Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#141 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 18:18

Tom007: tento odkaz jsem jiz zde daval dnes v 8:50, staci se podivat o par prispevku vyse ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#142 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 19:13

Jarous1 napsal/a:
Strejda Google o nás ví pouze to co jsme sami dobrovolně svěřili netu... Konkrétně mne najít nedokáže. A proč ? Protože nejsem jouda, který musí svoje iniciály vidět na každém fóru a zveřejňovat svoje pravé jméno všude kam vleze ;) :@


Kór když si dáš HC v profilu na barák... :D :D :D
  • 0

#143 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 19:41

A stejný nick na všech možných službách, tipnul bych si, že tvoje příjmení je často používáno jako křestní jméno, starší sestra Jitka. Jediný způsob jak se na internetu schovat je nějaký hodně běžný jméno, příliš mnoho výsledků pak pátrače zavalí. :)
  • 0
MaFa

#144 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 20:22

S474N napsal/a:
Opetovne neco k tematu.[/url]

Nojo, ale od dfensích pseudoantiovcí, to rovnou můžeš linkovat blisty a euarabii.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#145 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 20:25

Trhac napsal/a: Jsi mile naivní, čověče!

:) Ano, jsem! Někteří mě zaobaleně nazývají optimistou. Za svou národnost ani světonázor se nestydím a nemám potřebu je tajit. Je mi jasné, že Evropa včetně toho našeho Česka se v blízké budoucnosti hodně změní. Navzdory tomu chovám ke svému státu alespoň elementární důvěru. Přes všechny výhrady je to přece jen můj stát.
  • 0

#146 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 22:47

Kulhal: Nejsi sám. Já jsem postižen stejně. :)
  • 0

#147 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 13:22

Něco k tématu.

http://www.scitani.c..._tom_je_scitani
  • 0

#148 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 14:43

No... tohle je přesně ta demagogie, kvůli které (taky) ty jejich papíry odmítám :( Shodou okolností právě se záchrankama jsem v častým styku - a tak vím, JAKÝ bláboly to tam píšou. Už jen selským rozumem... vy nevíte, kolik máte v okolí lidí? kolik myslíte že potřebujete přesnost, abyste rozhodli o vytíženosti stanice? Nestačí k tomu, a navíc lépe strukturovaná, právě data té výjezdovky? Představa, že v situaci, kdy půlka záchranek je soukromá, další část není financována státem, ale kraji, většina je nezávislá na nemocnocích, v situaci, kdy pozemky jsou v takové režii, v jaké jsou, kdy představa stavby nové dojezdovky "na zelené louce" podle toho, kolik je kde lidí - no, představa vůbec nové dojezdovky, když se spíš ruší... že se bude odpichovat od nějakých výsledků sčítání lidu (a dat typu "jak se jmenuje váš zaměstnavatel") je ... hm... jak to jen říct kulantně... kuriózní? B) Jen je vidět, jak si orgán cintá mašli. Samosebou na objednávku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#149 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 16:11

"Janinko, dejte mi na linku marketingové oddělení.....to je Ducháček? Ducháček, potřebujeme nějak zdůvodnit 3 miliardy na výdaje...jo, vymyslete takových nějakých deset srdceryvných pohádek a hoďte mi to na papír....jo, to bude lepší, dejte to rovnou na web...zařiďte to...čest!"
http://www.scitani.c..._scitani_pomaha
  • 0

#150 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 21:37

Tohle je zajímavá debata.
Zdá se, že postoj k této věci je dán (světo)názorem každého a žádná argumentace tu nestačí.

Několikrát tu zaznělo, že rodné číslo není potřeba, ale pak by bylo konstruktivní, navrhnout nějaký algoritmus, jak bez něho vyloučit duplicity. Když kromě odpíračů sčítaní se najdou opačné případy, které by chtěly svůj sčítací formulář odevzdat třeba 10x nebo když se připustí legitimní možnost, že na stejné adrese, ba dokonce ve stejném bytě, žijí 2 osoby se stejným jménem, příjmením a datem narození. :D

Na jedné straně se navrhuje sčítání bojkotovat nebo uvádět nepřesné údaje a na straně druhé se vyjadřuje podiv, proč si stát nezjistí potřebné údaje ve svých databázích.
On ale chudák skoro žádné nemá, historicky byly na papírech a pokud už v některých segmentech to databáze jsou, tak právě kvůli takovýmto paranoikům jsou striktně oddělené. Tedy jejich užitek je o třídu horší, než by mohl být. A hned tak to lepší nebude. Oddělení (nekompatibilita) je tak velké, že je nelze propojit ani jednorázově za účelem sčítaní. Pokud se něco bude dohledávat tak asi jen na ruční pohon, za cenu velké pracnosti.
  • 0

#151 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 22:49

[quote]mpistora napsal/a:
…proč si stát nezjistí potřebné údaje ve svých databázích. On ale chudák skoro žádné nemá, historicky byly na papírech a pokud už v některých segmentech to databáze jsou, tak právě kvůli takovýmto paranoikům jsou striktně oddělené…/quote]

Jakpak, že nemá? Můj dům i byt má - katastr nemovitostí (již i na netu). Mě má taky - matrika, a to včetně rodinného stavu a dítek. Zaměstnání - seznam na ČSSZ, finanční úřad, obchodní či živnostenský rejstřík. Vozidlo, plavidlo či létadlo? Přislušný inspektorát. Už tak je toho dost, ne? Co by ještě stát potřeboval vědět? Já nejsem paranoik, jen mám pocit, že většinu dat lze zneužít. U nás se totiž všechno rozkecá, když pominu, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#152 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 10:12

Proč se dělá ve skladu inventura, když všechny pohyby zboží jsou podchycené ve výdejkách a příjemkách? No tak prostě jenom potvrdíš, že ty údaje, co o tobě stát stejně už má (a potřebuje), jsou správné.
  • 0

#153 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 10:51

Absolutně nechápu důvod, proč stát potřebuje moje údaje. Demokratickému sekulárnímu státu by mělo být fuk čím jezdím do práce (to ať si zjistí, pokud chce, DP) a čemu věřím. Necítím se být tatrankou v regále, aby mě někdo inventarizoval. A ty tatranky se v obchodě sčítají proto, aby se odhadlo procento krádeží, nás snad nikdo neukradne. A stejně se sčítáním neobjeví skutečný stav toho, co je zajímavé - třeba Cikánů je u nás podle sčítání jen zlomek skutečného počtu, načerno pracující Vietnamci a jiná mokrá záda se taky neposčítají a tak mi to přijde jako vyhozené miliardy s velkobratrskými riziky v případě zneužití.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#154 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:26

tak mi to přijde jako vyhozené miliardy s velkobratrskými riziky v případě zneužití.

Muzes uvest nejaky pripad jak mit zisk ze zneuziti techto dat? Slysim o tom porad, ale marne premyslim, jak by se na takovych datech dalo vydelat.
  • 0
MaFa

#155 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:30

Nejde o zisk, ale o zneužití. Umíš si představit třeba pronásledování křesťanů? Ne? V Egyptě (Koptská církev) denní realita. Citát z dnešního netu: Řeči o tom, že data budou anonymizována a že se nikdo nedostane k individuálním údajům, jsou směšná. Až to bude zase nějaký extremista, jedno jestli hnědý, rudý nebo zelený, potřebovat, tak si je z archivu vytáhne.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#156 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:32

Možná, že Ti připadnu paranoidní. Ale to ještě neznamená, že nemusím mít pravdu. Možná to je ročníkem narození :D.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#157 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:36

Ale jinak. Konglomerát takto členěných dat dává "obrovskou výhodu při plánování rozvoje blablabla..." No... chceme se nechat naplánovat? Kdo chce "silnou vládu", která opřena o argumenty ze sčítání nařídí tuhle tohle, támhle omezí tohle, tady znivelizuje tamto... pro dobro většiny? "Při volbě mezi dobrem a svobodou se vždy postavím na stranu svobody." Konec citátu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#158 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:41

Citát z dnešního netu:

Dej mi 5 minut a muzes citovat z Wiki o absolutni spolehlivosti anonymizace dat. :)
Samozrejme mi takove predstavy musi pripadat paranoidni. Pokud nemas ani takovou zakladni duveru v demokraticke pomery v Cechach, tak co tam jeste delas. Bud zacni okamzite s revoluci proti nedemokratickemu rezimu nebo se z Cech proste odstehuj.

Jinak srovnavat soucasne CR s islamskou zemi je mimo misu. Jeste tak se stredovekem a inkvizici, ale to uz je par set let historie. Nemluve o tom, ze nabozenstvi uvadet nemusis kdyz nechces.
  • 0
MaFa

#159 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:44

Citecka napsal/a:
Ale jinak.
Konglomerát takto členěných dat dává "obrovskou výhodu při plánování rozvoje blablabla..."

No... chceme se nechat naplánovat? Kdo chce "silnou vládu", která opřena o argumenty ze sčítání nařídí tuhle tohle, támhle omezí tohle, tady znivelizuje tamto... pro dobro většiny?

"Při volbě mezi dobrem a svobodou se vždy postavím na stranu svobody." Konec citátu.


Nemluvě o tom, že to dobro se jeví býti imaginárním a teoretickým, na rozdíl od svobody která je jasně zřejmá a reálná.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#160 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:50

MaFa napsal/a:Samozrejme mi takove predstavy musi pripadat paranoidni. Pokud nemas ani takovou zakladni duveru v demokraticke pomery v Cechach, tak co tam jeste delas. Bud zacni okamzite s revoluci proti nedemokratickemu rezimu nebo se z Cech proste odstehuj.

Jinak srovnavat soucasne CR s islamskou zemi je mimo misu. Jeste tak se stredovekem a inkvizici, ale to uz je par set let historie. Nemluve o tom, ze nabozenstvi uvadet nemusis kdyz nechces.


Co to meleš? Mám naprostou nedůvěru v náš pseudodemokratický system, stejně jako v jakýkoli jiný. Ale nevím proč bych musela revoltovat nebo se stěhovat. Prostě budu koexistovat, ale sežrat se nenechám.

Pohyb současných islámistů po světě mi říká, že to srovnání není až tak křivé, na rozdíl od pohybu středověkých inkvizitorů, které nějak nepotkávám.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama