Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2581 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 18:27

Ono se dost veci zmenilo, akorat ze vetsinu z nich jako uzivatel nevidis :)


  • 0

#2582 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 18:30

tak pozor. Uznávám, že v GPX 1.1 je možná nějaký problém (kromě již zmiňovaných URL), ale pokud edituješ textový soubor exportovaný v Unixu na windows, tak se nediv že chybí LF znak, protože ten v Unixu potřeba není ( viz. například http://en.wikipedia.org/wiki/Newline )

 

EDIT: a ještě prosímtě editovat XML ve wordu, to je opravdu skvělé. Existuje mraky editorů, které korektně zobrazují kódování jak má být. Stačí třeba PSPad, Notepad++ a další. Myslím, že word opravdu není třeba. A pak jsem si taky téměř jist, že české znaky exportované v souboru s UTF kódováním problémy dělat nebudou. Jak jsem psal - můžeš zkusit exportovat stejný bod do GPX 1.0 a věřím, že bude fungovat v pohodě.

No k cestine:

S UTF mozna ne, to nevim, ale z Locusu se vygenerovalo <name><![CDATA[Kříž]]></name>

Hexa je Kříž 4B F8 ED 9E cili opravdu jen 4 znaky.

A opravdu stacilo to zmenit a pak to proslo. Takze to temi ceskymi znaky v Mapsource bylo. :-(


  • 0

#2583 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 20:31

Pokud se opravdu vygeneruje v GPX s iznacenym typem kodovanu UTF-8 cestina takto, pak to neni spravne a je treba to kodovani opravit. Ale je take treba zkontrolovat, jaky typ kodovani je nastaven v zahlavi toho XML (GPX).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2584 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 20:53

no to bude ještě zajímavé. Máš prosím poslední verzi Locusu?

 

Protože já si teď udělal zkušebně bod, pojmenoval ho 'Kříž' a vyexportoval a vše ok

 

4B C5 99 C3 AD C5 BE

 

EDIT: a propo, vyzkoušel jsi prosím už ten export do 1.0?


Tento příspěvek byl upraven od menion: 25 květen 2014 - 20:55

  • 0

#2585 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 21:05

Tak ona je taky otazka, zda to ANSI kodovani z toho neudelal ten Word. Ani by me to neprekvapovalo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2586 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 21:11

No, zrovna PSPad s tim kodovanim obcas taky bojuje. Vim o tom svy :D

 

PSPad ma obcas (=zridka) problem s automatickou detekci, obcas (trochu casteji nez zridka) je tvrdohlavy pri tom, kdyz chces vytvorit soubor v jinem nez prednastavenem kodovani. Ale vzdycky jde vytvorit soubor v prednastavenem kodovani a pred ulozenim to kodovani zmenit. S tim jsem problem nikdy nemel. (PSPad pouzivam opravdu velmi casto, asi muj nejpouzivanejsi nastoj pod Win.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2587 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2014 - 22:42

Uffffffff.

Tak jsem na to prisel, kde je chyba v tom vyexportovanem GPX.

Nejdriv k specifikaci: Mam Locus Pro v2.20.2. Exportuju vzdy gpx verze 1.0 a 1.1 a zkousim oboje.

A ted co jsem objevil.

Cestina- pokud je v  UTF-8 cili jak jsi psal 'Kříž' 4B C5 99 C3 AD C5 BE tak to Mapsource vezme spravne. Kdyz ted udelam novy bod s 'Kříž' tak mi to z hlediska cestiny funguje, exportuje spravne. Ten puvodni ktery to delal uz v Locusu bohuzel nemam, protoze jsem ho ve snaze opravit a vyexportovat body prejmenoval na Kriz bez hacku a carek. Nicmene ted uz to vim a dokazu zkontrolovat.

 

Co vsak je podstatnejsi, proc se mi gpx nenacte, je razeni tagu za sebou. U 1/3 bodu se mi vyexportuje spatne poradi tagu.

Pokusy a postupnou eliminaci bodu jsem dospel do stavu pouze s jednim "zlobivym" bodem v souboru. Ma krome tech zakladnich (wpt, time, name) jeste tagy <pdop>10.0</pdop><sym>Flag, Blue</sym>. No a zde je problem. V tomto poradi se gpx nenacte, v poradi <sym>Flag, Blue</sym><pdop>10.0</pdop> se nacte v poradku.

Hledal jsem na netu jak to ma byt a narazil jsem na stranky http://www.topografi..._validation.asp kde po ztazeni parseru a vyzkouseni opravdu pro tu chybovou verzi hlasi

Error at file E:\test\xerces-c-3.1.1-x86-windows-vc-10.0\bin/gpxf
ile.gpx, line 8, char 45
  Message: element 'sym' is not allowed for content model '(ele?,time?,magvar?,g
eoidheight?,name?,cmt?,desc?,src?,url?,urlname?,sym?,type?,fix?,sat?,hdop?,vdop?
,pdop?,ageofdgpsdata?,dgpsid?,)'

zatim co pro spravne razeni projde validita OK.

Kouknul jsem pak do toho puvodniho souboru s vice body, a zjistil ze u casti bodu je poradi spravne a u casti chybne.

 

Muzes se prosim podivat, jakym zpusobem to mas v tom generovani exportu?

Predem diky,  snad ten popis k necemu pomuze. :-)


  • 0

#2588 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 6:12

no díky za perfektní průzkum :).

 

Snažím se v kódu najít nějaké to zaměněné pořadí a nic ... tušíš u jakého typu bodu a GPX verze se ti to děje? Protože já všude vidím pořadí správně, tedy nejdříve sym a až potom pdop. ... A beru zpět, našel jsem to.

 

Nicméně tenhle problém je jen u obyčejného bodu, ne u keše. Takže fakt, že se ti keš exportovaná v 1.1 verzi taky nenačte, bude způsoben ještě něčím jiným předpokládám.

 

Nicméně za pořadí děkuji mnohokráte!


  • 0

#2589 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 7:58

no díky za perfektní průzkum :).

 

Snažím se v kódu najít nějaké to zaměněné pořadí a nic ... tušíš u jakého typu bodu a GPX verze se ti to děje? Protože já všude vidím pořadí správně, tedy nejdříve sym a až potom pdop. ... A beru zpět, našel jsem to.

 

Nicméně tenhle problém je jen u obyčejného bodu, ne u keše. Takže fakt, že se ti keš exportovaná v 1.1 verzi taky nenačte, bude způsoben ještě něčím jiným předpokládám.

 

Nicméně za pořadí děkuji mnohokráte!

No ja resim od zacatku jen export bodu. Ja kese neexportuju nikdy, ty mam v databazi a "ven" s nimi nemusim. :-)

 

Nicmene ted jsem to vyzkousel, a verze 1.0 se nacte v poradku, verze 1.1 se nenacte. Zjistil jsem ze u me u 80 vyexportovanych kesi se v souboru u jednotlivych kesi lisi pouze cas, je o hodinu posunuty. Pak uz jen hlavicka "gpx".

V te kdyz vymenim verzi 1 za 0, na techto dvou mistech

<gpx version="1.0" creator="Locus Android"
xmlns="http://www.topografi...x.com/GPX/1/0" 

tak to Mapsource precte cele i pro tu vyexportovanou verzi 1.1. :-)


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 27 květen 2014 - 7:59

  • 0

#2590 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 8:10

Mel bych ale jeste jeden dotaz.

Mam v pravem panelu vytazeny Nový rychlý bod. Kdyz si potrebuji ulozit nejaky bod cestou, kliknu na nej a v menu kliknu na "Rychly", zobrazi se mi policko pro nazev, doplnim a ulozim. Zdanlive je hotovo, tak jak to potrebuji, jenže.... bod se ulozi vzdy tam, kde je cerveny kriz coz vlastne v 99% nechci, protoze si ukladam body na jejich aktualni GPS pozici. Cili musim pak na mape kliknout na ten bod, dat editaci a nacteni souradnic dle GPS (cili dalsi 4 kliky, a pokud si ukladam prujezdny bod cestou v aute, tak jsem od nej uz par, i desitek metru pryc, nez to proklikam k GPS ).  Lze nekde nastavit, aby si ten rychly bod bral implicitne aktualni pozici GPS a ne kurzoru na mape?

Kdyz podrzim prst na tom rychlem bodu tak mam sice moznost editace, ale jen definice, slozky a jmena a popisu, ale nenasel jsem tam editaci souradnic. :-((


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 27 květen 2014 - 8:11

  • 0

#2591 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 15:48

rychlý dotaz před vydáním - u waypointů teď budou jména a nejsem si jist překladem

 

http://wiki.geocachi...ional_waypoints

 

je překlad nějak unifikovaný a obecně používaný? Případně budu opět rád za pomocnou ruku, díky :)

 

@petegeo: tohle funguje jak píšeš a je to záměr. Ideální je mít zapnutou centraci a pak přidávat body.


  • 0

#2592 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 16:03

Hele, ja bych ty WP zatim neresila. Stejne to vetsina lidi zna v ENG verzi (puvodni, ne ten physical/virtual paskvil). A uz vidim, jak to GS za chvili zase zmeni zpatky na SoM a QtA :D


  • 0

#2593 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 16:07

no já že jsem trošku upravil výběr ikony aby bylo jasné co která znamená a tak když připravuju překlad do další verze, tak jsem si říkal - česky, proč ne.

 

device-2014-05-27-170552.png


  • 0

#2594 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 16:13

Tak on se jenom zmenil nazev :) Jinak to je to samy, nejvetsi bordel v tom ale udelali pri zakladani kesi (coz se ale Locusu netyka). 

 

Jestli si to chces prekladat, tak ver, ze zatim zadnej uzus neni. Nevsimla jsem si ani, ze by to uz bylo na gc.com prelozeny, ale tipuju, ze to stejne prelozej na Fyzickou a Virtuální, zbytek je víceméně jasnej (Finálové souřadnice, Parkování, Ref. bod, Rozcestník/přístupová cesta - tam je to takovy diskutabilni). 


  • 1

#2595 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 18:37

oki, děkuji. Přeci jen jsem to přeložil :)

 

Kdo chce zkusit, zítra je poslední den na připomínkování. Ve čtvrtek vydáváme a po více jak měsíci a půl intenzivní práce se docela bojíme :)

 

test verze: https://plus.google....sts/d9fP6N1C4fh


  • 0

#2596 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 18:44

No, tak uvidime, az to ke mne dorazi, cos s tim proved :)


  • 0

#2597 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 21:17

Kdo chce zkusit, zítra je poslední den na připomínkování. Ve čtvrtek vydáváme a po více jak měsíci a půl intenzivní práce se docela bojíme :)

Nainstaloval jsem, zkouším, zrychleno (kvituji s velkým povděkem :) ), ale zlobí mě Smart Maps (jin0 mapy, OSM nebo vektorová to nedělají). Přepnu na Smart maps, zobrazí se normální měřítko, kliknu na keš (libovolnou), u keše se minimapa zobrazí přes celou Evropu, po návratu už je odzoomováno a zobrazena skoro celá Evropa.

Předchozí pro-verze to nedělala.

Pozn.: teď mám nainstalovány obě verze, nevím jestli je to podstatný.


Tento příspěvek byl upraven od mitah: 27 květen 2014 - 21:19

  • 0
-- Mitah Team --

#2598 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 22:31

Stále mi nefunguje získání waypointu z dočasného bodu (nacteni kesi z GG db). Z uloženého uz to zase jede. :)
  • 0
\m/

#2599 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 7:21

@petegeo: tohle funguje jak píšeš a je to záměr. Ideální je mít zapnutou centraci a pak přidávat body.

 

No ze to tak funguje vim, jen se s tim clovek pri zamerovani vice bodu v teren dost trapi. Sice muzes mit zapnutou centraci, ale podle citlivosti displaye jak na nej sahnes a hnes prestem, tak se mapa malinko posune. Jo jasne, kdyz pockas tak se ti zase po nastavenych vterinach "docentruje", ale mezi tim uz zadavas ten bod. Takze vysledek je, ze si ho zadas s posunutyma souradnicema. Zameroval jsem body pro nekolik multin se tremi GPSkami, a resil, proc mam souradnice z Locusu furt spatne. :-( Pak jsem prisel na to, ze je to prave tim "pohnutim" od aktualni pozice. Navic si kolikrat pri ukladani bodu kontroluju polohu vuci mape. Tzn ze si ji vyzoomuju na maximum a koukam kde je na mape aktualni pozice. Tim se mi samozrejme kriz neshoduje s pozici, ale je klidne "vedle". Jo jasne, lze zase cekat az se docentruje a pak opatrne klikat na display a zadavat bod.......

 

Idealni by bylo mit moznost si v tom ulozenem profilu rychleho bodu, tak jak se tam vybira preddef. nazev a pod. ulozit i zdroj souradnic.

Tim bych si mohl udelat profil se zdrojem kriz na mape a druhy se zdrojem akt. pozice GPS. A pak uz bych jen opravdu rychle klikal na ten, ktery aktualne potrebuju. :-)


  • 0

#2600 ooloo

ooloo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2014 - 16:33

Dobrý den. Narazil jsem na tuhle diskusi a rád bych poprosil o pomoc. Dá se nějakým způsobem do Locusu dostat výřez 2.vojenského mapování? Udělal jsem si výřez požadované oblasti, ale při kalibraci v OKmaps si to nějak nerozumí se souřadnicemi. Je nějaký jiný postup jak to dostat do Locusu? Předem se omlouvám, jsem jen uživatel PC.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama