Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#201 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 10:54

Neúčastí přestupek samozřejmě spáchám (s radostí), nicméně dokud bude možné vhodit sčítací arch jen tak do schránky, není reálná cesta, jak mne (bojkotáře) potrestat.
  • 0

#202 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 11:09

maxipes napsal/a:
Neúčastí přestupek samozřejmě spáchám (s radostí), nicméně dokud bude možné vhodit sčítací arch jen tak do schránky, není reálná cesta, jak mne (bojkotáře) potrestat.


A o jaký zákon či co se opíráš? Neodevzdáním archu se dopouštíš přestupku. Není nikde dáno (alespoň o tom nevím), že když ho nedostaneš, povinnosti odevzdání archu jsi zbaven.
Nicméně toto by asi už záleželo na výkladu případného soudu a i kdybys byl zproštěn vinny, byl bys vyzván k dodatečnému sečtení ;)
  • 0

#203 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 11:24

Mau Loftin napsal/a:

A o jaký zákon či co se opíráš? Neodevzdáním archu se dopouštíš přestupku. Není nikde dáno (alespoň o tom nevím), že když ho nedostaneš, povinnosti odevzdání archu jsi zbaven.
Nicméně toto by asi už záleželo na výkladu případného soudu a i kdybys byl zproštěn vinny, byl bys vyzván k dodatečnému sečtení ;)

Mluvím o tom, že pokud prohlásím, že jsem vyplněný formulář vzorně vhodil do poštovní schránky, nikdo nemá šanci mi prokázat opak (ano nečestně a nesporotovně budu lhát, fuj ;-) ).
A ano, mile rád se znovu sečtu, dejte sem ten formulář, já ho vyplním a pak to zas hodím do schránky, jo...? :-D
  • 0

#204 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 11:34

maxipes napsal/a:
.... Mluvím o tom, že pokud prohlásím, že jsem vyplněný formulář vzorně vhodil do poštovní schránky..


Jo, tak tohle jo..... resp. jsem taky nepochopil to, jestli když to zase tomu komisaři odevzdám, či to pošlu po internetu, zda dostanu nějaké potvrzení či co??? Tohle taky nechápu, jak je řešeno :)
Nicméně to už pak opravdu by záleželo na tom, jak rozhodne soud. Že za to nemůžete být odsouzen - to bych si tak jistý nebyl ;)
  • 0

#205 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 11:41

Rád to risknu. Posledně jsem se taky nesečetl a kromě nevrlé komisařky (já byl slušný, to ona vyhrožovala) to nikdo nikdy neřešil.
  • 0

#206 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 15:21

maxipes napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

A o jaký zákon či co se opíráš? Neodevzdáním archu se dopouštíš přestupku. Není nikde dáno (alespoň o tom nevím), že když ho nedostaneš, povinnosti odevzdání archu jsi zbaven.
Nicméně toto by asi už záleželo na výkladu případného soudu a i kdybys byl zproštěn vinny, byl bys vyzván k dodatečnému sečtení ;)

Mluvím o tom, že pokud prohlásím, že jsem vyplněný formulář vzorně vhodil do poštovní schránky, nikdo nemá šanci mi prokázat opak (ano nečestně a nesporotovně budu lhát, fuj ;-) ).
A ano, mile rád se znovu sečtu, dejte sem ten formulář, já ho vyplním a pak to zas hodím do schránky, jo...? :-D


Právě proto bude formulář k dispozici na poště, kde jej bude možné vyzvednout a také odevzdat.
Jen nevím, zda ho pak bude možné poslat přes internet, či jak to s tím číslem bude.

Mau Loftin napsal/a:

maxipes napsal/a:
.... Mluvím o tom, že pokud prohlásím, že jsem vyplněný formulář vzorně vhodil do poštovní schránky..


Jo, tak tohle jo..... resp. jsem taky nepochopil to, jestli když to zase tomu komisaři odevzdám, či to pošlu po internetu, zda dostanu nějaké potvrzení či co??? Tohle taky nechápu, jak je řešeno :)
Nicméně to už pak opravdu by záleželo na tom, jak rozhodne soud. Že za to nemůžete být odsouzen - to bych si tak jistý nebyl ;)


Při odevzdání na poště dostaneš potvrzení, komisař ti taky musí dát potvrzení o převzetí (a případně i obálku na formulář). A při odeslání přes net se prý má také vygenerovat potvrzení.
  • 0

#207 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 15:37

Až na to, že jako jeden ze způsobů je možné formulář zalepit do předtištěné obálky a vhodit do poštovní schránky...

viz. http://www.scitani.c...eme_scitat.html
  • 0

#208 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 15:56

maxipes napsal/a:
Až na to, že jako jeden ze způsobů je možné formulář zalepit do předtištěné obálky a vhodit do poštovní schránky...

viz. http://www.scitani.c...eme_scitat.html

No a když od tebe ta obálka nedorazí, tak k tobě dojde na přelomu dubna a května komisař ještě jednou k došetření a dovyplnění.
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#209 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 16:15

Před komisařem už z principu nic vyplňovat nebudu a už vůbec mu nedám do ruky vyplněný formulář, byť zelepený v obálce. Ať mi tam nechá formulář, obálku a já to vyplní a hodím do schránky. Tentokrát to snad dojde... :-D Mě nedostanou! B)
  • 0

#210 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 17:21

Vkládám sem vzory, které vám zjednoduší práci. Osobně je podporuji a až budu plnoletý, budu dotazníky podobného ražení takto vyplňovat.

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#211 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 18:02

A čo nám akože zjednodušia? Ďakujeme, že si nám zakrúžkoval čo treba vyplniť, bez teba by sme boli stratení!
  • 0

#212 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 18:31

Inspiruji jakým stylem kroužkovat - Ano, ano, ano, ano, ano, ano.
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#213 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 19:26

Opicakuz: Osobně, vložené obrázky jen zapatlávají diskuzi a sčítání lidu je jen ohromná díra na peníze. Nevěřím že výsledky mohou a pomohou ke zlepšení života ve státě. Spíš naopak. Svoji podporu můžeš vyjádřit tím, že to tatínkovi zakroužkuješ, tady nejsou hloupí lidi, kteří by to nezvládli, ale kteří o to nestojí. Tak to tu laskavě nikomu necpi.
  • 0

#214 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 19:29

ajne napsal/a:
Osobně, vložené obrázky jen zapatlávají diskuzi a sčítání lidu je jen ohromná díra na peníze. Nevěřím že výsledky mohou a pomohou ke zlepšení života ve státě. Spíš naopak.

Hm, to máš tak, někdo zase nevěří, že meteorologie a hydrologie pomáhaj třeba k prevenci povodní. Nebo že geologie nepomáhá nakládání s geotermálními zdroji. To že něčemu nevěříš nutně neznamená, že je to obecná pravda.
  • 0

#215 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 19:34

Mezi přírodnímy zákony a politickými bláboly je velká díra. A soudě dle ohlasů zde i jinde si to myslí hodně lidí.
  • 0

#216 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:17

ajne napsal/a:
Mezi přírodnímy zákony a politickými bláboly je velká díra. A soudě dle ohlasů zde i jinde si to myslí hodně lidí.

Ale mezi statistikou a politickými bláboly stejně velká ;) Ale v tom, že snažit se to vysvětlit některým individuím je předem ztracená snaha, v tom máš nepochybně pravdu.
  • 0

#217 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:27

Tak mi řekni, jaké jsou výhody. Kromě toho, že budu vědět, kolik nás je v republice. Čemu to, že se poleze lidem do soukromí, vleje se do toho ohromné množství peněz a otráví to většinu populace, v našem životě pomůže. K čemu budou ku prospěchu státu to, že nás budou mít spočítané, vědět kolik mají lidí počítačů apod. A označovat skeptické lidi jako individua je od tebe neskutečná drzost.
  • 0

#218 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:43

ajne napsal/a:
Tak mi řekni, jaké jsou výhody.

Na to se tu popsalo deset stránek a mám pocit, že celkem vše podstatné bylo řečeno. Obecně jde samozřejmě o to, aby byla veškerá infrastruktura vůbec spravovatelná.

<citát>
Kdo neví, ten asi nikdy nepochopí.
</citát>
  • 0

#219 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:50

rocky napsal/a:

ajne napsal/a:
Tak mi řekni, jaké jsou výhody.

... Obecně jde samozřejmě o to, aby byla veškerá infrastruktura vůbec spravovatelná.

<citát>
Kdo neví, ten asi nikdy nepochopí.
</citát>

Ty jsi politik? Co jsi tím nicneříkajícím blábolem chtěl říct? Jak konkrétně by tomu mělo napomoct to sčítání lidu? To se jako doteď řídí a spravuje podle křišťálové koule, nebo lógru nebo čeho?
  • 0

#220 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:52

Já to tu nebudu pročítat po deset stránek pozpátku, když si zatím tak stojíš, řekni jednoduchý argument. A nebaví mne už ta tvá neskutečná drzost. Co si to vůbec dovoluješ? To že se mi sčítání nelíbí je můj názor, tak ze mne přestaň dělat pitomce. Já bych tě taky klidně mohl napadnout, je tu třeba obecnou slušností mít název profilu jako na GC.com nebo mít účty propojené. A text v tvém podpisu je nesmysl. Hodně mi záleží na tom, jak se chová kdo k mé keši, zda ji nepoškozuje, nezvyšuje riziko odhalení či ji nevykrádá. Je v tom má práce a peníze, takže mi do toho je dost. Stejně všem ostatním ownerům, nejsou od toho aby kupovali krabičky a denně něco do ní doplňovali. Dost na tom záleží. Když si někdo nečestně připisuje body, to je jeho věc. Ale pokud chováním ostatním hru ztěžuje a znepříjemňuje, pak je dotyčnému dost do toho, jak ji hraje.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama