Přejít na obsah


Fotka

Pro Pepu z Počernic


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
103 odpovědí na toto téma

#61 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 1:16

Problem is not unwillingness. They mean that this forum is not international airport or hotel but local affair. We will try to help anybody who ask for it - english is no problem for many of us. If foreigner will start new topic in English and ask about anything....We aren't bloodlust beasts :-)) Uff..that was hardwork...:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#62 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 1:33

Please, blog it at the geocaching.com forum. People are not aware of it. They are afraid of being ridiculed as I have been.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#63 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 1:48

LudaL napsal/a:
Sakra, nemůžu usnout -
Ohledně Google Translator : jde ho použít a zůstat přihlášen? Já když ho zkusím použít na překlad do en a přihlásím se, tak přestane překládat. Nebo už mě to nemyslí?


Nemyslí, musíš napsat "mně" a je to.;)
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#64 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 1:56

Vidím, že s tím Google Translator opravdu není legrace..... Neberte mě vážně, já se ještě jednou česky naučím, a pak si popovídáme..
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#65 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 2:23

Hey everyone, what a nice "flame" we got here :) I must say that usually I'm for bilingual (CS/EN) websites but I don't think it would be of much use here. I checked the Google-translated website and as long as the forum categories are translated correctly I can't see the reason for creating an English topic. In my opinion, most of the foreigners who visit this forum are searching for GCs or TBs; that topic can be easily found in the G-translated forum. The few people who would actually like to read through the posts will have to G-translate that anyway. So what's the point? I admit that there is a slang created by the Czech community but I think that adding a term "kacer" to GeoWiki should just do the trick. Finally I'd like to say that I'm not strictly against the "English" topic or vocabulary list. Sure, why not. Just saying that I don't think it's necessary. Oh, and by the way, I'm not seeing the Czech version of many US websites either ;) Cheers, VendulaCZ
  • 0

#66 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 2:31

Hi Vendula, that's why we speak English here and translate it to Czech if necessary. For the people, by the people.
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#67 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 5:01

kterému popisu tady není rozumět ani s překladačem?
  • 0

#68 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 7:45

No moc pěkné vlákno... Můj názor je, že kdo chce, tak si přeloží translatorem, pokud to průměrný (a jejich průměr je trošku níže jak v ČR) Američan nezvládne, tak nezvládne ani najít běžně povedenou skrýš kešky (pravda v Praze je to samej okap, ale nějaké lepší se taky najdou)... Navrhoval bych udělat na wiki slovníček (nejen do angličtiny) slangových výrazů a místo anglicky psaného fóra apelovat na autory aby alespoň hinty byly dvojjazyčné...
  • 0

#69 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 9:45

TheCzechguy napsal/a:
...Praha se opravdu octne ve středu kašerské Evropy....

ach jo.
Praha už je ve středu kaČerské Evropy.
A upřímně řečeno, je mi úplně jedno, co si tomhle foru myslí někde za vodou. Jestli někdo nezvládne se zorientovat v ovládání ani s translatorem, bude mu tohle forum stejně naprd.
Naši Češi stejně nepřestanou psát témata v češtině, ale klidně ať se anglické téma založí, mně to nevadí.
A je to už pořád dokola a dokola a je to marný, je to marný, je to marný.
  • 0

#70 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 9:48

VendulaCZ napsal/a:
Hey everyone,
...
VendulaCZ

:D
naprosto jednoznačně srozumitelné samo o sobě, i v překladu google translatorem.
  • 0

#71 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 9:51

Anupev napsal/a:
Problem is not unwillingness. They mean that this forum is not international airport or hotel but local affair. We will try to help anybody who ask for it - english is no problem for many of us. If foreigner will start new topic in English and ask about anything....We aren't bloodlust beasts :-)) Uff..that was hardwork...:-)

ano, řada cizinců se tady už anglicky ozvala a vždycky se jim dostalo příslušné odpovědi.
  • 0

#72 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:38

Perhaps then an English-language forum for CZ might be an option? Geocaching.cz is very difficult to navigate if you're not a native speaker. Even for expats who have lived here for quite some time, the language is still really hard, and Google translations are never quite right. Good enough sometimes, but disastrous at others, especially on multi-caches, mystery clues, puzzles, etc. Přeložte si to, prosím, překladačem a všiměte si prvního slova - perhaps. O to mně jde, nic víc a nic míň. Já to dal k zamyšlení. Nikoho nenutím nic dělat. Perhaps .... se možná realizuje:)
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#73 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:47

mirotiro napsal/a:
No moc pěkné vlákno...

Můj názor je, že kdo chce, tak si přeloží translatorem, pokud to průměrný (a jejich průměr je trošku níže jak v ČR) Američan nezvládne, tak nezvládne ani najít běžně povedenou skrýš kešky (pravda v Praze je to samej okap, ale nějaké lepší se taky najdou)...
Navrhoval bych udělat na wiki slovníček (nejen do angličtiny) slangových výrazů a místo anglicky psaného fóra apelovat na autory aby alespoň hinty byly dvojjazyčné...


Fajn, to napsali bývalí Češi co se asi vrátili do bývalé vlasti;)
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#74 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:48

Už jsou tu čtyři stránky a pořád netuším, proč je to téma podle názvu určeno mně.
  • 0

#75 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:53

pepa.z.pocernic napsal/a:
Už jsou tu čtyři stránky a pořád netuším, proč je to téma podle názvu určeno mně.

Prosím tě, Pepo, založ tady jedno vlákno (nebo sekci nebo jak se to jmenuje) pro ty průměrné Američany. Ať už mají pokoj :)
  • 0

#76 TheCzechguy

TheCzechguy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:56

Musím jí makat, tak v rychlosti - možná anglické vlákno nebo zmíněný slovník, cokoli co cizincům ulehčí překlad z češtiny. Zatracený telefónek, nemůžu sr strefit do těch mslinkx´ch polívček, musím letěz
  • 0
Aha! ... chtějí podpis: Richard Když podepíšeš, tak se nediv!

#77 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:57

dr.vota napsal/a:

Prosím tě, Pepo, založ tady jedno vlákno (nebo sekci nebo jak se to jmenuje) pro ty průměrné Američany. Ať už mají pokoj :)

Ano, ano! Všemi deseti pro - potom hned zamkni tohle téma, které stejně nic neřeší.
btw: pokud nějaký američan bude mít problém s položkami v profilu při registraci (Nick:* Heslo:* Zopakujte nové heslo:* Email:* Skrýt Email? Ano Ne Validační kód: Zadejte validační kód:*)
nastartuji MS Paint, přeložím mu to a obrázek tam nahraju. B)
  • 0

#78 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 13:58

I don't think the geocaching.cz fora should be translated into whatever foreign language. Perhaps it may implement one forum in English or better in any foreign language. This will be very simple, I think. I quickly looked at similar fora in Germany, Netherlands and Sweden and none of them has English pages. And don't tell me that Dutch is an simply language (at least not for me). Another problem are listings in Czech language. I think that you should appeal to the owners only. Many will translate the listing or at least the hint. As to non-native speaking cachers and mystery or multi caches we have here many caches playing with the language or requiring an extensive knowledge of some kind (literacy, history, ...). Such caches are not translatable to another language. Even then many owners suggest sending the final coordinates to non-cz cacher. So what's the problem?
  • 0

#79 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 14:15

Tak já se budu opakovat, ale fakt jste si zkoušeli google translátor a být zároveň přihlášen? Zkoušel jsem to a mě se obojí najednou nepodaří, buď to mám přeložený, ale nejsem přihlášen a nemůžu dát příspěvek, nebo jsem přihlášen a potom to nemám přeložené. Je to vlastnost Googlu a možná se to dá nějak nastavit/obejít a docela by se mě šiklo, kdyby mě někdo poradil, poněvadž si chci přeložit listing dánské PM keše a nějak se nedaří.
  • 0

#80 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 14:17

A Copy/Paste nefunguje ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka