Přejít na obsah


Fotka

Final Waypoint u TRADICEK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:05

MarHan napsal/a:
Pokud je nekde waypoint na pomucky tak at to je Reference Point.
Jinak souhlas s nazvama kesi obecne, diakritika a specielni zanky jsou zbytecne, chapu ze to Garmin a spol muzou resit, ale je to svetova hra tak ty cizince nemusime desit cestinou:-)


Cizince... Kdo to je takový cizinec ?

Je to angličan ? Ten musí být zvyklý na některá písmena z okolních států a na libru, která není v základním kodu.
Je to francouz ? Sáhněte mu na akcenty ! Mají jich skoro stejné množství jako my a jsou na to patřičně hrdí.
Je to němec ? Jejich umlauty nahrazované spřežkama - to je lahůdka. Nemluvě o ostrém "S".
Je to ital ? Mají tam čárky normální a obrácené.
Je to španěl či portugalec ? Hezká řádka podivných písmenek, obrácené otazníky a vykřičníky.
Je to seveřan? Jejich namátkou a s kroužkem nebo přeškrtnuté O také není nic moc, nemluvě o některých podivných znacích v islandštině.
O polácích a maďarech se ani nemá ceny bavit, ti jsou na tom stejně jako my (něco stejné jako jinde a něco odlišné).
A cizinci ze zemí kde je nějaká varianta "rozsypaného čaje". tak pro ty je většinou všechno exotické až moc.

dal bych odkaz na stránku, terá tohle krásně rozebírala a ukazovala, jenže jak šel čas tak postupem let zmizela a její novou verzi jsem nehledal.

Základní problém totiž je v tom, že hodně programátorů na Západě respektuje pouze ISO-8852-1/Windows-1252. Znaky které v této kodové stránce jsou, tak umějí zpracovat. Znaky které v ní nejsou, tak jim dělají problémy - buď je úplně ignorují, nebo je propustí jak jsou, nebo je konvertují na nějaký paskřivec, záleží na tom jak je program udělaný. Opravdu existuje jenom jediná cesta, která je spravedlivá pro všechny a nejen pro několik vyvolených národů "Západní Evropy" - striktní použití Unicode.
  • 0

#22 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:10

Parkis: Když zadáš na gc.com verzi bez diakritiky a ona tam nějaká je, nenajdeš nic. No a především mi to dělá problémy v terénu při vyhledávání přes mobil.
  • 0

#23 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:16

Aaa slovickareni no myslim, ze kdo to pochopit chtel to pochopil... Je mi jasne kodovani znaku, jen rikam proc to neudelat jendodussi, nic vic nic min.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:27

Chryseis napsal/a:
Parkis: Když zadáš na gc.com verzi bez diakritiky a ona tam nějaká je, nenajdeš nic. No a především mi to dělá problémy v terénu při vyhledávání přes mobil.


To bych řekl že je spíše problém neschopnosti programátorů zeměmluvu. kteří vůbec nevědé o co jde. Správně by měli mít implementováno nějaké odstraňování diakritiky pro vyhledávání.
A jak jsem psal, není to jen náš problém, ve všech okolních státech to musejí řešit také.

ps: francouzské akcenty mne jako cizince docela děsí, protože nevím jak je číst.
  • 0

#25 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:36

...nějak nechápu co má společného diakritika s finálníma waypointama - mohl by mě prosím někdo objasnit spojitost - začínám se tady v tom vlákně ztrácet
  • 0

#26 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:42

MarHan napsal/a:
Pokud je nekde waypoint na pomucky tak at to je Reference Point.)

Mam stejny nazor :-D
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#27 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:52

Waypointy: každý "zbytečný" waypoint má svůj smysl-parkovišťě,něco co se týka temamatu keše a stoji to za to vidět,něco co se netýká keše a stojí za to vidět,bod prístupové cesty,jinak to udělat nejde a pod. tím se vysvětluje i ten waipoint u te hradní keše kterou zminuješ. kdo chce jde se podivat,kdo chce jen bod dá navigovat na wpt. dřív byli rewievři tolerantnější a nikomu takovéhle "vychytávky" nevadili. ted' každý nadává když je něco jinak a on nemůže na keš dosáhnout z okénka svého geomudlovozu. btw.třetina ownerů jejichž keše naprosto zbytečně vláčíš po forů by tě mohla učit co je to geocaching a polovině z té třetiny by si se měl klanět! namátkou vyberu nick MilanVlc
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:57

Pro vsechny - ano, nektera data mohou byt starsi, prave z duvodu toho, ze jednou importovany bod uz v Geogetu zustava "naporad" i presto, ze to vlastnik odmaze. Takze aktualne planuji naprosto odmazat veskere Final WPT od tradicek (musim to nejprve v klidu promyslet, protoze se JOINuji dve tabulky) a pote provedu import kompletni CR a nasledne udelam cerstvy export :-) Jak zde nekdo psal, zkusim tam pridat i ownera, aby to bylo jednoznacne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:01

...koukám že Witkovi se to nějak zacyklilo :D
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:03

Sally&eL: zrovna jsem to chtel napsat, asi chudak zamrzl.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:07

1) Souhlasím se S474Novým návrhem odstranit duplicitní final waypointy např. u tradiček - zabírá to paměť a dělá zmatky na mapě, neslouží to ničemu. 2) Nerozumím nářkům těch, kteří si vlákno ani nepřečetli a proklínají lovce bodů. Reference pointy ani parkoviště tady přece nikdo mazat nenavrhuje. 3) Souhlasím s nepoužíváním diakritiky v názvech waypointů - špatně se dohledávají v GPSce. 4) Howgh, jdu zase pracovat :).
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:12

Takze aktualizovani seznam k dnesnimu dni. Vymazal jsem komplet vsechny tyto WPT z me databaze, nasledne importoval celou CR a provedl znova vypis. A udelal jsem to i s ownerama. Aktualne jich uz je "pouze" 67:

GC10FE6 - #4 Reynevan w Czechach / Lapis refugii - owner RaRoch
GC1VHJX - abandoned #4 - Pokrok - owner Shmaic and Goophee
GC1FCTD - Alej u Frysavy - owner Lukyn_CZ
GC2GTW4 - Baj - owner CavalierTeam
GC243NB - Becovske stromoradi #1 - owner 73paja
GC243NA - Becovske stromoradi #2 - owner 73paja
GC15ZW6 - Blatensky rybnik - owner norter
GC1JYKN - Boreticke letadlo L-200 Morava - owner Hickos
GC1C42G - Borovinka - owner GEO-TOM-CAT
GC2CKCM - Bozi muka - Jabkenice - owner tibet126
GC1KMCX - Dozicka traktoriada/Dozice tractor parade - owner Tymian
GC1QPP0 - Dub u Menanskeho mlyna - owner VesperLynn
GC1W985 - Farma Mefisto - owner tomas.pre
GC1M1P7 - Gorolski kacor 2008 - owner Belko
GC29RCF - Hammerstadt - Skala - owner Jarda315
GC1EYP7 - Hlavnovske ruzicky - owner u-s-a-k
GC1HA7P - Hluzov - owner GCS Team
GCVYWW - Hrad Kyjov / Castle Kyjov - owner Ponik & team
GC1RB67 - Hradek (Josafatske udoli) - owner 4LF
GC1PEZR - Hradek Vitochov - owner Danaober
GC2B8XN - Hrbitovni kostel Nejsvetejsi Trojice - owner houdi
GC14JMR - Hurka (Klatovy) - owner hujahu
GC10AZ6 - Chcete ho? - owner achilescz
GC2A8YD - Jeskyne Barcalina / Barcalina Cave - owner geobubu
GC1WPAY - Kaple u Kamyka - owner stepi-jan
GC29VRW - Kapr 09: Velci vodni ptaci - owner KaprTeam & Citecka team
GC1R1AM - Kasejovický akát - owner Tymian
GC1GRG8 - Kolec – zámek / Kolec - castle - owner randir
GCVNQY - Kolomazna pec / Tar furnance - owner Ponik & team
GC1R3C5 - Kostel sv. Vaclava - owner Kaama
GC29Z6V - Lavka na Pohodli - owner Dexikovicek
GC1449G - LDT MYTO © - owner ShiBOSS
GC281XY - Lihovar v Dubi - owner hydrous
GCP0XD - Loggia - owner RaRoch
GC1ED8Q - lom Hromada - owner A. da Mek
GC16EYR - Menhir Kamenny Most - owner Jamaraja
GC1N1Y2 - My jsme sbor... - owner Gadgitka
GC1V9NY - Nad Zavisti a Milonicemi - owner jansam
GC1M96T - Netterskoppe - owner petrdc
GC2FFQM - Partyzanska Moravka - usedlost Kolonicnych - owner esemlomos a spol.
GCW7A5 - Poklad Sv. Vojtecha / St.Adalbert Treasure - owner yeleni
GC1Q3F6 - Prebudovske koupani/Prebudov swimming - owner Tymian
GC27QQX - Ptaci #1 - CAP BILY - owner tibet126
GC28YMZ - Ptaci #2 - Rejsicky rybnik - owner tibet126
GC2F8PB - Ptaci dum - owner -Sharkus-
GC19CDX - Sedivinsky kostel - owner dubr
GC1NXX1 - Sem nechodte - byval tu rybnik - Geo-Post Office - owner Katkok (Káta + Jirí)
GC29PB8 - Serleser Berg - owner zoras + sopak
GC28BXW - Schody do nebe - owner surovecmh
GC1NNFN - Stanice Dharma-Staff - owner Nextfou
GC19667 - Strom zamilovanych - owner cipr
GC1M5D7 - Svata Vorsila - lavicka milencu - owner Pet of CITECKA Team
GCVT9P - Swim cache - owner yeleni
GC1PN16 - TWINS - owner Premiumx
GC214A4 - U Kyzu (Nový Kyz) - owner MANDIS a POL
GC273E3 - Valdicka - owner petatom
GC27JQ2 - Velke Svatonovice - owner dufis
GC1RKYV - VESELSKY HUKOT - owner ufogeon
GC10Y1R - Vila bratri Capku / Capek brothers' villa - owner McQwak
GC2AA3B - Vodacke sdruzeni - Kaceri Chrudim - owner Tosa Inu
GC25Q1Q - Vyhlidka A.L.I.C - owner A.L.I.C
GC290BZ - Výtvarnici - Karel Brabec - owner karolka66
GC1M29B - Zanikle vesnicke malotridky/Disappeared schools - owner Tymian
GC1PWBE - Zidovsky hrbitov - owner Sundin & Zuzik
GC29XD6 - Zidovsky hrbitov - owner zoras + sopak
GC1FHWP - Zizkovo namesti Vlasim (nanocache) - owner Xichteria
GC13C9M - Ztracená skála - owner DieselJoe & Ladybird
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:15

Nebylo by účelnější napsat přímo ownerům. Chápu že to dá víc práce, ale nevím, kolik z nich si to tu přečte. Navíc je to takové osobnější a víc to přinutí.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:27

zir37: to by ucelnejsi urcite bylo. Na druhou stranu treba si to tady prectou revieweri a vyresi si to sami nejakym hromadnym skriptem. Ja to taky nevypisoval rucne, ale udelal jsem si dotaz a nasledne exportni makro. A ze bych oklikaval 67 owneru a obepisoval jo? Takovou seberealizaci rad prenecham jinym, ale muzes se toho klidne ujmout. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:33

Tak tos ale udělal blbě, koloušku. Páč já sem si to tady přečet a Voršilu už opravil. No a ptáci... tam je to "složitější" a budou se na zimu upravovat, tak to opravím pak. Ale myslim si, že jakkoli je to praktické a odůvodnitelné, tak tu honíte vodu. Nikde není psáno, v návodu a pravidlech, že se u tradi wp final nepíše, naopak je tam psáno cosi ve smyslu "před publikací se ujistěte, že máte všechny WP a blabla..." No a u multin, to už vůbec nemluvím - velmi často se přece kreje waypoint s úvodníma souřadnicema, a jak je bohužel zvykem, ve waypointu se schovávaj vzorečky... takže potřebuješ kliknout na OBOJÍ. Tam je to o dost horší... vůbec je lahoda v hustý lokalitě přemejšlet (v Oregonu), která vlaječka patří ke který keši. Takže si tu honíte nějakou kosmetiku, ale budiž. Jedno už jsem upravil a druhé upravím jak to jen půjde (a keš se vrátí kam patří).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:47

Asi necemu nerozumim, ale pokud tradicka nema na udanych souradnicich krabicku, tak jaksi z definice tradicky nemuze byt tradickou, ne? Takze k cemu by tam mela byt nejaka finlaka? :o
  • 0

#37 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:55

S474N napsal/a:
Witko: nechapu jestli mas problem se ctenim nebo s chapanim psaneho textu, ale ja zde resim FINAL WAYPOINT u Tradicni kese. Nikoliv parkingy a dalsi veci, ktere jsou naopak velmi prakticke - a osobne bych byl naopak proto, aby u vsech kesi byl povinny takovy PARKING WAYPOINT, protoze clovek pote nemusi vymyslet, kde zaparkuje. Nicmene tady resime FINAL WAYPOINT, uz chapeme?


Pokud se podiváš na datum založení té cache, tak ty si možná eště ani neměl GPSku :D:D natož, aby systém GC.com uměl něco jako reference point. Samo dneska je to pitomost a díky za upozornění... každopádně to vysvětlení, na které tak nasraně reaguješ je přesně takové, proč např. zrovna tahle cache tento typ wpt měla. Tzn. upozornění na místo zájmu Dříve tak nějak šlo víc o to místo... dneska jde o ty body ;).
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:56

Citecka: vsak to je jenom dobre, ze sis to opravil. ;) Jestli zijes v tom, ze kazdou vterinu refreshuju celou CR, tak te opravdu zklamu, navic se ZemeMluvem opravdu dohodu o spravu databaze nemam. ;) HaLuMa: to nejsi jediny, kdo to nepobira. V kazdem pripade uz se nektere body meni a to je dobre!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:00

Ponik napsal/a:
Pokud se podiváš na datum založení té cache, tak ty si možná eště ani neměl GPSku :D:D

Oh, jak vtipne, ale pokud se chces pretahovat o tom, "kdo ho ma delsiho", tak ok. Pokud se ty podivas na muj profil, tak zjistis, ze lovim od roku 2005 a prvni zalozenou jsem mel taktez roku 2005. Takze to zas tak horky nebude :P :P

Ponik napsal/a:.. každopádně to vysvětlení, na které tak nasraně reaguješ je přesně takové, proč např. zrovna tahle cache tento typ wpt měla. Tzn. upozornění na místo zájmu Dříve tak nějak šlo víc o to místo... dneska jde o ty body ;).

Pokud to ma byt RP, at je to RP. Na nic "nasrane" nereaguji, pouze jsem konstatoval fakta ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:06

S474N napsal/a:
Oh, jak vtipne, ale pokud se chces pretahovat o tom, "kdo ho ma delsiho", tak ok. Pokud se ty podivas na muj profil, tak zjistis, ze lovim od roku 2005 a prvni zalozenou jsem mel taktez roku 2005. Takze to zas tak horky nebude :P :P

Ty ho máš rozhodně nejdelšího :D stačí číst tvé příspěvky ... v tom s tebou fakt nehodlám soutěžit... :D:D. Takže jak víš RP dříve nebylo... bylo to jinak, revs to neřešili (dnes už jo a schválením to tak neprojde) a u pár caches se na to zapomnělo... jejich ownery ukamenujte, poveste a bude klid ...

ps. a Haggi už pár let rev. není, takže se se žádostmi o korekce obracej na
stávající revs... či lépe na ownery. Není důvod, proč by ti nevyhověli a wpt neodstranili či neupravili.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama