Přejít na obsah


Fotka

60/76 Cx/CSx FW 2.70


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2006 - 0:27

Vím, že je to něco jiného, ale ne zas až tak moc. POI to částečně řeší. Prostě body, kterých je hodně, jako např. cache, radary apod. mám všechny v POI (momentálně asi 70000) přehledně rozdělené do kategorii a v paměti na wpt mám jen ty, které vytvářím ručně, bude je možná v gps editovat, potřebuji je vidět při všech zoomech apod. nebo např. nenalezené cache jen z okolí apod. Je to velmi pohodlné a když chci přidat nějaké body, tak prostě přidám gpx do příslušného adresáře a loadnu go gps.

Moc nerozumím tomu rozdělení POI bodů. Já jsem si nahrál keše na karu a vše co nahraju do GPS tak je v jedné katogorii "uživatelské body zájmu" Djí se v GPS vytvářet i jiné kategorie, případně jak??? Díky
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 16:53

Pokud jde o 1GB microSD karty, mohli by se ozvat ti, kterym to s takovou kartou chodi, a napsat jakou presne kartu pouzivaji? Planuji nejakou tu 1GB koupit, ale protoze podle vseho ten SanDisk ultra neni bohuzel ta spravna volba, budu muset zvolit neco jineho.

  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 19:50

...Všechno funguje, jenom po aktivaci USB Mass Storage při připojeném kabelu k PC GPS nejde vypnout. Musí se odpojit kabel, alespoň mě se to takhle chová.


To je úmysl. Spravně by se měl před odpojením kabelu USB disk odhlásit za pomocí odebraní zařízení plug&play (ikonka "bezpečně odebrat hardware" napravo v liště úloh). V té chvíli se GPS sama restartuje do původního režimu.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 9:41

P O Z O R !!! Až na to, že GPSMAP 60Cx neumí pracovat s kartami 1 GB. Již mi zničil dvě 1GB karty. PICODAS i GARMIN sice tvrdili, že to má umět, avšak není to pravda. Alespoň s FW 2.62. Zatím největší de facto podporovaná kapacita karty microSD je 512 MB !!! Snad se to časem podaří nejen zlepšit, ale především také řádně komunikovat !!!

Jen jako doplnění své předchozí informace - ani PICODASU se nepodařilo rozchodit kartu microSD 1 GB se kterýmkoliv přístrojem GPSMAP !!!
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 21:40

Pokud jde o 1GB microSD karty, mohli by se ozvat ti, kterym to s takovou kartou chodi, a napsat jakou presne kartu pouzivaji? Planuji nejakou tu 1GB koupit, ale protoze podle vseho ten SanDisk ultra neni bohuzel ta spravna volba, budu muset zvolit neco jineho.

Nevím z čeho chceš volit, ještě jsem neslyšel, že by existovala jiná než Sandisk 1 GB a Sandisk Ultra 1GB. Mám tu první a chodí bez problémů.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 21:40

To je úmysl. Spravně by se měl před odpojením kabelu USB disk odhlásit za pomocí odebraní zařízení plug&play (ikonka "bezpečně odebrat hardware" napravo v liště úloh). V té chvíli se GPS sama restartuje do původního režimu.

Mam US verziu a pri aplikacii jazykovej "garpatch" mi zahlasi " not 60/76-X or wrong version of version". Mam verziu garpatch 2.2.0. Nemate niekto verziu, ktora funguje s firmwarom 2.71 beta? Dik moc...
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2006 - 10:22

Moc nerozumím tomu rozdělení POI bodů. Já jsem si nahrál keše na karu a vše co nahraju do GPS tak je v jedné katogorii "uživatelské body zájmu" Djí se v GPS vytvářet i jiné kategorie, případně jak??? Díky


Kdyz nahravas do GPS POI poiloaderem, nahrej jednotlive typy waypointu jako samostatne GPX soubory, poiloader je nahraje do GPS pod samostatnymi kategoriemi a pak lze podle nich v POI seznamu filtrovat vypisy.
Ja nahravam soucasne pet souboru (kategorii) POI: traditional cache, multi cache, mystery cache, fixni radary a mobilni radary :-)
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 9:55

Jen jako doplnění své předchozí informace - ani PICODASU se nepodařilo rozchodit kartu microSD 1 GB se kterýmkoliv přístrojem GPSMAP !!!


Nevím, jak Pikcodasu ale mi a mnoha jiným ve světě ano. Chodí to, funguje to , šlape to jak hodinky, mám tam 890 MB map, 70 000 POI, tracklogy za poslední 2 měsíce.

Mám Sandisk 1 GB. Co to konkrétněji znamená že se to nepodařilo rozchodit? Prý existují i nějaké rychlé Ultra Sandisk 1GB a s těmi někdo hlásil problém. Obyčejné 1GB nemají problém. Jen jednou jsem zaregistroval, že jedna mapa se nezobrazila, tak jsem restartnul gps a šlapalo to.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2006 - 10:43

Nevím z čeho chceš volit, ještě jsem neslyšel, že by existovala jiná než Sandisk 1 GB a Sandisk Ultra 1GB. Mám tu první a chodí bez problémů.

Ja jsem prave videl jeste nejmene dve dalsi 1GB. Proto se radeji zeptam, za to nic nedam. :-)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 22:55

Mam US verziu a pri aplikacii jazykovej "garpatch" mi zahlasi " not 60/76-X or wrong version of version". Mam verziu garpatch 2.2.0. Nemate niekto verziu, ktora funguje s firmwarom 2.71 beta? Dik moc...

Stahni si novejsi verzi 2.5.0 - s tou nebudes mit problem ;)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2006 - 11:47

Kdyz nahravas do GPS POI poiloaderem, nahrej jednotlive typy waypointu jako samostatne GPX soubory, poiloader je nahraje do GPS pod samostatnymi kategoriemi a pak lze podle nich v POI seznamu filtrovat vypisy.
Ja nahravam soucasne pet souboru (kategorii) POI: traditional cache, multi cache, mystery cache, fixni radary a mobilni radary :-)

Děkuji moc. Konečně mi to funguje:-)
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 12:59

Kdyz nahravas do GPS POI poiloaderem, nahrej jednotlive typy waypointu jako samostatne GPX soubory, poiloader je nahraje do GPS pod samostatnymi kategoriemi a pak lze podle nich v POI seznamu filtrovat vypisy.
Ja nahravam soucasne pet souboru (kategorii) POI: traditional cache, multi cache, mystery cache, fixni radary a mobilni radary :-)

Ahoj,mam Garmina tyden a v tomto se jeste moc neorientuju :-( Prosim proto o radu, jak po nahrani gpx souboru z techto stranek dosahnu zobrazeni v mape s nejakou ikonou (mam tam nahrany Topo 50). Dosahl jsem toho, ze to nahraji do Garmina a v uzivatelskych POI je mam v seznamu, ale nejsou v mape... :-(Diky
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 9:56

Mám ale CSx, ne Cx.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 23:32

Stahni si novejsi verzi 2.5.0 - s tou nebudes mit problem ;)

dik...uz som to nasiel
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2006 - 10:45

Ja jsem prave videl jeste nejmene dve dalsi 1GB. Proto se radeji zeptam, za to nic nedam. :-)

A jaké a kde?

  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 14:37

Ahoj,

mam Garmina tyden a v tomto se jeste moc neorientuju :-( Prosim proto o radu, jak po nahrani gpx souboru z techto stranek dosahnu zobrazeni v mape s nejakou ikonou (mam tam nahrany Topo 50). Dosahl jsem toho, ze to nahraji do Garmina a v uzivatelskych POI je mam v seznamu, ale nejsou v mape... :-(

Diky

Je to popsáno v helpu POILoaderu. je třeba mít ve stejném adresáři ikonu se stejným jménem a příponou .bmp, možná funguje i .jpg . Nic víc.

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 9:59

A celou dobu jsem tam měl FW 2.62.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2006 - 11:23

A jaké a kde?

Tak je pravda, ze nektere ty znacky jsou prinejmensim "podivne", ale jsou. :-) Nasel jsem od A-data (od nich bych si asi nekoupil), TwinMOS (tohle je slusna znacka a navic ta karta ma vyssi rychlosti cteni a zapisu nez nejaka ta obycejna) a nakonec jeste neznama znacka CnMemory (nazev podezrele zavani Cinou, ale tvrdi ze jsou Nemci :-) ). V CR se tyto kousky asi budou shanet spatne, ale dnes uz to neni zase takova bariera..
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 16:04

Je to popsáno v helpu POILoaderu. je třeba mít ve stejném adresáři ikonu se stejným jménem a příponou .bmp, možná funguje i .jpg . Nic víc.


jen podotykam (i kdyz je to vzheldem k nazvu tematu OT) - ze vista cx v soucasny dobe tydle ikony nezobrazuje (resp. zobrazuje asi o velikosti 4x4 - takze jen levy horni roh a jeste v mikro velikosti) - taky je prusvih, ze tydle ikony se zobrazuji az od zvetseni 200m a niz.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 10:23

A celou dobu jsem tam měl FW 2.62.

Možná, že právě v tom je ten problém, protože ty microSD 1 GB karty od Sandisku byly "ultra"... Jinak obě karty to zničilo tak, že to buď poškodilo, nebo zamaskovalo sector 0 a karty byly potom zcela nepoužitelné. Doživotní záruka je sice dobrá věc, avšak donekonečna by to asi nikdo nevyměňoval :-). Nahrát na karty se to přitom mně nepodařilo a mělo to nejrůznější chybové hlášky. PICODASU se to sice s velkými problémy podařilo na kartu údajně nahrát, avšak žádným přístrojem k datům na těch kartách neuměli přistoupit ... Takže také nepoužitelné. Možný závěr je zřejmě v tom, že, jak říkáte, obyčejné karty, byť Sandisk, v tom pravděpodobně chodí.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama