Přejít na obsah


Fotka

Pejskaři.. :)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
206 odpovědí na toto téma

#121 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 2:53

Uz jsem myslel, ze je toto vlakno "hotove", ale jak tak koukam, tak jsou tu opet dost dobre chlisty... gratuluji lidskemu pokoleni k tomu, ze jsou stvoriteli sveta a ze jsou jedini co maji pravo na zivot. Jen tak dodatek... az stihnete vytahnout plynovku v situaci, ktera si to jednoznacne zaslouzi (aniz byste strileli na kazdeho psa v okoli) a trefite cil, tak nezapomente jet na letni olympiadu v rychlostrelbe. Zcela jiste stanete na miste nejvyssim.
  • 0

#122 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 3:07

S474N napsal/a:
A k tomu vyberu plynovky, na to bych se opravdu vykaslal. "Nejlepsi plyn" totiz neni 9mm P.A., ale 9mmL. :D


absolutni souhlas. Bud real nebo nic.

to Citecka: to rohodnuti soudu ci znalecak ci co to je bude s nejvetsi pravdepodobnosti postaven prave na factu snizene viditelnosti. Pokud vidis psa, ktery utoci z 20m neni v tom vubec zadny problem B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#123 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 6:54

Zegga napsal/a:

Rozsafin: ...někdo kdo jezdí bezohledně až ke keši plechovkou...


Ty tuto situaci sice neřešíš, ale já se musím ohradit: Když už jedu ke keši autem, není to bezohledné, vždy je to po cestě, i když třeba polní.

A k tématu: Nevím jak ostatní, ale já, samozřejmě, tyto radikální názory nemyslím smrtelně vážně, jen rád provokuju ;)
Někdy mi ale prostě přijde "pejskařství" jako nějaké náboženství nebo sekta, v které má každý toho svého čtyřnohého boha a jeho víra je neotřesitelná.

edit: Musím si ještě rýpnout: Já mám aspoň vyplněný profil...
  • 0

#124 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 7:05

Rozsafin napsal/a: (to Zegga)

edit: Musím si ještě rýpnout: Já mám aspoň vyplněný profil...


Ty Zeggus neznas?!

:D:D:D:D:D:D:D:DB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#125 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 7:12

Jé, pondělní ranní flamewar, paráda!

Citecka: Naučte se chovat, stejně jako to požadujete po těch zvířatech.

A co konkrétně si pod tím "naučte se chovat" představuješ? To jako že všichni kdo se k pejsánkům nechovají podle tvých představ jsou darebáci? (tomu by odpovídal i tvůj IMHO značně agresivní postoj "a co ty, máš už náhubek?" z prvních příspěvků).

Nezlob se, ale mě opravdu fascinují lidi kteří zastávají názor že "můj koníček je nade vše, a vy ostatní blbci se přizpůsobte".

Když někdo běhá v parku, jde lesem, ..., NIKOHO TÍM NEOTĚŽUJE, sakra! Tak proč má na sebe takovej člověk ještě nechat plivat za to, že se nechová přátelsky k čoklovi jehož páníček je sobeckej kretén a svobodu svého miláčka upřesnostňuje před ohleduplností k ostatním?

Já jsem nezažil žádný konflikt se psem. Možná taky díky tomu že v reálu je mi skoro všechno šumafuk, a když se proti mně vyřítí čokl velikosti retrievera, tak nějak předpokládám že asi není divokej, a jen si dám pozor aby mě neporazil. Třeba se mi to jednou vymstí, co já vím :). Ale asi spíš ne.

Mít psa/kolo/auto/čtyřkolku/pistoli není žádné *lidské právo*. Je to jen úplně obyčejná chuť/touha. Nikdo nikoho nenutí pořídit si psa. S autem můžu zaparkovat na chodníku v pěší zóně, ale měl bych počítat s pokutou, nebo aspoň minimálně s tím že si o mě ostatní řeknou "to je ale hovado" a budou mít pravdu.. A to samé platí pro pejskaře kterej ani v tramvaji nenasadí psovi košík s tím že "on to nemá rád"...
  • 0

#126 Obludkovi

Obludkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 7:32

Zegga napsal/a:
A jedna otázka na Obludkovi: Ty se cítíš bezpečně když je pes na volno a s košíkem? To je ale blbost co jsi napsala, že? Pes na volno s košíkem může dítě zranit pouhým čuchnutím. Pes ve městě (v zástavbě, v parcích) má být prostě na vodítku bez ohledu na jeho velikost. Tečka!


Vidiš, to mě nenapadlo. Myslela jsem totiž takový ten kožený náhubek. Musim ale uznat, že klasický železný náhubek je v tomhle případě nebezpenější...
  • 0

#127 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 7:41

Vážení diskutující, je mi z vás zle :( Všem těmto postiženým navrhuji povinně nosit při pobytu mimo svůj byt na rukou pouta, aby "náhodou" někomu neublížili. Nikdy slušný člověk neví, koho na ulici potká, že ...
  • 0

#128 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 7:50

Zegga napsal/a:Satan jako obvykle sežral Šalamounovo hovno, teoretik virtuál.

Projekce?

Zegga napsal/a:Pes na volno s košíkem může dítě zranit pouhým čuchnutím.

A mohu vedet, PROC by me nebo me dite mel nejaky pes ocuchavat? Takze z teto logiky vychazi, ze fanda do nozu muze sermovat svymi nozi pred oblicejem, vzdyt on nic nedela, jenom se chlubi ostrim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#129 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 8:06

To se to vlákno pěkně rozběhlo. Já myslím, že by stačilo, kdyby každý dodržoval, co mu ukládají právní předpisy. Mám právo požadovat po jiném, aby mě neohrožoval či dokonce nezranil zbraní, protože mu to zakazuje trestní zákoník. Mám právo požadovat po jiném, ať dodržuje dopravní předpisy. Stejně tak mám právo požadovat, ať je pes na vodítku či má náhubek tam, kde to ukládají vyhlášky měst či jiné právní předpisy. A pokud se to někomu nelíbí, ať se pokusí dosáhnout jejich změny.
  • 0

#130 zajic73

zajic73

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 8:36

A mohu vedet, PROC by me nebo me dite mel nejaky pes ocuchavat? Takze z teto logiky vychazi, ze fanda do nozu muze sermovat svymi nozi pred oblicejem, vzdyt on nic nedela, jenom se chlubi ostrim.



No tak porovnáváš neporovnatelný možná podle práva že pes je věc a nůž je taky věc ano ale podle lidské logiky snad nemůžeš porovnávat nůž a psa navíc proč psi očuchávají??? Tak to snad víš, zjišťujou tak informace o okolí .. Psa mám není to žádný velký trhač zakrslej jezevčík ve městě vždy na vodítku, ale pokud vidí něco zajímavýho a je v dosahu tak se otočí a očuchá to...
  • 0

#131 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 8:57

zajic73: no zjevne si ten primer nepochopil. Tak si to precti poradne jeste jednou nebo si to nechej nekym vysvetlit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#132 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 10:41

Jo, psy na volno, ty opravdu miluju. Pred dvema roky mi nejaky cokl shodil triletou dceru z bobu, panicek pribehl odnekud zpoza kopce, obligatni KYDY typu "nebojte, on si jen tak hraje". Mala ma od te doby panicky strach ze psu.

Loni jsem tahl malou na sankach lesem, od zenske, co sla naproti najednou pribehl cokl, zacal na dceru skakat, panicka neefektivne krici "Fuj! Nech toho!". Bohuzel se vyhybal memu kopanci a porad opruzoval (a ja mel zabrany ho cutnout opravdu citelne). Buhuzel az kdyz zenska zmizela i s coklem jsme zjistili, ze dcera ma na tvari skrabanec od drapu, nastesti nesel do krve.

Takze reci o pevnem autoritativnim postoji jsou sice hezke, ale na nic. Poridil jsem si sprej a pokud bude mit panicek problemy, opeprim i jeho.
  • 0

#133 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 11:00

Z druhé strany, ohrožení psa. Sjížděl jsem z kopečka, krokem, pejsek mi zakličkoval před kolem (velký jak menší tele) a panička mi vynadala, jestli jsem normální. Ubrzdil jsem to. Asi až uvidím čokla, musím slézt z kola, abych mu náhodou neublížil.
  • 0

#134 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 11:08

edheldil napsal/a:
Jo, psy na volno, ty opravdu miluju. Pred dvema roky mi nejaky cokl shodil triletou dceru z bobu, panicek pribehl odnekud zpoza kopce, obligatni KYDY typu "nebojte, on si jen tak hraje". Mala ma od te doby panicky strach ze psu.


jo, to znam. jediny rozdil byl ten, ze trileta terka letela dolu z firstbiku. stene velky jako tele si opravdu chtelo hrat - to tem blbum, co ho nechali behat 100 metru od sebe fakt neupiram. bohuzel je to hovno platny, zatim jsme strach neprekonali ani po roce a ani z malych psu.

nejvic miluju takovy starsi damy, co ziji v presvedceni, ze jejich psik je to nejuzasnejsi, co kolemjdouciho cloveka mohlo kdy potkat :) v pripade, ze skace radosti vam do pasu - az jste celej od blata, nebo terce pres hlavu - ta z toho ma hruzu, dama s desne sladkym usmevem, hrda na sveho psika, vam nadsene oznamuje, jak si jeji uzasny hafanek chce jen hrat :D no bezva .....

jinak uz jsem to kdysi kdesi psal - zakousnuti psa do me probehlo nastesti zatim jen jednou - kdysi jeste na gymplu při behu ulici na bus do skoly me zpoza kere zakerne napadla civava a zakousla se mi to nohavice. vzhledem k tomu, ze clovek ten beh hnedka neubrzdi, tak prekvapena zakousnuta civava opsala zaroven s nohou pulkruh a stále se pevne drzic se necekane rozplacla na asfalt :P po tomto akcnim uvodu se pro zmenu priritila vztekla panicka - takovy ten jecivy typ "tlustodrbnotetkobabky", ktera se na me rozlitila, ze ji tyram psika a vypadalo to, ze se mi taky nekam zakousne, nejspis do krku :). ze psik porad omracene sviral moji proderavenou nohavici ji nejak nezajimalo ;).
  • 0

#135 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 11:08

Psa jsme měli a vždy jsme považovali za vlastní pruser to, že se někomu motal před kočárkem, vběhl někam kam neměl apod. Jediné omluvitelné situace byly, když se kolem prohnala děcka s řevem, popř i s klackama a náš pes začal štěkat, když byl uvázaný na vodítku (na volno se to naštěstí nestalo). Co se týče mne jako cyklisty, tak před lidima brzdím, před dětima brzdím, ideálně zastavím (to samé platí v chůzi, malé dítko se vám nejlépe vyhne, pokud se zastavíte a počkáte až si vás obejde samo dle libosti), ale před psem... jenom přibržduji a čekám zda uhne nebo ne. Zatím vždy uhnul ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#136 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 12:08

Stejně jako nemám ráda nevychované psy, nemám ráda nevychované děti. Možná je snad i lepší, když má dítě panický strach a psa obejde obloukem, než když se snaží vylézt psovi na hřbet, aby se povozilo, popřípadě ho obejme kolem krku a ruku strčí do huby - rodiče jen s úsměvem koukají a neřeknou ani popel. Nevidím důvod, proč bych měla psa vodit na vodítku jen proto, že se ho někdo bojí nebo ho nesnáší. Pokud vidím jakékoliv lidi či jiné psy, psa volám k noze a až se mineme dostane zase volno. Ono by to chtělo trochu tolerance na obou stranách..
  • 0

#137 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 12:18

l_ucie napsal/a:
Stejně jako nemám ráda nevychované psy, nemám ráda nevychované děti. Možná je snad i lepší, když má dítě panický strach a psa obejde obloukem, než když se snaží vylézt psovi na hřbet, aby se povozilo, popřípadě ho obejme kolem krku a ruku strčí do huby - rodiče jen s úsměvem koukají a neřeknou ani popel.

Nevidím důvod, proč bych měla psa vodit na vodítku jen proto, že se ho někdo bojí nebo ho nesnáší. Pokud vidím jakékoliv lidi či jiné psy, psa volám k noze a až se mineme dostane zase volno.

Ono by to chtělo trochu tolerance na obou stranách..


Máte děti? Myslím, že asi ne. Jinak byste věděla, že to není jen otázka vychovanosti/nevychovanosti. My máme 2-letého prcka, pejsci se mu líbí, ale má z nich respekt, takže se rozhodně k žádnému nehrne, aby si jej pohladil. Pohladí až teprve, když ho k tomu opravdu vyzveme (u pejsků našich přátel). Už několikrát se nám ale stalo, že se znenadání vyřítil pes z okolí a začal nám po klučinovi skákat, olizovat ho a tak. Zatím se pejsků přesto nebojí, ale možná je to jen otázka času.
Když vidíme psa na volno, okamžitě bereme našeho Míšu k sobě, u větších psů i do náruče. Někdy ale na to prostě nemáme dost času ...
Kromě toho nevidím důvod, proč by v lidské společnosti měla mít přednost svoboda pohybu psa před svobodou pohybu člověka (dítěte).
  • 0

#138 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 12:20

hrabosata: ta posledni veta by se mela tesat!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#139 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 12:28

hrabosata napsal/a:
Kromě toho nevidím důvod, proč by v lidské společnosti měla mít přednost svoboda pohybu psa před svobodou pohybu člověka (dítěte).

Naprostej souhlas...když jde člověk s dogou do parku, má ji mít na vodítku právě kvůli děckám, a nejen kvůli nim...to se přece děje každou chvíli, že ten a ten pes pokousal to a to děcko. Je mi 21, a přesto na mě vystartoval nějakej buldog v Praze kousek od školy...myslel jsem, že mám v kalhotech...a u nás doma jedu na kole, proti mně páreček s nějakým psem velkým jako kráva, kdyby si ho nepřidrželi, tak po mně jde...prej "on náš pejsánek nemá rád cyklisty"., a ještě se blbě usmívali.:@
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#140 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 12:42

hrabosata napsal/a:
Kromě toho nevidím důvod, proč by v lidské společnosti měla mít přednost svoboda pohybu psa před svobodou pohybu člověka (dítěte).

Něco takového je tady někde napsané?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama