Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.5.6.611


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#41 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 17:21

HaLuMa napsal/a:
Obrazek z internetu .......


Tak jsem to zkoušel a nějak se mi to podařilo. Ještě bych se zeptal, jestli je možnost, abych ty obrázky mohl mít umístěné kdekoliv jinde na disku?

HaLuMa napsal/a:
V offline adresari se pak ukladaji i ty HTML listiongy, tazke ta cesta musi byt z pohledu toho listingu na disku. Takze se nejdrive vyskace nahoru do adresare opffilen, a pak se zase zanori tam, kam se ma.

Tomuhle se přiznám vůbec nerozumím.
Jo a abych nezapoměl - děkuji za pomoc.
  • 0

#42 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 18:03

HaLuMa napsal/a:
u tom prave mluvim... nemyslim import, ale prave zobrazovani. je rozdil, jestli zobrazujes nad prazdnym seznamem, nebo nad seznamem, kde uz neco je.

Aha, to jsem nepochopil. Promiň. Je to nad prázdným GG. Vlastně myslím tím hned při spuštění GG. Když při spuštění naimportuje přes POP3 tak posléze načítá databázi pomalu a když při spouštění na emailu nic nemá k importu, tak načte databázi rychle.
  • 0

#43 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 19:46

jsem to tu nejak zaspal teda! :D sem si stah nefunkcni verzi a jal se ji trochu poupravit a mam toto: http://dl.dropbox.co...emp-0.0.2.0.gip ! plus kdyz uz tam je to sofistikovany vyhledavani, tak me napadlo prohledavat offline\cache\* offline\maps\* a testovat stari souboru po nakym nastavenym datu, bude to zdlouhavy, ale nebude to takovej problem.. ze proste soubory starsi 2 mesicu se smazou
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 20:04

Nejde mi to nainstalovat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#45 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 20:07

S474N napsal/a:
Nejde mi to nainstalovat.


Mě také ne......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#46 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 21:13

Verze č.2 je na Araratu: ClearCache. S tématem Geoget 2.5.6.611 to nesouvisí, takže to je můj poslední příspěvek ke Clearcache v tomto vláknu. Ehm....

P.S.: aha, zaspal jsem.
P.S.2: Zase "meta"?;)
  • 0

#47 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 22:18

clearcache presouvame sem -> http://www.geocachin...497#post_252497 :!:
  • 0

#48 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 22:45

zz-som napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
u tom prave mluvim... nemyslim import, ale prave zobrazovani. je rozdil, jestli zobrazujes nad prazdnym seznamem, nebo nad seznamem, kde uz neco je.

Aha, to jsem nepochopil. Promiň. Je to nad prázdným GG. Vlastně myslím tím hned při spuštění GG. Když při spuštění naimportuje přes POP3 tak posléze načítá databázi pomalu a když při spouštění na emailu nic nemá k importu, tak načte databázi rychle.


Pripada mi, ze to mas nejaky pomotany nebo te pomatane chapu ja. Jakou tedy mas nastavenou akci v Nastroje/Nastaveni/Po spusteni? Stazeni a import PQ nebo nacteni a zobrazeni cele databaze?

Ja mam take prvni vyhledavani (CTRL+F) (resp. asi kteroukoli akci) po spusteni GG pomalejsi nez kdykoli pozdeji. Vetsinou je to prvni, co delam, tak si myslim, ze behem te prvni akce probehne "neco", co uz se pozdeji delat nemusi. A domnival jsem se, ze by to mohla byt nejaka operace s cache GG. Nebo mi to tak jen pripada? Ale priznavam, ze jsem to nikdy nezkoumal.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 23:06

To, o cem mluvi Gord, je PageCache od Sqlite. Pri prvnich pristupech do databaze se chte-nechte musi vsechno nacist z disku. Pak si ale Sqlite nektere databazove stranky ponecha v pameti. Diky tomu jsou pristi databazove operace rychlejsi.
  • 0

#50 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 23:11

DIky. A jsem zase chytrejsi, jen je otazka,jak dlouho mi to v te makovici zustane aniz by to zapodlo do nevedomi. Alespon ze jsem neplacal uplne kraviny :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 23:12

Dokonce lze nastavit, jak je ta pagecache velika, ale je to beznemu uzivateli utajeno. Nicmene jde to rucni editaci geoget,ini. ;)
  • 0

#52 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 23:16

Do nej uz jsem koukal vicekrat, ale vzdycky jsem skoncit s tim, ze nemam tuseni co co dela a redeji nebudu delat pokusy, kdyz GG tak pekne chodi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#53 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 6:10

HaLuMa napsal/a:
Dokonce lze nastavit, jak je ta pagecache velika, ale je to beznemu uzivateli utajeno. Nicmene jde to rucni editaci geoget,ini. ;)

je to položka sqlcache ?
a k čemu je cachelimit=25000 ?
díky za info
  • 0

#54 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 9:01

Jojo, je to ono, ale bacha, kapacita se nastavuje jako pocet databazovych stranek, ktere jsou ctyrkilove!

cachelimit je pro zmenu cache na objekty ve zobrazenem seznamu. Kazdy radek zobrazeneho seznamu je nejaky objekt, ktery do sebe nacita data z databaze. A aby se to nedelalo porad dokola, tak pokud neni prekrocena kapacita teto cache, zustavaji objekty i s daty v pameti.

Takze nasledne operace se seznamem dostavaji data z pameti a ne z databaze. Ale zalezi i na typu operace, protoze do toho objektu se nacitaji jen ta data ktera byla dosud potreba. Napriklad kdyz nebyl dosud potreba listing, tak ten se nacte, az bude poprve potreba. Atd.

Kazdopadne durazne varuji pred neuvazenymi modifikacemi techto dvou polozek. Az s tam nastavite nesmysly, a ono vam to zblajzne celou pamet, nebo to pobezi ukrutne pomalu, budete si za to moci sami.

Soucasne nastaveni je vyladene pro dobry vykon a zaroven pro rozumnou spotrebu volne pameti.
  • 0

#55 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 9:14

HaLuMa napsal/a:
Jojo, je to ono, ale bacha, kapacita se nastavuje jako pocet databazovych stranek, ktere jsou ctyrkilove!

díky, vyzkouším, nastavil jsem si
sqlcache=16384
to by odpovídalo 64 MB paměti (16384 * 4 * 1024 = 67 108 864 B) a to zkousnu, mrkvosoftí SQL mi bere 200 - 250 MB paměti :(
k té rychlosti, nejpomalejší článek je disk, nikoliv pamět.
  • 0

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 9:17

To bylo mysleno tak, ze neuvazena hodnota muze byt prilis velka, nebo naopak prilis mala. ;)
  • 0

#57 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 9:20

HaLuMa napsal/a:
To bylo mysleno tak, ze neuvazena hodnota muze byt prilis velka, nebo naopak prilis mala. ;)

jasné, nemám jak objektivně změřit, zda se třeba zrychlí generování statistik (opakované čtení z DB), sice se mi zdá, že to krapet rychlejší, ale kdo ví :)
  • 0

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 9:28

Generovani statistik ti to nezrychli (pokud myslis ggstat), protoze to je externi program, ktery si dela svoje vlastni napojeni na databazi. edit: tam uz pak hraje roli pro zmenu filecache operacniho systemu.
  • 0

#59 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 21:54

gord napsal/a:
Pripada mi, ze to mas nejaky pomotany nebo te pomatane chapu ja. Jakou tedy mas nastavenou akci v Nastroje/Nastaveni/Po spusteni? Stazeni a import PQ nebo nacteni a zobrazeni cele databaze?


:) Obecně je známé, že popsat procesy v PC je složité, takže to co já složitě popisuju je asi i složité správně přebrat. Jedno zkouknutí je lepší než A4 textu. Fakt to není důležité, ale nedá mi, abych to prostě nezkusil napsat tak, aby bylo jasné o co mi šlo. Takže....:
1) z GC si nechávám denně posílat PQ
2) v GG mám nastavené "stáhnout a naimportovat nové PQ" a taky "smazat po stažení"
3) spustím-li tedy GG poprvé ten den (a přišly-li mi už z GC nové PQ) následuje stažení 5ti PQ souborů z mojí emailové schránky a importu případných novinek do databáze GG. Potom GG vypíše v okýnku, co, kolik stáhl a udělal. Okýnko odkliknu.
4) Mám spuštěný GG s žádnou vykreslenou/zobrazenou keší.
5) Stlačím F5 a teď to přijde......
6-1) Došlo-li před chvílí (bod 3) ke stažení PQ, začne se nahrávat seznam pomalu. Velmi pomalu. Třeba i 5 minut než se všechny keše nahrají a zobrazí.
6-2) Byly-li PQ ten den již staženy třeba v předchozím spuštění GG = okýnko importu vypíše všude "0" nahrají se všechny keše během pár vteřin.
7) Nechápu, proč dochází k rozdílu 6-1) a 6-2).
8) GG je fantastický, jsem s ním moc moc spokojený, jen mi to vrtalo hlavou.
9) Bavím se o načítání celé databáze s 22000 kešmi což je opravdu zbytečně moc - dále jako bod 8)
10) V HW notebooku to není. Je to oravdu dobrá mašina a opravdu si myslím, že tomu rozumím. HW+SW na admin úrovni je má práce od roku 1990.
11) Jo a když dám v průběhu pomalého načítání (6-1) storno (třeba hned na začátku), ukončím GG a znovu ho spustím, vše pak klape jako v 6-2). I když všechny keše z databáze nahrané nebyly = asi nebyly ani v paměti, jede nové spuštění rychle.
12) Manželka mi nakoukla přes rameno, přečetla si pár bodů a řekla, že jsem magor :), takže toho asi fak nechávám. ;)
Dík
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 22:00

Tak jsem si to presne tak zkusil a pri nacitani jsme si pocital... a vyslo mi to skoro stejne, coz bych videl spise na nepresnost mereni. Takze ja nejake zpomaleni nevidim. Zajimave.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama