Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2481 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 19:07

To načítání vybraných WP byl geniální nápad a vřelý dík za rychlou implementaci!  :)

 

Nicméně, malou chybku jsem objevil - duplicitní logy:

1.) načetl jsem keše přes GG addon na mapu

2.) zobrazil jsem si jednu vybranou

3.) přes puzzle menu jsem ji aktualizoval přes GC4L addon

4.) logy se zdvojily

 

U těch načtených z GC4L je navíc vidět počet nálezů autora logu, tak jestli to nebude tím? A ještě stojí za povšimnutí rozdílná ikonka archive logu z 19. 4. 2012 (GC4L addon mám verzi z Play). Je alespon jedna správná?

 

DSC_0104.jpg


  • 0
\m/

#2482 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 19:35

Pro odarchivaci listingu mám stejnou ikonku jako pro "Enable listing", tedy zelené kolečko s bílou fajfkou. Je to OK?


Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 08 April 2014 - 10:39

  • 0
\m/

#2483 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 19:57

A ještě kdyby se podařilo zapracovat ty originalLatLon, bylo by to úplně nejvíc nejlepší  ;)  Co jsem to ted proklikával, tak zatím vše ok.


  • 0
\m/

#2484 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 21:11

nevim jestli zrovna logy od JONEA byly nejlepsi priklad :)   Spis mam pocit, ze duplicitni logy se nijak neresily a je otazka zda je to potreba. Kolikrat to potrebujes ..snad je u malo navstevovanejch kesi. Jinak mam vetsinu logu z GG addonu z doby, kdy sem kes stahnul jako novinku (a nebo z nejakyho duvodu aktualizoval) a  kdyz ji chci aktualizovat v terenu jsou tam vesmes uplne jiny logy (v tech posldnich 5 co mam)

 

Jinak sem spis mival problem s tim, ze kdyz sem kes z GG addonu aktualizoval pres G4L a nedej boze byla posunuta, tak ta aktualizace dloho nevdrzela --vetsinou do rozkliknuti kese. Jedina moznost byl "tvrdej" imopsr z GG do Locusu a pak teprve aktualizace


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2485 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 21:36

@drowned: to bude asi něco s live mapou. Dá se to nějak nasimulovat? Nicméně doporučuji počkat na novou verzi, tam jsem si s něčím takovým hrál a opravoval

 

@voldíku: díky za test. Logy se spojují při updatu. Stejné se poznají buď podle "ID" logů a nebo že sedí autor + čas. Pokud to nesedne, tak se hold zduplikují.

 

Ikonka - jop, nenapadlo mě co tam nakreslit :)

 

@Dobesch: pokud to chceš takto kombinovat, tak doporučuju si v Geocaching4Locus zapnout aby stahoval komplet informace hned najednou a ne jen základní + dotahování později. Pak se ti to vše musí hrobně přepisovat přes sebe :). Což by i tak nemuselo tolik vadit ale nezaručuju ...


  • 0

#2486 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 21:39

menione, ja vim, ze jsem slibila, ze dnesni Locus vecer otestuju, ale podarilo se mi na tech bruslich bravurne zrakvit, takze jsem radsi nic nelovila :D


  • 0

#2487 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 21:40

sliby se plní jen o vánocích a já navíc o žádném nevím ;). Věřím, že verze bude ok


  • 0

#2488 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 21:40

No dobre, tak ten slib na locusim foru teda neni, no! :D


  • 0

#2489 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 21:46

@menion: s live mapou to asi nesouvisí. Mám gpxko s kešemi exportovaný z geogetu. Při lovení mám zobrazených nejbližších 500 keší.


  • 0

#2490 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 08 April 2014 - 8:46

Moc díky za bleskurychlou implementaci přednastavení zobrazovaných wpt ...  už se nebudu brodit parkovišti :)  "JÁ SU TAK ŠČASNÁ" :D

Logy jdou mimo mně.

 

Ještě jsem se chtěla zeptat - vlastně je to taková primitivní, ale opravdu primitivní, otázka: jak se zruší nakreslený kruh ad. v Geocaching nástroje? Někdy, když jsem vícekrát zavřela Locus a otevřela, tak tam kruh nakonec nebyl, ale je někde nějaké jednoduché tlačítko smazat? V terénu i doma v přípravě na tabletu jsem se toho kruhu, čáry ad. nemohla zbavit. :)

Poradí někdo? Ocenila bych nějaké zřetelné tlačítko smazat.  :) 

 

Jinak jsem teď jsem na tabletu zkoušela tlačítko Zpět v menu Geocaching nástroje při otevření nabídky z horní lišty - dřív mě to poslalo do menu Více - Funkce, teď je tam bílé nic, ale když kliknu do mapy, bíle nic zmizí). Ovšem to je detail - spíš bych ocenila povědomí, jak se zbavit kruhů :)

 

Díky a hezký den všem.


  • 0

#2491 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2014 - 9:53

Meniome,
pro unarchive je take ikonka. Podobna archivu, jen zelena a sipka je obracene. Ale asi to neni tak nutna vec, aby to hned potrebovalo upravu ;)
  • 0

#2492 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 6:44

Posledni verze a obrazkami v lozich je naprosto perfektni!!! Diky menione!!!
  • 0

#2493 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 7:26

to doufám :). Místo běžných oprav které dělám tak den dva po vydání se na tomhle dělalo skoro 14 dní, tak snad vám všem bude dobře sloužit :)

 

Jinak Jančo díky, jestli si vzpomenu, obrázky dodělám.

 

Tinklebell, tohle je trošku krolomnější a nedořešené, takže se ti nedivím :). Možnosti jsou

- data > záložka 'Položky', oko nahoře v horní liště

- dlouhý stisk na ikonku "Data" na mapě v panelu a "Schovat dočasné položky"

- dát si do pravého panelu tlačíko "Schovat ..."


  • 1

#2494 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 7:27

Možná jsem to jen nenašel ale řeším jeden problém s projekcí bodu.

Mám vytvořený bod WP a chci od něj vyprojektovat další bod ve vzdálenosti a stupních. Proklikám to, ale nevytvoří se mi nový bod, ale posune se mi stávající. Není nekde volba, aby se vytvořil nový bod a ten původní, od kterého jsem projektoval zůstal?

Praxe z terenu: Multina - na stage opíšu bod ze štítku, dojdu přez km na něj, najdu štítek s projekčními body a omylem se překliknu v opisování. Tím že se mi posune (ztratí) původní bod, tak nemám kam se "vrátit" a zadat správná čísla.... Čili návrat na předchozí stage... :-(

Částečně by to řešilo, kdyby člověk výběrem WP bodu na mapě mohl dát jeho kopii do nového, nad kterým by potom udělal tu projekci. Ale taky jsem nenašel jak ten bod na mapě vybrat a pak zkopírovat do nového.

 

Jinak šla by přidat i opačná funkce- výpočet vzdálenosti a azimutu mezi dvěmi vybranými body? (Nebo jsem ji někde přehlédnul?)

Případně neznáte někdo nějaký add-on do Locusu který by to řešil?

Díky za každou radu.


  • 0

#2495 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 7:31

projekce waypointu:

jsi v keši, záložka waypoint, nahoře dej přidat nový a až v tom novém klikni na souřadnice a nastav je na ten jiný od kterého chceš projektovat (ideálně výběrem z mapy)

 

výpočet lze:

menu > více > geocaching nástroje > nástroje - čáry > a zde nastav ty dva body. Dole by se měl vypsat výsledek


  • 0

#2496 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 7:49

Je... Díky...

Výpočet... paráda.

Projekce... přez kešku mne to nenapadlo. A teď jsi mi tím vnuknul, že můžu udělat nový na mapě a pak mu upravit ty souřadnice výběrem toho původního WP a pak teprve projektovat. Vyzkoušeno, funkční. :-)

 

 

 

Ještě bych měl jeden dotaz. Caa 2 týdny zpět se mi po aktualizaci sama zapíná rotace mapy, anichž bych to zapínal já. Nereaguje to omylem na nějaký dvojklik či něco podobného v mapě?

Normálně to mám vypnuté (nerotovat) a vzbudím telefon, kouknu do Locusu a je to zapnuté, mapa rotuje. (Využití HW tlačítek telefonu mám v menu vypnuté)

 

 

EDIT: už jsem na to přišel. Při zoomování mapy dvěma prsty, stačí malinko "zatočit" prsty dokola a ono se to zapne samo a pootočí se ta mapa. Nešlo by někde nastavit ten "úhel" o ktery musím pootočit který rozhoduje o tom ze se to zapne, nebo jen udela zoom?


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 09 April 2014 - 9:56

  • 0

#2497 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 8:44

@menion

Ahoj prosimte mam par dotazu:

K cemu slouzi v nastaveni volba automaticke nacitani mapy (auto. nacist vekt. mapy)? Ikdyz to zni celkem jasne, tak jsem nenasel zadnou zmenu pri zap/vyp.

Potom kdyz oznacim nejakou kes v adresari a dam zmenit ikonky,tak mi to napise ze cache nepodporuje tuto fci. Nejde to nejak obejit? U nekesovych bodu to zmenit lze.

Zmena poradi zalozek v zahlavi kesky - v douboru .cfg jsem nasel prislusny odstavec, ale stejne se v tom nejak nevyznam  :( - co zmenit, aby se mi zmenilo jejich poradi (chtel bych poradi zákl. info, logy, wpt, listing, prilohy).

No a nakonec - u vect. map asi nelze vypnout zobrazovani popisnych cisel? Celkem mi prekazi. Ale kdyz zmensim text,tak jsou zase treba nazvy stanic strasne malicke. Ale to spis musim asi na tvurce te dane mapy...

 

Jinak nova verze beha svizne.

Diky.

 

 

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2014-04-09-09-17-32.png

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2498 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 10:39

Diky za novou verzi. Vpada fajnove a zatim jsem na nic nenarazil. jen bych mel otezku, slo by v zalozce u logu, popripade v zalozce zakladni info, zobrazit celkovy stav kese z hlediska nalezu? mam na mysli nalezeno: xykrat, nenalezeno xy krat, vyzaduje urzzbu xykrat, atd... obcas se to pro predstavu a celkovy pohled na kesku docela hodi...


  • 0

#2499 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2014 - 13:12

Diky za novou verzi. Vpada fajnove a zatim jsem na nic nenarazil. jen bych mel otezku, slo by v zalozce u logu, popripade v zalozce zakladni info, zobrazit celkovy stav kese z hlediska nalezu? mam na mysli nalezeno: xykrat, nenalezeno xy krat, vyzaduje urzzbu xykrat, atd... obcas se to pro predstavu a celkovy pohled na kesku docela hodi...

 

To by sice bylo fajn, ale k tomu bys potreboval mit offline veskere logy k dane kesi. A to zadny ze zpusobu ziskavani dat neumoznuje, takze nelze ziskat ani takovouto statistiku.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2500 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 09 April 2014 - 14:15

Menione, to tlačítko "Schovat" v pravém panelu naprosto dostačuje mým potřebám, kruhy i čáry mizí jedna báseň.  Sice zmizí i wpt, ale ty si prostě jednoduše načtu znovu. Hlavně, že kruhy jsou pryč. :) Díky.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama