • 0

#6 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 18:01

mikrom napsal/a:
prijde na to do jakyho oregonu.. Oregon x00 ma limit na 2000kesi, ale x50 ma imho limit 5000kesi..

Mas pravdu,ale nesmel by prekrocit pocet waypointu. To je v dobe,kdy spousta kesi ma i vice nez jeden problem. Reseni je je odfiltrovat. Podarilo se mi, ze jsem zaplnil waypointy a pak se neda ani navigovat na souradnice.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#7 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 19:46

Lazyt007 napsal/a:
mám dotaz (nechci zbytečně zakládat nové téma) na ukázkách jsem videěl oregona a geocaching a ten oregon dokázal zobrazit hromady cachí ve vašem okolí to už on umí automaticki hned jak si ho koupíte nebo se za to musí platit ?


Když si ho koupíš, tak v něm samozřejmě žádné kešky nenajdeš. Musíš se zaregistrovat na geocaching.com a tam si stáhnout, co potřebuješ. To je zadarmo. Ale budeš si moct stahovat kešky jen jednotlivě. Pohodlnější je stáhnout to jako jeden soubor GPX formou pocket query. Tahle služba už je ale placená. I když samozřejmě existují prográmky, kterými se to dá v rozporu se smluvním ujednáním obejít. GS ti pak může zablokovat přístup.
  • 0

#8 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 19:52

Do 550tky můžeš nahrát 5000 keší, ale jak již bylo řečeno, budou mít vice jak 5000 waypointů, takže se ti tam WP nenahrají všechny. V terénu ti pak mohou chybět. Pokud nejsou také uvedeny v listingu, je to past... Navigovat na souřadnice jde v pohodě. No... v pohodě zas né, ale jde to. Když zkusíš zadat nový WP, GPS zahlásí plnou paměť trasových bodů. Řeším to tak, že si několik nahraných bodů (třeba parkovišť) smažu. Pak už můžeš přidat své nové a tudíž navigovat na souřadnice.:D
  • 0

#9 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 19:54

Abych řekl pravdu, tak jsem zatím nikdy nedosáhnul limitu počtu keší v Oregonu. Zjistil jsem, že je dobré před každou cestou pomocí GG vytvořit nový, aktuální soubor, který zahrne pouze oblast, kam se chystám, a předchozí vymazat. Čím víc keší v navigaci, tím je pomalejší. Myslím si, že snažit se tam dostat co nejvíc keší, je většinou spíš na škodu než k užitku. Podobné je to s mapami. Paměťové karty s velkou kapacitou jich sice pojmou plno, ale jakmile se všechny aktivují, zahltí se tomu elektrické obvody a je to šíleně pomalé. Méně je prostě někdy více. :)
  • 0

#10 nabijecka

nabijecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 19:59

dobře takže díky za zkušenosti-do té Anglie jedu na týden a to poznávací zájezd, takže musím udělat vyjímku a dát to do navigace naráz (mám oregon 200), nejspíš to budu muset udělat přes POI ale uvidím no, jen bych měl ještě jeden dotaz: ještě před cca. dvěma týdny se mi na mapě zobrazovaly i waypointy od keší, jako třeba parking apod. teď už je na mapě nevidím, nevíte čím to je? gpx beru z PQ
  • 0

#11 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 20:16

nabijecka napsal/a:
dobře takže díky za zkušenosti-do té Anglie jedu na týden a to poznávací zájezd, takže musím udělat vyjímku a dát to do navigace naráz (mám oregon 200), nejspíš to budu muset udělat přes POI ale uvidím


Pokud je to poznávací zájezd, dalo by se to určitě řešit kombinací PQ s kešemi podél cesty (pokud víš, kudy pojedete) a PQ v určitém okruhu na místech, která navštívíte. Pak nemusí být těch keší zase takové množství - i když je fakt, že se to nasčítá. Ale omezíš zbytečné keše, které ti jenom zaberou místo.

jen bych měl ještě jeden dotaz: ještě před cca. dvěma týdny se mi na mapě zobrazovaly i waypointy od keší, jako třeba parking apod. teď už je na mapě nevidím, nevíte čím to je? gpx beru z PQ


Kterou mapu máš na mysli?
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 20:24

Nerd Angel napsal/a:

Řeším to tak, že si několik nahraných bodů (třeba parkovišť) smažu. Pak už můžeš přidat své nové a tudíž navigovat na souřadnice.:D

Tak tohle kdyz udelam v 550, tak se kousne a po vypnuti zapnuti prijdu o komplet celej GPX soubor se vsema kesema.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 nabijecka

nabijecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 20:31

No u té poznávačky vím pouze místa kde pojedem trasu kterou pojedem nevím, takže ještě uvidím kolik jich nakonec bude, jinač jedná se o mapu Topo czech 3.1PRO
  • 0

#14 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 20:36

S474N napsal/a:

Nerd Angel napsal/a:

Řeším to tak, že si několik nahraných bodů (třeba parkovišť) smažu. Pak už můžeš přidat své nové a tudíž navigovat na souřadnice.:D

Tak tohle kdyz udelam v 550, tak se kousne a po vypnuti zapnuti prijdu o komplet celej GPX soubor se vsema kesema.



nesmis mazat vsechny wp
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#15 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 21:04

nabijecka napsal/a:
No u té poznávačky vím pouze místa kde pojedem trasu kterou pojedem nevím, takže ještě uvidím kolik jich nakonec bude, jinač jedná se o mapu Topo czech 3.1PRO


To je divné. Možná nějaká chyba v navigaci. Oregony se občas chovají dost nevyzpytatelně. Dneska jsem si zrovna krmil navigaci novým GPX z PQ a vše funguje. Zkusils to nahrát opakovaně? Nahrál jsi tam oba soubory GPX (kešky a wpt)?

S474N napsal/a:

Tak tohle kdyz udelam v 550, tak se kousne a po vypnuti zapnuti prijdu o komplet celej GPX soubor se vsema kesema.


Zrovna tohle se mi sice ještě nestalo, ale řekl bych, že za ty prachy se kouše hodně často. Ze všeho nejvíc, když ho připojuju k počítači. Zlatej eTrex Legend HCx. Měl jsem ho rok a půl a za celou dobu se zaseknou jednou, možná dvakrát. Čím namakanější a dražší mašinka, tím víc problémů. :|
  • 0

#16 Lazyt007

Lazyt007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 21:52

Pajast napsal/a:

Lazyt007 napsal/a:
mám dotaz (nechci zbytečně zakládat nové téma) na ukázkách jsem videěl oregona a geocaching a ten oregon dokázal zobrazit hromady cachí ve vašem okolí to už on umí automaticki hned jak si ho koupíte nebo se za to musí platit ?


Když si ho koupíš, tak v něm samozřejmě žádné kešky nenajdeš. Musíš se zaregistrovat na geocaching.com a tam si stáhnout, co potřebuješ. To je zadarmo. Ale budeš si moct stahovat kešky jen jednotlivě. Pohodlnější je stáhnout to jako jeden soubor GPX formou pocket query. Tahle služba už je ale placená. I když samozřejmě existují prográmky, kterými se to dá v rozporu se smluvním ujednáním obejít. GS ti pak může zablokovat přístup.


takže je radší lepší to nedělat ?a radši se stát premium memmberem na GC nebo je stále nějaká onjíždka že bych si to mohl stáhnout
  • 0

#17 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 August 2010 - 21:59

Asi takhle: nějaké způsoby, jak se to dá ojebat existují. Já ti s nimi ale neporadím, protože si těch 30 doláčů ročně platím, a nemám tedy zapotřebí zjisťovat, jak se to dá obcházet. O případech zablokování účtu jsem četl, ale prý se to děje, hlavně když někdo stahuje pomocí různých prográmů příliš mnoho dat. Oni ho pak na základě toho odhalí. Pokud to využíváš rozumně, tak se nejspíš nic nestane.
  • 0

#18 nabijecka

nabijecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 14 August 2010 - 7:13

Pajast napsal/a:

nabijecka napsal/a:
No u té poznávačky vím pouze místa kde pojedem trasu kterou pojedem nevím, takže ještě uvidím kolik jich nakonec bude, jinač jedná se o mapu Topo czech 3.1PRO


To je divné. Možná nějaká chyba v navigaci. Oregony se občas chovají dost nevyzpytatelně. Dneska jsem si zrovna krmil navigaci novým GPX z PQ a vše funguje. Zkusils to nahrát opakovaně? Nahrál jsi tam oba soubory GPX (kešky a wpt)?

S474N napsal/a:

Tak tohle kdyz udelam v 550, tak se kousne a po vypnuti zapnuti prijdu o komplet celej GPX soubor se vsema kesema.


Zrovna tohle se mi sice ještě nestalo, ale řekl bych, že za ty prachy se kouše hodně často. Ze všeho nejvíc, když ho připojuju k počítači. Zlatej eTrex Legend HCx. Měl jsem ho rok a půl a za celou dobu se zaseknou jednou, možná dvakrát. Čím namakanější a dražší mašinka, tím víc problémů. :|

Sakra no jak se tak dívám tak poslední dva týdny jsem po úpravě hlavního gpx souboru už ten s wpt do navigace nedával a tím to bude, takže díky za upozornění, aspoň už vím kde dělám chybu :)
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 14 August 2010 - 10:15

Lazyt007 napsal/a:
takže je radší lepší to nedělat ?a radši se stát premium memmberem na GC nebo je stále nějaká onjíždka že bych si to mohl stáhnout


Kombinace Geoget + GeoJarry funguje skvele a naprosto bez problemu. Neznam zadneho uzivatele techto programu, kdo by dostal ban. Ten kdo dostal ban byl ten, kdo pouzival GSAK s jednim spatnym makrem.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 7:09

mikrom napsal/a:
prijde na to do jakyho oregonu.. Oregon x00 ma limit na 2000kesi, ale x50 ma imho limit 5000kesi..

Je zvláštní, že když se podívám na web, tak všude i u 550 píšou 2000 :o
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama