Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.5.0.601 aka Trabant ;)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 8:21

Nadpis je, samozrejme, nadsazka. Jen mne k tomu inspirovalo cislo buildu. Ve skutecnosti jsme od Trabantu usli dlouhou cestu, a doufamz, e dnes uz Geoget radime do uplne jine kategorie. A velkou merou tomu prispela tato nova verze.

Co zaujme na prvni pohled? Vsimli jste si, Geoget vypada uplne jinak! Doslo k uplne rekonstrukci grafiky programu tak, aby byla konzistentni a moderni. Lvi podil ma v tom Mikrom, ktery kupodivu z nasich vecnych pripominek nezesilel.

Pri druhem a dalsim spusteni vas jsite zaujme dalsi prijemna vlastnost - Geoget nabiha tak nejak... rychleji. ;)

Nicmene nejvetsi novinkou je novy system pri instalacni balicky GIP, ktere umozni maximalne pohodlnou instalaci novych doplnku, jejich spravu, ba i odebirani. Ale o tom si vice povime v samostatnem vlakne. V tom ma zase nejvice prstu Medwyn, ktery mne k tomu dostrkal, a kupodivu jsem z jeho pripominek nezesilel. :D

A v neposledni rade, byl zcela predelan system upozornovani na nove aktualizace. Proto doporucuji, aby si vsichni zapli upozornovani v nastaveni na nove verze!
  • 0

#2 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 8:52

pekny pocin,konecne bude geoget pristupny i IT laikum
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#3 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 8:55

Ano ano, to byl presne ucel. A pracovali jsme na tom minimalne 2 posledni mesice takrka denne ;-)
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 8:57

Když si chci "pročistit" nový GG od různých souborů, které nepoužívám (myslím skripty atp.), stačí když nainstaluji nový GG zvlášť a přehraji si do datového adresáře pouze používané databáze, že? Nebo jsou data ukládaná i jinam? Předpokládám, že ne, ale nerad bych o nějaká data přišel...
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 9:02

Na to by to chtelo jine vlakno. Vsechna data jsou v datadiru. Data o kesich jsou vsechna v databazi. Muzes si selektivne a presne vybrat v datadiru, co bys chtel prenest a co nikoliv. Ozvi se mi na ICQ, muzem to probrat mezi sebou. A nebo skutecne zaloz nejake to jine vlakno.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 12:10

Houstone, hlasim prvni problem. Pokud provedu preskupeni Toolbaru a jejich rozmisteni, tak po restartu se mi to rozhaze, tzn. nedrzi to nastaveni. EDIT: tak jsem zjistil, ze to dela pouze pokud si jednu vec dam vedle horniho MENU, jinak to drzi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 12:16

Hlavni menu v pribehu inicializace apliakce meni svoji velikost. Pro kazdy jazyk je totiz jinak dlouhe! Takze je mozne, ze dalsi toolbar byl odstrcen a pretekl do dalsiho radku a rozhodil to. Mozna by pomohlo cele okno aplikace jeste trosku vic rozsirit.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 12:18

HaLuMa: nakonec jsem to vyresil tak, ze to tam proste mit nebudu :-) Nicmene velka pochvala autorum, tohle je zlomova verze - jak co se privetivosti instalace pluginu tyce, tak i zmenou ikonek, ktere si o to vyslovene zadaly. Dalsim krokem by chtelo zmenit ikonky u Geojarry - ale to je spis pozadavek na neznameho autora.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 14:58

no z ikonek jsem teda malinko zesilel, ale stalo to za to! ty vecny pripominky, ty retuse pixel po pixelu :D nakonec na to udelal HaLuMa i spec programek, aby se to lip odladovalo ;)
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:02

Prvně díky za novou verzi, vypadá to fakt dobře... Z hlavního toolbaru se vytratil "Vyčisti seznam", což je asi škoda. Dalo by se to tam nějak výhledově doplnit?
  • 0

#11 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:04

Ne, nedalo. Ikonky jsou smazany zamerne, protoze byly duplikovane. Kostatko nyni najdes na toolbaru vedle filtru (kde celou dobu taky bylo).
  • 0

#12 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:05

...já tam teda metličku mám
  • 0

#13 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:08

Ale nemáš ;) Metlička je vedle filtrů, což není "hlavní" toolbar, ale toolbar "filtry".
  • 0

#14 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:12

Když je řeč o ikonkách... ty staré mi připadaly přehlednější :) Ale zvyknu si, co mi zbývá :)
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:18

medwyn_cz napsal/a:
Ale nemáš ;)
Metlička je vedle filtrů, což není "hlavní" toolbar, ale toolbar "filtry".

Já vím, ale když si ho vypnu a jdu na všechno jen přes menu, tak je to dost opruz, byl jsem hodně zvyklý, že metlička byla v hlavním toolbaru...

Nedalo by se dopracovat do další verze vlastní konfigurace toolbaru?
  • 0

#16 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 15:25

Ctrl+a, delete? F8? ;) Na hlavnim toolbaru to nemelo co delat. Ja osobne hlavni toolbar vubec nepouzivam, protoze vetsina jeho funkci ma klavesovou zkratku a tak se mi akorat pletl. Naproti tomu filtruju furt, takze filtr mam zapnuty. V tomhle se asi vsichni uzivatele neshodnou... ;-) Co se tyka konfigurace toolbaru - napad k zavrzeni to neni, ale priorita je nulova. Takze asi tak ;-)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 18:56

Metlcka byla na hlavnim toolbaru vlastne jen proto, ze tam byla uz v dobach,, kdy zadny toolbar na filtry neexistoval. A pak se to porad tahlo a tahlo... a najednou jsem potreboval ten hlavni toolbar trosku zkratit, tak ty duplicitni ikony sly pryc. O konfigurovatelnych toolbarech premyslim od prvnich verzi, ale ma to netrivialni technicka uskali. A zatim resim jine veci.
  • 0

#18 wasserr

wasserr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 20:38

Napřed velké poděkování autorům! Velice oceňuji vaši práci a veškerý čas strávený nad aktualizací a vylepšováním tohoto skvělého SW nástroje, bez kterého bych si svou správu keší už nedokázal představit. Jenom jeden drobný dotaz (aniž bych chtěl vyvolat flame) - feature zamykání keší náhodou v nové verzi není obsažena? Nikde jsem to v popisu změn nenašel.
  • 0

#19 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 21:06

Jo, jo, už si kešování bez Geogetu neumím ani představit. K poděkování využívám nejen fóra, ale také paypalu B) . Hoši, vydržte, vaší práce si ceníme!
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#20 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2010 - 21:26

wasserr: ne, obsazena neni. kdyby byla, asi by to bylo v tom seznamu zmen, nemyslis? ;-) A pokud se nepletu, takova funkce neni v dohledne dobe ani planovana.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama