Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#121 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 19:39

Kde sem to vzal? Vod nejrůznějších politilogů a politickejch geografů. Od konceptu národnostního státu se sice zdá se spíš ustupuje, ale pořád na tomhle principu stojíme. puczmeloun: Jo tak sem to myslel. A dvojjazyčný nápisy u nás fakt jsou. Pod cedulí Český Těšín je v modré tabuli Cieszyn apod. Podobně je to na jižnim Slovensku s Maďarama. A samozřejmě nejen to.
  • 0

#122 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 19:53

fremen.cz napsal/a:
Prosimtě nestraš, že budou cedule na obchodech i v morgoštině :D


Tak jsem se na to díval a ano, jestli jsou zákonnými podmínkami vymezená národnostní menšina, pak opravdu mohou požadovat dvojjazyčné nápisy (samo, že ne na obchodě, ale na úředních nápisech typu město, úřad, vývěska atd...)

Více. http://www.czechkid.cz/si1190.html Take je tam, vzhedem k tématu, zajímavé to vymezení práv menšin na uzemních celcích vzhledem k výsledku sčítání...ale my jako většina to asi nemusíme řešit (teda pokud nebude dost blců, kteří si dají jedi národnost, to by asi bylo dost veselé)

EDIT:

Práva vyplývající z početního zastoupení v obcích
Pokud se při sčítání lidu přihlásí v konkrétní obci více než 10 % obyvatel k jiné než české či moravské národnosti, obec musí povinně zřídit výbor pro národnostní menšiny, který je poradním a iniciativním orgánem zastupitelstva.
Obec je také povinna zajistit vyučování v jazyce národnostní menšiny, včetně maturitní zkoušky.
Národnostní menšiny mají také právo si prosadit nárok na svůj jazyk například při označení názvů úřadů, škol, obcí, ulic, zastávek, volebních místností a dokumentů nebo pozvánek na zasedání zastupitelstva.


  • 0
Užívej života...

#123 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 19:57

Jestli bude dost geocacherů jako vyznání, budem požadovat úřední nápisy šifrovaný tak jak se šifrujou hinty :D
  • 0

#124 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 20:06

rocky napsal/a:
Jestli bude dost geocacherů jako vyznání, budem požadovat úřední nápisy šifrovaný tak jak se šifrujou hinty :D

nemyslím si, protože dle tohoto tématu se vetsina kačerstva odmítá sečíst :D
  • 0
Užívej života...

#125 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 20:08

rocky napsal/a:
Jestli bude dost geocacherů jako vyznání, budem požadovat úřední nápisy šifrovaný tak jak se šifrujou hinty :D

Cenun ;)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#126 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 8:50

Opetovne neco k tematu:

http://www.dfens-cz....anku=2011022006
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#127 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 10:14

kulhal napsal/a:
Sčítání lidu považuji za prospěšnou věc … navíc nevidím v dotaznících žádné opravdu citlivé údaje.


Jsi mile naivní, čověče! Citlivý údaj je třeba národnost i náboženství. Podle čeho asi začal v Protektorátu hon na Židy? Podle čeho se prováděl odsun sudetských Němců? No nic, spi dál, my nesmíme ani naznačovat, viděl jste někdy důl, to je díra v zemi, ten vám přeci nemůžou vzít … :D:D:D V EUnii je již tolik machometánů, do deseti patnácti let může sedět v Bruseli nějaký EURO Talibán, a to, že si nějaký podobný scenář dnes neumíme představit, je zcela nepodstatné, v roce 1929 si asi tady taky nikdo nedokázal představit koncentrační tábor a šest miliónů mrtvých! Stát údaje, které shání, dávno má - katastr, obchodní a živnostenský rejstřík, matriky, dopravní inspektorát, evidence letadel, lodí … všecko tu je a co je nad to, do toho mu nic není.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#128 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 10:24

Když to tak čtu a zvažuji... se mnou nepočítejte.... :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#129 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 11:16

Pokud jste četli zákon, všimli jste si, že to tam vás vyplní (opraví?) úřad, když necháte kolonky prázdné?

§ 14
Využití údajů z informačních systémů veřejné správy při přípravě a provedení sčítání
...
(2) Úřad využije údajů z informačních systémů veřejné správy pro předvyplnění sčítacích
formulářů a jejich zpracování, včetně jejich doplnění o údaje, které nebyly v rozsahu stanoveném v § 6 povinnou osobou poskytnuty.

Takže to sčítání je stejně asi zbytečná činnost...nebo ne?
http://www.czso.cz/s...09_sldb2011.pdf
  • 0

#130 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 11:21

a zajímalo by mne, kdo z váš věděl o tomhle

Veřejná diskuse k návrhu zákona o sčítání lidu, domů a bytů probíhala na internetových stránkách Českého statistického úřadu (ČSÚ) od 25. ledna do 22. února 2008.

http://www.czso.cz/s...nne_vyhodnoceni
  • 0

#131 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 15:00

to dr.vota: no to je ale jasny, vyzva byla vyvesena verejne na verejnych zachodcich tudiz je vse v cajku ne?! :DB) btw. dostal ale nejaka cisla z CSU bez ridicaku na traktor je docela peklo...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#132 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 15:19

Já nic bojkotovat nebudu. Nedělám si iluze, že nemůže nikam nic uniknout. Myslím si, že strejda Gůgl toho o nás ví mnohem víc. A nejen on. A může ty údaje využívat způsobem, na který by člověk ani nepomyslel. Nějaké sčítání lidu mě nerozhází...


Pod tohle se podepisuju. Osobně mi sčítání lidu přijde jako docela důležitá věc. A vyplnit jeden online formulář mi problém nečiní.

Nemám co skrývat, takže vyplním (pravdivě) a klidně i podepíšu :-)

A pro Ty chudáčky, co všude argumentují rodným číslem a jeho bezpečností - kolikrát jste ho kde zadávali? Já už bych to ani spočítat nedokázal. Nicméně jeho nejnebezpečnější forma je stejně vytištění na OP, který Vám kdykoliv může kdokoliv ukrást.
  • 0

#133 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 15:23

Hedgehog_Family: tak bezpecnost RC? Ono ani nevim, proc se vubec o tom tak hovori, vzdyt to neni zadny tajny udaj ani na tomto udaji nic nezalezi. Nehlede na fakt, ze napriklad obchodni rejstrik je plny RC a nikomu to nevadi. Pokud uz bych videl nekde nejaky problem, tak spise na urovni "zabezpeceni" konkretnich instituci, ktere pouzivaji pro overeni POUZE RC, coz je dle meho nazoru hruba chyba.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#134 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 16:34

Strejda Google o nás ví pouze to co jsme sami dobrovolně svěřili netu... Konkrétně mne najít nedokáže. A proč ? Protože nejsem jouda, který musí svoje iniciály vidět na každém fóru a zveřejňovat svoje pravé jméno všude kam vleze ;) Trošku složitější to mají živnostníci, v obchodním rejstříku už o nich je skoro všechno, to uznávám... Ale nevidím jediný důvod proč by se o normálním člověku měly na netu válet kdovíjaké údaje. Pokud je tam ovšem sám někdy nevystavil. To je už ale pouze jeho problém... Stále mi ale nikdo nevysvětlil proč bych měl do do toho sčítacího listu uvádět jméno svého zaměstnavatele :@ Jako by nestačilo napsat nezaměstnaný, zaměstnaný, podnikatel. V nejhorším případě, např. zaměstnán ve službách, státní zaměstnanec, příspěvková organizace... Pokud to stát tak nutně potřebuje, jistě už dávno sám moc dobře ví odkud přesně mu chodí moje daně... K pouhé statistice je tento údaj ale už absolutně zbytečný, ne-li opravdu zasahující do soukromí...:@
  • 0

#135 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 16:48

Jarous1 napsal/a:


Stále mi ale nikdo nevysvětlil proč bych měl do do toho sčítacího listu uvádět jméno svého zaměstnavatele :@


Asi jsi ten scitaci list ani nevidel... Jmeno zamestnavatele po tobe nikdo nechce, je nutne vyplnit jen jeho adresu (kvuli zjisteni pohybu obyvatelstva v ramci pracovniho dne.)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#136 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 16:55

Právě, že viděl. Otázka č.18 s názvem "Zaměstnání". Jestli se k tomu váží i "vysvětlivky", na které je odkaz u otázky č.20 ale netuším... Ty se mi do ruky, zatím, jaksi nedostaly... EDIT: To s tím dojížděním jsou až otázky 21-24... A tam se mi také nelíbí úplná adresa, to jen tak mimochodem...
  • 0

#137 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 16:57

Jarous1 napsal/a:
Právě, že viděl. Otázka č.18 s názvem "Zaměstnání". Jestli se k tomu váží i "vysvětlivky", na které je odkaz u otázky č.20 ale netuším... Ty se mi do ruky, zatím, jaksi nedostaly...

Do teto otazky se vypisuje neco jako delnik, sekretarka apod...

Edit: Jinak doporucuji prohlidnout http://scitani.cz/sl...ktivní_formular, kde je to i s napovedou
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#138 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 17:07

O.K., díky, tohle jsem doteď neviděl. Tohle už jsem ochoten vyplnit... Ale tu přesnou adresu jim stejně nedám B)
  • 0

#139 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 17:15

Mně osobně mnohem více než sčítání lidu vadí, že od té doby, co jsem se ne zcela dobrovolně zapletl se strejdou Švarcem, visí moje jméno i s adresou na internetu v RŽP. Ani ne tak kvůli datu narození (rodné číslo tam vidět není), ale kvůli tomu, že každou chvíli najdu ve schránce nějakou "skvělou a neodolatelnou" nabídku. (Končí pravidelně ve sběru.) Bohužel, využití veřejných databází k marketingovým účelům je legální. V telefonních seznamech má člověk možnost uvést, že s tím nesouhlasí. V RŽP však taková možnost zřejmě není. B)
  • 0

#140 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 17:45

Ano, jsem věřící - věřím v sílu signálu
http://www.dfens-cz....anku=2011022006
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama