Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2601 Phoenicurus

Phoenicurus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 6:51

Vyčkej na další update, tam to bude vyřešeno. ;)

Ahoj, jen se chci zeptat, jestli už ten problém s pamětí měl být vyřešen nebo ne, protože teď se mi aktualizoval Locus, ale načítání kešek z geoget.db3 přes dopněk mi stejně nefunguje jako dřív. Tak se chci jen zeptat, jak to vypadá.... - jak jsem psal výš, dřív nebyl problém importovat přes tenhle doplněk celou databázi (v okruhu 99km). Vím, že byl nějaký problém přímo v doplňku, ale to už je prý opraveno. Zkusil jsem opravit databazi pres Vacuum dat., což mi sice import rozchodilo v tom smyslu, že jsem se překlenul přes dlouhé načítání, kdy se nic nedělo k načítání samotných kešek....nicméně pořád mám problém, že se mi nepodaří načíst víc, než nejbližší 3km okolí! Když zvýším okolí třeba na deset km, občas načte všechny kešky, občas ne, každopádně v obou případech to nedoběhne k samotnému importu, ale během načítání nebo po načtení kešek to vypíše hlášku, že mám nedotatek paměti.....


  • 0

#2602 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 6:59

Nebyl. 


  • 0

#2603 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 21:49

Tak tak, ještě nebyl. S novou verzí čekám na nové LocusAPI, které by mělo být tento týden, takže addon snad ten příští. Jinak diskuze k addonu je o pár vláken vedle. :)


  • 0
\m/

#2604 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 12:49

Ahoj,

prosím o radu.

včera se mi aktualizoval firmware v telefonu a po restartu mi v Locusu zmizely veškeré Body a Trasy.

dá se to nějak zachránit? Že mi upgrade FW odstraní část dat v aplikacích jsem opravdu nečekal (a tupě jsem si neudělal zálohu, protože při několika předchozích upgradech bylo vše zcela OK)

díky


  • 0

#2605 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 12:55

Hele, nebyla to nahodou aktualizace na KitKat (4.4) a nemas data z Locusu na karte?


  • 0

#2606 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 12:59

no zdá se že ano 4.4. to byla a data jsem na kartu směřoval.


  • 0

#2607 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:01

tak by ti měl locus po spuštění hlásit že existuje adresář na místě kam nelze zaposivat. Hned první obrazovka. Tohle se ti nestalo? Máš Locus alespoň verzi 2.20.2?


  • 0

#2608 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:05

Mám poslední aktualizaci verzi Pro, a nehlásilo se mi při spuštění nic.

Dá se někam se podívat, jestli v nějakém adresáři ty body a trasy neexistujou?

Už se začínám smiřovat s tím, že jsem si to poněkud zabil  :(


  • 0

#2609 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:10

Vem adresar Locusu z karty a nakopiruj ho do interni pameti. PRI VYPNUTYM LOCUSU!! Pak Locus zapni, mel by zacit jecet...


  • 0

#2610 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:26

Hm, tak jsem se pokusil, ale výsledek žádný, ječení se nedostavilo.

Čert ví, co se tam vevnitř stalo.

Zajímavé ale je, že vektorové mapy i off-line mapy zůstaly tak jak byly před upgradem ...

Holt budu body vytvářet znovu. Ne, že by to bylo něco nenahraditelného, ale vcelku to naštve.

Když jsem blbej, tak jsem blbej. A to si na veškerá data dávám obvykle pozor, ale ten upgrade se mi nějak spustil v noci, bez vyžádání si povolení (i když to mám zapnutý).

Díky za snahu pomoct, nebudu vás tím zdržovat.


  • 0

#2611 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:28

tak moment, tohle nedává moc smysl a něco je tím pádem špatně v locusu, ne v telefonu.

 

Pokud ti mapy fungují, tak se podívej kde máš adresář Locus, jestli máš jen jeden nebo na kartě i interní, tedy dva. Jestli obsahuje adresář data/database and jestli v adresáři Locus/backup jsou nějaké zip zálohy a jak staré. Tam by měly být zazálohované tvoje body a trasy takže by mohlo být možné je obnovit.


  • 0

#2612 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:44

Spíš něco bude špatně v mém nastavení.

adresář Locus mám interní i na kartě.

Oba dva obsahují adresář data/database.

Bohužel nikde nemám adresář Locus/backup.


  • 0

#2613 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:55

Tak když to vše procházím, tak to vypadá, že adresář Locus v telefonu upgrade "vyčistil", adresář na SD kartě se zachoval.

Protože zálohy se mi tvořily (podle toho, kam se mi teď vygenerovala záloha) v adresáři v telefonu, tak se mi zálohy asi vymazaly.


  • 0

#2614 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 15:19

Mohl bych přeci jen ještě poprosit o radu - kde se dá nastavit, aby se backup ukládal na kartu?

díky


  • 0

#2615 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 15:39

No, u KitKatu se obavam, ze s timhle bude problem. 


  • 0

#2616 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:03

Tak nevím co se děje, ale dnes ráno (i bez aktualizace FW) mám znovu Locus v základním stavu, bez aktivovaných addonů, s vymazanýma bodama, a zálohy které jsem včera udělal do paměti mobilu jsou odstraněné (ještě že jsem je překopíroval na kartu).

Tak nevím, co se mi to s tím KitKatem stalo ..... :(


  • 0

#2617 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 10:24

KitKat je na pendrek - v zájmu ochrany a zvýšení bezpečnosti nás - hloupých uživatelů - se soudruzi rozhodli, že skoro žádná aplikace nemůže rozumně zapisovat na kartu. Takže i já jsem musel Locusí data přešupačit na interní kartu (root mi, bohužel, nejde udělat, abych se vrátil do stavu se zapisovatelnou SD kartou) a vše funguje (ale např. ta pakárna, když potřebuju dostat další mp3 na SD kartu - za to bych věšel do průvanu!).


  • 0
Don't panic!

#2618 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 17:56

Tak jsem včera pochválila Locus Pro na Play a dneska jsem aktualizovala na "novou" verzi (stahuju to, jak se mi chce no, takže už tak nová není). Jenže mám problém - nefunguje Geocaching Live. Dlouho pracuje a pak napíše "Přihlášení neúspěšné. Zkontrolujte vaše internetové připojení a přihlášení a opakujte akci." (pod tím tlačítko k přihlášení) a zároveň se objeví červená hláška s "StatusCode:1 StatusMessage:Fail Detail:"- OK, v terénu může být signál blbej, ale dělá to dál i na wifi.

Tak dám přihlásit - Locus si požádá o povolení, povolím, Locus napíše zelenou hlášku "Platné přihlášení", pracuje a vyhodí chybu "Akce není možná, Zkontorlujte připojení k internetu nebo akci opakujte později."

 

Co s tím? Má někdo stejný problém? 


  • 0

#2619 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 18:00

Hlásím stejnou chybu. Nexus 5/ 4.4.3, Locus Pro 3.0.2


  • 0

#2620 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 18:13

Hlasim take stejnou chybu. Jem mam pocit, ze jsem rano az po dnesni aktualizaci stahnul par kesek. Takze to mozna neni Locusem.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama