Přejít na obsah


Fotka

Pejskaři.. :)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
206 odpovědí na toto téma

#161 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:15

Asi takhle, dokud budou různé vyhlášky těch kterých měst, městských částí, obcí apod. jasně říkat, že "pes má všude na veřejnosti, případně pouze kromě míst jasně určených k venčení psů, být na vodítku a s náhubkem na tlamě", tak jsou tady veškeré dohady bezpředmětné... Výmluvy, že "ten můj čokl nikomu neublíží" a pak třeba naopak "moje dítě se ke psům chová dobře" apod. jsou sice hezké, ale až vás policajti sejmou pokutou, a nejlépe několikrát během jednoho týdne, tak si příště rozmyslíte jestli má cenu porušovat momemtálně platná pravidla nebo ne. Nijak než represí se tady pořádku nedosáhne, bohužel jsme v ČR :| Zákonů tady máme hromady na každou pitomost, ale že by je taky někdo kontroloval a trestal za jejich porušení, tak to už jaksi ne e :@ Až bude vidět, že to taky někdo pravidelně a důsledně kontroluje, tak se, možná, lidi konečně změní k lepšímu...
  • 0

#162 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:18

labyorkie napsal/a:

Opravdu je problém psa vzít na vodítko a hlídat si ho?


Ano je to problém, neb já mám vychovaného psa, že si můžu dovolit jej pustit z vodítka kdekoliv a kdykoliv a nikdy nikoho neobtěžuje, naopak, nás obtěžuje když se na nás vrhne dítě, to se nám nelíbí a tehty se bráníme, ale nikdy konfilkty nevyvoláváme!

Upřímě, škoda že tě ten ovčoun jen tak z legrace neňafinkoval do obličeje, protože si chtěl s tou malinkou věcí pohrát. Možná by ta láska potom nebyla tak žhavá.



No ten ovčoun mě srazil na zem a kousl do ruky, přesto žiju a psů se nebojím at je to jakékoliv plemeno!


Ok v tom případě je nejspíše vše v pořádku a souhlasím s hrabošaty a chemikem, že se tu setkávají nesprávné skupiny a diskuze je planá. Já si samozřejmě své děcko ohlídám a pejskaři mají excelentně vycvičené psy (nebo si to alespoň myslí).
  • 0

#163 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:20

:D:D:D:D:D presne, mysli si ze maji excelentne vychovane psy jako rodice excelentne vychovane deti:D:D:D:D:D jen se dva excelentne vychovani tvorove nesmi potkat;) btw. znevazovat tady jakekoli trauma z cehokoli je uplny nesmysl, protoze dite muze po spatne zkusenosti proste to trauma mit a tecka.
  • 0

brundi
 


#164 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:23

Já si nemyslím, že mám excelentně vycvičeného psa, ale vím to a splněné zkoušky z poslušnosti a nejen těch je toho důkazem :) jinak nevím proč by mě měli policisté pokutovat za to že nemám psa na vodítku, když vyhláška našeho města jasně říká, že pes nemůsí být na vodítku, ale musí být pod dohledem svého pána, což my splnujeme :P
  • 0

#165 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:23

ještě doplním MUHEHE :D a už konečně uzamkněte tohle vlákno protože tyhle debaty jsou o hovně!!!
  • 0

#166 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:32

l_ucie napsal/a:
Sorry, ale ty asi neumíš číst nebo co. Jak může pes jdoucí u mojí levé nohy někde skákat na malé dítě?!


Sorry, ale ty uz zase nevis, co pises pred tim.
Nevidím důvod, proč bych měla psa vodit na vodítku jen proto, že se ho někdo bojí nebo ho nesnáší.

o tvoji zodpovednosti za tveho psa absolutne nepochybuju.

ale takovychle lidi ja potkavam tak 1 na ostatnich 20, kteri nechavaji litat sve psy jak je napadne.
  • 0

#167 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:35

Dain a Olik napsal/a:

o tvoji zodpovednosti za tveho psa absolutne nepochybuju.


Tak tím se vše vysvětluje - znáš mě i mého excelentně vycvičeného psa :-D
  • 0

#168 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:38

neznam, ale kdyz pises, ze psa drziz u sebe, tak ti holt verim. ;)
  • 0

#169 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:42

A proto neříkej mně na tomto fóru, že psi musejí být bezpodmíněčně na vodítku a drženi od zbytku civilizace. To říkej těm majitelům psů, kteří na vás skáčou a obtěžují tvoje děti..
  • 0

#170 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:43

Dain a Olik napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Jen se zeptám odpůrců psoven: když to přijde na Vás, tak také nabíráte své výkaly do pytlíku a berete do batohu?

My tedy ne, ani za nás, ani za psa.


priznam se bez muceni, ze me to ani nenapadlo.

ale je tady takova moznost, jako jestli to nebude tim, ze si nedrepam uprostred vinohradske tridy :D

Ale ani nevodim psa na vinohradskou třídu. Nevím co bychom já nebo můj pes z takové "procházky" měli.

Psa nechávám téměř vždy na volno. Na vodítko ho dáváme pouze tehdy, když jdeme mezi baráky a tam chodíme se psem jen proto, abychom ho naučili něvšímat si okolního dění (lidé, děti, auta, jiní psy). A když jde pes u nohy, tak nesmí vykonávat potřebu.

Zkusím dát dobrou radu: Choďte lovit do přírody a tam si berte psa. Na městské kešky choďte sami a psa nechte doma. Problémy se tím rázem vyřeší.
  • 0

#171 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:46

labyorkie napsal/a:
Ted jste se tedy vyznamenali. To co se tu šíří jsou akorát výmluvy. No a co. Když jsem já byla malá, tak mě k zemi sejmul ovčoun a přesto mě žádné trauma nepostihlo. Ba naopak, psy miluju nadevše (pokud toho svého nebráním před krvelačnou bestií - ano i někteří jsou velmi nezodpovědní). Z vlastní zkušenosti v rodině vím, že děti chytají moresy od rodičů, takže když rodič dá najevo že nesnáší psy, tak je dítě taky bude nesnáše, tak jaké pak trauma...


ne kazdy clovek je stejny. co tobe nevadi, muze u nekoho pretrvavat dal.

nase dite se psu boji, ne ze je nesnasi. naopak se ji snazime vysvetlovat, ze pes si chce hrat, jezdime ke kamaradum, co maji psy atd atd, ale zatim negativni zkusenosti hodne prevazuji.

nesmis vsechno posuzovat ze sveho pohledu miluji psy nadevse a kdo je nadevse nemiluje, ten je nesnasi a siri pomluvy.
  • 0

#172 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:51

l_ucie napsal/a:
...Možná je snad i lepší, když má dítě panický strach a psa obejde obloukem...

To si asi jen děláš legraci, že?
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#173 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:56

l_ucie napsal/a:
A proto neříkej mně na tomto fóru, že psi musejí být bezpodmíněčně na vodítku a drženi od zbytku civilizace. To říkej těm majitelům psů, kteří na vás skáčou a obtěžují tvoje děti..


a to jsem jako napsal kde? prosim?

ja jsem konkretne napsal:

"ja zase nechapu, proc ma mit male dite trauma ze psu, kteri na nej skacou, protoze nekdo nevidi duvod, si ho vzit na voditko."

coz ocividne neznamena bezpodminecne a vsichni a drzeni od civilizace a ja nevim co jeste :) ale "pokud muj pes obtezuje ostatni tim, ze skace, tak bych ho mel mit pod kontrolou".

lidi fakticky to s tou zahledenosti do psu tolik neprehanejte a radsi ctete, co lidi pisou.
  • 0

#174 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:57

rodinka veverek napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Jen se zeptám odpůrců psoven: když to přijde na Vás, tak také nabíráte své výkaly do pytlíku a berete do batohu?

My tedy ne, ani za nás, ani za psa.


priznam se bez muceni, ze me to ani nenapadlo.

ale je tady takova moznost, jako jestli to nebude tim, ze si nedrepam uprostred vinohradske tridy :D

Ale ani nevodim psa na vinohradskou třídu. Nevím co bychom já nebo můj pes z takové "procházky" měli.

Psa nechávám téměř vždy na volno. Na vodítko ho dáváme pouze tehdy, když jdeme mezi baráky a tam chodíme se psem jen proto, abychom ho naučili něvšímat si okolního dění (lidé, děti, auta, jiní psy). A když jde pes u nohy, tak nesmí vykonávat potřebu.

Zkusím dát dobrou radu: Choďte lovit do přírody a tam si berte psa. Na městské kešky choďte sami a psa nechte doma. Problémy se tím rázem vyřeší.


v tom pripade nechapu, co to ma spolecneho s mym vymesovanim :D
  • 0

#175 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 15:03

Dain a Olik napsal/a:
v tom pripade nechapu, co to ma spolecneho s mym vymesovanim :D

Nechej vyměšovat psa jen tam, kde by ses sám vyměšoval. Pak uvidíš ten paradox: Sbírat psovna, nechávat hovna.
  • 0

#176 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 15:05

boooze muj, to je na me uz moc, ja mam za to, ze jsem to napsal prvni odpovedi :D s bobky koncim a jdu domu odnaucovat dite strachu ze psu ma ucta ;)
  • 0

#177 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 23:24

S474N napsal/a:
A mohu vedet, PROC by me nebo me dite mel nejaky pes ocuchavat?


Třeba proto že to dítě ke psovi samo přijde, aniž by si toho jeho rodič všiml.

PS: Jsi nějaký vztahovačný, o Tobě ani Tvém dítěti řeč nebyla. Držíme se obecné roviny.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#178 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 23:26

S474N napsal/a:
zajic73: no zjevne si ten primer nepochopil. Tak si to precti poradne jeste jednou nebo si to nechej nekym vysvetlit.


Zatímco tys nepochopil nic, ale víš že tě jde očuchat cizíá pes.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#179 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 23:35

fremen.cz napsal/a:

montezuma2 napsal/a:
"on náš pejsánek nemá rád cyklisty"., a ještě se blbě usmívali.:@


tak to bych je asi všechy tři umlátil kolem... neumí vychovat a zvládnout psa, jímá mne hrůza jak by to dopadlo a jejich dítětem


Jasně, jak někomu dítě vyděsil pes a ono se roky bojí, tak také pes může mít trauma z kola. Trochu nadhledu by to chtělo.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#180 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 6:08

:D par zarytych pejskaru, par zarytych rodicu, a ten zbytek tomu delame omacku :D Cizi pes na volno skace po mem diteti = udelam cokoliv, nevim co se muze stat... Cizi pes na volno jde po mem psovi = udelam cokoliv, nevim co se muze stat... Cizi dite se sape po mem psovi na voditku = pes at klidne udela cokoli, at to dite vi co se muze stat ;) Proste stejne jak si nekdo nevychovava psa, tak si jiny nevychovava dite, a stejne jako nemusi byt kazdy uneseny z cizich psu, tak stejne tak nemusi byt kazdy uneseny z cizich deti :D
  • 0

brundi
 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka