Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#221 Sokolda

Sokolda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:57

Ne že bych byl prudič, ale otázky jako z čeho máme nosné zdi ???? k čemu to je....spíš jak to mám vědět, když nevím ani co jsou zač a který to jsou. Copak jsem stavitel nebo co ???:o
  • 0

#222 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 20:58

Nechtěli byste to trochu zklidnit?
  • 0

#223 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 21:04

alkes: Já o takové vyhrocení nestojím, ale napíšu tu svobodně svůj názor a nějaký profesor, co všechno ví nejlépe (ale argumenty nemá) tu začne naznačovat, že jsem pitomec a vůbec jsme pitomci všichni co s tím nesouhlasí. To mne opravdu dokáže namíchnout. Umím přijmout názor, umím přijmout obstojný argument, ale tohle mne opravdu vytáčí.
  • 0

#224 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 21:05

dr.vota: Teď se spravuje podle 10 let starých údajů. Nejvyšší čas aktualizovat

ajne napsal/a:
Já to tu nebudu pročítat po deset stránek pozpátku, když si zatím tak stojíš, řekni jednoduchý argument.

A nebaví mne už ta tvá neskutečná drzost.

Jenomže ono to moc jednoduché není. Proto je tahle diskuze tak obsáhlá. A podívej se, jak jsi reagoval na Opicakuze, a pak mi řekni, kdo tady začal ;)

A text v tvém podpisu je nesmysl.

A to s timhle tématem souvisí jak? Myšleno samozřejmě při neničení keší. To neni hra, něco ničit......
  • 0

#225 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 21:17

Protože jeho příspěvek je neskutečně pitomý, ty v malování pokreslené formuláře jsou přes čtvrt strany a navíc každý asi umí vyplnit svůj jazyk a pohlaví. A stejně jako ty říká, jak se těší na vyplňování, ale PROČ? Já to tu přečítat nebudu, jelikož je mi to celkem šum a fuk. Jako vše tady v tom státě (pandury, gripeny, solární panely, politická agitace) je to jen díra na peníze a můj názor je, že to ničemu nepomůže. Ani tu nikdo není schopen jednoduše říct k čemu. A já to zkoumat nebudu, rozplétání složitých argumentů si nechám raději do školy. Protože když se u takové státní události nedá jednoduše říct, čemu pomůže, pak se jen za většinou blábolů co pustí politici z pusy skrývá jen velký prd. Jen je to hezky zabaleno, aby to tak nevypadalo. Však čas ukáže, k čemu to bylo.
  • 0

#226 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 21:21

ajne napsal/a:
Protože jeho příspěvek je neskutečně pitomý, ty v malování pokreslené formuláře jsou přes čtvrt strany a navíc každý asi umí vyplnit svůj jazyk a pohlaví. A stejně jako ty říká, jak se těší na vyplňování, ale PROČ?

Možná je to taky jeho svobodný názor? Tak mu ho přesně podle toho, co píšeš, nech... nebo aspoň vyvracej pomocí argumentů (těch už tu je ale na obě strany přes deset stránek)
  • 0

#227 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 21:27

ajne napsal/a:
Protože jeho příspěvek je pitomý. A stejně jako ty říká, jak se těší na vyplňování, ale PROČ?

Aha. Protože jeho příspěvek je pitomý. Nediv se, že na takovéhle řeči reguju nakvašeně. Nic ve zlym, ale tohle fakt špatně snášim. A kde si přišel na to, že se na sčítání těšíme? To že řikám, že se tomu nehodlám vyhnout a splnim zákonnou povinnost neznamená, že se na to těšim.

Ani tu nikdo není schopen jednoduše říct k čemu.

Možná proto že to jednoduché není. Alespoň já si to myslim.
  • 0

#228 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 22:06

rocky napsal/a:
dr.vota: Teď se spravuje podle 10 let starých údajů. Nejvyšší čas aktualizovat
....

Buď jsi demagog, nebo velmi naivní.
Chceš snad říct, že ani hasiči a záchranky ještě dnes nejezdí do domů v satelitech, postavených po r. 2001, protože v minulém sčítání neexistovaly? Asi ne, že ne? Ono to asi bude jinak...
  • 0

#229 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 22:13

(Výjezd záchranky != statistické údaje pro jejich dimenzování.) // s takovouhle seš pak demagog ty. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#230 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 22:30

honny napsal/a:
(Výjezd záchranky != statistické údaje pro jejich dimenzování.)

// s takovouhle seš pak demagog ty. :)

a já hlupák si myslel, že je dimenzují podle toho, kolik jim zbyde na krajích peněz, když zaplatí různé stávkové protestní odcházecí a další akce, včetně několikrát předražených staveb silnic.
Sorry, ale to je pořád stejné, to je jako dimenzují podle deset let starých údajů? No doufám, že ne.
  • 0

#231 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 22:31

dr.vota: To že tam jezdí neznamená, že se pro spravování záchranného systému nehodí zjistit, kolik lidí kde nově žije, ne? Ono ty informace se asi používají k trochu jiným věcem, ne?
  • 0

#232 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 22:35

rocky napsal/a:
dr.vota: To že tam jezdí neznamená, že se pro spravování záchranného systému nehodí zjistit, kolik lidí kde nově žije, ne? Ono ty informace se asi používají k trochu jiným věcem, ne?

A přesně k tomu si platíme z našich daní registry obyvatelstva, které mají mít aktuální údaje. A ne 10 let, nebo vlastně nejméně 13 staré, protože minule to sčítání zpracovávali dooost dlouho, a letos to nebude dřív, když se mají skartovat papíry až za 3 roky...
  • 0

#233 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 22:44

dr.vota napsal/a:Sorry, ale to je pořád stejné, to je jako dimenzují podle deset let starých údajů? No doufám, že ne.

To nevím, já statistické údaje používal akorát pro data dojíždění z/do center, a pro analýzu funkčních regionů.


Víc sem nepotřeboval, ani internety, ani zdi. A jak sem řekl, nerozumím tomu (asi jako všichni tady ;) ). Jen mi to tvoje srovnání přišlo, slušně řečeno, kulhající.

// No, v registru máš trvalý bydliště, ne? Spousta lidí ze satelitů tam trvalý bydliště nemá.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#234 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 23:01

dr.vota : Ale tohle jsme řešili několik stránek zpátky. Tak se neshodneme, no. Nemá cenu to tu opakovat. Myslim, že k tomuhle už bylo vše podstatné řečeno.
  • 0

#235 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 8:52

rocky napsal/a:
Obecně jde samozřejmě o to, aby byla veškerá infrastruktura vůbec spravovatelná.

<citát>
Kdo neví, ten asi nikdy nepochopí.
</citát>


Ten citat v kombinaci s predchozi vetou je naprosto trefny. Muzes nas seznamit s tim, jaka infrastruktura bude lepe spravovatelna? Jenom v rychlosti, obce dostavaji penize podle poctu obyvatel. Takze na urovni obce se dost presne vi, kolik lidi kde bydli. Dale volby a jejich seznamy volicu. Dalsi infrastruktura, napriklad dopravni hustota. Tak ta se opravdu nezjistuje scitanim lidi, ale to najati brigadnici sedi u krizovatek. A takto muzeme pokracovat do nekonecna. Takze nas seznam s tim, co asi nikdo dle tebe nevi a tudiz to nemuzeme pochopit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#236 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 9:07

http://ctyrlistky.cz/tag/scitani-lidu/
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#237 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 9:14

Já už ani nevěřím na temné síly a spiknutí illuminátů, kteří nás chtějí posčítat, na základě dat poslat křesťany do arény, židy do plynu a Cikány do Indie a těm z nás, kdo jezdí do práce autem, napařit další bursíkovné, ale asi je pravda - jako v Čechách často - prostší. Zkrátka je tady úřad, má barák, lidi, auta, počítače, telefony … a ten barák prostě musí čas od času vykázat činnost, posíbírat data a pak je deset let přechroustávat. Buďme rádi, že nemusíme ještě všichni přejíždět do místa svého rodiště. Konec konců se i Ježíš narodil v Betlémě kvůli sčítání lidu (viz Lukáš 2):

# 1Stalo se v oněch dnech, že vyšlo nařízení od císaře Augusta, aby byl po celém světě proveden soupis lidu.
# 2Tento první majetkový soupis se konal, když Sýrii spravoval Quirinius.
# 3Všichni se šli dát zapsat, každý do svého města.
# 4Také Josef se vydal z Galileje, z města Nazareta, do Judska, do města Davidova, které se nazývá Betlém, poněvadž byl z domu a rodu Davidova,
# 5aby se dal zapsat s Marií, která mu byla zasnoubena a čekala dítě.

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#238 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 9:28

Trhac: a on tu nekdo nekdy psal o spiknuti? :o:o
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#239 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 9:54

S474N: Třeba národnostní složení se jinak zjišťuje celkem složitě. Uznáváme-li právo na sebeurčení národů. Celkem zajímavý je, že letos se budou sčítat taky bezdomovci (s jakým úspěchem, to se teprv ukáže). A taky ty všechny údaje, i když část z nich už stát má, není schopna státní správa dát dohromady. P.S.: To, že se ví, kolik žije v obcích lidí je jen tak mimochodem ošklivá mýlka. V některejch setelitech žije třeba pětina lidí v nezkolaudovanejch domech nebo tam nemají trvalé bydliště. Ale to sčítání nevyřeší, pochopitelně. EDIT: Jo a dopravní hustota, mno, od toho sčítání opravdu neni.
  • 0

#240 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 10:14

S474N napsal/a:
Trhac: a on tu nekdo nekdy psal o spiknuti? :o:o

Třeba já. :D V souvislosti s využitím dat ze sčítání z dob První republiky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama