Přejít na obsah


Fotka

Garmin spouští OpenCaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
212 odpovědí na toto téma

#61 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 23:51

DrakMrak napsal/a:
Třeba je to nakoplo a chystaj nový fičuroviny... ;)

Signál nás ochraňuj před "kreativitou":|
Kdyby radši dotáhli nedodělky (chybějící Unicode, bleskové suvenýry...)
  • 0

#62 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 0:08

hehe no to sem taky myslele ... možná jen blbě napsal... že to s nima trochu hne... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#63 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 0:38

h4nek napsal/a:
Český Opencaching jsem chápal jako takový volnější, ale tohle je spíš komerční záležitost. Jediné, co bych bral, kdyby to bylo myšleno jako alternativní vzhled GC.com a né alternativa Geocachingu, protože se to od něj vůbec neodlišuje a je to pouze vykrádání!


Cesky opencaching uz par let evidentne spise upada, viz posledni zmena webu opencaching.cz nekdy v r. 2007, aktivnich kesi k dnesnimu dni 342... Proti tomu polsky opencaching.pl 8609 aktivnich kesi a rozhrani vypada velmi slusne.

Pochybuji, ze v Polsku bude opencaching.com nejak uspesny ... tam pouzitelnou alternativu maji, u nas to neni tak jiste... kazdopadne nepredbihejme .. to co zatim Garmin zverejnil, mi pripada jako nejaka pre-alfa verze...
Nevim nevim, proc Garmin pro svuj projekt zvolil nazev opencaching, kdyz s puvodni myslenkou opencachingu jako takoveho, to nema nic spolecneho..
  • 0

#64 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 0:43

Teda koukám, ze v rakousku to docela rozjeli...ja jen doufam, ze to upadne do nemilosti jako OC.cz...abych neco hledal ve dvou systemech jak mamlas to by me vazne mohlo...uz mi staci polsko plne tajných krabicek jineho systemu Jinak ta honnyho Nice view, to je uplne nova jen pro OC? Honny neblbni :) EDIT: No i prez tu graficko nefunkcne proticestinovou stranku veci, ktera si mi ve sve nedodelanosti docela dost hnusi, to ma nejake plus ten terc je super a otázka, zda má zakladatel kese povoleni od majitele pozemku mi prijde genialni. Jo a jeste jak koukam, archivovat kes jde, vsechny importy vypadaji bezrpoblemove. Jinak muze mi nekdo rict co to znamena Tento poklad obsahuje zvukovou signalizaci? EDIT 2: koukam zvukova signalizace ma byt chirp :D odtud vítr vane...prodat co nejvíce techto krabicek (taky jedina funkcni vec co garminy v poslednich letech udelali, jo kdyz de o prachy...ale z**rveny cestinovy znaky udelat nedokazou ani v navigacich ani na strankach
  • 0
Užívej života...

#65 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 6:27

Na můj vkus jsou ty stránky ještě hodně Beta. Ale Groundspeak asi přišel o dost silnýho sponzora, takže se můžem třeba dočkat toho že GS by výhledově nemusel být FREE. Garmin si samozřejmě může jako velká firma dovolit OC udržovat volnej. A to by mohlo znamenat dost velký přeliv uživatelů...
  • 0

#66 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 8:55

puczmeloun napsal/a:
Jinak ta honnyho Nice view, to je uplne nova jen pro OC? Honny neblbni :)

Klid prosimte, to je pouze testovaci, ktera tam fyzicky ani neni ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#67 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 9:28

S474N napsal/a:

Klid prosimte, to je pouze testovaci, ktera tam fyzicky ani neni ;)


jinymi slovy ten OC ma celkem jednoduchy zpusob sabotaze :D
  • 0

#68 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 9:58

ssva napsal/a:
Garmin si samozřejmě může jako velká firma dovolit OC udržovat volnej. A to by mohlo znamenat dost velký přeliv uživatelů...

Uz aby to bylo. Kdyby na gc.com zbyl jen zlomek uzivatelu (kteri jsou za to klidne ochotni zaplatit - a to uz nejakou dobu funguje = PM) a ten "povl" odtahnul jinam - ja bych se rozhodne nezlobil. B) (Berte to jako lehce prehnany, ale v jadru uprimne mysleny prispevek do diskuze k poctu uzivatelu vs. kvalite komunity a veci z toho vyplyvajicich.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:03

Dain a Olik napsal/a:
jinymi slovy ten OC ma celkem jednoduchy zpusob sabotaze :D


Beze srandy, ono to tak klidne muze byt! Vem si, ze Garmin ma domenu opencaching.com koupenou uz od roku 2003. Proc s tim nevyrukoval uz driv? Proc zrovna ted? Mozna jde jen o zakulisni boje.
  • 0

#70 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:10

HaLuMa napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
jinymi slovy ten OC ma celkem jednoduchy zpusob sabotaze :D


Beze srandy, ono to tak klidne muze byt! Vem si, ze Garmin ma domenu opencaching.com koupenou uz od roku 2003. Proc s tim nevyrukoval uz driv? Proc zrovna ted? Mozna jde jen o zakulisni boje.


tak zakulisni boje mezi garminem a GS tam urcite jsou. pro me o tom neni pochyb.

ale ted nevim, jestli mame na mysli oba stejneou vec - ja to myslel tak, ze bez nejakeho zpusobu kontroly na OC tam muze kdokoliv naflakat vymyslene neexistujici kese a jednoduse to tim rozmetat na prach :P
  • 0

#71 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:17

Dain a Olik napsal/a:

S474N napsal/a:

Klid prosimte, to je pouze testovaci, ktera tam fyzicky ani neni ;)


jinymi slovy ten OC ma celkem jednoduchy zpusob sabotaze :D

No nad necim takovym jsem vcera premyslel, jen me nesel posledni krok a to odeslani kese :)
  • 0
Užívej života...

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:19

Pominu-li uzivatelskou zakladnu, tak to je prave asi jedinny argument pro Groudnspeak - oni maji udrzovanou a kontrolovanou databazi, oproti anarchii na OC. Nejak mam pocit, ze nejlepsi by byla zlata stredni cesta - pravidla Groudnspeaku a jejich reviewing, a k tomu otevrenost API z OC. Ale to jsme v kategori zboznych prani. :( Nicmene, ma li byt OC uspecsny, mel by poskytovat prinejmensim totez co GS, s vecmi navic. A to v soucasne dobe neposkytuje. Jako nejvetsi brzdy vidim: - absence obrazku v listingu. Ale asi je to zamer, kdyz Garmin GPS ty obrazky stejne nepodporuje - patrne je to feature. - jdou tam vubec pridane waypointy? Jeste jsem zadny nezahledl... :o
  • 0

#73 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:20

hplus napsal/a:

ssva napsal/a:
Garmin si samozřejmě může jako velká firma dovolit OC udržovat volnej. A to by mohlo znamenat dost velký přeliv uživatelů...

Uz aby to bylo. Kdyby na gc.com zbyl jen zlomek uzivatelu (kteri jsou za to klidne ochotni zaplatit - a to uz nejakou dobu funguje = PM) a ten "povl" odtahnul jinam - ja bych se rozhodne nezlobil. B) (Berte to jako lehce prehnany, ale v jadru uprimne mysleny prispevek do diskuze k poctu uzivatelu vs. kvalite komunity a veci z toho vyplyvajicich.)


aby se z PM neposr.l B)B)B)

jinak mi zatim prijde, ze OC tezko muze GS nejak konkurovat, je to chaos a i vizualni uroven se mi nelibi:@
doufam, ze brzy skonci, nechci mit dva ruzne seznamy...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#74 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:52

nosferatu XIII. napsal/a:
jinak mi zatim prijde, ze OC tezko muze GS nejak konkurovat, je to chaos a i vizualni uroven se mi nelibi:@
doufam, ze brzy skonci, nechci mit dva ruzne seznamy...


Ja nevim ze vcerejska sem se sice vyspal, ale to znechuceni vuci te strance porad trva. Takhle parazitovat na napadu nekoho, uplne nechutne to okopirovat. Ano je tam par nových nápadů ale nechapu, ze garmin nemuze dal podporovat groundspeak a svou vahou treba zatlacit na zmenu k lepsímu. Tohle je zbytecna a dost nechutne vytvorená provokace...

Ale co mi víme o svete velkých korporací, a co se vlastne stalo...
  • 0
Užívej života...

#75 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:57

hplus napsal/a:
Kdyby na gc.com zbyl jen zlomek uzivatelu (kteri jsou za to klidne ochotni zaplatit - a to uz nejakou dobu funguje = PM) a ten "povl" odtahnul jinam - ja bych se rozhodne nezlobil. B) (Berte to jako lehce prehnany, ale v jadru uprimne mysleny prispevek do diskuze k poctu uzivatelu vs. kvalite komunity a veci z toho vyplyvajicich.)

Teď jenom zaručit, aby odtáhnul zrovna ten póvl. Ideální stav by ovšem byl, kdyby se komunita rozdělila mezi OC a GC a obě subkultury byly přesvědčeny, že se tím toho póvlu zbavily. ;)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#76 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:01

Aviatik napsal/a:

hplus napsal/a:
Kdyby na gc.com zbyl jen zlomek uzivatelu (kteri jsou za to klidne ochotni zaplatit - a to uz nejakou dobu funguje = PM) a ten "povl" odtahnul jinam - ja bych se rozhodne nezlobil. B) (Berte to jako lehce prehnany, ale v jadru uprimne mysleny prispevek do diskuze k poctu uzivatelu vs. kvalite komunity a veci z toho vyplyvajicich.)

Teď jenom zaručit, aby odtáhnul zrovna ten póvl. Ideální stav by ovšem byl, kdyby se komunita rozdělila mezi OC a GC a obě subkultury byly přesvědčeny, že se tím toho póvlu zbavily. ;)

:D:D:D:D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#77 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:13

Hlavne, ze Groundspeak na nicim napadu neparazituje ;)

http://geocaching.gpsgames.org/history

puczmeloun napsal/a:
Ja nevim ze vcerejska sem se sice vyspal, ale to znechuceni vuci te strance porad trva. Takhle parazitovat na napadu nekoho, uplne nechutne to okopirovat. Ano je tam par nových nápadů ale nechapu, ze garmin nemuze dal podporovat groundspeak a svou vahou treba zatlacit na zmenu k lepsímu. Tohle je zbytecna a dost nechutne vytvorená provokace...

Ale co mi víme o svete velkých korporací, a co se vlastne stalo...


  • 0

#78 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:20

hplus napsal/a:
Uz aby to bylo. Kdyby na gc.com zbyl jen zlomek uzivatelu (kteri jsou za to klidne ochotni zaplatit - a to uz nejakou dobu funguje = PM) a ten "povl" odtahnul jinam - ja bych se rozhodne nezlobil.


Hmm, narazil jsem taky na jednoho PM, odloveno asi 10 kesi za rok...
Jeden log u Earth byl docela zajimavy - stezoval si, ze nemohl najit tu schranku :)
Found-it logu ale mel trochu vic - kdyz nasel neca trackovatelneho tak to tedy alespon zapsal...
ovsem chybca byla, ze to vlozil jako dalsi found-it log ke stejne kesi a do textu napsal i to trackovaci cislo :) ... majitele tech trackables asi nejsou radi :(

To, ze nekdo je nebo neni PM nema zadnou souvislost s "kvalitou" kacera... maximalne s tim jak kdo hodne premyslel o tom, jak se mu investice vyplati...
  • 0

#79 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:41

geomacik napsal/a:
Hlavne, ze Groundspeak na nicim napadu neparazituje ;)

http://geocaching.gpsgames.org/history


No pockej, groudspeak prece prímo vychází z toho originálního pokladu z roku 2000...to by parazitoval sam na sobe...:D
  • 0
Užívej života...

#80 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 11:45

puczmeloun napsal/a:

geomacik napsal/a:
Hlavne, ze Groundspeak na nicim napadu neparazituje ;)

http://geocaching.gpsgames.org/history


No pockej, groudspeak prece prímo vychází z toho originálního pokladu z roku 2000...to by parazitoval sam na sobe...:D

To právě že ne. Nevymysleli nápad, nevymysleli název a původní databázi oprali od někoho jiného :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama