Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2541 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 14:53

Locus rozpoznává vypočtenou keš dle přítomnosti nenulového waypointu typu FINAL. HaLuMa někde psal, že přes to Live API to chodí nějak pofiderně bokem tato informace a až on z ní vytváří tento waypoint (v Geogetu). Tak zkus mrknout, jak vypadá PQ s takovou keší... 


  • 0
\m/

#2542 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 21:49

Dnes jsem chtěl stáhnout mapu Barcelony pro offline použití, ale dostávám hlášku po chvilce "zkontroluj SD kartu nebo připojení".

Obě dvě věci jsou v pořádku, na kartě 10GB volno a připojení wifi i mob. data v pohodě.

Dříve to fungovalo bez problémů.

Má někdo radu ?


  • 0

#2543 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 22:44

Ahoj, nevim proc, ale u stazenych kesi (PQ prez Locus pomoci gc live) se mi u vypoctenych kesek (a prepsanych souradnicich na gc com) sice ikonka v Locusu presune na vypoctene misto na mape, ale neoznaci se mi tim cervenym puntikem v pravem hornim rohu.

 

Tusite nekdo cim by to mohlo byt? Diky.

Naprosto jasne:

V PQ se vypocteny souradnice pridavaj na misto vychozich, ale NIKAM se tam neprida informace o tom, ze je kes presunuta. Locus (ani zadnej jinej program nebo stroj) tudiz nema nejmensi sanci tohle poznat. Takze muzes maximalne prosit GS, aby to dotah do konce nebo nepouzivat PQ pro vypocteny kese se zmenejma souradnicema na gc.com. Maj to proste nedodelany. Rikam to porad, i na kazdym GG skoleni... PQ je v otmhle na prd.


  • 2

#2544 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 23:15

No pekny,

to mi nikdy nedocvaklo, ja vetsinou pouzivam G4L a tam se to po importu oznaci.

Takze PQ od GS jako placeny produkt nic moc, vlastne skoro nepouzitelny...  :huh:

Kazdopadne dekuji za objasneni.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2545 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2014 - 7:28

Tohle asi bude znit trochu hloupe, ale "za mych mladych (GC) let" zadne presunute souradnice nebyly, zadny G4L nebyl, byly jen PQ a taky se lovit dalo, a rekl bych ze docela dobre :)


  • 2
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2546 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2014 - 8:38

:-) No za mych mladych let jsem si taky vystacil s papirem a etrex legendem. A na zacatku vlastne jen s papirem a obkreslovanim detailu z mapy....

Driv taky nebyly lednicky, pracky a dneska by se vetsina lidi bez toho zcvokla :-D
Ale to uz zenu do extremu :-)

Stejne je na pr*, ze neco placene je nedotahle a neni schopne neceho (podle mne hodne uzitecneho), co umi jina vec zadarmo...
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2547 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2014 - 13:58

Ahoj, potřebuju poradit:

používám Locus a jako zdraj dat mám geogetovou databazi. Tim padem mam naistalovany doplnek Geoget databaze. Pred casem prestal fungovat import kesi do Locusu (podrzim prst na mape, na ikone s adresou dam tlacitko s nastaenim a vyberu import kesi do Locusu). Psalo to nejaky problem s javou, tak jsem napsal autorovi doplnku, ktery velmi rychle zareagoval a udelal update, nicmene po stazeni updateu mi import porad nefunguje. Tentokrat to vypise hlasku: "Nepodarilo se nalezt polohu". Podle autora doplnku je to chyba v Locusu a pry kdyz to zkusim dvakrat, import by mel probehnout, jenze neprobehne. Moh byste mi nekdo poradit co s tim? Zlobi vam to taky?

 

Pouzivam import z databaze, zda se mi to lepsi, nez importovat gpx ci PQ a live nacitani z geoget databaze nemam rad, protoze kesky nevidim na mape hned a nejde pak ulozit waipont bez zkopirovani kesky atd.


  • 0

#2548 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2014 - 14:01

Ahoj,

Voldík mě kvůli tomu uháněl. Hrál jsem si s tím a teď sám nevím zda se mi to podařilo opravit nebo ne, protože s tím byli nějaké problémy. Nicméně doporučuji si dát GeoGet add-on do pravého panelu. Pak to bude fungovat stejně jako metoda co děláš, jen jako poloha pro vyhledání se vezme střed mapy. Kdyby to nešlo, napiš a já to popíšu detailněji.


  • 0

#2549 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 14:28

Ahoj,
vim ze to asi nebude chyba Locusu, nybrz doplnku. Ale treba bude nekdo vedet co s tim.
Mam uz dlouho nainstalovany doplnek Map tweak pro dalsi online mapy. A minuly tyden se mi prestala nacitat google satelite mapa. A ta se zrovna celkem hodi....

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 21 květen 2014 - 14:29

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2550 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 16:15

Ahoj,
vim ze to asi nebude chyba Locusu, nybrz doplnku. Ale treba bude nekdo vedet co s tim.
Mam uz dlouho nainstalovany doplnek Map tweak pro dalsi online mapy. A minuly tyden se mi prestala nacitat google satelite mapa. A ta se zrovna celkem hodi....

Tak si nacti Hybrid, a ono ti to nacte satelitni... :-)

Jen Satellite me taky nefunguje.


  • 0

#2551 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 16:49

jj funguje, diky
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2552 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 9:32

Ahoj,

Voldík mě kvůli tomu uháněl. Hrál jsem si s tím a teď sám nevím zda se mi to podařilo opravit nebo ne, protože s tím byli nějaké problémy. Nicméně doporučuji si dát GeoGet add-on do pravého panelu. Pak to bude fungovat stejně jako metoda co děláš, jen jako poloha pro vyhledání se vezme střed mapy. Kdyby to nešlo, napiš a já to popíšu detailněji.

Pravým panelem myslíš horní, kde je standartně GPS, data atd? Jestli jo, tak tam jsem si ho přidal, ale po kliknutí na ikonku to sice hlášku o tom, že se nepodařilo najít polohu už nevypíše, nicméně to ani tak nefunguje. Spustí se načítání a u toho to skončí. Načítá, načítá, ale nic nenačte....


  • 0

#2553 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 9:37

Hele, nemas spis problem nekde v telefonu? Mne to pres tu ikonu funguje bravurne.

 

Stejne tak by moh bejt problem treba v tom, ze chces nacist moc velkou oblast (je tam problem s pameti, kterej limituje pocet nactenejch kesi). Ale to by taky zarvalo. 

 

Jinak pravym panelem mysli menion ty ikonky vpravo :P


  • 0

#2554 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 11:52

No proto jsem se jak trouba ptal, pravý panel tam nevidím, jak ho prosím tě zobrazím? V nastavení mám, aby byl viditelný vždy, ale na nezobrazuje se mi. Nicméně tu ikonku jsem hodil do horního panelu, to by asi mělo běžet stejně... 

 

Hmm..... pro srandu jsem zkusil dat oblast na 9km. Faktem je, že po case nacitani se nacitani kesi spustilo, ale teda za vterinu to nacte jen cca dve kesky...to je zoufale pomaly. Pred aktualizacema Locusu a Geogetu to za vterinu natahlo kesi treba 50, nevim presne, ale celou Prahu - mi to natahlo behem minuty, dvou, ted to za minutu nacte okolo 150kesi, to je desny....

 

Dik tedy za radu, jsem rad, ze to aspon nejak bezi, ale problem tim padem pretrvava, protoze celou Prahu - rekneme 15km od stredu bych natahoval silene dlouho a to samozrejme natahuju jen tradicky, multi a mystery, eventy ani netahuju...

Nemas dalsi napad? (Krom pustit to pres noc? :-) )


  • 0

#2555 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 11:54

ještě možná pro úplnost plna databaze mi obsahuje 6013 kesi....


  • 0

#2556 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 12:25

Ten panel nevidis proto, ze na nem nemas nejspis zadny ikony :) Menu -> Vice a tam uz najdes nastaveni panelu :)

 

Co se tyce toho nacitani - mas nejspis bordel v databazi, proto je to tak pomaly :) Takze v GG Pluginy -> Oprava databaze -> Vakuum databaze. Melo by to pomoct.


  • 2

#2557 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 12:35

Tak tak, poslechni ženu, žena má vždycky pravdu. A když nemá, platí první věta. ;)


  • 0
\m/

#2558 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 13:16

Voldiku!!! :D:D 


  • 0

#2559 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 22:22

Poradi nekdo, jak stahnout spoiler obrazky do LOCUSU pro offline prohlizeni ?
  • 0

#2560 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 6:07

Poradi nekdo, jak stahnout spoiler obrazky do LOCUSU pro offline prohlizeni ?

 

GC Offlinizer, v rozbalovacim menu u kese (vpravo nahore ty tri tecky) nebo na tom samem miste v seznamu bodu (Spravce waypointu nebo jak se to jmenuje v CZ).


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama