Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2461 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 15:11

@Voldík: Updatuj si prosím API a 'hidden' nepoužívej. Nastav to na 'DateCreated' parametr. Pak by ti to mělo fungovat

To moc dlouho nevydrželo :-D :-D


  • 0
\m/

#2462 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 15:13

Máš rychlou reakci :)

 

Řešil jsem to včera a dnes s Arcaem a zase jsem to nakonec vrátil zpět. Takže "hidden" používej :) Promiň za zmatky a též za práci kterou budeš s novým API mít (nastavení parametrů přes setX)


  • 0

#2463 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 16:58

Jo, odebírám RSS. :-) Settery jsou v pohodě, on to Eclipse rozpozná a sám nabídne setter.


  • 0
\m/

#2464 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 19:47

Ahoj,

šlo by u logování eventu dát jako první možnost "zúčastnil jsem se" místo "zúčastním se"? Chápu, že při souboji o eventy s omezenou kapacitou se to hodí, protože každé kliknutí stojí čas, ale ať je stejně jako u keší automaticky nastabeno "Found it" .

 

A dále. Je možné přidat k vlastní keši i "Enable" (Povolit listing?)? Deaktivovat tam je, změna souřadnic i údržba tam jsou a tohle tam nějak chybí.


  • 0

#2465 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 19:53

Jančo, to co by mělo být první u eventu je pro mě zcela neznámá - můžete mi tedy ostatní potvrdit že je opravdu lepší mít default co píše Janča, tedy "zúčastnil jsem se"?

 

Jinak pokud máš v Locusu v nastavení > geocaching uvedeno svoje jméno, pak u keší které mají též tvoje jméno (tedy tvých podle locusu), měla být navíc možnost

Owner maintenance, Update coordiantes, Disable listing/Enable listing (podle toho jestli je keš "available" nebo ne) a Announcement.

 

Tobě tam chybí jen ten listing? Nejsem si teď jist jestli jsem to nepřidal až v posledních dnech, takže pokud ti tam chybí, tak počkej prosím do další verze, kde by to mělo být OK


  • 0

#2466 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 19:59

Jo u eventu by bylo určitě lepší mít první Zucastnil jsem se. Puvodne to tak bylo. Az posledni dobou se to zmenilo. Prisel jsem na to ted o vikendu, kdyz se mi pak rzhodilo pocitadlo :-)


  • 0

#2467 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 06 April 2014 - 20:19

Ahoj,

 

poznatek z terénu: myslím, že už to tu bylo zmiňováno, ale odezvu jsem nenašla, tak se přidávám - při odlovu zejména multin mi v mapě nefungoval u wpt odkaz na původní keš, otevíralo to automaticky mapu a nikoli listing, takže jsem vždy musela v mapě najít původní kešku, kliknout na ni a přečíst si, co po mně owner u této stage chce, protože to u wpt napsané neměl :(  ... při multině s 9 stagemi to byl dost hrozné. S předchozí verzí to fungovalo.

 

Navíc se mi nějak spolehlivě neukládaly poznámky. Ale to bylo možná rukama. :) Už jsem z toho překlikávání a posouvání byla celá zdivočelá. :D

 

Jinak spokojenot s hintem - byť asi někomu opravdu může vadit to umístění vpravo nahoře. Nevím, místo kterého odkazu by to šlo vložit dolů.

 

Nevím, čím to, ale občas se mi v závěru hledání zasekne kompas, když kliknu na mapu, normálně navádí? Stává se vám to někomu? Nebo je to špatná aura?  :)  Podotýkám, že dříve se mi to nestávalo. Teď snad u každé třetí kešky.

 

Už dříve jsem se ptala, jestli je možnost paušálně nastavit, které wpt se mají zobrazovat? Případně, zda by taková možnost mohla být doplněna. Díky.

 

Mám Android 4.2.2., Locus Pro 2.20.1


  • 0

#2468 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 20:30

K tem eventum. Popravde pouzivam casteji zucastnim se, nez zucastnil jsem se. Aneb ne na kazdy event na ktery chci se dostanu.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2469 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 21:05

poznatek z terénu: myslím, že už to tu bylo zmiňováno, ale odezvu jsem nenašla, tak se přidávám - při odlovu zejména multin mi v mapě nefungoval u wpt odkaz na původní keš, otevíralo to automaticky mapu a nikoli listing, takže jsem vždy musela v mapě najít původní kešku, kliknout na ni a přečíst si, co po mně owner u této stage chce, protože to u wpt napsané neměl :(  ... při multině s 9 stagemi to byl dost hrozné. S předchozí verzí to fungovalo.

 

Poznatek z terénu potvrzuji. Při kliknutí na jakýkoliv waypoint se zobrazí mapa místo příslušné kešky. Resp. keška se zobrazí jen pokud se provede import do vnitřní databáze Locus. Bez importu je to 'rozbitý'.

 

K eventům: rychlá myšlenka: co přednastavit zúčastním se, pokud je datum eventu v budoucnu a zúčastnil jsem se, pokud event je 'dnes' či v minulosti.... 


  • 2

#2470 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2014 - 22:57

U tech eventu bych rozhodne brala jako prvni moznost Attended - zucastnil jsem se. Uz jenom proto, ze Locu spouzivam v terenu na logovani nalezu a ne na to, abych se prihlasila na event :) Na to ho, podle me, pouziva dost malo lidi.


  • 3

#2471 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 7:20

Jinak pokud máš v Locusu v nastavení > geocaching uvedeno svoje jméno, pak u keší které mají též tvoje jméno (tedy tvých podle locusu), měla být navíc možnost

Owner maintenance, Update coordiantes, Disable listing/Enable listing (podle toho jestli je keš "available" nebo ne) a Announcement.

 

 

Jo, problém je v tom, že mám starý stav, protože co vím, dříve tato možnost nebyla. 

 

U tech eventu bych rozhodne brala jako prvni moznost Attended - zucastnil jsem se. Uz jenom proto, ze Locu spouzivam v terenu na logovani nalezu a ne na to, abych se prihlasila na event :) Na to ho, podle me, pouziva dost malo lidi.

 

Já si to také myslím, uděláme průzkum? Dotazníků tu moc není nebylo :D Ať to někdo zpracuje jako diplomku nebo bakalářku :D

 

K eventům: rychlá myšlenka: co přednastavit zúčastním se, pokud je datum eventu v budoucnu a zúčastnil jsem se, pokud event je 'dnes' či v minulosti.... 

To je hodně zajímavá myšlenka. 

 

 

 

Jinak ještě jedna chybka - pokud nahraju keše přes Geocaching4Locus, tak je špatné datum u Podrobnosti - vytvořeno na kartě základní info (ze včerejška tam mám datum 3.1.0001, 1:00) U importu z přes GeoGet Database je to OK. Pokud bod aktualizuji, je datum aktualizace OK.


  • 0

#2472 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 8:18

oki, nastaveno na "Zucastnil jsem se", promiň DogVadere, petulinky argument mi nedal na výběr :)

 

@Tinklebell:

 

- problém s načítám keše z WPT bude opraven v další verzi. 

 

- s kompasem to netuším - když nejde, tak kalibruj, to by mělo stačit (chvilku máchej telefonem sem tam).

 

- které waypointy automaticky načítat - dobrý nápad. Doděláno


  • 0

#2473 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 8:27

Neni mozny, ze bych mela az takovej vliv? (Diky)


  • 0

#2474 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 8:56

je to jen o argumentech ;) (za málo)


  • 0

#2475 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 9:29

petulinka1 mela pravdu, nezbyva mi nez souhlasit ;)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2476 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 9:31

B)


  • 0

#2477 Phoenicurus

Phoenicurus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 10:15

Aho, tak jsem o víkendu novou verzi pořádně otestoval a přiznám se, že byť vylepšení jsou super, byl jsem celý den otrávený, jak je aplikace pomalá! Nemám žádný mega telefon, jen Huawei Ascend G300, ale během čtyř hodin jsem aplikaci musel 3x shodit, protože nereagovala a při všech činnostech bývá docela často pomalá - otvírání kešky je sice trochu rychlejší, než v předchozí verzi, která byla teď opravena, ale i tak trvá nekdy i 5sec. Zalogování je taky zpomalené, běžně když píšu text logu, tak aplikace zobrazuje to, co jsem napsal se zpožděním 1,5 slova.... ve výsledku mě to přes super vylepšení spíš štve. Mám verzi PRO a dvojkový android. Chápu, že to není nic moc, ale fakt mi to tu práci s Locusem dost znepřijemňuje. Tak mám dotaz, jestli to v nové aktualizaci bude nějak ošetřeno, popřípadě jestli bych nemohl poprosit o link na starou verzi, která mi běhala jak blesk.... 


  • 0

#2478 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 11:55

No musim rict, ze me se taky nacitani kesek dost zpomalilo. Nejdrive se v posledni verzi oteviraly fakt rychle, ale pri delsim pouzivani Locusu a otevirani vice kesi za sebou se to dost natahuje. Pritom zadne dalsi aplikace nespoustim... 4.4.2 galaxy s4
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2479 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 12:42

Takže pro hravé s trochou volného času - pravděpodobně poslední testovací verze http://forum.locusma...poslední šanci.

 

Jinak zpomalení - něco kolem toho jsem ladil včera, takže snad to vyřeší i vaše trable.

 

@Phoenicurus: starší verze lze ale dělám to dost neraz. Mnohem lepší je vyřešit trable do nové verze než se kvůli tomu vzdávat updatu. Budeš-li mít chvilku, zkus prosím taky tu test verzi, snad to bude ok.


  • 0

#2480 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 12:49

Já problém s rychlostí nemám jen se mi teď o víkendu při navigaci na keš stávalo, že ikonka keše mizela. Musel jsem šmatat po displeji aby se zobrazila. To samé i s okolními ikonami keší. Naváděcí modrá linka byla viditelná.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama