Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2641 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 7:33

Ahoj,

přidal bych se k myšlence jessie.r a to aby byly odlišení disablované nalezené keše.

Plus přidám ještě prosbu na rozšíření k Mystery keším. Pokud mám vyluštěnou mysterku, tak má hvězdičku. Pokud je mysterka disablovaná, tak se sice přeškrtne, ale zmizí hvězdička. Dalo by se s tím něco udělat?

 

A teď co mi zlobí. Pokud používám Geocaching nástroje - kreslení kruhů - nakreslím první kruh kolem bodu a bez problému. Když kreslím kruhy kolem dalších bodů, tak už se nankreslí kruhy, ale jen nahodilé výseče kolem bodů.

 

A ještě poslední. Po aktualizaci došlo k nějaké úpravé s načítáním waypointů nejspíš. Pokud si nechávám zobrazovat body přes Live mapu, tak u takto zobrazeného bodu si zobrazím waypointy. Vidím na mapě bod a jeho waypointy. Pokud posunu mapou, dojde znovu k načtení  všech bodů, tím pádem i toho zobrazeného, ale už bez waypointů. Dříve zůstaly waypointy zobrazené.

 

Díky


  • 0

#2642 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 9:25

Kdo luští Multicache v terénu bez tužky a papíru, doporučuji Locus - addon Solver. 

https://play.google....locus.addon.mcs

 

Velice jednoduché, intuitivní a funkční.

Uff... tak jsem asi nejaky ... :-(.

Solver jsem nainstaloval, ale v Locusu se mi nic nezobrazuje. Ani to menu Variable co ma on na obrazcich. A kdyz solver spustim, tak ukazuje prazdne okno s tim ze mam v Locusu pouzit "Calculate" v  "akcnim menu" coz vubec netusim co tim mysli. Nikde jsem takovou volbu nenasel. :-(

Neporadil by jsi, co kde tedy nastavit?

 

EDIT: tak uz jsem nasel tlacitko Calculate, nicmene po jeho aplikaci to v listingu neoznacilo zadne vzorecky a promenne, ale jen souradnice parkoviste. :-(

To musi byt nejak specialne upraveny listing aby to nacetlo spravne?


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 17 červen 2014 - 9:32

  • 0

#2643 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 10:15

Jo do addonu se dostaneš přes tu volbu "Calculate". V listingu musí být nějaký vzorec, který se v kartě Listing automaticky označí, ty na něj klikneš a přehodí tě to do karty Waypointy, kde vybereš správný waypoint, pod kterým se má vzorec vypočítat, např. s názvem Final, nebo si takový waypoint vytvoříš. Musíš to udělat zvlášt s oběma souřadnicemi, nepřenese to najednou oba vzorce. Pokud v listingu vzorec není, dá se do karty Waypoint vytvořit (opsat) vzorec přímo do waypointu Final ručně. Ta třetí karta jsou proměnné, kde jen dosazuješ zjištěná čísla k proměnným. Po dosazení proměnných to vypočítá souřadnice Final waypointu automaticky. Je možné, že to zkoušíš na keši, která má nějaký problém v listingu a nejde tam označit vzorec. Zkus jinou keš a uvidíš.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 17 červen 2014 - 10:26

  • 1

#2644 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 11:16

Diky, uz to funkuje... Tedy tak, nejak... Z jednoho listingu to vzorec nenaslo vubec. Z druheho to sice naslo, ale vadila mu mezera mezi N a E a cisly (vygeneroval N a E jako promenne) a pak znacka stupnu, tu bylo treba rucne odmazat. No prvni verze... :-) tak snad to jeste vylepsi....


  • 0

#2645 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 13:41

Ten vzorec, i když ho to v listingu automaticky neidentifikuje, tak pokud tam opravdu je, tak ho můžeš standardně označit sám dlouhým podržením v textu, vybráním a kopírováním textu.


  • 0

#2646 Ondrej.it

Ondrej.it

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 15:24

Koupil jsem si tuhle paradni appku jen mam problem ze pri importu kesi z meho premium clenstvi me to nezobrazuje ikonky mystery kesi ale misto nich tohle netusite cim to je? Kdyz dam kes pak aktualizovat z addonu GC tak uz se ikonka normalne zobrazi... Screenshot_2014-06-17-09-13-41.png
  • 0

#2647 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 15:41

Gsrouspek prejmenoval typ kese Unknown na Mystery. Takze zadna aplikace tento typ kese nemuze zobrazovat spravne, dokud nebude pro tuto zmenu take upravena.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2648 tav7

tav7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 16:05

Zdravím, poprosím o radu. Lze v Locusu nějakým způsobem nastavit zvukové upozornění, že jsem v určité vzdálenosti (nastavitelný parametr ?) od dané kešky ? Příklad : Mám mobil v kapse, jedu na kole a potřebuji, aby mi to píplo, když budu v blízkosti keše. Je nějaká taková funkce v Locusu ? Předem moc díky za radu.


  • 0

#2649 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 18:00

Nastaveni - ovladani obrazovky - upozorneni na bod. A pak se nekde musi nastavit vzdalenost a zvuk. Ale ted v rychlosti jsem to nenasel. Nekde to tam ale je, protoze me to funguje, tak jak jsem si to kdysi nastavil. 100m od kesky (bodu kam se navadim) se mi rozvisti displej a pipne mi to. Na kole s telefonem v drzaku dobra vec.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 18 červen 2014 - 18:00

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2650 tav7

tav7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 19:57

Super, díky moc. Asi to mám. Musím jít na tu danou kešku, dát "Navádět" a ono to pak dle nastavené vzdálenosti a nastaveného typu zvuku či vibrace zahlásí (tyto parametry se nastavují v "Nastavení" - "Navádění"). Hned v pátek to vyzkouším v terénu. Ještě jednou díkas !


  • 0

#2651 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 19:57

To nastavení zvuku a vzdálenosti je v Nastavení -> Navádění -> WAYPOINTY Upozornění

Trochu mě to zmátlo, že tam jen přepínač Vyp/Zap , ale když se klepne mimo ten přepínač, tak se zobrazí dialog nastavení podrobností.

 

Sám to dosud nepoužívám, ale asi začnu :)

měl bych ale dotaz na ty, kdo to upozornění používají...

mám různé kategorie bodů, které si aktivuji dle potřeby (a někdy jen část kategorie). Občas se mi stane, že nemám aktivovanou tu správnou množinu, bod je skrytý a já to zjistím až pozdě. A teď už konečně tzen dotaz: Funguje to upozornění i na body, které nemám momentálně viditelné?


  • 0

#2652 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 8:36

A teď co mi zlobí. Pokud používám Geocaching nástroje - kreslení kruhů - nakreslím první kruh kolem bodu a bez problému. Když kreslím kruhy kolem dalších bodů, tak už se nankreslí kruhy, ale jen nahodilé výseče kolem bodů.

 

 

Tak s tim problem nemam - vcera sem pomoci toho delal BF jedne kese a mel sem hezky 4 plny kruznice


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2653 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 14:59

Nevím jestli je to jenom u mě, ale když dám importovat kešky pomocí "Geocaching4Locus" tak po importu dialog "Import dat" nezmizí, ale zůstává. Předtím spolu s importovanými keškami zmizel a kešky se zobrazily na mapě. Teď tam zbytečně zavazí.


  • 0
Užívej života...

#2654 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 7:16

Zdravíčko,

 

oki, na ty ikonky se podívám co s tím půjde udělat, ale moc nečekejte. Mám ten systém trošku omezeně udělaný a jde docela těžko rozšířit i na další ikonky.

 

problém s "mystery" ikonkama - jak psal již @gord, problém není přímo v locusu. Nicméně bude opraveno v další verzi.

 

upozornění na bod - doporučuju využívat POI alertu, moc šikovná věc!

 

nemizící import dialog - pardón, chyba v Locusu, též bude opraveno v další verzi


  • 0

#2655 tav7

tav7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 10:42

Co to je ta "POI alerta" ?


  • 0

#2656 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 11:47

upozorneni (zap. displeje a zvuk) pri urcite (nastavene) vzdalenosti k bodu


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2657 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:52

Mám takový menší problém, z ničeho nic když dám stáhnout nejbližší kešky, tak se kešky stáhnou, naimportujou, ale pak se mi znovu objeví okno s importem a tak pořád dokola, pomůže až klik na zrušit. Kešky se pak zobrazí, ale nejsou na finálním waypointu, když je rozkliknu, tak jsou v kešce finální souřadnice a až když znovu keš aktualizuju, tak se keš přesune na finální waypoint. V čem je problém? :P


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2658 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 17:34


upozornění na bod - doporučuju využívat POI alertu, moc šikovná věc!

To jsem neznal a přesně se mi to hodí. Mám ale problém - asi se to nedá použít na dočasné body, co? Mám na mysli množinu keší z live mapy pluginu Geoget database?


  • 0

#2659 tav7

tav7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 14:07

upozorneni (zap. displeje a zvuk) pri urcite (nastavene) vzdalenosti k bodu

A je to jako ta samá funkce jak je uvedeno výše (tzn. funkce "Navádění") ? A lze si dopředu nějak nastavit pro navádění více bodů (a jak když tak) ? Mne to zatím šlo vždy jen na jeden bod dát navádět ...


  • 0

#2660 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 6:42

@pražský chytrák: netuším :/. Nic takového jsem nezpozoroval. Děje se to i po vypnutí zapnutí Locusu?

 

@mike_btk: není nic snazšího než zkusit, ale myslím že by mělo

 

@tav7: nene, není to stejná funkce. Je v menu > více > POI Alert - http://docs.locusmap...anual:poi_alert


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama