Přejít na obsah


Fotka

Pejskaři.. :)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
206 odpovědí na toto téma

#181 zajic73

zajic73

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 7:27

brundi napsal/a:
:D par zarytych pejskaru, par zarytych rodicu, a ten zbytek tomu delame omacku :D

Cizi pes na volno skace po mem diteti = udelam cokoliv, nevim co se muze stat...
Cizi pes na volno jde po mem psovi = udelam cokoliv, nevim co se muze stat...
Cizi dite se sape po mem psovi na voditku = pes at klidne udela cokoli, at to dite vi co se muze stat ;)

Proste stejne jak si nekdo nevychovava psa, tak si jiny nevychovava dite, a stejne jako nemusi byt kazdy uneseny z cizich psu, tak stejne tak nemusi byt kazdy uneseny z cizich deti :D


Amen
  • 0

#182 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:08

To není bitva rodičů proti pejskařům a kolisté proti všem :) Copak pejskaři nemají, neměli nebo nebudou mít děti? To si nikdo nikdy nevyjede na kole se psem? Co děti, až vyrostou a budou chtít malé bílé klubíčko na mazlení? Fanda se bál psů několik let, když jako tříletému na něj vyběhl pes z Rokytky (mokrý), skočil mu na záda a honil ho (budiž, chtěl si "hrát"). Panička volala místo na svého psa na cizí dítě, pes ji samozřejmě neposlechl. Musela jsem sama psa odtáhnout pryč. Dlouhé roky se pak psů bál. Do té doby, než jsme si pořídili vlastního. Štěně si zamiloval a nebojí se teď žádného psa. Fenka ho miluje a neodtrhne od něj oči, cizí děti ji nezajímají, nevšímá si jich. Proč taky, sranda s nimi není :)
  • 0

#183 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:18

rodinka veverek napsal/a:Nechej vyměšovat psa jen tam, kde by ses sám vyměšoval. Pak uvidíš ten paradox: Sbírat psovna, nechávat hovna.

Když on pes nějak na toaletě nechce... B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#184 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:19

To mi řekněte - jsou to všechno jen silná slova, nebo skutečně takoví jste ? Když k vám běží pes, když vás očuchává pes, když dítě obtěžuje psa - fakt jste schopni použít násilí ? Jste schopni zranit psa nebo nechat pokousat dítě ? To je neuvěřitelné - jakou pro to máte oporu v zákoně ? Nemluvím o napadení, ale pouze o situaci, kdy vy si "myslíte" a vyhodnocujete podle svých představ. Pes je zvíře a je mu vlastní běhat. Horší by bylo, kdyby se k vám pes blížil krokem. Jak může někdo vyhodnotit, že běžící pes znamená útok a jakým právem na něj zaútočit ? Tomu nerozumím. Dál, jak můžete tvrdit, že pes má být na vodítku ? To rozhodně není pravda - upravují to městské vyhlášky, ve většině případů ve velkých městech se jedná o omezení košík nebo vodítko. A v poslední řadě - pes si nikdy nedovolí zaútočit na člověka, pokud tak není vycvičen nebo se necítí v ohrožení. Takže nebezpeční můžou být psi vycvičení k boji a k hlídání. Ale o tom samozřejmě majitel ví a musí se podle toho chovat. Správně vycvičený pes zaútočí pouze na povel. Můžu říct, že se mi ještě nikdy nestalo, že by na mě zaútočil pes sám od sebe. Stalo se mi to jen 2x v dětství - jednou, když jsem se řítil na kole, tak mi ovčák cvakl do nohy, a jednou, když jsem se řítil na sáňkách. Takže v obouch případech šlo o situaci, kdy se pes cítil v ohrožení. Samozřejmě, pokud majitel svého psa dobře nezná nebo naopak ví o těchto tendencích, je to jeho chyba a měl by si ho zabezpečit. Ale taky vím, že pes za to nemohl a byl to jen reflex, a není důvod ho za to trestat. Je ale nanejvýš vhodné, aby ho to majitel odnaučil. Co se týká medializovaných útoků - v naprosté většině jde o útoky psy, kteří jsou používaní a cvičení jako hlídací. Buď k nim dítě samo vlezlo, nebo se v důsledku nedostatečného zabezpečení pes dostal ven. Ale nejedná se o psy, které lidi vodí s sebou na procházky. U těch předpokládám, že nejsou takto cvičeni a používáni. A vždy se mi to potvrdilo. Nijak mi nevadí, že je nemají na vodítku nebo bez košíku. Stejně tak já mimo město nechávám psy volně a vím, že s nimi nebude žádný problém. (jedná se o border kolie, které na člověka zaútočit nedokáží, mají to v genech) Je mi pouze smutno z těch dospělých, kteří preventivně vedou dítě velkým obloukem kolem psa na vodítku, nebo ho dokonce berou do náručí. Chce se mi vždy poznamenat "chudák dítě". A je jich bohužel dost, pravidlem je, že z městských sídlišť (kteří jdou na krátkou procházku do parku či předměstí). Na vesnici a v přírodě jsem takové chování ještě nezaznamenal.
  • 0

#185 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:25

Stejně jako v každé komunitě, i mezi pejskaři je jisté procento neuvěřitelných blbců. Tím, že se se psem musí jít občas ven, jsou jen víc vidět. Stejně jako blbci na silnici. Blbci mezi sběrateli známek mi tak často do cesty nepřijdou… Co mi bylo nutno vyslechnout, když jsem se ohradil proti tomu, aby nepřivázaný a neposlušný velký pes hleděl čenichem v čenich mého malého děcka, chtěl si líznout nebo "pohrát"… nebo když moje dcera ze sedla koně požádala bábu, aby si podržela agresívního boxera na těch pár vteřin, než se minou.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#186 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:39

MedoMys napsal/a:
To mi řekněte - jsou to všechno jen silná slova, nebo skutečně takoví jste ?
Když k vám běží pes, když vás očuchává pes, když dítě obtěžuje psa - fakt jste schopni použít násilí ? Jste schopni zranit psa nebo nechat pokousat dítě ? To je neuvěřitelné - jakou pro to máte oporu v zákoně ? Nemluvím o napadení, ale pouze o situaci, kdy vy si "myslíte" a vyhodnocujete podle svých představ.
Pes je zvíře a je mu vlastní běhat. Horší by bylo, kdyby se k vám pes blížil krokem. Jak může někdo vyhodnotit, že běžící pes znamená útok a jakým právem na něj zaútočit ? Tomu nerozumím.
Dál, jak můžete tvrdit, že pes má být na vodítku ? To rozhodně není pravda - upravují to městské vyhlášky, ve většině případů ve velkých městech se jedná o omezení košík nebo vodítko.
A v poslední řadě - pes si nikdy nedovolí zaútočit na člověka, pokud tak není vycvičen nebo se necítí v ohrožení. Takže nebezpeční můžou být psi vycvičení k boji a k hlídání. Ale o tom samozřejmě majitel ví a musí se podle toho chovat. Správně vycvičený pes zaútočí pouze na povel.
Můžu říct, že se mi ještě nikdy nestalo, že by na mě zaútočil pes sám od sebe. Stalo se mi to jen 2x v dětství - jednou, když jsem se řítil na kole, tak mi ovčák cvakl do nohy, a jednou, když jsem se řítil na sáňkách. Takže v obouch případech šlo o situaci, kdy se pes cítil v ohrožení. Samozřejmě, pokud majitel svého psa dobře nezná nebo naopak ví o těchto tendencích, je to jeho chyba a měl by si ho zabezpečit. Ale taky vím, že pes za to nemohl a byl to jen reflex, a není důvod ho za to trestat. Je ale nanejvýš vhodné, aby ho to majitel odnaučil.
Co se týká medializovaných útoků - v naprosté většině jde o útoky psy, kteří jsou používaní a cvičení jako hlídací. Buď k nim dítě samo vlezlo, nebo se v důsledku nedostatečného zabezpečení pes dostal ven. Ale nejedná se o psy, které lidi vodí s sebou na procházky. U těch předpokládám, že nejsou takto cvičeni a používáni. A vždy se mi to potvrdilo. Nijak mi nevadí, že je nemají na vodítku nebo bez košíku. Stejně tak já mimo město nechávám psy volně a vím, že s nimi nebude žádný problém. (jedná se o border kolie, které na člověka zaútočit nedokáží, mají to v genech)
Je mi pouze smutno z těch dospělých, kteří preventivně vedou dítě velkým obloukem kolem psa na vodítku, nebo ho dokonce berou do náručí. Chce se mi vždy poznamenat "chudák dítě". A je jich bohužel dost, pravidlem je, že z městských sídlišť (kteří jdou na krátkou procházku do parku či předměstí). Na vesnici a v přírodě jsem takové chování ještě nezaznamenal.


To je všechno krásné, ale svět není tak ideální. Je spousta pánů, kteří své psy nezvládají, spousta, kteří je nedokázali vychovat. A jak má chudák rodič, nevzdělán v kynologii, poznat, že to není ten případ? Každý holt máme jiné zkušenosti. Já byl psem napaden za život 3x a ani v jednom případě jsem to nijak nevyprovokoval. nehodlám riskovat, že si takhle nechám napadnout dítě. A jak už tady někdo zmínil přede mnou, malé dítě může zranit i zcela přátelský pes, který si prostě jen chce hrát.
  • 0

#187 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:52

Zegga napsal/a:Zatímco tys nepochopil nic, ale víš že tě jde očuchat cizíá pes.

Tobe nejak nedochazi to, ze me nezajima, co ten blizici se pes jde delat. Jestli me jde ocuchat, olizat, otlapkat nebo pokousat. Dovedes to pochopit?

brundi napsal/a:
Proste stejne jak si nekdo nevychovava psa, tak si jiny nevychovava dite, a stejne jako nemusi byt kazdy uneseny z cizich psu, tak stejne tak nemusi byt kazdy uneseny z cizich deti :D

Ano, jak to tak ctu, tak pro nektere lidi je jejich zvire "neco vic", nez dite.

MedoMys napsal/a:
Když k vám běží pes, když vás očuchává pes, když dítě obtěžuje psa - fakt jste schopni použít násilí ? Jste schopni zranit psa nebo nechat pokousat dítě ? To je neuvěřitelné - jakou pro to máte oporu v zákoně ? Nemluvím o napadení, ale pouze o situaci, kdy vy si "myslíte" a vyhodnocujete podle svých představ.

Jenze o tom to prave je, o tech vlastnich predstavach. A zakonna opora pro to je - bud krajni nouze nebo nutna obrana. Prvni pripad se tyka zautocivsiho zvirete, druhy pripad se tyka postvaneho zvirete (kde je mozne eliminovat i majitele).

Co se tyka chovani psu - chces tu tvrdit, ze kazdy se ma povinnost seznamit se s tim, jak se psi chovaji a co znamenaji jednotlive kombinace jejich chovani? Obavam se, ze to je predevsim o zodpovednosti majitele, ktery si ma bud psa vycvicit nebo ho mit na snure ci ho vubec nemit.

Pokud vis, ze se toto recene tvych psu netyka, tak nechapu, proc zde vstupujes a bijes se za druhou stranu. Na druhou stranu, beztak si vetsina majitelu mysli o svem psu, ze je ten nejhodnejsi, takove to typicke "vzdyt on by nikomu neublizil".

Trhac: pekne si to napsal. Navic od dementniho filatelisty mi realne nehrozi zadne nebezpeci - pokud nebudu premyslet o zariznuti znamkou :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#188 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 9:34

Psa nemám, jejich mentalitou se nezabývám a zabývat nechci, jako spousta jiných lidí. Stojím ale jednoznačně za názorem, že psy by jejich majitelé pokud možno neměli pouštět volně a když, tak s náhubkem. Bez ohledu jestli si oni sami tvrdí, že jejich pes nikdy neublížil a neublíží za žádných okolností ani mouše. Pokud potkám cizího psa (třeba i s majitelem) na volno, nemám toho nikdy dobrý pocit. Ve většině případů jsou to uznávám nepodložené obavy, asi někde v nitru zakořeněné vzpomínky, ale ten blbý pocit tam je. Pokud přistoupím na nějakou činnost kde do sebe nechám valit adrenalin (v práci nebo při nějaké soukromé aktivitě) tak je to moje svobodné rozhodnutí ale nevím proč bych si ten stav měl nechat navozovat nekontrolovaně od nejakých nezodpovědných pejskařů.
  • 0

#189 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 9:51

MedoMys napsal/a:
To mi řekněte - jsou to všechno jen silná slova, nebo skutečně takoví jste ?
Když k vám běží pes, když vás očuchává pes, když dítě obtěžuje psa - fakt jste schopni použít násilí ? Jste schopni zranit psa nebo nechat pokousat dítě ? To je neuvěřitelné - jakou pro to máte oporu v zákoně ? Nemluvím o napadení, ale pouze o situaci, kdy vy si "myslíte" a vyhodnocujete podle svých představ.


Klid ... slova jako "takoví jste ...." a atd .. silně zavání manipulací.

A ano.

Pokud si budu myslet, že někdo se blíží k mému dítěti s cílem mu ublížit - naprosto nepodstatné, zda úmyslně nebo neúmyslně, v akci, kterou dotyčný sám považuje za hru. Zabráním tomu. Nebo se o zabránění budu pokoušet a nezbyde-li nic jiného i násilím a protiútokem. A je mi buřta, zda to bude šelma psovitá, kočkovitá a nebo homo sapiens sapiens a to i mládě předešlých. A dokonce naprosto bez ohledu na zákony.

Jistě to podstatné slovo zde, je to ono "myslet, že hodlá ublížit". To samozřejmě. A další důležité bude, forma onoho vyvinutého násilí.

Psa jsem měla a číst řeč těla umím. Ovšem bacha - i psi umí tělem klamat. Ale vím, že ho neumí číst převážná část lidí. A tak na exponovaných místech byl na vodítku i pro ochranu přítele samotného.

Jako může obtěžovat zapáchající nemytý člověk, kterého k osahávání a olizování svého dítěte nepustíte, může takto někdo nahlížet i na psa. A je mi divné, že se někdo této tolerance dožaduje.
  • 0

#190 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:04

ssva napsal/a:
Psa nemám, jejich mentalitou se nezabývám a zabývat nechci, jako spousta jiných lidí. Stojím ale jednoznačně za názorem, že psy by jejich majitelé pokud možno neměli pouštět volně a když, tak s náhubkem.
Bez ohledu jestli si oni sami tvrdí, že jejich pes nikdy neublížil a neublíží za žádných okolností ani mouše. Pokud potkám cizího psa (třeba i s majitelem) na volno, nemám toho nikdy dobrý pocit. Ve většině případů jsou to uznávám nepodložené obavy, asi někde v nitru zakořeněné vzpomínky, ale ten blbý pocit tam je. Pokud přistoupím na nějakou činnost kde do sebe nechám valit adrenalin (v práci nebo při nějaké soukromé aktivitě) tak je to moje svobodné rozhodnutí ale nevím proč bych si ten stav měl nechat navozovat nekontrolovaně od nejakých nezodpovědných pejskařů.

Naprostej souhlas;) a není, co k tomu dodat, řečeno přesně a výztižně;)B)
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#191 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:05

taky pridam trochu do pekne rozjete diskuse napred sem myslela ze napisu, pejskari mi vseobecne nevadi .. ale jak to ctu tak mi doslo, ze mi vadi ti BLBI MAJITELE psu co po sobe nejsou schopni uklidit (ve mestech, v lese to fakt neresim) sem z Nusli :oF tam je to opravdu chuze v minovem poli... kazdej clovek je jinej, stejne jak je kazdej pes jinej, do hlavy ani jednomu nevidis, tak nevis kterej je TEN BLBEC ... ale to tu uz bylo napsany ruzne nekolikrat ja pridam historku neco pred mesicem sme lovili kese v hostivarskem parku, poslednich par bylo v lese, uz se stmivalo, me uz nebavilo obchazet to po cestickach tak sem sla za sipkou ... najednou funeni a dusot a z sera vybeh pes, presneji prolit kolem, pak jeste jednou z trochu jiny strany a napotreti i spomalil - ja sem konecne poznala ze je to solidne rostlej skoro cernej vlcak - sel chvili par metru vedle me ... ja cumela na sipku a valila skrze slahouny ostruzin/malin... pes po chvili se zas rozebehl a po dalsich dvou prolitnutich kolem zmizel, majitel nikde ani hlas majitele volajiciho na psa - NIC a proc je pritel tak rozklepanej sem pochopila az kdyz mi rekl ze ten pes nemel ani obojek ...
  • 0

#192 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:15

Xork42 napsal/a:
a proc je pritel tak rozklepanej sem pochopila az kdyz mi rekl ze ten pes nemel ani obojek ...


On to taky nemusel být obyčejný pes!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#193 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:19

Fíha ! Mně z toho vyplynulo, že se hodláte dle svého uvážení chovat protizákonně a když se vám nějaký pes nebude pozdávat, tak ho klidně zabijete. Hm ... Na to není už co říct, a jen vám popřát, abyste ve svém omylu nenarazili na majitele psa s pistolí nebo boxerem v kapse :( Pokud někdo má skutečně nebezpečného psa navolno, vůbec bych se tomu nedivil.
  • 0

#194 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:25

MedoMys: co se zakona tyce, tak nikde neni stanovano, jak moc se musis bat, proste se to bere z hlediska subjektivnich pocitu napadeneho. Pokud dotycny bude citit, ze je v ohrozeni zivota/zdravi, tak je to proste koser. Samozrejme vzhledem k ostatnim skutecnostem - jinak by se posuzoval pripad, kdy na mladou rodinu bezi stekajici rotvajler s vycenenymi zuby a jinak blazen, ktery postrilel cele okoli, protoze se citil ohrozen. Nicmene tu do diskuse vstoupim jeste s dalsim tematem - predstavte si, ze jdete v parku a neco takoveho se stane nekomu cizimu. Neboli vy nejste primo ucastnici, ale vidite, ze treba nejaky pes napadl maminku s kocarkem. Co udelate?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#195 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:26

To jsou dohady. Vy koukám zase nemáte nic užitečného na práci. Stejně píšete dokolečka to samý, takže zámek.
  • 0

#196 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:08

Takze na mou vyslovnou zadost to zde pepa.z.pocernic otevrel. Zadam timto vsechny k vyjadreni se pouze k nasledujici tematice: Predstavte si, ze jdete v parku a neco takoveho se stane nekomu cizimu. Neboli vy nejste primo ucastnici, ale vidite, ze treba nejaky pes napadl maminku s kocarkem. Co udelate? A take vsechny upozornuji, ze by meli dodrzovat toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuze V opacnem pripade opravdu realne hrozi nejenom zamek, ale i ban dotycneho.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#197 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:11

Vážení, zamknul jsem to jako hádku mimo gc, ale S474N mě přesvědčil, že chcete diskutovat. Takže jsem to otevřel pod podmínkou, že to bude opravdu diskuze, viz charakteristika na odkazu výše.
  • 0

#198 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:28

Radči to zase zamkněte, nikam to nevede, jsou tu prostě 2 skupiny lidí a jdou akorát proti sobě. Radči diskutujte o geocachingu, kdy jste kde to ulořistili, ale tohle už ne. Prostě si každý stejně myslíme své a nikdo mě nepřesvědčí o tom, že bych měla vodit psa na vodítku když nemusím! Kvůli nám kynologům si děti taky neberete na vodítka a nedáváte jim náhubky nebo nesvazujete ruce, aby na psa nesahali! Prostě a jednoduše - vás obtěžují cizí psi a nás obtěžují cizí děti!!!! Výjděme si tedy vstříc!
  • 0

#199 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:35

to je takový problém, když nemáte co věcného napsat, tak prostě nenapsat nic?
  • 0

#200 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:36

labyorkie napsal/a:
Radči to zase zamkněte, nikam to nevede, jsou tu prostě 2 skupiny lidí a jdou akorát proti sobě. Radči diskutujte o geocachingu, kdy jste kde to ulořistili, ale tohle už ne. Prostě si každý stejně myslíme své a nikdo mě nepřesvědčí o tom, že bych měla vodit psa na vodítku když nemusím! Kvůli nám kynologům si děti taky neberete na vodítka a nedáváte jim náhubky nebo nesvazujete ruce, aby na psa nesahali! Prostě a jednoduše - vás obtěžují cizí psi a nás obtěžují cizí děti!!!! Výjděme si tedy vstříc!


HEJ! Kolik máš dětí, že to stavíš proti sobě? Tohle je sektářský postoj (rodič vs. pejskař, cyklista vs. automobilista, tramp vs. ochranář), já mám děti a měl jsem (donedávna) i pejsky, dokonce se zas po nějakém porozhlížím. Zde jde o to, aby si své neovladatelné mazlíky chovatelé hlídali a naše častá setkání se obešla bez jejich mouder a jízlivostí.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama