Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#181 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 10:36

rocky napsal/a:
... sanitka přijede díky sčítání včas....


Nedá mě to, abych nepřihodil svojí špetku do mlýna.
Sčítání a akce jim podobné (výměny nových a novějších dokumentů, datové schránky, bianko souhlasy se zpracováním osobních údajů) mě neuvěřitelně štvou.

Důvěru, že stát moje data pečlivě ochrání rozhodně nemám.
Ale, protože žiju v téhle společnosti tak chápu, že nějaká čísla současní manažeři moci potřebují na hraní. No tak jim nějaká dám, ale dotazník vyplním co nejobecněji .

Jen prosím, aby mě nikdo nebulíkoval, že sčítání je hlavně pro moje dobro!

btw: Kdyby někdo pečlivě zanalyzoval pohyby TB a nálezy keší v závislosti na čase, terénu a hustotě obyvatel, vznikly by určitě taky zajímavá čísla.
  • 0
Nepropadejte panice!

#182 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 10:42

Hupydup napsal/a:
Chtěl bych jen upozornit na pěkný článek na Neviditelným psu k tématu sčítání lidu. Jsou tam dost dobré argumenty.

http://neviditelnype..._spolecnost_wag

Hezká analýza. Psa už jsem dlouho nečetl
  • 0

#183 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 17:23

tak na tom psovi je to výstižné, a jelikož rebelství proti sčítání jsem úspěšně realizoval už minule, tak tomu nebude jinak ani teď. Ledaže by mne soudruzi z Hradu přesvědčili, že zvýšení DPH z 5% na 10 a pak na 20 nějak pomohlo zdejší banánové ekonomice. A teď mne příznivci sčítání, tzv. PRO-STATICI rozcupujte.
  • 0

#184 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 18:06

Jo, Matějka je fajn autor, další PROTI blogger píše tady: http://kinkor.blog.i...i-byt-scitancem
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#185 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 23:27

Já bych chtěl jenom podotknout, že na základě článku na Neviditelným psu jsem si pořádně přečetl zákon o sčítání lidu a opravdu je v tom zákoně díra, kvůli které se lze jednoduše a beztrestně vyhnout sčítání.

Základem je nepřevzít sčítací formuláře. V zákoně je sice povinnost si do 20 dnů po rozhodném dni opatřit formuláře někde na úřadě (to pokud nás nezastihl komisař doma), ale pokud tak neučiním, vlastně se nic neděje neboť, sankce jsou v zákoně stanoveny za neodevzdání archu, či za jeho nepravdivé vyplnění, ale nejsou sankce za nepřevzetí formuláře.
Sankcionována může být i osoba, která převzetí formulářů od sčítacího komisaře převzala a nedala je všem osobám v domácnosti, pro které je vyfasovala.
Takže nic nepřebírat, nic nepodepisovat a pak nic neodevzdat.

Další "fór" spočívá v tom, že data ze sčítání jsou využitelná jen pro účely statistického zpracování, které je navíc anonymní(???), takže pokud by si mne pozvali na úřad, ke správnímu řízení, jak je možné, že vědí, že jsem nic neodevzdal?!?

A pokud se na mou hlavu sesypou výtky uvědomělých občanů, kteří si jsou vědomi své vlastenecké povinnosti, tak vězte, že já vám neberu vaši víru ve štastnější budoucnost, která jistě vzejde z výsledků letošního sčítání (tak jako se to ukázalo od toho posledního), tak vy mne neberte můj názor.
  • 0

#186 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 0:20

Hupydup napsal/a:sankce jsou v zákoně stanoveny za neodevzdání archu [...] ale nejsou sankce za nepřevzetí formuláře.

No, já tomu nerozumím tydle ovčí flamy jsou mimo mě, ale když nepřevezmeš, tak neodevzdáš, ne?
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#187 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 0:22

K čemu jsou vlastně ty formuláře ? Vždyť se to vyplňuje na netu !
  • 0

#188 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 1:44

Arne1 napsal/a:
K čemu jsou vlastně ty formuláře ? Vždyť se to vyplňuje na netu !

Na to, aby se mohlo vyplňovat na netu se musí převzít papírové formuláže, protože na nich jsou přihlašovací kódy pro vyplnění na internetu.
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#189 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 7:31

honny napsal/a:

Hupydup napsal/a:sankce jsou v zákoně stanoveny za neodevzdání archu [...] ale nejsou sankce za nepřevzetí formuláře.

No, já tomu nerozumím tydle ovčí flamy jsou mimo mě, ale když nepřevezmeš, tak neodevzdáš, ne?


V zákoně je jasně napsáno:

"(4) Fyzická osoba, která podle § 5 podléhá sčítání, se jako povinná osoba dopustí přestupku tím,
že
a) neodevzdá nebo nezašle vyplněný sčítací formulář podle § 7 odst. 1 písm. b.)
"

- a už tam není nikde napsáno, zda ho musíš převzít nebo ne. To je v podstatě tvůj problém. Musíš ho odevzdat nebo se dopouštíš přestupku za 10 tisíc.
  • 0

#190 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 8:25

A co když zrovna pípne FTF? Jsou vůbec stanoveny důvody pro omluvu nepřevzetí formulářů, tj nepřítomnost v době návštěvy (pokusu o předání)? ;)
  • 0
mishiczka1

#191 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 8:31

Zákon o sčítání lidu

studujte, studujte - ale zdá se, že není úniku bez pokuty ..... ;)
  • 0

#192 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 8:45

Mau Loftin napsal/a:
ale zdá se, že není úniku bez pokuty ..... ;)


O tom by mnozí mohli polemizovat. Vždyť už jim to před lety prošlo....Taky se mi nelíbí to spojení RČ s mými osobními daty. To nás rovnou můžou načipovat. Mimochodem, volby jsou také anonymní a to je v pořádku?
  • 0
mishiczka1

#193 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 8:54

mishiczka1 napsal/a:
O tom by mnozí mohli polemizovat. Vždyť už jim to před lety prošlo....


To je asi jako polemizovat o tom, zda se smí krást či se smí jezdit autem ve městě více jak 50km/h :)

Já v tom zákoně díru nenašel, jak se tomu opravdu vyhnout.
  • 0

#194 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 9:01

Mau Loftin napsal/a:

studujte, studujte - ale zdá se, že není úniku bez pokuty ..... ;)


Samozřejmě, že je úniku bez pokuty, přestupkové řízení skýtá mnoho možností jak se pokutě vyhnout. Zvlášť by mě třeba zajímalo, jak mi budou dokazovat, že jsem v rozhodný okamžik byl na území ČR...
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#195 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 9:09

vlkys napsal/a:
Samozřejmě, že je úniku bez pokuty, přestupkové řízení skýtá mnoho možností jak se pokutě vyhnout. Zvlášť by mě třeba zajímalo, jak mi budou dokazovat, že jsem v rozhodný okamžik byl na území ČR...


Například? :)

Pokud máte zde trvalé bydliště, tak je jedno, zda jste v rozhodný okamžik byl na území ČR.......

Ale vrtá mi toto:

(1) Sčítání podléhá
.....
B) každá další fyzická osoba, která je na území České republiky v rozhodný okamžik přítomna, a nemá zde trvalý nebo povolený přechodný pobyt,


To jako kdejaký cizinec, turista, návštěvník a prostě kdokoliv, kdo zrovna tu je??
  • 0

#196 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 9:14

vlkys napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

studujte, studujte - ale zdá se, že není úniku bez pokuty ..... ;)


Samozřejmě, že je úniku bez pokuty, přestupkové řízení skýtá mnoho možností jak se pokutě vyhnout. Zvlášť by mě třeba zajímalo, jak mi budou dokazovat, že jsem v rozhodný okamžik byl na území ČR...


JJ to by mne taky zajímalo... hlavně jsem zvědavej jak se postaví k náhradnímu doručení mimo město kde mám trvalé bydliště (je tam byt a dům, které bych měl sečíst)...
  • 0

#197 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 9:27

Mau Loftin napsal/a:
Například? :)

OK, slibuju, že když mi přijde předvolání tak že si ten zákon přečtu pořádně a nakonec se spokojím s klasickejma obstrukcema :-)
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#198 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 9:48

To je stejně paradox. Na důchody není, na jídlo a nájem pomalu taky ne, ale na takové kraviny se vždycky peníze najdou. A kde? V našich už beztak vytunelovaných kapsách. Já to prostě nechápu..
  • 0
mishiczka1

#199 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 9:57

neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-scitani-lidu-se-nezucastnim-fcs-/p_spolecnost.asp?c=A110227_111348_p_spolecnost_wag
Vidím že odkaz na článek už jsem někdo dal ale opakovaní je matka moudrosti. Doporučuji přečíst článek celý,obzvláště záverečnou část kde autor zcela legálně radí jak snadno se sčítání vyhnout což mu v podstatě schvaluje i přislušná uřednice
  • 0

#200 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 10:41

WAW napsal/a:
..... záverečnou část kde autor zcela legálně radí jak snadno se sčítání vyhnout což mu v podstatě schvaluje i přislušná uřednice...


Ten pán plácá nesmyly, vysvětluje si ten zákon po svém a neuvádí ho celý. Na co navádí, tak tím nic neřeší. Dopustíte se přestupku.

a "přestupková věc ....... byla dne 15.2.2011 .... odložena." není to samé, jak si pán vysvětluje, "Podle rozhodnutí úřadu jsem se ničeho nedopustil."

Navíc jde o udání k navádění bojkotování a né o bojkotování jako takové.

Má ale jednu pravdu, že pokutu jenom LZE uložit. Tím se ale nic nemění na tom, že přestupek spáchá či nespáchá. Spáchá, ale nemusí být potrestán pokutou. A to je dost podstatný rozdíl.

btw já sčítání nehájím. Jsou to pro mě vyhozené peníze za údaje, které stát už dávno má, jenom si je v tom bordelu neumí najít a ulehčuje si práci. Nicméně jenom chci upozornit na to, že dle zákona to musíte vyplnit nebo spácháte přestupek, ačkoliv někteří přesvědčují o opaku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama