Přejít na obsah


Fotka

Pro Pepu z Počernic


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
103 odpovědí na toto téma

#41 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:42

Nechcete se uz na to vykaslat? IMO umim anglicky slusne (dokonce to i ucim), ale tady mi tento jazyk opravdu nechybi. Existuje totiz forum na gc.com urcene pro cely svet a to na .cz je urcene pro cechy. Tedy je v cestine. Ma-li nekdo problem s konkretni kesi, at oslovi primo autora. Ma-li nekdo problem jiny a neumi cesky, at vyuzije forum na .com... Uz jsem docela alergicky na vsechny ty anglikanismy a amerikanismy, takze zlate za jedno ryze ceske forum...
  • 0

#42 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:45

sadmanwholikesblues napsal/a:
...Ma-li nekdo problem s konkretni kesi, at oslovi primo autora. Ma-li nekdo problem jiny a neumi cesky, at vyuzije forum na .com...
Uz jsem docela alergicky na vsechny ty anglikanismy a amerikanismy, takze zlate za jedno ryze ceske forum...

zlatá slova :)
  • 0

#43 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:47

Ach tak, takže jsme se dozvěděli, že když sem dáme ingliš vlákno na hledání coinů, tak nás to vymrští mezi světovou špičku.:D:D:D
I tak teda nevim, myslim, že kdyby sem světová špička zavítala a trochu si početla, asi by jí vypadly oči z důlků.

A ten přezíravý přístup se mi už přestává líbit.

Ale... my přece potřebujem sundat ze stromu a ne že ne.. :D
  • 0

#44 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:49

Promiňte, doktore,! To není o mě, to je, co jiní chtějí, a já se jen snažím to převést na srozumitrlnou základnu - base počesku. Lidé, co nemluví česky, nebo i bývalí Češi, co si nejsou jisti, mají s detaily problém. Já se jen snažím, jako scoutt, jim pomoci. Jestli Vám to není pochuti, tak promiňte, ale Vy nejste průměrným Čechem, vy se jen bráníte nepochopitelným, pro Vás, argumentům. Nechte i jiné vyjádřit se, a je to. Tomu já říkám "demokracie". i když i Vašeho názoru si vážím stejně, jak názoru mého a i názorů jiných.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#45 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:52

rocky: Ne to jen je vidět, že na nás nahlížejí jako na póvl. No jo hold každý nemáme v kapse iPhone, tak jsme zaostalí no. Bez toho "zázraku" moderní techniky tu žijeme jako v pravěku. Ne já si jinak připadám opravdu provinile za takové zaspamování, ale jak je vidět, když nesouhlasím s překladem do angličtiny (argumenty opakovat nebudu), tak jsem prostě hlupák. Jinak ZLATÁ slova od sandmana...díky za jedno česko-české fórum... TheCzechguy: I Vaše demokracie stojí za to. Nestojím o překlad do angličtiny kvůli možným komplikacím pro čechy a práci pro adminy, kteří toho mají sami dost = jsem blbec. Jinak, když nejdu s Vámi...řekl jsem to slušně a i argumentoval, když to nedovedete pochopit...amerika nám díky bohu ještě nerozkazuje.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:57

Navrhuju přeložit zdejší interface rovnou do čínštiny, a ne do angličtiny, protože Číňanů a čínsky mluvících je mnohem víc než Američanů. Jinak mne teda těší, že nejsem průměrný Čech, ale myslím, že ani průměrný Čech nebude chtít na českém fóru mít legendu anglicky. Pokud jde o argumenty, tak od tebe jsme jich zase tak moc neviděli.
  • 0

#47 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:57

Čech není vůl, kamaráde. To, že Vy nevite, co je vedle vás, neznamená, že se to neděje. iPhone, a já vím, že jsje to "cross-post" je zrovna tak obvyklý, jako cokoli jiného. Ten chlapec chce universální GPSr, a já doporučuji iPhone. Máte s tím problém?
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#48 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:58

Doktore, zase jste nepochopil...
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 22:59

TheCzechguy napsal/a:
Čech není vůl, kamaráde. To, že Vy nevite, co je vedle vás, neznamená, že se to neděje. iPhone, a já vím, že jsje to "cross-post" je zrovna tak obvyklý, jako cokoli jiného. Ten chlapec chce universální GPSr, a já doporučuji iPhone. Máte s tím problém?

damned :@ ten člověk nechtěl univerzální GPS, chtěl něco jiného a iPhone NENÍ GPS, tak už ho přestaň všem nutit!
P.S. to je jak s kozou na ledě! Mně už to nebaví.
  • 0

#50 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:00

TheCzechguy: On nechce univerzální GPS! No ty v**e, mne fakt z toho trefí. :@ Pro ostatní, aby věděli o čem mluví:
http://www.geocachin...512#post_268512

Edit: dr.vota: doplním, iPhone není nic, jen předražená hračka. Za ty peníze existuje mnoho variant nabízejících mnohem více. Spíš je to módní doplněk.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#51 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:05

TheCzechGuy: Souhlasím s tím, že by českému geocachingu prospělo trochu víc myslet na cizojazyčné návštěvníky. Mnohý by jistě ocenil alespoň stručný překlad listingu do angličtiny, samozřejmě včetně nápovědy. Nerozumím však tvému návrhu, nějak si nedokážu představit jak by jedno vlákno v angličtině tady fungovalo. To se mi zdá jednodušší mít vlákno na mezinárodním diskusním fóru. To vlákno sleduje několik místních kačerů. Padne-li tam otázka k českému kačerstvu, je většinou do 24 hodin zodpovězena. PS: Je zvykem, že si čeští kačeři tykají. Vykání je vnímáno jako povýšenost, možná proto někteří reagují na tvé názory poněkud emotivně.
  • 0

#52 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:10

kulhal: Vykání beru většinou jako vzor slušnosti a úcty, takže tím to není. Spíše typická "americká" reakce na protiargumenty. Jak jsem si mohl dovolit napsat, že a proč to nemá cenu...
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#53 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:14

Ani já ne, to ponechávám Čechům k zamyšlení. Mně je to jedno, ale vypadá to, že někteří nedovedou pochopit, o co vlastně jde. Jestli umíte lépe česky než já, a jste tu"domácí", tak jim to, prosím Vás, vysvětlete.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#54 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:17

TheCzechguy: Co jim máme vysvětlovat? Jak si můžeme proboha dovolit na českém fóru psát česky?
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#55 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:19

Rád jim to vysvětlím - jen co ten návrh sám pochopím. Zkus ho popsat v angličtině ;) (omlouvám se za tvrdošíjné tykání).
  • 0

#56 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:55

It's easy, as you can see from other links; people speaking English are complaining, they do not understand what's in the clue, or what it means. The basic Czech is OK, but details are incomprehensible. The Google translator is not of any help, because it does not know the idioms between cachers. A little English will help.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#57 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2011 - 23:58

TheCzechguy napsal/a:
It's easy, as you can see from other links; people speaking English are complaining, they do not understand what's in the clue., or what it means. The basic Czech is OK, but details are incomprehensible. The Google translator is not of any help, because it does not know the idioms between cachers. A little English will help.

Of course - I vote for bilingual listings ... not CZ forum...
  • 0

#58 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 0:00

I am for BOTH. Ahoj!
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#59 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 0:10

Sakra, nemůžu usnout - Ohledně Google Translator : jde ho použít a zůstat přihlášen? Já když ho zkusím použít na překlad do en a přihlásím se, tak přestane překládat. Nebo už mě to nemyslí?
  • 0

#60 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 0:30

Já jsem pro, jak se říká, vlákno, v angličtině. Kdo by chtěl a troufá si, může publikovat v angličtině, bez obav, že se mu ostatní budou smát. Ti, co umí English troch lépe, to bez hlasitého smíchu opraví, tak, jak "oni" tomu rozumí. Ostatní jíim za to vynadají - v dobém - a navrhnou změny, které pak projdou "census" a cizinci, pravděpodobně, pochopí, o co jde. Všichni se tomu pak zasmějeme, a bude mezinárodní ostuda! Ale, na druhé straně, Praha se opravdu octne ve středu kašerské Evropy....
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama