Přejít na obsah


Fotka

Garmin spouští OpenCaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
212 odpovědí na toto téma

#81 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:49

puczmeloun napsal/a:
No pockej, groudspeak prece prímo vychází z toho originálního pokladu z roku 2000...to by parazitoval sam na sobe...:D

Jo, ale když byla založena první cache, tak ještě žádný Groundspeak nebyl, natož aby ji založil.
Nejdřív to celé běželo na nějakém internetovém messageboardu, pokud mě paměť neklame. Groundspeak přišel s vlastním servere až nějaký čas poté.
Ale neříkal bych tomu úplně parazitismus aspoň ne od začátku.
Tomu, co spustil Garmin, už asi jo. Hlavně jako openchacher bych z toho určitě neměl radost.
  • 0

#82 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:57

pepa.z.pocernic napsal/a:

puczmeloun napsal/a:

geomacik napsal/a:
Hlavne, ze Groundspeak na nicim napadu neparazituje ;)

http://geocaching.gpsgames.org/history


No pockej, groudspeak prece prímo vychází z toho originálního pokladu z roku 2000...to by parazitoval sam na sobe...:D

To právě že ne. Nevymysleli nápad, nevymysleli název a původní databázi oprali od někoho jiného :-)

Ted tu historii prochazim, zajimave...ale vzhledem k tomu, groudspeak je nastupce a (i kdyz dle te historie pekne "kontroverzní") tudiz i pokracovatel zakladniho gpsstash huntu...tzn. know how je jeho :) kdezto garmini zaklada novou stranku napadem parazitujicim uplne neskryte na groundspeaku
  • 0
Užívej života...

#83 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 12:00

bender-king napsal/a:
Hmm, narazil jsem taky na jednoho PM, odloveno asi 10 kesi za rok... bla bla bla...

Hmm, jestli se chces hadat, jestli je pomer lidi, kteri "to berou vazne" vyssi mezi BM nebo PM, tak se asi hadej sam se sebou. ;) Blbce muzes potkat vzdycky vsude, vyjimky potvrzujou pravidlo - i ja znam par BM, kteri "to berou vazne" a "to delaj dobre".
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#84 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 12:19

h+ ty si obcas nevidis do huby vid? tim "povlem" myslim bm uzivatele? aspon tak to z tveho prvniho prispevku vyplyva kolik pak mas odlovenych PM kesi? edit(v rozcileni jsem tzo odeslal driv nez jsem dopsal) A kolik mas odlovenych kesi od BM, myslim ze urcite nekolikanasobne vice ze? :) takze ten povl ti je dobry akorat k tomu aby pro tebe a tobe podobne zakladal kese?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#85 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 12:41

puczmeloun napsal/a:
Ted tu historii prochazim, zajimave...ale vzhledem k tomu, groudspeak je nastupce a (i kdyz dle te historie pekne "kontroverzní") tudiz i pokracovatel zakladniho gpsstash huntu...tzn. know how je jeho :) kdezto garmini zaklada novou stranku napadem parazitujicim uplne neskryte na groundspeaku


Hele, když si založím stránku sipkovana.com, tak bude know how moje a kdokoliv další bude parazit?

Hrát na lovce pokladů si může každý a GroundSpeak, Garmin, Magellan, Geocoinshop a kdokoliv další se může jen přiživit na poskytování služeb, které tu hru zpříjemňují (globální databáze atd.).
Není to parazitismus, jen konkurenční boj.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#86 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 12:51

geomacik

Tahle stránka (http://geocaching.gp...es.org/history/) je tak šíleně jednostranná, až je mi silně podezřelá. Neříkám, že to jsou výmysly (nevím, jak to bylo a nemám jak zjistit), ale beru hodně s rezervou.
  • 0

#87 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 12:51

PaWcz napsal/a:

puczmeloun napsal/a:

Není to parazitismus, jen konkurenční boj.

No nevim, je pravda, ze kdyz nekdo zalozi novy vyhledavac, ci internetový obchod je to brané jako konkurence. Ale kdyz nekdo treba zkopíruje facebook, ci co já vím funkcionalitu emailu, nebo blíze k tématu jiz vymyslenou podobnou hru (viz v te historii ten letterboxing) tak je to urcitá krádez dusevního vlastnictví...nehlede na to by me zajímalo, jak má groundspeak osetrené a registrované ochrané známky
  • 0
Užívej života...

#88 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 13:07

Lanc napsal/a:
A kolik mas odlovenych kesi od BM, myslim ze urcite nekolikanasobne vice ze? :) takze ten povl ti je dobry akorat k tomu aby pro tebe a tobe podobne zakladal kese?


...si mě docela pobavil :D - tím jsi chtěl říct že kdo má zaplaceno tak zakládá jenom PM keše? :D
  • 0

#89 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 13:31

Sally&eL napsal/a:

Lanc napsal/a:
A kolik mas odlovenych kesi od BM, myslim ze urcite nekolikanasobne vice ze? :) takze ten povl ti je dobry akorat k tomu aby pro tebe a tobe podobne zakladal kese?


...si mě docela pobavil :D - tím jsi chtěl říct že kdo má zaplaceno tak zakládá jenom PM keše? :D

ne,tim jsem chtel rict ze bm uzivatelu je mnohem vice nez PM,a ze bez Bm by tu bylo polovina, mozna ani ne, kesi
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#90 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 13:43

Lanc napsal/a:
ne,tim jsem chtel rict ze bm uzivatelu je mnohem vice nez PM,a ze bez Bm by tu bylo polovina, mozna ani ne, kesi


...to bych neviděl jako negativum kdyby tu nebylo tolik keší - ale to už hodně odbíháme od tématu, takže zase vrátíme k diskuzi o OpenCaching.com
  • 0

#91 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 13:53

Lanc napsal/a:
ne,tim jsem chtel rict ze bm uzivatelu je mnohem vice nez PM,a ze bez Bm by tu bylo polovina, mozna ani ne, kesi

To by byla vážně rána :-)
  • 0

#92 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 14:06

sally a sodobar,je sice pekny ze vam by stacili jen kese ktere by si pro sebe udelali PM uzivatele,ale muj prispevek byl spise smerovan na h+ jeho pojmenovani BM uzivatelu o kvalite kesi od BM ci PM si muzete polemizovat jak chcete,ale pokud budete brat geocaching "vazne", coz podle h+ znamena byt asi PM a ne povl, tak uz by nekteri z vas nemeli co lovit jinak je pravda ze tohle uz je malinko OT takze koncim,pokud chcete diskutovat dal tak pres sz
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#93 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 14:34

puczmeloun napsal/a:
Jinak ta honnyho Nice view, to je uplne nova jen pro OC? Honny neblbni :)

Ano. Zkouška (ale krabička tam samozřejmě je). Na GC bych něco takového nedal. :)

Ostatně, i na oc.cz mám Zastávku (OZ014D)... A už má dokonce jeden log. :]

// jinak mně je celkem jedno, na jakým systému to je (pokud budu mít možnost z nich stahovat data). Já rád hledání krabiček, ale jestli to provozuje zkamenělá firma neschopná dotáhnout něco do konce, firma vyrábějící navigace, které na jejich vlastních mapách zatuhnou, a nebo chlupatý alternativní vegan, provozující databázi na serveru napájeném jen solární elektřinou je mi nějak jedno...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#94 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 14:40

Jak to budou delat "rebelove", kteri zacnou hrat na garminovskem opencachingu a zacne se jim tam neco nezdat ? To potom budou zakladat openopencaching ? :D:D:D
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#95 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 15:17

honny napsal/a:
Já rád hledání krabiček, ale jestli to provozuje zkamenělá firma neschopná dotáhnout něco do konce, firma vyrábějící navigace, které na jejich vlastních mapách zatuhnou, a nebo chlupatý alternativní vegan, provozující databázi na serveru napájeném jen solární elektřinou je mi nějak jedno...


Někdy mě něco rozesměje nahlas i doma za monitorem. Hezky napsané.

Jinak "open" projektům fandím už z principu a konkurence je zdravá. Ale tady je to především marketing - což by celkem nějak nevadilo, kdyby to bylo funkční a fajn (ostatně hrajeme komerční hru jedné firmy, jen šikovně zabalenou do obalu "kačeři sobě"). Úsměvný je kontraproduktivní překlad do češtiny u souřadnic, protože nějaké S a V mapy.cz neberou (krom toho, že to vypadá velmi nezvykle).

Co se týče těch map, tak letecká je jiná než na mapy.cz a google, což se může někdy hodit...
  • 0

#96 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 15:22

A musím teď teda zahodit svůj OREGON 300 když chci zůstat na geocachingu? On stál docela dost peněz a celkem se s ním i fajn kešuje. Ale já na opencaching fakt nechci. Pokud se to tu již řešilo, tak omluvte začátečníka
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#97 ptolemayos

ptolemayos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 15:54

Tak už je jasné, proč se ikona geocachingu v posledních updatech Oregonu změnila z loga GC.com na generickou truhličku s pokladem. Také by mě zajímalo, jestli Garmin počítá s vlastními trackables, to by byl teprve chaos.
  • 0

#98 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 15:56

Me by jenom zajimalo, proc to Garmin dela? Je to velka firma a urcite na tom chtej vydelat. Jestli si mysli ze se jim skokove zvysi prodej turistickych navigaci a kazdej "otevrenej kacer" bude pouzitat jejich navigaci, tak jsou naivni volove. Jen udrzba serveru neco stoji. Takze to "open" bych bral s rezervou. GS se aspon neschovava ze chce penize. Pro rejpave osoby: Ano, jsem BM a PM si poridim az to pro me bude nejak uzitecne. Zatim je na PM (pro me) lakave jen notifikace. A FTF na kole nebo busem nestiham.
  • 0

#99 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 16:01

me hlavne prijde, ze od te doby, co neni problem lovit s mobilem, tak neni nezbytne nutne kupovat specialni navigaci. (ja vim, nechci rozpoutat debatu co je lepsi nebo horsi). osobne nebudu platit x tisic za GPS, kdyz ji mam za par stovek v mobilu. tudiz nevim, jak to garminu pomuze...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#100 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 16:04

ptolemayos napsal/a:
Také by mě zajímalo, jestli Garmin počítá s vlastními trackables, to by byl teprve chaos.


Tak ono uz vselijakejch pathtagů, geokretů a podobných blbin koluje spousta. Je ale pravdou, ze ze zacatku sveho geocachngu jsem teda vubec nechapal proc me to nejde trackovat a jeden takovej peknej coin sem prevezl prez pul evropy :D

Jinak spis je otazkou, jestli ten opencaching bude nekdy fungovat, to co tam je ted je dost bídná vec...

Honny: Tak me je taky jedno, kdo to provozuje, at klidne groundspeak server prodá tomu veganovi, nebo at si ho provozuje treba kaddáfí a PM poplatky pouziva na nakup zbraní, ale at je proboha jen jedna databaze a neni bordel v tom, ktera kes patri kam a kterej coin je z jake hry a do jake krabicky ho muzu dat a kolik teda mam bodiku (tem kotatkum to jedno taky neni) a tak :D
  • 0
Užívej života...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama