Přejít na obsah


Fotka

Pejskaři.. :)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
206 odpovědí na toto téma

#81 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 11:15

"Městští" koně mají pod zadkem takový pytel kam jim ten odpad padá ;) Stačí se někdy lépe podívat na koně od kočárů, které jezdí v centru Prahy...
  • 0

#82 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 11:22

A zájezdoví koně nic takovýho nemaj...to aby za nima jejich majitelé tahali vozejky na odpadní produkty.....
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#83 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 11:26

Jarous1 napsal/a:
"Městští" koně mají pod zadkem takový pytel kam jim ten odpad padá ;) Stačí se někdy lépe podívat na koně od kočárů, které jezdí v centru Prahy...


Ano, to jsou tažní koně, v zápřahu. Rozdíl mezi nimi a koněm pro rekreační ježdění je asi takový jako mezi sporťákem a off-roadem. On ten sporták má také pěkné spoilery co by ses o ně v terénu přerazil. :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#84 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 11:43

Zegga napsal/a:

Ano, to jsou tažní koně, v zápřahu...:D


:D:D:D

Samozřejmě je mi koňská kobliha ve volné přírodě absolutně putna, tam mi vůbec nevadí. Už mne ale dokáže rozčílit úplně stejná věc na veřejné, hodně frekventované cestě, ještě hůře někde uprostřed obce na silnici apod. Tam by si koňáci po sobě mohli opravdu uklízet. Argument, že "je to příroda" jaksi neberu :)
  • 0

#85 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 12:19

Vazne zeru argument: uklizet znecisteni, ktere zpusobim, by bylo nepohodlne, tak ja to tam necham... V lese je mi to jedno, v parku ne... nechapu, ze nekdo, kdo po svem psu, koni nebo treba praseti neumi uklidit si vubec dovoli to zvire do toho parku brat.
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#86 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 13:24

Že vám vstupuji do této rozvášněné debaty... ;) Ale před pár lety jsem se ptala na úřadě, jak je to s uklízením po psech a tohle byla odpověď:

Tuto věc upravuje zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, v platném znění. Přestupku se dle § 47 odst. 1 písm. d) dopustí ten, kdo "znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství". Za tento přestupek může být dle § 47 odst. 2 udělena pokuta do 1000 Kč. Vyhláška města Brna, která výslovně řešila problematiku psích exkrementů, byla zrušena. Postupuje se tedy podle uvedeného zákona.


Výši a formu poplatku za psa si každá obec, případně městská část, určuje sama (u nás třeba platí jinak obyvatel rodinného domu, paneláku nebo důchodce).

Podobně je to s náhubkem, či vodítkem, to taktéž upravuje obec vyhláškou. V Brně na veřejných prostranstvích musí mít pes buď vodítko, bez vodítka musí mít náhubek.

Já jsem si koupila kapsičku na pytlíky, která se připne na vodítko (investice asi 70 Kč) a k tomu se prodávají rule s pytlíkama (čtyři rule s 20 pytlíkama stojí 30 Kč). Řekla bych, že investice je to zanedbatelná v rámci toho všeho, co pes stojí ;) A aspoň se mi už nestává, že bych doma zapomněla sáčky :D

Ale taky si postěžuju... Nejdřív nám udělali výběh pro psy mezi silnicí a dálnicí na úzkém pruhu trávy, asi mají pocit, že je moc psů (nebo automobilistů? :o) A pak udělali oplocený výběh s překážkama pro psy, je to fajn, ale konec kladiny mého dvacetikilového psího kámoše vymrštil asi metr do vzduchu, takže nic pro nás.
  • 0

#87 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 16:52

Zegga napsal/a:

Hyger napsal/a:
Jistě, za všechno můžou psi a lidi... Hlavně že kočky jsou v tom nevinně... Sousedka má 6 koček a když se všechny každý den vyprázdní u nás na zahradě, jak to tam asi vypadá? :@


Jestli máte dobrej plot, půjčím vám na tejden psa :-), já ušetřím za žrádlo a vy budete mít klid od koček :-). Jen bacha aby se zas neobjevily myši.


To bych bral :D...
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#88 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2011 - 21:24

Hyger napsal/a:

Zegga napsal/a:

Hyger napsal/a:
Jistě, za všechno můžou psi a lidi... Hlavně že kočky jsou v tom nevinně... Sousedka má 6 koček a když se všechny každý den vyprázdní u nás na zahradě, jak to tam asi vypadá? :@


Jestli máte dobrej plot, půjčím vám na tejden psa :-), já ušetřím za žrádlo a vy budete mít klid od koček :-). Jen bacha aby se zas neobjevily myši.


To bych bral :D...


Přiznej se, potřebuješ krmení pro hada? ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#89 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2011 - 16:03

A tak když je to debat o h*nech, rád se přidám. Sám mám psa, na ryby chodím taky rád a kouřím. Co? Nemáte mě rádi? Myslím, že je to o toleranci a vzájemné slušnosti. V hospodě si v nekuřícké společnosti chodím odskočit vedle, i když je popelník na stole. No, o tomhle to celé je. Po psovi si uklízím, ten váleček s igelitkama mám taky, dokonce jsem ho původně chtěl použít jako kešku, ale má moc děr. Na druhou stranu jsou Ti parchanti s čoklama nebo ti blázni s klackem u vody strašně zvědaví, a nehnou se a jenom blbě čumí, když chci odlovit.:D
  • 0

#90 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 19:52

Koukam, uz vic nez 24 hodin zadne plamene reci na pejskare? Popripade kone? :D:D:D
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#91 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 21:40

no a já mám opačný problém, naučil jsem svého psa vykonávat potřebu doma na chodbě na noviny) abych nesbíral hovna po celém domě a furt nevytíral) a když přijdem třeba i z dvouhodinové procházky tak první co je, vletí na noviny a tam vykoná obě potřeby, jak ho mám naučit , že může dělat potřebu i venku ? no na druhou stranu se mi už jednou poblil v autě ... B)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#92 Gwen_CZ

Gwen_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 8:10

Pavelmidi napsal/a:
no a já mám opačný problém, naučil jsem svého psa vykonávat potřebu doma na chodbě na noviny) abych nesbíral hovna po celém domě a furt nevytíral) a když přijdem třeba i z dvouhodinové procházky tak první co je, vletí na noviny a tam vykoná obě potřeby, jak ho mám naučit , že může dělat potřebu i venku ? no na druhou stranu se mi už jednou poblil v autě ... B)


Stejným stylem, jak jsi to učil doma na noviny. Když se zadaří venku, tak chválit, chválit, chválit. Doma nechválit, ale netrestat.
Naplánuj si třeba na víkend celodenní výlet, aby to nevydržel držet až domů. A samozřejmě velká pochvala + odměna, aby měl jak pochopit, že venčení venku se vyplatí. Krom toho pes časem dospěje a bude venku značkovat, což ti problém pomůže vyřešit.
  • 0

#93 Yettinka

Yettinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2011 - 8:29

Pavelmidi napsal/a:
no a já mám opačný problém, naučil jsem svého psa vykonávat potřebu doma na chodbě na noviny) abych nesbíral hovna po celém domě a furt nevytíral) a když přijdem třeba i z dvouhodinové procházky tak první co je, vletí na noviny a tam vykoná obě potřeby, jak ho mám naučit , že může dělat potřebu i venku ? no na druhou stranu se mi už jednou poblil v autě ... B)

Znám paní, která má přesně stejný problém - bere si s sebou do parku noviny :-)
  • 0

#94 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 21:17

no já potřebuju , aby se doma vydělal na noviny a venku na zahradě, dneska jsme byli 9 hodin na keškách a tam jsme ho chválili, jenže doma zase pochcal dlažbu na schodech :D , ale přičítám to jeho únavě , je to naštěstí malé plemeno Cotton de Tuleár a je to už náš druhý Cotonek , ale ten první to nějak pochopil hned ... uvidíme časem ... B)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#95 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 23:03

Tak jsem dnes měl při keškování první ne zrovna příjemný zážitek se psama. Šel jsem si po osmé hodině odlovit Little rock v Praze GCV2KZ a deset metrů před keškou slyším za sebou šustění. Otočím se a proti mě vyběhnou 3 pitbulteriéři. No málem sem se podělal. Naštěstí si mě ani nevšimli a proběhli těsně kolem mě (cca 1 metr)... Čekal jsem že aspoň potkám nějakého pejskaře, kterej je tam bude mít na povel, ale nikdo nikde. No docela hnusnej zážitek...
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#96 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 23:40

Pitbul vám dává křídla... Ale asi bych se taky nesmál.
  • 0

#97 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 0:27

Snow. napsal/a:
....Otočím se a proti mě vyběhnou 3 pitbulteriéři. No málem sem se podělal. Naštěstí si mě ani nevšimly a proběhly těsně kolem mě ...

Já vím že to patří spíš do kroužku učitelů, ale tahle čeština mě fakt na fórech šokuje...pitbuli proběhly... nebo zedníci makaly a my jsme nemohly (kačeři evidentně m.r.) kešku vybrat a podobný kiksy v příčestí...:D.
  • 0

#98 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 0:52

Nepatří, za tuhle hrubku bych si dal taky přes hubu :| (zase tak velkej negramota nejsem, asi sem pitbuli bral jako ženský rod, tak proto to Y, ale nevím proč. Každopádně dík za opravu...)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#99 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 6:28

Mezi povinné vybavení každého kačera bych určitě zařadil pepřový sprej. Já jsem se jednou takhle potkal v lese s dobrmanem (ten po mně teda vyjel, ale páníčka měl naštěstí jen 100 m daleko) a jednou s rotvajlerem. Dobře mi taky nebylo, a to jsme byli jeden na jednoho. Ale zuby mám bohužel menší ;). Nechápu, proč zrovna tahle plemena jsou tak často i na veřejnosti bez náhubku a vodítka, když většina maličkých ratlíků aspoň to vodítko má.
  • 0

#100 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 9:08

A co ty, náhubek, máš? B) ... sakra lidi, to vám fakt nedochází, že BEZPEČÍ vám nikdy nikdo nemůže zaručit a že jakékoli podsouvání profilaxe mimo vaší vlastní opatrnosti a připravenosti je zlo? Věci se prostě dějí. Následky se řeší. Tak to chodí. A že to někdo spasisvětsky okecává, aby si dodal vlastní pocit důležitosti, to na tom nic nezmění. Naprosto největší nebezpečí vám kdekoli hrozí od vás samých, pak od ostatních lidí, a až daleko daleko vzadu od všeho ostatního. Od těch ostatních lidí dokonce dvojí: přímým ohrožením a ohrožením právním, teda tím, že si budou hojit svý emoce na vás právě pomocí těchhle zpovykaných "ochranných pravidel". Schválně, kolikrát v životě vás SKUTEČNĚ pokousal pes, a ještě ke všemu BEZ vašeho vlastního přičinění, a kolikrát vás napadl, minimálně (sic!) slovně spoluobčan? Kolikrát vás okradli, uhodili, nadávali, posílali policajty, lustrovali, tahali k soudu, přejížděli autem? Tak znovu: a co ty? Náhubek, máš? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama