Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#301 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 10:55

lasyma napsal/a:
Děkuji všem co poradili.
Pokud jsem správně pochopila, tak abych měla v legendu i název a základní informace o keši tak musím seznam keší z cachelistu dostat do geogetu a z něj pak do gepeesky. Skusím to a pokud se nebude dařit obrátím se na někoho se SZ

Přesně tak. Bez GeoGetu bude název bodu GCXXXX a v popisu tuším název keše. Když keše proženeš GeoGetem bude název bodu název keše a v popisu velikost, obtížnost, terén, atd...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#302 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 11:03

Zkusím to, kdyby v popisu keše byl název tak by mi to stačilo, protože si pořád dělám i poznámky do sešitku a podle názvu bych to v pohodě přiřadila, ale je tam znova kód keše což je na nic Pokud se to podaří tak už asi nebudu potřebovat poznámky v sešitku [:o] a už nebudu kačer začátečník [:D]
  • 0

#303 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 11:05

lasyma napsal/a:
Zkusím to, kdyby v popisu keše byl název tak by mi to stačilo, protože si pořád dělám i poznámky do sešitku a podle názvu bych to v pohodě přiřadila, ale je tam znova kód keše což je na nic
Pokud se to podaří tak už asi nebudu potřebovat poznámky v sešitku [:o] a už nebudu kačer začátečník [:D]

Já to dělám tak jak jsem to popsal.
Kešky podle kódu v GPS a k toimu vytištěné papíry, kde jsou všechny potřebné údaje.
  • 0

#304 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 11:31

Jasně, i tak bude potřeba mít vytisklé podrobnosti, jelikož tento etrex nepodporuje bezpapírový geokešing, ale určitě je přehlednější hledat podle názvu než podle kódu. Jedná se sice o časově náročnějí operaci, ale výsledek zase stojí za to.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#305 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 12:09

V nastavení jsem u Obsahu GPX souboru navolil do všech čtyřech polí název, a do modrého Legenda se rázem nahrávaly názvy v .gdb.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#306 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 12:19

Tak jsem to zkusila, vybrala jsem si 5 keší do cachelistu, vytvořila si databázi v geogetu, zmáčkla tlačítko exportovat seznam - vybrala jsem exportní formát POI pro etrex a vyskočilo okýnko výběr cílové složky - ale nikde tam nemůžu najít gepeesku i když ji mám připojenou k počítači.
  • 0

#307 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 12:28

1) Použí tento export http://geoget.ararat...ipt:garminetrex
2) Export nenahrává rovnou do GPSky, pouze vytvoří soubor GPX, který musíš importovat do GPS přes Mapsource nebo BaseCamp (popř. POI loader)
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#308 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 13:01

Povedlo se, přetáhla jsem to tam pomocí Poi Loaderu. Chvilku jsem sice musela hledat - keše se zobrazují jako zelená žárovka a to v lese není moc vidět. Akorát co se mi nelíbí - waypointy jako parkoviště, zajímavá místa a podobně se kromě bodu zobrazují i kódem, celým názvem a kdoví co ještě - takže mám úplně popsanou mapu v gepeesce a vyznat se v tom je problém.Nedá se to nějak odbourat ??
  • 0

#309 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 13:11

Mohl bys mi poslat nějaké konkrétní GPX, abych věděl co přesně myslíš? Jinak pro malé počty je lepší použít mapsource či ten basecamp.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#310 Cvrckove

Cvrckove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 11:22

Můžete prosím někdo poradit ? Používal jsem zatím bez problémů Cache-list, dnes mne však překvapilo chování CG.com - následovně : Bez přihlášení je na stránce ikonka Cache-listu , nepřenáší se však souřadnice apod - nelze nahrát do GPS.... Po přihlášení na GC.com ikonka Cache-listu ze stránky zmizí !!! Ještě se mi to nikdy nepřihodilo..... Díky za event. odpověď.
  • 0

#311 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 4:52

Také mi CacheList nějak nechce pracovat. Nevytvoří mi gpx soubor, hlásí chybu na serveru. Má někdo podobné problémy? Do teď v pohodě a od včera nic. Doufám, že je to jen přechodný problém.
  • 0

#312 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 5:49

Tak jsem to zkoušel taky a u mě zatím dobrý. Verze chromu 28.0.1500.95 m a mám PM
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#313 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 12:04

To já mám jiný problém. Když přes CacheList vytvořím GPX, který si pak importuju do GeoGetu, tak mi pak kvůli tomuto importovanému GPX zhavaruje promítnutí databáze do Geokuku. Začlo to dělat v poslední době, tak nevím jestli to nebude mít nějakou spojitost s novinkami na webu groundspeaku :( Přikládám errorlog z Geokuku, třeba tam někdo něco uvidíte. EXCEPTION exc53a1 Severity: DISPLAY Dumped at: 2013-08-24T13:03:42.331+0200 Brief exception info for exceptions (1) Problem při načítání kešek, ale jedeme dál EXC-1: 1/3 java.lang.RuntimeException : Preoblem reading "kesky20130824130339.gpx" EXC-1: 2/3 getCause(): java.io.IOException : javax.xml.stream.XMLStreamException: ParseError at [row,col]:[29180,36] Message: The reference to entity "lcn" must end with the ';' delimiter. EXC-1: 3/3 getCause(): javax.xml.stream.XMLStreamException : ParseError at [row,col]:[29180,36] Message: The reference to entity "lcn" must end with the ';' delimiter. Stack trace for exceptions (1) EXC-1-**: Exception printed at 2013-08-24T13:03:42.337+0200 EXC-1-**: render.17 - cz.geokuk.util.lang.FThrowable$ExceptionPrinter.printStackTrace(FThrowable.java:435) EXC-1-**: render.16 - cz.geokuk.util.lang.FThrowable.printStackTraceHtml(FThrowable.java:293) EXC-1-**: render.15 - cz.geokuk.util.exception.ExceptionDumper.dump(ExceptionDumper.java:150) EXC-1-**: render.14 - cz.geokuk.util.exception.ExceptionDumper.dump(ExceptionDumper.java:67) EXC-1-**: render.13 - cz.geokuk.util.exception.FExceptionDumper.dump(FExceptionDumper.java:50) EXC-1-**: render.12 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.Nacitac0.nactiKdyzUmisBezVyjimky(Nacitac0.java:35) EXC-1-**: ... + 11 hereafter EXC-1-**: 1/3 java.lang.RuntimeException 31861636: Preoblem reading "kesky20130824130339.gpx" EXC-1-**: 1.12 * cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.Nacitac0.nactiKdyzUmisBezVyjimky(Nacitac0.java:32) EXC-1-**: ... + 11 hereafter EXC-1-**: 2/3 getCause(): java.io.IOException 9965809: javax.xml.stream.XMLStreamException: ParseError at [row,col]:[29180,36] EXC-1-**: Message: The reference to entity "lcn" must end with the ';' delimiter. EXC-1-**: 2.14 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.NacitacGpx.nacti(NacitacGpx.java:195) EXC-1-**: ... + 13 hereafter EXC-1-**: 3/3 getCause(): javax.xml.stream.XMLStreamException 5386692: ParseError at [row,col]:[29180,36] EXC-1-**: Message: The reference to entity "lcn" must end with the ';' delimiter. EXC-1-**: 3.17 - com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLStreamReaderImpl.next(Unknown Source) EXC-1-**: 3.16 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.NacitacGpx.readWpt(NacitacGpx.java:260) EXC-1-**: 3.15 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.NacitacGpx.load(NacitacGpx.java:212) EXC-1-**: 3.14 * cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.NacitacGpx.nacti(NacitacGpx.java:193) EXC-1-**: 3.13 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.NacitacGpx.nactiKdyzUmis(NacitacGpx.java:184) EXC-1-**: 3.12 * cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.Nacitac0.nactiKdyzUmisBezVyjimky(Nacitac0.java:30) EXC-1-**: 3.11 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.MultiNacitac.zpracujJedenFile(MultiNacitac.java:128) EXC-1-**: 3.10 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.MultiNacitac.nacti(MultiNacitac.java:69) EXC-1-**: 3.9 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.MultiNacitacSwingWorker.doInBackground(MultiNacitacSwingWorker.java:42) EXC-1-**: 3.8 - cz.geokuk.plugins.kesoid.importek.MultiNacitacSwingWorker.doInBackground(MultiNacitacSwingWorker.java:20) EXC-1-**: 3.7 - javax.swing.SwingWorker$1.call(Unknown Source) EXC-1-**: 3.6 - java.util.concurrent.FutureTask$Sync.innerRun(Unknown Source) EXC-1-**: 3.5 - java.util.concurrent.FutureTask.run(Unknown Source) EXC-1-**: 3.4 - javax.swing.SwingWorker.run(Unknown Source) EXC-1-**: 3.3 - java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(Unknown Source) EXC-1-**: 3.2 - java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(Unknown Source) EXC-1-**: 3.1 - java.lang.Thread.run(Unknown Source)
  • 0

#314 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 15:31

Už jsem přišel na ten vadný element. Je to tahle část v obsahu GPX: groundspeak:cache id="1616738&lcn=1 správně má být groundspeak:cache id="1616738 Nějak se tam přimotala ta část &lcn=1. Je to u každé keše stažené přes Cachelist :( Máte to tam taky??
  • 0

#315 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 8:39

Onygzz&Pudinka napsal/a:
Už jsem přišel na ten vadný element. Je to tahle část v obsahu GPX:

groundspeak:cache id="1616738&lcn=1


Jestli tam mas opravdu &lcn=1 a ne & amp ; lcn=1 (pridany mezery, aby to forum nezmrsilo), tak ma xml parser pravdu, ze je to vadny xml. Tipl bych, ze problem vznika v prenosu geoget -> geokuk, v gpx z cachelistu je ten dodatecny balast jeste enkodovany spravne.
  • 0

#316 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 8:49

Tak mi to už zase fachá, jen se mi v tom novém designu listingů nezobrazuje ikonka CacheListu (jak bývala vždy pod názvem keše). Tož si do seznamu můžu keš přidat jen z bubliny na mapě. Asi bude nutná nějaká úprava CacheListu na ten nový design listingů.
  • 0

#317 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 9:24

No já když si stáhnu Cachelistem libovolnou keš jako GPX a ten si pak zobrazím, tak tam mám prostě vždy něco takovéhoto: groundspeak:cache id="1700900&lcn=1" Když si otevřu GPX soubory, které mám uložené z dřívějška, kdy to všechno bylo OK, tak tam to vypadá takto: groundspeak:cache id="2975641" To znamená přidává to tam hned Cachelist - Geoget ani Geokuk s tím nemá nic společného :( Samozřejmě stejně tak to, že ikonka zmizela z listigu je taky špatenka - přidávání pouze z bubliny na mapě je pramálo komfortní :( Psal jsem autorovi o obou problémech, ale je to už několik dní a zatím bez jakékoliv reakce :(
  • 0

#318 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 10:45

On byl Cachelist naposled aktualizovan loni v cervenci, to je stejne obdivuhodne, ze porad funguje. Klikani na mape mi vyhovuje, gpx jsem si vzdycky vyrabel tak, ze jsem naklikal cache z mapy do bookmarku a z nej vygeneroval PQ, takze si usetrim praci. Kdyz se podivas na gpx z cachelistu nejakym hloupym prohlizecem (Notepad?), tak tam misto & uvidis tu sekvenci, co jsem uvedl vyse. Je to balast navic, ale nemusel by nicemu vadit, treba Garmin takove GPX skousne. Geoget je aktivnejsi projekt nez Cachelist, zkus pozadat o opravu tam - "aby pri exportu korektne enkodovali xml entity".
  • 0

#319 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2013 - 18:11

Tak autor mi včera napsal, že na to vlítne a jak slíbil, tak udělal - vydaná aktualizace ;-)
  • 0

#320 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 20:12

Onygzz&Pudinka napsal/a:
Tak autor mi včera napsal, že na to vlítne a jak slíbil, tak udělal - vydaná aktualizace ;-)

Aktuializace je udělaná, ale ta nejdůležitější funkce- přenos do garminu zmizla. A to mě moc mrzí, bo to byl super rychlý způsob na pár cachí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka