Přejít na obsah


Fotka

Smazani logu i WIG


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
55 odpovědí na toto téma

#21 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:33

sobikovi napsal/a:
mudlodcero, já se z tebe nepo... Otevřel jsem tady debatu ohledně mazání logů od zbytečně nadržených ownerů... a to je vše. Obecně a zcela pro všechny.

Reviewer odpověděl jasně, tak to zase klidně zavři.
  • 0

#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:41

Mudlodcera: a o co tedy jde? Chces moci mermo smazat muj FTF log?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#23 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:42

niximor napsal/a:
Napsal jsem to do fora reviewer, protoze me zajima reakce revieweru, nezajima me, co si mysli osazenstvo fora. Vice se k tomu odmitam vyjadrovat.


Se trochu domnívám že Minarjo nenapsal své vyjádření přesně, mazat logy můžeš na stránkách WIG, ale ne na serveru geocaching.com. Alespoň v tomto duchu je nám to od poslení doby změny pravidel a podmínek pro odlov pouze dobrovolných (nikoliv povinných), do hlav vštěpováno.

Nebo jsem snad něco přehlédnul ? Podstatný pro zalogování na netu je nález a fyzický zápis v krabičce v terénu, nikdo nemá právo v případě fyzického zápisu smazat log, ani zkoumat, jak jsem se ke krabičce dostal, ba dokonce, owner keše není oprávněn ani přezkoumávat, jak se můj log dostal do logbooku ! V guidelines je to napsáno celkem jasně: Logging of All Physical Caches - Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed.

Paullow napsal/a:
Mno mě příjde diskuze na toto téma trošku mimo.
Při dnešním stavu wherigo, kdy je možné jakoukoliv cartridge na wig.com odemknout bez problémů během několika sekund, není tento log vypovídající vůbec o ničem.


A pochopitelně, jak již ti bystřejší z nás dávno pochopili, zalogovat a odemknout cartridge je otázka několika sekund, i když nezvednete zadek ze židle.

Jedna věc je fak, že se neprojitím hry ochudíte o zážitek, ovšem, k čemu absolvovat něco, co už jste prošli jako multinu, znovu, nebo vás téma jaksi dotatečně nezaujalo ? Pokud se navíc chtěl autor vyvarovat tomuto problému, mohl krabku umístit kapku jinam.

Jenom bych byl rád, kdyby se nám někdo z reviewrů ještě jednou vyjádřil a potvrdil, jak je to u těch WIG, resp. challange keší,s tím logováním a mazáním logů, protože již mám třas v ruce a nachystaný prst na "delete" ;-)
  • 0

#24 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:52

sobikovi napsal/a:
mudlodcero, já se z tebe nepo... Otevřel jsem tady debatu ohledně mazání logů od zbytečně nadržených ownerů... a to je vše. Obecně a zcela pro všechny.


No a jak sis jiste vsiml tak tam je uz i reakce od minarja a owner na to pravo ma.

No a pokud sis jeste lepe vsiml, tak ja reagovala na tvou a satanovu zpravu o finallnim umisteni a do toho jak tobe tak satanovi je velky kulovi. Takze se klidne po... ale hlavne se nemichej do veci o kterych vis leda tak velky prd. Mozna kdybyste misto sezeni u PC a teoretizovani vylezli ven a sli lovit udelate lip a ubyde zbytecnych temat jako je i tohle.
  • 0

#25 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:56

Autacek napsal/a:
Jedna věc je fak, že se neprojitím hry ochudíte o zážitek, ovšem, k čemu absolvovat něco, co už jste prošli jako multinu, znovu, nebo vás téma jaksi dotatečně nezaujalo ? Pokud se navíc chtěl autor vyvarovat tomuto problému, mohl krabku umístit kapku jinam.


A on te nekdo NUTI odlovit WIG, kdyz uz jsi jednou prosel multinu se stejnym tematem? Popripade kdyz te dane tema nezaujalo (jak pises) tak te nekdo NUTI tuto kes odlovit?
  • 0

#26 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:56

S474N napsal/a:
Mudlodcera: a o co tedy jde? Chces moci mermo smazat muj FTF log?


Jde o princip
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 22:59

Mudlodcera: chteli jste prat pradlo verejne, tak se nedivte, ze se vyplavila spina. Mozna jste meli jet s nixem radeji na vzduch lovit vy.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:04

Pokud Minarjo myslel vážně, to co napsal, pak jsou neplatné všechny BF logy atd. atd. Prostě to popírá pravidlo uznávané pravidly GS - jsem zapsán v papírovém logbooku, je to ok.

Wigo je dle mého něco trochu jiného. Wigo je hra, kterou hraješ v terénu a pak si ji na wigo.com zaloguješ. Zaloguješ si dokončení hry a nikde není řečeno, že na konci wigo musí být krabička.

Tedy podle toho pokud BF najdu krabičku od wiga a zaloguju se do papírového logbooku, je vše OK a mám nárok na log na gc.com. Kdybych se ale chtěl zalogovat i na wigo.com, má autor wigo hry právo můj log smazat, jelikož jsem jeho wigo hru nedohrál.
  • 0

#29 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:04

mudlodcera napsal/a:

Autacek napsal/a:
Jedna věc je fak, že se neprojitím hry ochudíte o zážitek, ovšem, k čemu absolvovat něco, co už jste prošli jako multinu, znovu, nebo vás téma jaksi dotatečně nezaujalo ? Pokud se navíc chtěl autor vyvarovat tomuto problému, mohl krabku umístit kapku jinam.


A on te nekdo NUTI odlovit WIG, kdyz uz jsi jednou prosel multinu se stejnym tematem? Popripade kdyz te dane tema nezaujalo (jak pises) tak te nekdo NUTI tuto kes odlovit?


Zjednoduším to, proč nutit ostatní aby lovili po mém, když si každý může lovit jak chce, co chce, kde chce, podle vlastní chuti a uvážení, vybrat si co se mu na celé hře líbí. Nemalá část kačerů hledá kešky především pro nalezení a zalogování, ostatně to je akt, který je pro nás v geocachingu pro všechny společný. A o to především jde, mimo to, dostat se na hezká a zajímavá místa, případně se něco zajímavého dozvědět. Já osobně geocaching vnímám tak, že budu-li chtit luštit kvíz, nemusím hrát geocaching, ale můžu si lehnout s časákem na deku k vodě, budu-li chtít strávit den googlením, platí to podobně..

Myslím že si "medializací" problému příliš nepomohla, ani disablováním keše, chce to se nad věc povznést a brát to jak to je...
  • 0

#30 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:06

S474N napsal/a:
Mudlodcera: chteli jste prat pradlo verejne, tak se nedivte, ze se vyplavila spina. Mozna jste meli jet s nixem radeji na vzduch lovit vy.


A napadlo te nekdy vubec, ze by nekoho mohlo zajimat jak to tedy opravdu je protoze ho zajima WIG jako takovy a ne kvuli jeho vlastnimu logu????? Zkusil jsi zapremyslet taky nekdy o tom, ze by nekoho kese typu WIG bavily a proto se zajima o blizsi informace??

Ale tak to je jedno, az se z tebe stane kacer lovec a prestanes byt jen kacer teoretik, tak to snad pochopis.
  • 0

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:07

Já vobčas něco brutnu. A dělám to rád. Nebudou se BF odlovy uznávat? PS: tuhle WIG mám odemčenou a geocache jsem zatím nelovil, protože tam bylo zamudleno. Takovej ohleduplnej su. ;] // hehe, vostrá. Né každej může jít lovit, třeba pracujou...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:07

Nejlepsi je, kdyz jde o princip nekomu, kdo lovi petkovy kese tak, ze se nechava podepisovat kamaradama a sedak videl maximalne na nekom :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:08

zvlastni, taky jsem spoluautorka jedne WIG kese a ikdyz lidi do logu psali ze nebyl problem to pro ne odehrat od PC tak presto sli a odlovili si to sami protoze je to zaujalo a libilo se jim misto...Nemame log ktery by byl odemcen od PC:))) takze zalozit WIG ktery kopiruje predchozi dlouhou a naprosto stupidni multinu je zbytecny. Asi jako zakladat kese u objektu ktere uz kes maji, viz Bageta a Husovicky kostel:).
  • 0

#34 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:12

Autacek napsal/a:
Myslím že si "medializací" problému příliš nepomohla, ani disablováním keše, chce to se nad věc povznést a brát to jak to je...


Tak proc ses rozciloval u sve kese, ze ji nelovi lidi tak jak si prejes ty, kdyz byly zrusene podminky??

Ja tu reaguji jen proto, ze tu satan zacal o me kesi mluvit a pomlouvat (coz se dalo od nej cekat). Diseblovani je presne z toho duvodu jaky jsem v logu uvedla. A to ze tohle vlakno je zase jen blbe kvakani o nicem, protoze sobikovci ani satan nepochopili obecnou otazku a ne konkretni to je hold udel tohoto fora, kde se nikdo pomalu nesmi na nic zeptat.
  • 0

#35 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:14

minarjo napsal/a:
na WIG.com LZE poznat, zda dotyčný danou hru odemkl, nebo jen zapsal log a neodemkl ji, a ne že ne jak si myslíš. Pozná se to jednoduše dle malé ikonky panáčka v logu daného kačera na stránce cartridge WIG.com - pokud NEodemkl cartridge, je vedle stopy na začátku logu panáček s pozadím šedým, pokud odemkl hru úspěšně, má panáček pozadí oranžové. Takže autor i kdokoliv jiný to z logu daného hráče WIG pozná snadno, zda švindloval (nebo hru odemknout zapomněl), nebo zda ji v pohodě odemkl a má tedy správně splněno.

Ne, toto není pravda. Ta ikonka je žlutá když je člověk PM a šedá když není. S unlockováním keše to nesouvisí (právě jsem to ozkoušel). A ostatně je to u té ikonky i v title tagu...

Takže unlockování zjistit nelze (alespoň né takto)! Nepokoušejte se někdo mazat logy všech basic memberů kteří byli na vaší cartridge :).

Ohledně BF u WIG ať nejsem OT: nevidím s tím problém, finálku lze zjistit
a) odehráním cartridge (99% nálezů)
b) náhodným nalezením (asi to chtělo lepší úkryt)
c) kamarád prozradil umístění (toto není BF, dotyčný je pitomec a já jako autor se tím nebudu zabývat)
d) z wherigo cartridge (byla špatně zabezpečená)
e) z wherigo cartridge (byla dobře zabezpečená, nálezce by si měl zvýšit obtížnost na 5* za prolomení dané hashovací funkce a pokročilé reverzní inženýrství).
Ani v jednom případě nebudu nikomu mazat logy, navíc za důvody b a d si můžu jako autor sám.
  • 0

#36 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:18

Tak predne... rozhodoval jsem se, jestli oslovit primo nektereho z revieweru soukromou cestou, nebo se zeptat verejne na foru. Rozhodl jsem se zeptat verejne na foru, protoze si myslim, ze by odpoved mohla zajimat i dalsi lidi. Ale jak jste si zajiste vsimli, zeptal jsem se ve foru Reviewer, kde vim, ze ostatni se nemuzou do diskuze michat... Bohuzel jista spodina fora ma zas nutkani se ke vsemu vyjadrit, protoze preci jejich nazor musi vsichni znat, a tak se tohle tema dostalo tam, kde nemelo co delat a kde nebylo zamysleno... Kdyz byste radeji misto prndani na foru sli ven lovit, udelali byste lip. Ale ponauceni pro priste - srat na komunitu, zeptat se soukrome, a bude klid. Diky vam vsem ze jste mi v tom udelali jasno.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#37 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 23:19

mudlodcera napsal/a:

Autacek napsal/a:
Myslím že si "medializací" problému příliš nepomohla, ani disablováním keše, chce to se nad věc povznést a brát to jak to je...


Tak proc ses rozciloval u sve kese, ze ji nelovi lidi tak jak si prejes ty, kdyz byly zrusene podminky??


No, a to je tu teď v diskusi i Cherubin, co mi taky kdysi odrbala podmínku na keši.. a byl jsem s ní na ostří nože.

Nakonec mi nezbylo nic jiného, než se s tím smířit, spolknout tehdy hořkou slinu. Nakonec, proč se trendu nepřizpůsobit, tak že to již beru jak jsem napsal, jako řada ostatních, hlavní jsou body a zápis v logbooku, a jedeme dál. ;-)

niximor napsal/a:
Tak predne... rozhodoval jsem se, jestli oslovit primo nektereho z revieweru soukromou cestou, nebo se zeptat verejne na foru.

Bohuzel jista spodina fora ma zas nutkani se ke vsemu vyjadrit, protoze preci jejich nazor musi vsichni znat


Hm, nechci vážnost situace nijak zlehčovat, ale první odpověděl na dotaz Minarjo, dnes již nereviewer ;-)
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 7:46

MaK_cz napsal/a:
Reviewer odpověděl jasně, tak to zase klidně zavři.

Ano, teprve TED odpovedel reviewer - DarkLord a ne byvaly reviewer Minarjo, ktery si mimochodem plete i ikonky PM a BM s odemcenim WIG.

mudlodcera napsal/a:
No a pokud sis jeste lepe vsiml, tak ja reagovala na tvou a satanovu zpravu o finallnim umisteni a do toho jak tobe tak satanovi je velky kulovi.

Samozrejme, ze je mi to umisteni naprosto volne. Vadit by melo spis tobe, protoze ty se tu vztekas, nehlede na fakt, ze vice nez polovina zalogovanych na dane kesi ji stejne znovu nesla.

mudlodcera napsal/a:
A on te nekdo NUTI odlovit WIG, kdyz uz jsi jednou prosel multinu se stejnym tematem? Popripade kdyz te dane tema nezaujalo (jak pises) tak te nekdo NUTI tuto kes odlovit?

A on te nekdo nuti lovit kese s vybavenim - zejmena ty, kde se vyskytuje lano a sedak? Ja jenom, ze podle tvych nalezu to vypada, ze te evidentne nekdo nuti.

Autacek napsal/a:
Zjednoduším to, proč nutit ostatní aby lovili po mém, když si každý může lovit jak chce, co chce, kde chce, podle vlastní chuti a uvážení, vybrat si co se mu na celé hře líbí.

Ale to je preci naprosto jednoduche, protoze jsem tak genialni owner, co preci vi, ze si kazdy MUSI obejit to, co jsem mu nalinkoval ja.

mudlodcera napsal/a:
Ale tak to je jedno, az se z tebe stane kacer lovec a prestanes byt jen kacer teoretik, tak to snad pochopis.

Ja se narozdil od nekoho nenechavam zapisovat, takze je pravda, ze letos pres tech 1000 nalezu jako ty nemam. Nicmene jestli je mych letosnich 600 nalezu "teorie", tak jsem teoretik :D:D

mudlodcera napsal/a:
Ja tu reaguji jen proto, ze tu satan zacal o me kesi mluvit a pomlouvat (coz se dalo od nej cekat). Diseblovani je presne z toho duvodu jaky jsem v logu uvedla. A to ze tohle vlakno je zase jen blbe kvakani o nicem, protoze sobikovci ani satan nepochopili obecnou otazku a ne konkretni to je hold udel tohoto fora, kde se nikdo pomalu nesmi na nic zeptat.

Pomlouvat? Ja tu psal v reakci na to, jak se nekdo vyslovene evidentne "trasl" na to mi smazat log. A napis mi, kde je konkretne nejaka pomluva, ja tu vidim sama fakta. A o tech pomluvach bych na tvem miste radeji pomlcel, zejmena o tech "idiotech" v tvem disable logu.

niximor napsal/a:
Tak predne... rozhodoval jsem se, jestli oslovit primo nektereho z revieweru soukromou cestou, nebo se zeptat verejne na foru. Rozhodl jsem se zeptat verejne na foru, protoze si myslim, ze by odpoved mohla zajimat i dalsi lidi.

Ano, rozhodl ses prat pradlo verejne, tak se nediv, ze se k tomu vyjadruje i verejnost.

WitkoAWendy napsal/a:To je slabé slovo,já mu řekl(napsal)že je kretén. zcela evidentně nechápe význam těchto slov neb je opravdu napaden debilitou a jako takový si neuvědomuje svůj duševní stav.
ps: pojedu v týdnu podívat se na pana domácího do Brna,kleště a letlampu mám. můžu s sebou vzít tři lidi ;)

Velmi rad se s tebou sejdu, napis mi formou SZ cas a misto, urcite se dostavim. A nemusis se bat, kamarady nepotrebuju a prijedu rozhodne sam. Ty si prijed klidne plnym autem. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 8:46

Nevim o co tady S475novi jde oba revieweri aktivni i byvaly to napsali jasne. Wherigo kese, stejne jako treba bonusovky serii, jsou challenhe kese a pokud nesplni podminlu, muze mu byt smazan log. V tomto pripde nejen, ze nesplnil, jeste se tim chlubi a zaklada tu priblble debaty... Doporucuju resit s reviewerem a tady ho nechte at se realizuje sam. BTW: pokud nevis kdo ke kacer teoretik, tak se mrkni na nektery log od H+, ten to vysvetluje jednoznacne :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#40 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 8:52

sovidoupe napsal/a:
Nevim o co tady S475novi jde oba revieweri aktivni i byvaly to napsali jasne. Wherigo kese, stejne jako treba bonusovky serii, jsou challenhe kese a pokud nesplni podminlu, muze mu byt smazan log.
V tomto pripde nejen, ze nesplnil, jeste se tim chlubi a zaklada tu priblble debaty...
Doporucuju resit s reviewerem a tady ho nechte at se realizuje sam.

BTW: pokud nevis kdo ke kacer teoretik, tak se mrkni na nektery log od H+, ten to vysvetluje jednoznacne :o)


Pane kolego, obávám se, že jsi můj příspěvek v sousedním vlákně nepochopil zcela přesně - tedy znovu, wherigo keše NEJSOU challenge kešemi ze základu, takže uznání logu lze vázat pouze a jedině na zápis v logbooku, na nic jiného.
Lze však založit MYSTERY KEŠ, která bude označena za challenge a jako podmínku pro zalogování bude mít zvoleno - projít a odemknout na wherigo.com nějakou cartridge.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama