Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2501 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 15:15

Moc díky za novou aktualizaci s obrázky!!!

Možná je to mým internetem, ale ty obrázky se mi načítají strašlivě dlouho, pokud je jich v listingu víc, nedalo by se udělat to, že by se v tom oddílu vždycky ukázal jejich seznam a každý obrázek se načetl až po kliknutí na jeho název?

Jde mi o to, že je pod listingem Obrázek 1, obrázek 2, fotohint a třeba další tři obrázky, tak že by si člověk mohl rozkliknout jen ten fotohint například a nemusel by čekat, než se stáhnou i ty ostatní...

Netuším, jestli je technicky možné, jen mě napadlo, že by se to tím možná zrychlilo... Ale i tak, jak to je teď, mi to vyhovuje a ještě jednou díky!
  • 0

#2502 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 duben 2014 - 19:23

Prosím, nevíte někdo, jestli lze do Locusu přidat keš ručně pokud jsem mimo Internet, ale znám její GC kód? Jde mě o to, abych si mohl vytvořit klasické offline zalogování do field notes a až budu na Internetu, tak to mohl komplet odeslat. Nebo i v případě, že znám kód dosud nepublikované keše (třeba dělám betatest). Tam pochopitelně bych musel počkat před odesláním fieldd notes, až bude keš publikovaná.

 

Ahoj,

 to je ale k dispozici pomoc9 addonu G4L. Menu/Vice/Geocaching4Locus/Importovat z GC kodu

Rovnou ti natahne pres API vse potrebne.

Jarda


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2503 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 6:20

Ahoj,

 to je ale k dispozici pomoc9 addonu G4L. Menu/Vice/Geocaching4Locus/Importovat z GC kodu

Rovnou ti natahne pres API vse potrebne.

Jarda

 

To asi tezko kdyz pise ze to chce v situaci, kdy je mimo Internet.


  • 0

#2504 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 6:41

A kdy jde třeba i nepublikovanou kes...
  • 0
\m/

#2505 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 11 duben 2014 - 21:55

A kdy jde třeba i nepublikovanou kes...

 

Nebo jen si přidávat vlastní nápady na založení keší ... proč to nemít rovnou jako keš s atributy, že?

Tak mám připraven malý addonek :) Kdo chce testnout, ať pošle SZ. Zkusím na marketu založit BETA test.

Addon umí vytvořit bod s atributy: gc kod, jméno, hint, popis, souřadnice, terén, obtížnost, velikost, typ.

API Locusu neumí přímo ukládat změny, při editaci se to tedy vždy tváří, jako import. Takže editace je taková krkolomější ...


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2506 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 16:33

Nevím jestli se to tu už někdy neřešilo, nebo jen nerozumím androidu, ale když si dám zobrazit využití baterie, tak mě píše, že Locus využívá baterie nejvíc ze všech aplikací (cca 30%) a to i když je celý den korektně vypnutý. Je na to nějaké vysvětlení?
Locus je free, verze 2.20.2, android 4.1.1
  • 0

#2507 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 8:04

Nevím jestli se to tu už někdy neřešilo, nebo jen nerozumím androidu, ale když si dám zobrazit využití baterie, tak mě píše, že Locus využívá baterie nejvíc ze všech aplikací (cca 30%) a to i když je celý den korektně vypnutý. Je na to nějaké vysvětlení?
Locus je free, verze 2.20.2, android 4.1.1

 

1) Mas nastavene vypinani GPS, kdyz aplikace neni aktivni? V nastaveni GPS and location je v sekci Disable location nekolik zatrzitek... Disable when hidden, Track Recording a Guiding. Prvni rika, ze se ma GPS vypnout, kdyz aplikace nebezi v popredi, druhy rika, ze se ma nechat zaply, kdyz mas zaply zaznam trasy a treti rika, ze se ma nechat zapnuta pokud nekam navigujes.

2) Pokud mas Guiding zaple, tak si over, ze nemas aktivni navigaci na nejaky bod... pak GPS zustava zapnuta i kdyz aplikace nebezi a zere baterku.

 

Omluva za anglicke nazvy, pouzivam Locus v anglictine...


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2508 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 13:54

GPS mám standadně vypnutou v systému, zapínám ručně po zapnutí Locusu. To nastavení ještě vyzkouším...


  • 0

#2509 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 11:56

Našel jsem dvě drobné chybky:

- když si zobrazím na mapě nějaké keše (třeba přes geogetí addon) a mám zaplé načítání WP, tak se vše zobrazí jak má

- posunu se někam jinam na mapě, zobrazím si keše tam, vše furt ok

- vrátím se na původní místo a ty původně zobrazené keše už zmizely (to je asi ok), ale zůstanou zobrazené WP s čárami

 

Druhá chybka je to, že při importu keše se nastavuje nějaké divné datum (třeba 12.12.2011 00:00) vytvoření bodu v Locusu. Když jdu přes zobrazení bodu na mapě a pak načtení detailu, tak je to ok, je tam aktuální datumočas.


  • 0
\m/

#2510 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 14:02

TY cary uz sem tusim hlasil --navic by se snad znova meli obejvit ty kese


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2511 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 19:10

Keše by se znova objevit neměly


  • 0
\m/

#2512 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 19:59

No dobre Y...ale myslim, ze mely. Kdyz se vratim na misto tak by tam ta kes mela byt, pokud nedam skryt nebo neco. Ono se nemuselo lezt ani do kese stacilo se posunout v mape. A obcas vedet odkud se ten waypoint bere neni na skodu


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2513 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 11:05

no tohle je docela oříšek. Snad opraveno, tedy waypointy zmizí i spolu s keší. Je tam trošku problém se zapnutým naváděním které je třeba stále držet. Tak snad jsem tou opravou nespáchal více škody než užitku. Díky Voldíku


  • 0

#2514 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2014 - 11:53

Ahoj, stále mne trápí jedna věc: V Locusu si zobrazím kešky v okolí středu mapy. Používám poslední pokusný Geometrické plugin. Live mapu i import do Locusu mám vypnutý. V nové verzi Locusu se mi po zobrazení posune střed mapy někam do pryč. Možná to posune do nějakého středu oblasti mezi načtenými body. Dělá mi to rastrové mapě. Dříve se mi to dělo jen na vektorové. Na vektorové se mi i měnilo měřítko.
  • 0

#2515 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 15:56

Nalano: S tímto už se tu někdo ozýval. Já v geogetím pluginu nějak mapu nerozlišuji a vždy po načtení bodů mapu nechám vycentrovat.

 

Já mám dotaz, zda se dá někde sehnat soubor config.cfg. Musel jsem restartovat telefon přes baterku a od té doby mám velikost souboru 0 B. Nemohl by se o něj tu někdo podělit? Čím čistější, tím lépe. :-) Díky

EDIT: už ho mám. :-)

 

A pro pobavení přikládám chybku ze dneška, kdy mi nějak Locus vytuhnul (posílal jsem report přes GPlay), po restartu Locusu už byla mapa ok. :-) 

SC20140423-115857.png


Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 25 duben 2014 - 15:30

  • 0
\m/

#2516 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 16:28

@Voldik: to ti dělá z těch vibrací co máš zapnutý ve founu :-D
  • 0

#2517 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 19:38

Nalano: S tímto už se tu někdo ozýval. Já v geogetím pluginu nějak mapu nerozlišuji a vždy po načtení bodů mapu nechám vycentrovat.

 

AHA :-O a kam to necháš vycentrovat? V tom bude možná problém....Teď jsem udělal malý pokus: Naimportoval jsem oblast, kde mám mj. finálku kešky, která má úvodní souřadnice někde na opačné straně zeměkoule. Načetly se mi body, pak se mi asi 'vycentrovalo' a měl jsem zobrazený malý kousek Kolumbie s čárou spojující úvodní souřadnice a finální. BTW vzdálenost ke mne domů byla 10000km - čili čtvrt cesty kolem země a zobrazená oblast byla asi uprostřed spojnice úvodky a finálky. Radši bych, aby se mi nic necentrovalo, ani neměnilo měřítko, prostě, aby byla na displeji viděna stejná oblast jako před načtením.

Ještě chci poděkovat, jinak vše funguje k plné spokojenosti.


  • 0

#2518 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 21:23

Při importu máš vše ve své kontrole - v tom dialogu, kde vybíráš složku si můžeš zatrhnout "ukázat na mapě".

 

Pokud jenom načítáš, tak se to centruje, to znamená, že se mapa odzoomuje tak, aby byly všechny zobrazené keše vidět. Teď nově se načítají i keše, které mají pouze nějaký WP ve zvoleném sektoru, proto to může odzoomovat hodně. Třeba jakýsi ten vlakový event po celé republice, souřadnice byly v Budějicích, ale když jsem načítal keše okolo Pardubic, tak se to odzoomovalo tak, že jsem viděl chumel okolo Perníku a jednu tečku dole na jihu.

 

Osobně si myslím, že je vycentrování lepší, ale pokud jsi jiného názoru, můžeš do sousedního vlákna vznést dotaz k diskuzi i ostatním. Teoreticky by šlo dát volbu centrovat/nedělat nic do nastavení a dle toho se chovat.

 

Jinak během pár dnů by měla být k dispozici aktualizace v Google Play.


  • 0
\m/

#2519 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 7:25

Právě, že jen načítám, neimportuji. Ještě mám rastrovou mapu, takže se mi mapa neodzoomuje, jen se přesune někam do oblasti, kde není ani úvod ani finále.
Můžu tímto poprosit moderátora o přesun mé debaty s Voldíkem do vlákna s addonem Geoget4Locus? Jsem to začal zde, protože jsem myslel, že to centruje Locusu.
Jen by mne zajímalo, jestli jste ostatní spokojeni s chováním, kdy se po načtení bodů mapa posune a změní měřítko?
Ještě mne teď napadla varianta, pokud by lidem vyhovovalo odzoomovat, pak ale necentrovat. Pak by se aspoň dalo priblížením rychle vrátit zpět, ale to by byla taková znouzectnost. Podle mne (třeba nastavitelně) by bylo lepší necentrovat a nezoomovat.
Držím palce
  • 0

#2520 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 8:13

Locus mi dává pouze tři možnosti, co s jemu zasilanymi daty delat: importovat, vycentrovat, nic.

Pri importu data necham importovat, pri nacteni je necham vycentrovat. Možnost nic nevyuzivam.

Pokud se ti Locus chová pri stejne akci jinak v zavislosti na mape, je to nejspise jeho chyba. Ja takove chování nepozoruji, zkousel jsem jak rastrovou, tak vektorovou mapu.
  • 0
\m/




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama