Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#121 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 9:21

Všimli jste si, že krabky na málo dostupných místech někde v lese bývají obvykle víc plné TB, GC, i CWG, než tyhlety vynucené "hotely"? :P Nápad s krabicí pod dozorem radši nebudu komentovat, mohla bych sklouznout k vyjadřování nehodného dámy.
  • 0

#122 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 9:36

Jedna věc je obsah keší... Já v podstatě netrejduju, páč opravdu kolikrát nevím co bych si měl vybrat :-) Takže víme jak výměny fungují a určitě se to projeví i na CWG. CWG je něco navíc a je to čistě regionální záležitost, o které v pravidlech GS není ani zmínka. Takže můžete si tu vymejšlet pravidla jaká chcete a které bude nějaká skupina CWG sběračů dodržovat, ale většina kačerů to ani nebude vědět, případně vás s tím pošle někam... Kdo chce ať trousí svoje kolečka po keších a snaží se měnit v rámci GC. Skalní sběrači by měli přejít do ilegality a vytvářet si svoje "tajné" směnárny a eventy. Podle mého názoru nějaké snahy o výchovu kačerstva jak zacházet s CWG jsou zbytečné a i oficiálními pravidly nepodporované. Takže se rozčilovat asi nemá vůbec cenu. btw. doufám že si do CWG směnárny můžu přijít sebrat bod za kešku, i když mě kolečka nezajímají :-D
  • 0

#123 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 10:19

Vsechna pravidla jsou k nicemu pokud do kese vleze trouba a kes vypleni a nic nikde nenapise. Vymena by mela byt veci cti kacera ktery by mel posoudit sam co je fer a co ne. Me se uz nezda fer vymena CWG Kometa za treba T5D5. (asi se to nestalo, jen jako priklad). A ruzna opatreni jak znesnadnit nepoctivcum vymenu nebo slohnuti je tim obraceno i proti poctivym kacerum. Tak a co tet s tim, nic. Jen doufat ze tech nepoctivych nebude pribyvat ale naopak.
  • 0

#124 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 10:54

brundi napsal/a:
kdyz jdu do cukrarny s heslem pro kes a radoby vtipnej moula reaguje stylem a co jako


Jo, to byla moje první a doufám poslední "podpultovka". ˇVlezu do cukrárny, počkám až vypadnou lidi, řeknu spočítaný heslo a kolík na mě čumí a pak řekne: "Vůbec nevím, co po mě chcete."
Takže čumim zase já. On počká až se ostatečně podusím ve vlastní šťavě a pak teda milostivě vyndá truhličku.
Od tý doby na infocentra, cukrárny atd. peču.
  • 0

#125 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 11:00

silvermann napsal/a:
...druhá jako TB-hotel ... ale aby se TB-hotel nevyprázdnil během chvilky, tak také jen s výměnou kus za kus ... vím je to trochu mimo pravidla o svobodě těchto tracků ale je to jen můj nápad, který je už tak trochu v reálné podobě :o))) ...

další pitomý nápad na TB-vězení :( rozhodně NE :@
  • 0

#126 The Foxx

The Foxx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 11:08

rendystod napsal/a:
Vsechna pravidla jsou k nicemu pokud do kese vleze trouba a kes vypleni a nic nikde nenapise. Vymena by mela byt veci cti kacera ktery by mel posoudit sam co je fer a co ne. Me se uz nezda fer vymena CWG Kometa za treba T5D5. (asi se to nestalo, jen jako priklad). A ruzna opatreni jak znesnadnit nepoctivcum vymenu nebo slohnuti je tim obraceno i proti poctivym kacerum. Tak a co tet s tim, nic. Jen doufat ze tech nepoctivych nebude pribyvat ale naopak.


Safra, Rendy, už jsem se lekl že jedinej Kometoprudič jsem já a Cira :D:D:D:D
  • 0
Never forget The Fox... www.kisspraha.cz

#127 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 17:37

Jezci-sokolov napsal/a:


Jo, to byla moje první a doufám poslední "podpultovka". ˇVlezu do cukrárny, počkám až vypadnou lidi, řeknu spočítaný heslo a kolík na mě čumí a pak řekne: "Vůbec nevím, co po mě chcete."
Takže čumim zase já. On počká až se ostatečně podusím ve vlastní šťavě a pak teda milostivě vyndá truhličku.
Od tý doby na infocentra, cukrárny atd. peču.


Jo, jestli se bavime o te same, Jezte cokoladu, je to nase posledni kes v okoli, kde jsme finalne neodlovili, protoze chceme to delat pro radost, a ne nekomu pro srandu :-). Uz dlouho uvazuju poslat tam robotka, at nezustava ikonka na mape, ale obecne ta myslenka uz neni nic moc... A proto podpultovky neeee:D
  • 0

brundi
 


#128 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 18:12

__OK a díky ... TB,GC určo volně a podpultovka to tedy nebude ale v IC bude ale bude volně přístupná bez jakéhokoliv nutného "pohovoru" s obsluhou ... zalogovat si jí bude moc každý i bez trade ... ale není to z důvodu, že bych si touto krabičkou chtěl něco zvyšovat (jak tady kdosi napsal), ale jen abych udělal radost lidem co opravdu kolečka sbírají a mají o ně zájem a mají vůli poctivě měnit (mám jich zatím poctivě měněno skoro 200ks- a i mě to stálo ne málo finančních prostředků) proto bych nerad aby se po nich jen tak z bůh zdarma zaprášilo ... snad, tuto skupinu lidí tímto oslovím ... a když ne svět se bude točit dál ;) ... a nakonec nikdo nikoho nenutí, aby když má výhrady tam tedy vůbec chodil ;) ... jen jsem tímto chtěl slyšet názory i nápady z jiného úhlu pohledu :) ... proto ještě moc díky za Vaše názory :) ... P.S, jen jsem nepochopil, proč tedy nad touto diskuzí se jakási dáma chtěla snižovat k neholčičím výrazům ... já to vnímám jako normálně slušnou diskuzi o tom proč ano a proč ne ... díky za prostor a váš čas při čtení mých názorů a příspěvků :)
  • 0

#129 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 19:40

Ona reakce té dámy je naprosto v pořádku, také raději nekomentuji nápad s podpultovkou, protože nejslušnější co mě v té souvislosti napadá je - kravina.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#130 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 7:38

petrjelinek napsal/a:
Ona reakce té dámy je naprosto v pořádku, také raději nekomentuji nápad s podpultovkou, protože nejslušnější co mě v té souvislosti napadá je - kravina.


a ze jich mas neco odloveno:D
  • 0

brundi
 


#131 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 7:57

Některé věci si člověk ani nemusí vyzkoušet, stačí si je představit, aby si udělal názor. My jsme taky žádnou podpultovku zatím nelovili a ani lovit nehodláme. Raději je umístíme na Ignore list, ať nám nestraší v mapě.
  • 0

#132 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 9:02

hrabosata napsal/a:
Některé věci si člověk ani nemusí vyzkoušet, stačí si je představit, aby si udělal názor. My jsme taky žádnou podpultovku zatím nelovili a ani lovit nehodláme. Raději je umístíme na Ignore list, ať nám nestraší v mapě.


No, ono jsou mezi nimi i vyjimky, a to treba zrovna na IC, kde jsou ochotni, nedelaj trapny fory atd. Navic kdyz je to finale serie, tak to uz by bylo, aby nebylo;)
  • 0

brundi
 


#133 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 10:14

brundi napsal/a:
No, ono jsou mezi nimi i vyjimky, a to treba zrovna na IC, kde jsou ochotni, nedelaj trapny fory atd. Navic kdyz je to finale serie, tak to uz by bylo, aby nebylo;)


Mně třeba je jedno, jestli je obsluha ochotná nebo neochotná a nehodlám to testovat. S cizími lidmi jednám celý pracovní týden a ve volném čase si chci od toho odpočinout, proto dělám geocaching. Ten spočívá v tom, že se podle souřadnic hledají krabičky ukryté na volném prostranství, kdyby to někdo pozapomněl :P Nejsem zrovna vybíravá, odlovím kde co, ale podpultovky vážně ne. Z principu, nehodlám návštěvností podporovat vznik dalších.
  • 0

#134 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 11:37

Chryseis napsal/a:
Ten spočívá v tom, že se podle souřadnic hledají krabičky ukryté na volném prostranství, kdyby to někdo pozapomněl :P

Nerad se zapojuji do OT flejmů, ale nedá mi to, neboť mě tento názor trošku rozčiluje. To "volné prostranství" jsi si tam již přidala sama. Na stránkách gc.com je tato definice:

http://www.geocaching.com/about/default.aspx
Geocaching (pronounced geo-cashing) is a worldwide game of hiding and seeking treasure. A geocacher can place a geocache in the world, pinpoint its location using GPS technology and then share the geocache's existence and location online. Anyone with a GPS device can then try to locate the geocache.

Jestli dobře rozumím anglicky psanému textu, nic se tu nepíše ani o volném prostranství, ani o přírodě. Hrejme si každý tu svoji podhru, která nás baví a vyhovuje nám, a nevnucujme ji jako jedinou správnou těm ostatním. Já jsem zatím odlovil 2 "podpultovky" (na třetí se chystám) a neměl jsem žádný problém. Když to funguje a obsluhu to neobtěžuje, je to ownerův boj.

K tématu CWG: Ve dvou várkách jsem si zatím nechal vyrobit 100 ks svých CWG. Rozdal jsem jich něco málo přes 50. Moje aktuální sbírka CWG čítá 55 kousků. Některá jsme získali za účast na eventech, ostatní jsme vyměnili kus za kus. Nejsem sběratel, ale pokud narazím v keši na kolečko, které ještě nemám, a mám s sebou svoje vlastní, pak provedu výměnu kus za kus, jinak si ho neberu. Na druhou stranu nemám problém s tím, dát do keše kolečko jen tak - zatím jsem to použil spíš ve svých založených jako startovací obsah. Podle mého názoru je CWG hezký sigitem, kdo je manuálně zručný, aby si vyrobil svůj vlastní, jen dobře pro něj. Ale nedělal bych kolem CWG a jejich výměny žádnou aureolu výjimečnosti.
  • 0

#135 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 12:18

mh.mail: Dobře, místo "na volném prostranství" si doplň "na prostranství pokrytém GPS signálem", což tam sice taky není výslovně řečeno, ale odpovídá to logice věci :)

Jinak... chápu podpultovky v podobě TB hotelů na frekventovaných křižovatkách cest (letiště, nádraží, atd.) Majitel chtěl usnadnit a urychlit pokud možno s co nejmenším rizikem ztráty výměnu cestovatelů a tohle je jedna z možností. Já takovou keš odlovit nepůjdu, ale jak říkám, chápu to. Co sem i ale HODNĚ nelíbí, a co bohužel docela často pozoruju, je zakládání keší často začátečníky a tímhle stylem:
Chci mít krabičku s hezkým obsahem, ale přece tam nebudu dávat věci ze svého. Tak to nazvu TB hotel, oni tam kačeři obsah nanosí. Hm, ale oni píšou, že by se báli tady něco nechat, že se krabka asi brzy ztratí. No tak ji dám k paní do infocentra a ona se neztratí Přitom by stačilo dát krabku do lesa na pěkné místo a cestovatelé se v ní objeví, protože prostě do takových keší je lidé dávají rádi. A to se týká i CWG, abych nebyla úplně mimo téma.
  • 0

#136 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 13:08

Mluvíš mi z duše. Krabka je nejlépe chráněná, pokud je k odlovení potřeba trochu toho "sádla". Jenže to pak musí vynaložit i owner, když chodí "kontrolovat" keš.
  • 0

#137 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 13:51

Vím o několika směnárnách CWG, fyzicky jsem byla zatím jen na dvou. Jedna pražská je co chvíli prázdná, někteří tam poctivě zapisují směnu, jiní napíší jen "díky", každopádně je často vybrakovaná. Těžko s tím něco nadělat. Naproti tomu cwg směnárna v přírodě, k tomu s ne zrovna lehkým dohledáním, tak často vybrakována nebývá (dle mého pozorování). Ale ať je to tradiční keška nebo mysterka, nakonec je to stejně vždycky jen a jen o lidech. A je pak úplně jedno, jestli v ní jsou CWG, GC, TB nebo i jen kinderšrot. (viz. např. jedna pražská keška pro děti, která naposledy vydržela deset dní!!!) Takže jediný způsob, jak zabránit vykrádání čehokoli z kešek, je jedině keška otevíraná pod dozorem a to určitě nikoho neláká.;) Takže nezbývá, než doufat, že těch poctivých kačerů je mezi námi převaha. ;)
  • 0

#138 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 13:57

Alf Gang napsal/a:
...Takže jediný způsob, jak zabránit vykrádání čehokoli z kešek, je jedině keška otevíraná pod dozorem a to určitě nikoho neláká.;)
Takže nezbývá, než doufat, že těch poctivých kačerů je mezi námi převaha. ;)

další mýtus...mě by zajímalo, jestli ta obsluha vždycky stojí a kontroluje, co si kdo z krabice vezme...
Určitě ne. A kačer-loupežník před očima obsluhy drze vezme 3 CWG a 2 TB a 1 GC a 5 kinderšrotů a zaloguje TNLN s úsměvem :D
Nebuďte naivní.
  • 0

#139 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 14:04

dr.vota - nejsem naivní a asi jsem tedy měla napsat - za bedlivého dozoru. :D Ikdyž ani ten není zárukou, když se krade v pohodě i tam, kde je kamerový systém. A vytrhnout někomu krabičku s ruky a zmizet asi taky pro někoho nebude nepřekonatelný problém. Každopádně si stojím za tím, že je to jen a jen o lidech, ať v keškách pod pultem, tak v keškách v přírodě se budou věci z nich ztrácet, kdo chce, cestu si vždy najde, kdo je poctivý, ten bude hrát fér. ;)
  • 0

#140 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 19:30

... odloveno už něco málo mám(to pro toho,kdo mi napsal a že jich teda máš???) ano a ne moc těch pražských, kde jich člověk udělá za den 20 a více :D ... proto tam moc často a rád nepobývám ... nepodvádím, jako spousta jiných, kteří na různých místech ani nebyli ale pak se chlubí v profilech a když se jich pak zeptáš ... tak jakpa bylo v emerice??? a oni odpovědí ... no my jsme jí jen vygooglili anebo zkusili od PeCe ... hodno opravdovýmu českýmu Honzovi, který nezvedne zadek z teplé pece ale bude všade B) já se raději toulám v přírodě a co neodchodím to neloguji ... také jsem natrefil několikrát na IC, kde chtěli po mě něco ... ale já se tomu nebráním ... je to vůle ownera a kdo nechce ať tam prostě nechodí ... já jen touto krabičkou bych rád udělal radost všem poctivým, kdo s dobrým úmyslem přichází ... tedy i pro děti a pro rodinky, které nepolezou pětkový terén, když jim jde jen o ta dřevěná kolečka ... možná v tomto je tato hra prímová, kde si každý najde to své ;) ... keep smile, please, bat no sardonic :P ... imho ... a už jsem i předtím napsal, že podpultovka to určo nebude, naopak ... ale ne někde na konári :D ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama