Přejít na obsah


Fotka

Garmin spouští OpenCaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
212 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 19:03

Co se me opravdu libi je ten napad s "tercem", ktery navic obsahuje i hodnoceni uzivatelu. Dale oficialni pristup k API. Z toho by se ZemeMluv mohl poucit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#42 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 19:32

On už ten úvodní pohled stačí. Prý "Vyhledat poklady podle města, PSČ nebo orientačního bodu." A takhle podle souřadnic nic? To samo už zní od giganta v oboru navigací směšně.

Zkrátka jestli jsem pochopil to zdůvodnění plné medu kolem huby, v ekonomickém článku, znamená to takový přínos pro naši zábavu, jako bylo zřízení TV Nova pro českou kulturu, děkuju pěkně. :@

Já jsem rád za faktický monopol stávajícího GC.com se všemi jeho drobnými nedostatky a v nastávající konfrontaci držím maličkému GS proti Goliášovi všechny palce. OC nehodlám podporovat tím, že bych naň snad něco překlápěl či logoval. A pobídka, že si mám "zabrat" a tím jaksi ochránit svůj lebensraum i tam u nich na OC.com, je v mých očích sprostým vydíráním.
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 19:33

Já osobně považuji opencaching za něco "nezdravého" a parazitujícího. Všechny naše GC/TB kromě jiného se ztratily v open keších v německu a u nás :(
  • 0

#44 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 19:34

vokaty napsal/a:
souřadnice keše se zobrazují bez nutnosti zalogovat se (!)


Rekl bych, ze tohle bude feature, ne bug :)
  • 0

#45 The Foxx

The Foxx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 19:36

Pánbu s náma a zlý pryč... :(
  • 0
Never forget The Fox... www.kisspraha.cz

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 20:13

Toniczech napsal/a:
On už ten úvodní pohled stačí. Prý "Vyhledat poklady podle města, PSČ nebo orientačního bodu." A takhle podle souřadnic nic? To samo už zní od giganta v oboru navigací směšně.


Ja ti nevim, misto psani dlouhych dopisu jsem to zkusil, a do toho vyhledavaciho policka napsal:

N49°56.862' E015°15.923'

... a ono to funguje! :P
  • 0

#47 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 20:19

Tak, teď ještě zbývá aby Garmin pro své všechny "gc friendly" přístroje vydal nový firmware a bez varování z nich tu podporu oficiálního geocachingu vydloubl B) Samozřejmě s pojistkou nemožnosti downgrade ;)
  • 0

#48 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 20:29

Dain a Olik napsal/a:
no tak jsem to zkusil sparovat a mne to sezoblo a mela by byt snad videt - Havranka v Praze. ale sparuji se jen souradnice.


No, ja tedy nevim .... ale ja tam tu kes vidim nekde na Olsanske... to asi neni dobre? :)
  • 0

#49 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 20:30

Jarous1 napsal/a:
Tak, teď ještě zbývá aby Garmin pro své všechny "gc friendly" přístroje vydal nový firmware a bez varování z nich tu podporu oficiálního geocachingu vydloubl B)
Samozřejmě s pojistkou nemožnosti downgrade ;)

to by jim strach nedovolil... B) to to spíš zkříží s tím open a bude v tom brajgl asi stejnej jak tyhle dvě věci vedle sebe....
Ale to rozhraní je dost zajímavý sice BETA ale zajímavý
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#50 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:04

Docela se mi tam líbí ten diagram obt/ter/hod/vel, ale ty jejich definice jednotlivých hodnot? Velikost by ještě celkem šla. Terén 4 by se u nás asi moc nevyskytoval. Tomu hodnocení fakt chybí podprůměrné stupně. No a asi tak 85% keší by u nás měla obtížnost 1.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#51 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:06

Žádný strach, Garmin pomalu pujde do kytek i se svým Opencachingem ;) Vždyť už propásli všechno, ani nemají svého dodavatele map. Posledního volného jim vyfoukla Nokia... Ví někdo třeba kolik lidí tu loví s garminem a jak se poměr v čase snižuje ve prospěch různých telefonů a jiných zařízení?
  • 0

#52 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:32

Zrovna dneska Groundspeak zverejnil novou informaci o jejich API, ze by nahoda? :)
http://feedback.geoc...ty-applications
  • 0

#53 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:41

hehe náhody neexistujou :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#54 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:46

bender-king napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no tak jsem to zkusil sparovat a mne to sezoblo a mela by byt snad videt - Havranka v Praze. ale sparuji se jen souradnice.


No, ja tedy nevim .... ale ja tam tu kes vidim nekde na Olsanske... to asi neni dobre? :)


tak to je mozny, ja to nekontroloval :)
  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:49

geomacik napsal/a:
Zrovna dneska Groundspeak zverejnil novou informaci o jejich API, ze by nahoda? :)


Moc nadseni to ve me ale nevyvolava, protoze je tam jasne receno, ze to API bude jen pro nekoho a ne pro vsechny.
  • 0

#56 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:53

HaLuMa napsal/a:

geomacik napsal/a:
Zrovna dneska Groundspeak zverejnil novou informaci o jejich API, ze by nahoda? :)


Moc nadseni to ve me ale nevyvolava, protoze je tam jasne receno, ze to API bude jen pro nekoho a ne pro vsechny.

Je potřeba si stoupnout do fronty ;-) lol
To byl žertík je mi jasný, že získat možnost se podílet nebude jednoduchý...
njn
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#57 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:58

No ja nevim co zrovna GroundSpeak resi, kdyz komplet API ma hotove vcetne dokumentace a jiz ho nekolik mesicu (mozna uz dokonce let) provozuje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#58 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 22:07

Třeba je to nakoplo a chystaj nový fičuroviny... ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#59 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 22:51

Sice normálně podporuji zdravou konkurenci, ale do tohoto bych nějak nešel. Zejména kvůli tomu bordelu, rád bych měl databázi na jednom místě a ne na dvou a celkově je ten opencaching nedotažený. Sice pár nápadu tam je, ale ty nepřebijou ten nedodělaný systém a nedotažená pravidla. Navíc mně něco řiká, že by brzo Garminu mohla přiletět na stůl žaloba od GS, neboť jistě GS má právně chráněné značku (slovo/název) Geocaching. Ale jinak bych jsem pro, kdyby tento web bylo takové nakopnutí GS pro inovace. :)
  • 0

#60 h4nek

h4nek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 23:30

Teda tohle se mi vůbec nezdá. Konkurence je dobrá v plno věcech, ale v Geocachingu?? Český Opencaching jsem chápal jako takový volnější, ale tohle je spíš komerční záležitost. Jediné, co bych bral, kdyby to bylo myšleno jako alternativní vzhled GC.com a né alternativa Geocachingu, protože se to od něj vůbec neodlišuje a je to pouze vykrádání!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama