Přejít na obsah


Fotka

Garmin spouští OpenCaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
212 odpovědí na toto téma

#141 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 16:32

Celé je to konspirace několika nespokojenců, kteří chtěli GS dotlačit k inovacím. :)
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#142 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 16:32

Tak jako dřív. Jedna geocache může být na více serverech. Ty si ji můžeš zalogovat kde chceš, nebo taky na internetu vůbec nemusíš.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#143 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 16:53

eL_KeDaRoSs napsal/a:
(...)
Studanka sv. Ludmily (GC1HXG4). Co mi nejde na rozum a zaráží zároveň je fakt, proč PaWcz zveřejni naprosto totožný listing včetně nápovědy a stejných souřadnic.

Znamená to, že teď budou publikovány keše na obou serverech s tím, že budem muset logovat na obou zároveň(...)


Ahoj, proč bych zveřejňoval jiný listing a souřadnice, když jde o tentýž poklad?;)
Cache dělám pro lidi, jsem rád, když ta místa navštíví a pokud se k místu a schránce chovají ohleduplně, tak mi nezáleží na tom, z jakého serveru čerpají své informace. OC.com beru jako další médium, kterým můžu poklad dostat k potenciálním návštěvníkům. Proto jsem (skoro!) totožný listing zveřejnil i jinde.
Nález si můžeš zalogovat na všech serverech, kde tu cache nalezneš. Nebo taky nikde, jak píše Honny.

S publikací dalších svých schránek na oc.com nicméně nepočítám do doby, dokud stránky nebudou doladěny a nezačnou nějak rozumně podporovat waypointy, obrázky a jiné užitečnosti.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#144 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 17:20

Je mi to prostě proti srsti ... Zase další "médium", které napomůže vykrádání jak keší, tak trackovatelných předmětů uvnitř.
  • 0

#145 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 17:31

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Je mi to prostě proti srsti ... Zase další "médium", které napomůže vykrádání jak keší, tak trackovatelných předmětů uvnitř.


Tvým obavám sice rozumím, ale coby optimista je nesdílím.
Navíc jestli někomu stojí za to trmácet se cíleně lesem proto, aby zničil nějakou plastovou pixlu, tak ho nezastaví ani registrace.
Pomohlo by leda PM only, ale to dělat nebudu - nechci trestat slušné lovce.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#146 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 18:33

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Je mi to prostě proti srsti ... Zase další "médium", které napomůže vykrádání jak keší, tak trackovatelných předmětů uvnitř.

Proč máš pocit, že kdyby někdo chtěl něco vykrádat, že je pro něj problém se registrovat na gccom? :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#147 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 19:08

Spíš mi šlo o milionkrát omílané ztrácení trackovatelných předmětů. Pokud na opencaching.com nebudou žádné tack. předměty provozovány nebo budou, ale jiné, než podporované GS, tak je jasné, že kešeři, kteří jsou jen na OC.com je respektovat nemusí a z velké části ani nebudou, tudíž je budou brát jako klasickej trade.
  • 0

#148 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 19:17

Ano, 4/5 našich ztracených GC/TB byly v OC... mám již připravené pro svoje zatím žijící GC info na web, že si nepřeju vkládat do OC keší.
  • 0

#149 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 21:18

sobikovi napsal/a:
Ano, 4/5 našich ztracených GC/TB byly v OC... mám již připravené pro svoje zatím žijící GC info na web, že si nepřeju vkládat do OC keší.

Mohl bys sem dát waypointy těch keší?
  • 0

#150 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 20:37

zlicinaci napsal/a:

Solim napsal/a:
Tak nevim, asi tam maji drobny chaos, nebo prisne filtruji geocaching.com. Abych ten OC prozkoumal tak jsem se zaregistroval, vse Ok a tak jsem mohl zkoumat. Ted jsem se chtel prihlasit znovu po cca hodine a uz to nezna me jmeno a heslo. Tak jsem si rekl, asi to je v testovacim rezimu a tak jsem se zaregistroval znovu a ejhle nejde to, tato registrace uz existuje a hodilo mne to Garminiho rozhrani na zapomenuta jmena a hesla. Tak jsem zkusil zadat e-mail a dostal jsem hlasku o tom, ze v systemu tento e-mail neni registrovany. :o:o . Tak jsem se zkusil prihlasit pod jmenem a e-mailem ktery jsem registroval u GARMINA a vse OK. Tak to vypada jako by likvidovaly vsechny ucty, ktere nejsou svazany s konkretni GPS od Garmina.

Problém je v tom, že se tam nepřihlašuje jménem. Přihlašuje se tam emailem, a u mě pokusně dobrý.


Problem je jinde.

Zaregistroval jsem se se svou prezdivkou na OpenCaching a vse vporadku, ale jen to odhlaseni a prihlaseni. Pri novem prihlaseni uz nelze. Tu prezdivku co pouzivam na Geocachingu ma nekdo jiny prihlasenou na GARMINU a OpenCaching sice povoli novou registraci, ale nasledne ji kontroluje se seznamem na GARMINU a pokud se setkaji dve prezdivky, tak nasledne povoli jen tu z GARMINU.

Takze ted mne OpenCaching hlasi, ze mam nespravne jmeno ci heslo, ale pri pokusu o novou registraci dostanu hlasku, ze tento ucet jiz existuje. Kdyz se zeptam na jmeno k tomu memu e-mailu, tak jsem presmerovan na GARMINi rozhrani a tam dostanu hlasku, ze pod timto e-mailem neni zaznam. Takze ucet exituje i neexituje, ale nejde se k nemu prihlasit. Na ucet ktery mam u GARMINa to jde bez problemu.

No neresim to, jelikoz jsem to chtel jen zkusit a to se uz stalo.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#151 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 22:46

Zcela logický a pragmatický marketingový krok, Divím se, že se k němu Garmin neodvážil mnohem dříve, neboť je to právě on, kdo z té obchodní symbiózy s GS tahá za mnohem kratší konec, notabene v době, kdy bodují chytré telefony na úkor legacy navigací B)
  • 0

#152 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 23:11

AgentJ napsal/a:
Zcela logický a pragmatický marketingový krok, Divím se, že se k němu Garmin neodvážil mnohem dříve, neboť je to právě on, kdo z té obchodní symbiózy s GS tahá za mnohem kratší konec, notabene v době, kdy bodují chytré telefony na úkor legacy navigací B)


Já to jako moc pragmatický marketingový krok nevidím. Snaží se o něco "nového", ale ono to bohužel nové není. Spíš mi to zavání tím, že si řekli "něco musíme udělat", tohle je "něco", tak to uděláme. No uvidíme, třeba jsou tam chytřejší hlavy ;) Ale aspoň se bavím, když vidím, jak ta čeština pěkně zavání marketingovým newspaekem ;)
  • 0

#153 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 23:50

Hm, tak očekávám pěkný bordel a zmatek. Tak je to, když se do něčeho vloží přílišná komerce a touha po zisku v dalších oblastech. Neobávám se odlivu kačerů jako jiní, přeci jenom kdo má naloveno stovky či dokonce tisíce keší nepřejde na jiný server a nezačne lovit od začátku, jen proto, že občas zlobí webové stránky GC.com. To je blbost. A stejně tak si myslím, že ti co používají Garminy se nemusejí bát, že by jim nefungovaly keše na gc.com, protože si Garmin nemůže dovolit ztratit takovou spoustu zákazníků. Podle mě se na to pár nových lidí naláká, pár starých kačerů si vytvoří profily i na opencaching, ale až se budou dublovat keše a logy a zjistí se, že je v tom bordel, asi to hodně z nich vzdá. Někteří založí nové keše na opencaching, aby byli mezi prvními, ale bude v tom později jen zmatek. A jaký smysl má hrát stejnou hru a logovat na dvou serverech body? Buď bude keš na obou serverech, nebo jen na jednom či na druhém serveru a na tom druhém se založí později. Bude se logovat na oba, nebo jen na jeden a když se později objeví i na tom druhém, bude si to někdo hlídat a kopírovat svůj log nebo si tu samou keš odloví znovu? Je to celé pěkný nesmysl! Takže jako jediné rozumné řešení vidím prostě nové aktivity Garminu hromadně ignorovat. Garmin by měl vyrábět navigační přístroje a nesrat se do jiné oblasti podle hesla Ševče drž se svého kopyta! Spíš se obávám, že se více lidí dozví o hledání keší a jak někdo v jiné diskuzi psal, každý dostane souřadnice keší i k hamburgru v McDonalds. Takže budou keše více vykrádány, bude se ztrácet více TB a GC a bude zakládáno více keší na nevhodných místech.
  • 0

#154 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 0:29

Or_Mi napsal/a:Takže budou keše více vykrádány, bude se ztrácet více TB a GC a bude zakládáno více keší na nevhodných místech.

Jako ještě víc než poslední 3 roky? Vždyť už tu prakticky není mudla.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#155 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 6:41

sobikovi napsal/a:
Ano, 4/5 našich ztracených GC/TB byly v OC... mám již připravené pro svoje zatím žijící GC info na web, že si nepřeju vkládat do OC keší.

Jak ja, jako kacer, ktery opencache servery vcelku uspesne ignoruje zjistim, ze kes, na kterou se chystam, je zaroven i na OC ??
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#156 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 8:09

No, nevím jak zabezpečit GC/TB, ty se prostě kradou :( Ale vlastní keše je možno převést na PMO a tím většinu OC odříznu ;) Celkově jsem moc nepochopil regionální OC servery, ale když vezmu jak to funguje u nás, tak bych se zas toho garmiňáckého tolik neobával. Však i oni z toho časem taky udělají placenou verzi jako GS, nejsou charita a chtějí vydělávat (nebo aspoň zaplatit provoz)
  • 0

#157 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 9:22

LuLuk napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ano, 4/5 našich ztracených GC/TB byly v OC... mám již připravené pro svoje zatím žijící GC info na web, že si nepřeju vkládat do OC keší.

Jak ja, jako kacer, ktery opencache servery vcelku uspesne ignoruje zjistim, ze kes, na kterou se chystam, je zaroven i na OC ??


Asi ti nezbyde nic jiného, než se podívat na OC. :)
  • 0

#158 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 9:45

honny napsal/a:

Or_Mi napsal/a:Takže budou keše více vykrádány, bude se ztrácet více TB a GC a bude zakládáno více keší na nevhodných místech.

Jako ještě víc než poslední 3 roky? Vždyť už tu prakticky není mudla.


Ještě je tady dost mudlů, kteří nevědí wo co go. Nicméně, pokud ten systém od Garminu bude skutečně tak otevřený jak píší, tak se obávám, že s nákupem nevinné navigace si každý pořídí databázi keší na opencachingu aniž by byl někde zaregistrován. Takže prostě ze zvědavosti půjde a najde si krabičku, uvnitř uvidí TB nebo GC, tak si to prostě vezme, nebo si vezme celou krabičku, jen proto, že se mu to líbí a na pravidla, která stejně nezná, tak bude kašlat. A je i dost lidí, kteří prostě chtějí jen tak škodit. Pokud se to bude týkat jen keší na opencaching, tak nám to může být jedno, ale pokud to bude dvojitá keš na obou serverech, tak se budou ztrácet i naše trackovatelné předměty a to je průser. Když je něco hodně otevřené, tak se to otevře i těm nesprávným lidem a pak nastanou problémy.

Takže výsledek je to prostě ignorovat a jako owner nekopírovat listingy těch samých keší na opencaching.
  • 0

#159 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 9:51

LuLuk napsal/a:
Jak ja, jako kacer, ktery opencache servery vcelku uspesne ignoruje zjistim, ze kes, na kterou se chystam, je zaroven i na OC ??

Jedině tak, že se prostě podíváš na příslušný server nebo si do GPS natáhneš keše z OC s jinou ikonkou a hned v GPS uvidíš, že je tam i OC...

KaMo_cz napsal/a:
No, nevím jak zabezpečit GC/TB, ty se prostě kradou :(
Ale vlastní keše je možno převést na PMO a tím většinu OC odříznu ;)

Na stránky GC/TB můžeš dát info, že si nepřeješ, aby byly vkládány do OC keší a připsat to případně i na průvodní kartičku k GC...

Tím, že keš převedeš na PMO je před OC neochráníš. Na OC jsou jen keše, které tam někdo dá (autor). Takže své keše před OC ochráníš tím, že je nebudeš publikovat na OC...
  • 0

#160 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 10:23

Zjistil jste někdo, jak na OC.com zrušit/archivovat cache? B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama