Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#281 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 11:06

To bude změnou na Groundspeaku, nedavno měnili názvy velikostí, z Regular udělali Medium. To bude muset upravit autor.
  • 0

#282 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 11:18

Zrejme neni Cachelist adaptovan na posledni zmenu na webu gc.com.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#283 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2012 - 6:50

CacheList mi stahuje multinu tak, že mi v GSAKu místo child-waypointů vygeneruje nové unknown waypointy. To je dost nepraktické, protože já ty child-waypointy potřebuju pro další zpracování založit/uložit v té jedné multině. Nešlo by to ownere upravit ? Díky.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#284 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:14

Používám jediné dva doplňky do Chromu (Cachelist a rozšíření pro zobrazování a-map na CG.com mapě), tak píšu sem. Při prohlížení v Chromu se mi přestala posouvat mapa. Při stisknutí levého tl. myši a pohybu myší se jakoby začnou pohybovat/kopírovat ikonky kešek a mapa se vůbec nepohybuje. Zkoušel jsem deaktivovat obě rozšíření (Cachelist a zobrazování Amaps), ale nepomohlo. Stejné je to jak na stolním PC, tak na noťasu (oba Win 7). Ve Firefoxu (bez rozšíření) je pohyb na mapě v pohodě. Bohužel používám Chrome kvůli Cachelistu, který pokud vím v FF nejde. Nevíte v čem by mohl být problém?Díky za rady.
  • 0

#285 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 6:05

Ahoj Siri. Vypadá to naproblémy ze strany GC.com, že vyvíjí něco co pak nejede v Chrome. S tím lze jen těžko něco dělat - bohužel :-( Dobrá zpráva bez záruky ale je, že CacheList lze s trochou úsilí spouštět i na FF. Někde tady v diskuzi byl odkaz pro konvertor, který převede rozšíření z Chrome do FF a Opery - zkoušel jsem to a pro FF to dokonce i fungovalo, jen pak ikonky rozšíření byly pravo dole. Je to bez záruky, pravděpodobně bez automatické aktualizace, ale mělo by to jít. Zatím ahoj ahoj ahoj.
  • 0
John Viking

#286 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 7:25

Zkus ChromePlus, zvané teď CoolNovo. Tam problémy s posouváním mapy nemám a je to skoro stejné, jako Chrome. Je to stejné jádro, Chromium. EDIT: Problémy mohou být i v novějších operačních systémech, ale to nezměníš. Já mám XP.
  • 0

#287 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 7:40

Pouzivam Chrom s CacheListem na Win7 a bez problemu. Tohle rozsireni je pro me,vzhledem k me gps, idealni a tvurci opet dekuji:-)
  • 0

#288 rybicka.dedek

rybicka.dedek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 12:00

John Viking napsal/a:
Ahoj Siri.
Vypadá to naproblémy ze strany GC.com, že vyvíjí něco co pak nejede v Chrome. S tím lze jen těžko něco dělat - bohužel :-(

Dobrá zpráva bez záruky ale je, že CacheList lze s trochou úsilí spouštět i na FF. Někde tady v diskuzi byl odkaz pro konvertor, který převede rozšíření z Chrome do FF a Opery - zkoušel jsem to a pro FF to dokonce i fungovalo, jen pak ikonky rozšíření byly pravo dole. Je to bez záruky, pravděpodobně bez automatické aktualizace, ale mělo by to jít.

Zatím ahoj ahoj ahoj.

Nemohl by někdo pomoci nebo poradit s nainstalováním CacheList do FF.
V Chrome nám dost často nefunguje načítání keší.
Předem díky za rady.
  • 0

#289 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:53

Tak potvrzuju, že po instalaci CoolNovo běží Cachelist opět v pohodě a mapa šlape jak má. Mpiku díky za dobrou radu!
  • 0

#290 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 22:48

Tak ještě aby někdo zprovoznil na Coolnovo GME a LH dohromady. Ale já na to přijdu. Už jsem LH donutil, aby mapové podklady nepřidával, ale přesto tam mám GoogleMapu dvakrát a nejde nastavit v GME jako hlavní mapa. Ale já na to přijdu, jen teď nemám čas se v tom opičím skriptu hrabat.
  • 0

#291 michi.m

michi.m

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2012 - 22:32

Zdravím, při instalaci Garmin Communicator Plugin 403 pro Chrome verze 22.0.1229.94 m mi vyskočila tato hláška. Nevíte, prosím, v čem by mohla být chyba? Díky.
  • 0

#292 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2012 - 23:29

A ono to z té hlášky není dost jasné ? :) Pokud toho Chroma neodstřelí volba "opakovat", tak ho musíš ukončit sám. A nejlépe je to ukončit úplně celé, zkontrolovat jestli Chrome opravdu někde nevisí, ve "správci úloh", a pak teprve spustit ruční instalaci toho pluginu.
  • 0

#293 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 16:05

Ahoj, nevim, jestli to tu uz nezaznelo. Tech 15 stranek se mi nechtelo procitat. Ale neda se cachelist nejak nastavit, aby kesky, ktere si stahnu v souboru gpx (vcetne tech, ktere jsem jiz zalogoval found it), se mi pak nasledne v zarizeni zobrazovali jako found it - myslim, ty ktere found it mam. Vsechny se mi zobrazuji standartne nenalezeny. Nainstaloval jsem cachelist pred par minutamii, ale na nic, jako prihlaseni, jsem tam nenarazil....
  • 0

#294 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 18:22

A proč si stahuješ nalezené? Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale ta informace o nálezu je v tom GPX, nebo není? Předpokládám, že není, nezkoumal jsem to. Cachelist už nepoužívám, přešel jsem na geoget. Nedá se totiž uhlídat, abys neměl jednu keš v několika GPX a v tom případě Oregon ukazuje tu první, nedá se aktualizovat. Dělám si teď export všeho v jednom souboru, vždy znovu.
  • 0

#295 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 19:20

Stahuju je proto, ze se treba po delsi dobe vratim na misto (treba nekam na hory), kde jsem uz nakej ten rok nebyl. No a ikdyz uz tam neco odloveno z drivejska mam, tak se na kesku rad kouknu znovu. A ne vsechny ulozeni si pamatuji z hlavy. A taky se casem muze posunout...
  • 0

#296 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 0:54

Ahojky, mohl by mě někdo trpělivý pomoci s nahráváním keší z cachelistu do legendu hcx ? Nebo poradit jestli někde na netu existuje návod pro ne moc počítačově zdatné ? - zatím jsem nenašla. Cachelist mám nainstalovaný, zkusila jsem si zkušebně do něho vložit pár keší, vytvořit soubor ( váhám mezi .loc nebo .gpx) a odeslat přímo do gps. Což se podařilo. Všechny body se sice zobrazili jako šedé kuličky, což by ani nevadilo, sice už jsem někde četla jak se to nastavuje ale už nevím kde, snad na to někdy zase narazím. Ale po rozkliknutí bodu se mi objeví jen kód keše a žádné jiné informace. Tak nevím jestli jsem zvolila správně typ souboru nebo to nemám pořádně nastavené.
  • 0

#297 jostix

jostix

    jostix

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 2:32

mně se (pro etrex vista hcx) osvědčil tenhle postup:
naklikám keše do CacheList, stáhnu soubor .gpx, otevřu ten soubor v mapsource, v seznamu trasových bodů ručně(!!) přepíšu názvy keší (většinou jsou delší než je pro hledání nutné) a případně si dopíšu size-diff-terr, hint (if any). po těchto úpravách uložím jako .gdb . otevřu tenhle soubor .gdb (už s mnou přejmenovanými kešemi) a z něj pak odešlu data do garmina.
nepochybně existují jiné a asi pohodlnější způsoby. já ani moc nekoumal a zvykl si na tenhle.
  • 0

#298 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:02

TO: lasyma Pokud chceš keše v legendu včetně názvu, a dalších vlastností (obtížnost, terén, atd.) je asi nejjednodušší použít geoget. Tedy pokud to nechceš vše postupně ručně přejmenovávat. Pro geoget existuje exportní skript právě pro tento typ GPSek. A i když si sice BM, tak to vůbec nevadí, protože ty do geogetu nepotřebuješ stahovat plné listingy, ale stačí ti pouze základní informace, které nejpíš jsou v tom gpx z CacheListu. Jestli chceš poradit s geogetem, tak klidně napiš, nejlépe email.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#299 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 10:04

lasyma napsal/a:
Ahojky,
mohl by mě někdo trpělivý pomoci s nahráváním keší z cachelistu do legendu hcx ?

To je úplně jednoduché.
Jak si do cachelistu nahraješ kešky, připojíš GPS přes kabel k pc.
Klikneš nahoře vpravo na ikonu cachelistu (je u ní číslo, kolik máš zapsaných kešek)
- tam na ikonu garminu, a otevře se ti nová stránka
- klikneš na Vyhledat GPS zařízení (to ti vypíše údaje o GPS)
- klikneš na Zápís dat (vypíše ti, že jsou 100 % přenesena)
A JE TO.

Kešky se v GPS objeví zapsané podle kódů, a nahraje ti to i waypointy.

Já si k tomu vždycky ještě vytisknu seznam z cachelistu- tam jsou hinty, a vše potřebné.

To dělám podobně
- v cachelistu klikneš na vytvořit seznam pro tisk
- klikneš na ikonu tiskárny- print
- buď přímo tiskneš, nebo si to uložím do pdf- páč nemám tiskárnu doma :-)

Doufám, že jsem poradil.
  • 0

#300 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 10:48

Děkuji všem co poradili. Pokud jsem správně pochopila, tak abych měla v legendu i název a základní informace o keši tak musím seznam keší z cachelistu dostat do geogetu a z něj pak do gepeesky. Skusím to a pokud se nebude dařit obrátím se na někoho se SZ
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama