Přejít na obsah


Fotka

Final Waypoint u TRADICEK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:12

Ponik: nechapu, proc kolem sebe tak kopes - nebo je to kvuli tomu, ze jsem si dovolil dat jednu z tvych na seznam? Me osobne je to uplne jedno, ja ty kese po jedne neprojizdel, pouze jsem udelal hromadny soupis. Nikoho kamenovat ani veset nehodlam, mym cilem je, aby si owneri odmazali svoje nesmyslne finalni waypointy nebo je zmenili dle situace na takovy, jake maji byt. Navic doufam, ze i revieweri si na toto daji sami pozor. Nic vice, nic mene ;) PS. hagga jsem kontaktoval proto, ze jsem si rozklikl vsechny listingy a byl ten, kdo to publikoval. A abych se priznal, opravdu prubezne necheckuju, kdo je nebo neni reviewer ;) A myslim si, ze zrovna Haggaeus s tim nejak velky problem nemel a slibil, ze ti to preposle ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#42 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:16

S474N napsal/a:
...treba si to tady prectou revieweri a vyresi si to sami nejakym hromadnym skriptem...


Čtou, nevyřeší ;). Už jen proto, že si to neumějí naprogramovat :D.
Ale jestli mi napíšeš skriptík, spustím ho rád, ostatně už dlouho koketuji s myšlenkou, přemluvit někoho, aby mi naprogramoval hromadný script na odstranění diakritiky z názvu keší - což je myslím mnohem větší problém, než finálky u tradiček.
Sám nutím autory ji odstraňovat, případně pokud je to jediná chyba u keše, tak ji mažu sám, přesto ale existuje hromada keší, kde diakritika je z minulosti nebo proto, že ji tam autoři dodatečně docpou...
  • 0

#43 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:19

Sutech: tak spousta veci jde udelat hromadne. Jde pouze o to, az kam je pristup a pripadne, zdali to jde hromadne. Nejjednodussi je spustit UPDATE na urovni DB a provest nahradu znaku treba takto:
'Ě' => 'e', 'ě' => 'e',
		'Č' => 'c', 'č' => 'c',
		'Ř' => 'r', 'ř' => 'r',		
		'Ž' => 'z', 'ž' => 'z',
		'Ť' => 't', 'ť' => 't',	
		'Ů' => 'u', 'ů' => 'u',
		'Ď' => 'd', 'ď' => 'd',		
		'Ň' => 'n', 'ň' => 'n',
Sam toto reseni pouzivam u fora phpBB, kde lidi cpou do nazvu tematu diakritiku a pro prepisovani do URL ji odstranuji podle vyse uvedeneho prevodu. Samozrejme by se tady museli dodelat jeste veci typu "á" a pod, ale to je detail. Takze spis rekni, jake jsou moznosti u vas, jakozto rev.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#44 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:39

Satanovi starosti na mou hlavu. Ale cemu se divit, venku jak na Sibiri, tak se vymysleji pseudoproblemy. Lidi to fakt nemate nic jineho pro zabavu nez jsou takoveto kraviny? :D:D
  • 0

#45 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 18:18

k-lord: opravdu mne potesilo, ze i takovy odbornik na slovo vzaty, jako ty, navstivil tuto diskusi a svym odbornym prispevkem k tematu pomohl pozdvihnout uroven teto diskuze a zaroven konstruktivne prispel k reseni nadneseneho problemu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#46 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 18:27

S474N napsal/a:
k-lord: opravdu mne potesilo, ze i takovy odbornik na slovo vzaty, jako ty, navstivil tuto diskusi a svym odbornym prispevkem k tematu pomohl pozdvihnout uroven teto diskuze a zaroven konstruktivne prispel k reseni nadneseneho problemu.


Jestli to nebude tim, ze opravdu zadny problem nevidim. ;);)

Tim nemyslim tu diakritiku, ktera problemy v GPSkach zpusobit muze.
  • 0

#47 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 18:49

S474N napsal/a:

'Ě' => 'e', 'ě' => 'e',
		'Č' => 'c', 'č' => 'c',
		'Ř' => 'r', 'ř' => 'r',		
		'Ž' => 'z', 'ž' => 'z',
		'Ť' => 't', 'ť' => 't',	
		'Ů' => 'u', 'ů' => 'u',
		'Ď' => 'd', 'ď' => 'd',		
		'Ň' => 'n', 'ň' => 'n',

Je důvod pro náhradu velkých s diakritikou malými písmeny bez diakritiky nebo lze použít velká bez diakritiky?
  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 20:01

S474N napsal/a:
Citecka: ... ze kazdou vterinu refreshuju celou CR, tak te opravdu zklamu, navic se ZemeMluvem opravdu dohodu o spravu databaze nemam. ;)


Děláš chitrího, ale blbě. Proč celou databázi, proč ne jen ty nařčený keše?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#49 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 20:27

DUsoft: nikoliv, to jsem pouze vykopiroval to, co sam pouzivam pro prepis do URL, kde je velke pismeno zbytecne. Do doby, nez se vyjadri REV tu muzeme pouze spekulovat ;) Citecka: ze bych opakovane pres GJ stahoval dane kese a naprosto zbytecne vytezoval server? Dekuji nechci. Radeji pockam den dva a potom provedu "rozdilovou aktualizaci". ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#50 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 20:56

Kdysi jsem projel celou republiku, abych nastavil kraje. Na nějaké přepisování diakritiky v názvech cache, vám zvejšky kašlu. :)
Vím, že nabízíte makro atd... atd... ale i tak mám důležitější věci na práci (předně se musím vyléčit) a to samé si myslím o ostatních Rews.
Sám nemám rád diakritiku v názvech a mnohé ownery tlačím k tomu, aby si to předělali. Když je to jediný problém v cache (což bývá málokdy), tak to opravím já, tak jako Dark. Ale proč bych si kazil den nějakým hádáním, když si to tam owner může 5 min. po publikaci doplnit zas.

A Final Waypoint? Jak již bylo řečeno. Dříve to nebylo možné kontrolovat, či ani nebyl důvod, používalo se to i k jiným účelům. Tak jako se dnes kontroluje vzdálenost finálky od výchozích souřadnic. To se dříve taky nedělalo, neboť na to nebyla síla kontroly.
A revs s tím prosím nezatěžujte a už vůbec na ně kvůli tomu nekřičte. Mnohdy s tím nemají nic společného. Owner si při přesunu mylně myslí, že při zadání Final waypointu se mu změní i výchozí souřadnice a když zjistí, že tomu tak není, tak to poté již nesmaže. Jeden z mnoha případů proč můžou některé tradičky obsahovat Final Waypoint. Jak jednoduché, že?

Mimochodem. Nastavení krajů jsem dělal ručně, proč je takový problém obeslat 60 mailů se slušnou žádostí, než je tady popotahovat po fórech?

A závěrem. Je to hra. Tak si hrajte, ale neřešte blbosti.
  • 0

#51 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 21:43

chemic77: v kazdem pripade tu na reviewery vubec nikdo nekrici, spise naopak :-) Dale bych chtel rict, ze obeslat 60 mailu urcite neni az takovy problem - kafralu je tu dost a klidne se mohli realizovat. Pokud bude vysledkem tohoto tematu, ze v zitrejsim exportu z tech 60 to padne na 30, tak si reknu, ze dobra prace a muzu uvazovat o tom, ze to nejak rucne obeslu. V kazdem pripade nemam pristup k mailovkam danych lidi, takze to taky nemusi byt az tak jednoduche, jako to vidis ty. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#52 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 21:57

Tak se nějak vrátím z porodnice a nestačím se divit, co je tady zloby... :( Souhlas se Satanem, že když se podaří vyčistit aspoň něco, je to krok vpřed. Nechápu ty negativní názory...
  • 0

#53 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:12

sobikovi napsal/a:
Tak se nějak vrátím z porodnice a nestačím se divit, co je tady zloby... :(


Další Sobík na světě? Jestli ano, tak zloba stranou a velká gratulace.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:23

PaWcz napsal/a:
Další Sobík na světě? Jestli ano, tak zloba stranou a velká gratulace.

Díky moc. Ale nechci tohle téma zlehčovat.
  • 0

#55 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:34

S474N napsal/a:
Sutech: tak spousta veci jde udelat hromadne. Jde pouze o to, az kam je pristup a pripadne, zdali to jde hromadne. Nejjednodussi je spustit UPDATE na urovni DB a provest nahradu znaku treba takto:

'Ě' => 'e', 'ě' => 'e',
		'Č' => 'c', 'č' => 'c',
		'Ř' => 'r', 'ř' => 'r',		
		'Ž' => 'z', 'ž' => 'z',
		'Ť' => 't', 'ť' => 't',	
		'Ů' => 'u', 'ů' => 'u',
		'Ď' => 'd', 'ď' => 'd',		
		'Ň' => 'n', 'ň' => 'n',
Sam toto reseni pouzivam u fora phpBB, kde lidi cpou do nazvu tematu diakritiku a pro prepisovani do URL ji odstranuji podle vyse uvedeneho prevodu. Samozrejme by se tady museli dodelat jeste veci typu "á" a pod, ale to je detail. Takze spis rekni, jake jsou moznosti u vas, jakozto rev.


Obávám se, že ti z technického hlediska příliš neporadím. Prostě mohu podobně jako owner otevřít editaci každého listingu a tam měnit, co se mi zlíbí :). Ale víc bohužel ne...
Každopádně by to nějak jít mělo - když tu před časem kolega Bohemian oznamoval, že se mu podařilo ručně nastavit kraje, reagoval na to exreviewer TTR, že to bylo zbytečné, že to mohl udělat pomocí scriptu. Takže evidentně to nějak vymyslet jde, ale to je případně již na vás technicky zdatnějších :).
  • 0

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:42

Vazne asi vsichni zblbli. :( Finalni waypoint u tradicky je blbost, a ne ze ne! Chapu, ze kdysi, kdyz to neslo jinak, se to vyuzivalo i k jinym vecem. Dnes ale k tomu neni sebemensi duvod, a je to prinejmensim matouci, zvlast pro novacky. Neni vubec zadny duvod tento historicky relikt zivit, nic nebrani ownerum, aby ten druh waypointu zmenili na spravny. Satan jen a jen vyjel seznam kesek, kterych se to tyka a nabidl pripadno pomoc, kdyby to slo ze strany reviewera automatizovat. Na tom neni preci nic spatneho! A co se najednou s vami deje? owneri, revieveri, a owneri a revieveri v jedne osobe tu na satana jeci. Dilem, aby neotravoval, dilem, at si to udela sam a jde do haje. Proc? Je tu na foru mnoho remcalu, ale Satan se snazil alespon aktivne pomoci. Nikdo nikoho do niceho nenuti, tak proc ty napruzene reakce? I kdyz z toho asi nic nebude, ja za sabe mu dekuji. A z vasich reakci jsem, panove, ponekud rozcarovan. Snad je to jen tim, ze je patek...
  • 0

#57 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:56

HALUMA: Ano final wpt u tradicek blbost je, ale stejne blbe mi prijde to resit. U nas je necelych 12000 tradicek, to ze jich ma nekolik i finalni wpt neni rozhodne katastrofa ceskeho geocachingu. Jestli se nekdo nudi a chce to zmenit, budiz, nikdo mu to zakazovat nebude. Kazdy at si dela, co chce. Satan z toho akorat udelal problem, ktery ja proste nevidim. Ten final wpt mi nebrani tu kesku najit, nebo snad jo? V pripade ze je final wpt jiny nez souradnice v uvodu, tak pak je na miste write note primo ke kesi (a treba i reviewersky disable), at si owner udela jasno, kde tu kes vlastne ma, ale je to stejny, jako kdyz ma nekdo mylny kraj ci velikost kese apod. U nas je to ale uz asi moda, ze misto kesi se hledaji problemy (u kesi, u kaceru, proste vsude). Jinak jsem si nevsiml, ze by tu nekdo na Satana nadaval.
  • 0

#58 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:56

Co blbnete? Kde tu vidíte jakou zlobu, poplašňáci? :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 23:06

S474N napsal/a:
Pro vsechny - ano, nektera data mohou byt starsi, prave z duvodu toho, ze jednou importovany bod uz v Geogetu zustava "naporad" i presto, ze to vlastnik odmaze.


Jen poznamka: Tohle neni pravda. I dlouho neaktualizovane waypointy lze v Geogetu archivovat. (Tedy presneji receno - smazat.)
  • 0

#60 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 0:22

k-lord napsal/a:
HALUMA:

Ano final wpt u tradicek blbost je, ale stejne blbe mi prijde to resit. U nas je necelych 12000 tradicek, to ze jich ma nekolik i finalni wpt neni


Blbost to není. Když jsem si před několika měsíci chystal podklady pro cestu do Rakous, tak mi to dost vadilo. MOžná je to způsobem práce nebo použitou technikou, možná to těm s Garminem nevadí. Já jsem prostě měl problémy určit, cože to na té mapě vlastně mám.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama