Přejít na obsah


Fotka

5000kešek do Oregonu pomocí GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 9:02

OR550 má limit 5000 keší - ověřeno. Přepokládám, že stejně je to u 450.
  • 0

#22 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1383 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 10:23

Je zvláštní, že když se podívám na web, tak všude i u 550 píšou 2000


Tech 2000 ve specifikaci je waypointů/trasových bodů, keší je opravdu 5000.
  • 0
MaFa

#23 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 12:05

S474N napsal/a:
Tak tohle kdyz udelam v 550, tak se kousne a po vypnuti zapnuti prijdu o komplet celej GPX soubor se vsema kesema.


Ano, tohle se mi s moji O550 stavalo take a byl jsem z toho dost rozmrzely. Jako vse, i tohle ma nekolik reseni.

On ten GPX se nesmaze,zustane tam, jen se pro O550 zneviditelni. Resival jsem to tak, ze jsem O550 pripojil na nejblizsi PC a tomu souboru zmenil datum na aktualni. Po startu gps uz GPX fungovalo.

Poridil jsem kvuli tomu i netbook :o

Pak jsem nad tim dumal a ted to delam jinak, lepe a radostneji, protoze PC netreba : GPX nahravam na KARTU a ne do pameti. Pokud zatuhne a po restartu nejsou krabky, znamena to jeste dva starty, zapnuti gps : jednou bez karty a podruhe s kartou.

To staci, GPX se objevi.

No a posledni kombinace je s PDA. Muj HTCpro2 pouziva stejny rozmer karty, jako O550. Zkusil jsem si Ludkuv PocketDrake a ziskal jsem kombinaci k nezaplaceni. Diky PD mohu KDEKOLIV a KDYKOLIV provest export GPX z JAKEKOLIV oblasti, kterou mam v GeoGetu (a tim padem v PD take) nahranou. V telefonu provedu export do pameti telefonu, vymenim karty, zkopiruju GPX a nez mi nastartuje O550, tak mam zkompletovanej telefon.Ten ani neni treba restartovat, vymenu karty to zvladne bez vypnuti. S touto kombinaci ziskal O550 novy rozmer, plne mobilni B)

Tolik ke zpusobum, jak jsem si s uvedenym problemem poradil ja, zkusenosti muze byt vice, jinych a samozrejme s jeste jednodussim resenim.

Poku tvuj telefon umi stejnou kartu, stacilo by menit ten datum souboru v telefonu. Predpokladem je samozrejme nahravat GPX na kartu.

Bohous
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 12:28

bohouscl6: je pravda, ze nahravam GPX do pameti pristroje (na kartu nahravam ten samy soubor, ovsem s priponou ZALOHA). Ovsem kdyz se mi to stalo, tak se vzdycky vymazal i cely ten GPX z pameti pristroje. Resil jsem to prekopirovanim souboru z karty - ale clovek musi mit u sebe netbook (iPhone kartu nema, takze smula). Nicmene v kazdem pripade vyzkousim to primarni umisteni na kartu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 13:20

Mě O550 občas vymaže/znepřístupní i GPX uložený na kartě... takže podle mě je úplně jedno zda je GPX v paměti přístroje, nebo na kartě. Je to jenom o štěstí. Já nahrávám vždy na kartu, proto je pak jednoduché soubor opět zpřístupnit. Dělám to samé s telefonem co bohous - to je jediná záchrana v terénu, protože netbook do lesa fakt nenosim..
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#26 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 13:37

Na OR550 používám tento postup a už hodně dlouho nebyl problém s GPXkem. Předesílám, co kus, to originál, nemusí to pomoci všem. 1. vymažu z paměti staré GPXko (nebo ho přejmenuji na jinou příponu než GPX). Tady navíc nahrávám POILoaderem soubory POI (ale to není podstatné), 2. restartuji přístroj, 3. nahraji nové GPXko, 4. restartuji přístroj. Další zapínání/vypínání bez problémů. Je to trochu opruz, ale už aspoň půl roku jsem bez problémů. Nahrávám téměř vždy GPXko s 4990 body.
  • 0

#27 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2010 - 20:16

bohouscl6 napsal/a:

Pak jsem nad tim dumal a ted to delam jinak, lepe a radostneji, protoze PC netreba : GPX nahravam na KARTU a ne do pameti. Pokud zatuhne a po restartu nejsou krabky, znamena to jeste dva starty, zapnuti gps : jednou bez karty a podruhe s kartou.

To staci, GPX se objevi.

Bohous


Díky za návod to bude fungovat... už jsem taky přijel ke keši a zjistil že v GPS žádnou nevidím:(
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 7:55

No takze vcera prvni pokud s nahranim na kartu a peklo! Kese mi to sice zobrazi, ale uz se nemuzu podivat na listingy - vzdycky se kousl a neslo se ani vratit, takze nasledovalo vypnuti/zapnuti. Samozrejme porad dokolecka, takze radeji nebudu blbnout s WPT a nahravat to do pameti pristroje a mit vsechno, nez tohle. Jsem zvedav, jak pochodi REVIZ.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 11:05

2 S474N: No já si nahrávám keše na kartu odjakživa (v 550ce jsem je ani jinde neměl a naposledy v paměti Oregonu jsem je měl snad ve 400vce někdy ze začátku a tu už skoro rok nemám) Zatím to naběhlo krom 2 pokusů vždycky. Fór tady toho fíglu, je v tom, že informace o GPX souborech se při startu kamsi zapisují, když to spustíš bez karty, tak se ten soubor s informacema o GPX přepíše a když ji vrátíš zpátky, tak se přepíše znovu. S komplem dohromady to jde udělat tak, že jen ten soubor s kešema přejmenuju (přímo v Oregonu) a pak ho to normálně najde. Takže není chyba v GPX exportu z GG ale v Garminu.
PS. Při každým novým exportu si GPX pojmenovávám jinak (střídám 2 nebo 3 názvy) a pokaždé tam mám cca 2200 a víc krabek, takže by neměl být problém.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 11:53

REVIZ: ja ten figl pochopil, problem je pouze ten, ze kdyz si dam zobrazit listing, tak nic nevidim a GPS se kousne. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 12:01

2 S474N: Hmm, tak to netuším. Náhodou nějakej pozůstatek starýho GPX přímo v Oregonu nemáš. Jakej máš fw? Používáš češtinu? - dělá to i při nastavení jazyka na english? Kolik máš v GPX krabek?
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 12:16

REVIZ: FW nejakej 3.41 stable, zadna beta. Cestinu pouzivam a GPX jsem mel vcera cerstve, cely kraj, tzn. cca 1200 kesi. Anglictinu jsem nezkousel. Abych rekl pravdu, od zarizeni ocekavam funkcnost a ne ze budu delat Garminoj betatestera :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 14:15

Mě to teda jelo vždycky, na všech verzích fw (aktuálně mám betu 3.74), takže kde může být chybka netuším. Napadá mě jedině ta čeština. Pokud mě Oregon zamrzal a padal, tak to vždycky bylo špatným překladem.
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 15:18

REVIZ: no pokud nahraju GPX do pristroje, tak me nic nepada ani nemrzne. Vsechno 100%. Jakmile ale zacnu mazat WPT ulozene ve stavajicim GPX, tak to spadne vzdycky. BTW mohl bys sem dat svou cestinu prosim?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 holion

holion

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 19:26

S474N: Jak si to tu pročítám... nezkoušel jsi tam prostě dát jinou paměťovku? Může to být i tím, že má nižší přenosovou rychlost a Oregon ti zamrzá prostě jen proto, že čeká na data... ;)
  • 0

#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 19:30

holion: je to Class 6 a pouzivam ji jakozto primarni uloziste pro fotky z Oregona, takze funguje 100%. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#37 holion

holion

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 21:01

Jasný. Já to jen nadhodil, protože to nejjednodušší řešení bývá většinou to správný. Zkusit to můžeš, ne? Určitě máš doma paměťovek víc. :) Nejsem žádnej technik ale většina problémů, která se týkala mých foťáků byla zapříčiněná kartou.
  • 0

#38 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2010 - 21:23

S474N napsal/a:
BTW mohl bys sem dat svou cestinu prosim?


Já bych rád, ale není tak úplně moje, takže to pověsit nikam asi nemůžu. Je to doplněná ta od Hunta a ta normálně funguje i když nemá přeložený všecko...

EDIT: Mrkni do mailu.
  • 0

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2010 - 11:31

REVIZ: v mailu bohuzel nic. Ale nemyslim si, ze by se nekdo zlobil, zvlast kdyz to dela zadarmo a pro lidi. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2010 - 12:29

chyba, nějak jsem si popletl témata...
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama