Přejít na obsah


Fotka

GeoGet?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 qax

qax

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 17:08

Tak jsem jsem začal s geocachingem a řikám si pohoda všechno pujde, ale nějak jsem nepochopil kde ty souřadnice vezmu... myslel jsem že existuje přehledná tabulka všech kešek, ve který můžu hledat podle sektoru apod. po hledání jsem pochopil že to je asi program geonet... (možná nemám pravdu v ničem tak mě kdyžtak opravte) tak jsem si ho stáhnul aktualizoval.. ale mám tam prázdný pole tak teda nevim jestli jsem schopnej najít kešku v lese, když jí nenajdu ani na počítači... tak mi prosimvás poraďte někdo... ps. možná spamuju fórum, ale nikde jsem to zatím nenašel tak se ptám. Díkes B)B)
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 17:10

přečíst:
http://navigovat.mob.../sc-3-a-1312930

posléze se registrovat na http://www.geocaching.com/ kde jsou všechna kešky
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 17:14

Přímo na úvodní stránce tohoto webu je napsáno: Úvod do hry geocaching. Jak chceš něco najít, když nenajdeš ani tohle ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 14:53

Zdravím, já mám sice trochu jiný problém, ale nenašel jsem vhodnější místo pro položení dotazu. Tedy, mám GeoGet verzi 2.5.9.617. A nemůžu do něj dostat listing. V návodu na stránkách "geoget.ararat.cz" jsem našel kde vemu soubor loc, a HTML seznam, ale co je HTML listing jsem se nedozvěděl. Posléze jsem vydedukoval, že to bude asi popis keše, který se mi na webu "geocaching.com" zobrazí po vyhledání kesšk a kliknutí na jednu z nich. Tak jsem si tuto stránku uložil a zkusil naimportovat do GeoGetu, ale vyhodilo to chybu a nejsem schopen přijít na to jak tam ten listing dostat. Pak mám ještě druhý dotaz, dají se nějak natáhnout kešky hromadně? zatím jsem to dělal po dvaceti, co je výpis seznamu keší (script narest.aspx). Jde mi hlavně o to dostat tam keše pro návštěvy v zahraničí, kde nemám dostupný net.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 16:12

gucky_lee napsal/a:
Zdravím, já mám sice trochu jiný problém, ale nenašel jsem vhodnější místo pro položení dotazu.

Tedy, mám GeoGet verzi 2.5.9.617. A nemůžu do něj dostat listing. V návodu na stránkách "geoget.ararat.cz" jsem našel kde vemu soubor loc, a HTML seznam, ale co je HTML listing jsem se nedozvěděl. Posléze jsem vydedukoval, že to bude asi popis keše, který se mi na webu "geocaching.com" zobrazí po vyhledání kesšk a kliknutí na jednu z nich. Tak jsem si tuto stránku uložil a zkusil naimportovat do GeoGetu, ale vyhodilo to chybu a nejsem schopen přijít na to jak tam ten listing dostat.
Pak mám ještě druhý dotaz, dají se nějak natáhnout kešky hromadně? zatím jsem to dělal po dvaceti, co je výpis seznamu keší (script narest.aspx). Jde mi hlavně o to dostat tam keše pro návštěvy v
zahraničí, kde nemám dostupný net.

Neděláš to špatně, ale nesmíš k tomu použít MS Internet explorer, ale ukládat z jiného prohlížeče (FF, Opera, Chrome). MSIE ukládá špatně/jinak.
ad 2: pohledej ve foru "Cachelist", nebo geojarry
  • 0

#6 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 17:07

Uzivam chrome a firefox. Zkusil jsem oba a vysledek stale stejny. Dokonce jsem zkusil v profilu nastavit anglictinu ( jestli ten import nema problemy s diakritikou) ale vysledek stale stejny. Zkusim jeste pohledat nejake reseni, ale asi potrebuju nakopnout.
  • 0

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 17:13

gucky_lee napsal/a:
Uzivam chrome a firefox. Zkusil jsem oba a vysledek stale stejny. Dokonce jsem zkusil v profilu nastavit anglictinu ( jestli ten import nema problemy s diakritikou) ale vysledek stale stejny. Zkusim jeste pohledat nejake reseni, ale asi potrebuju nakopnout.

Tak teď jsem to vyzkoušel na keši Sokol Jinonice. V chrome jsem stáhl český listing jako Webová stránka, jen HTML. To jsem importoval do GeoGetu a keška se normálně naimportovala.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 17:21

gucky_lee napsal/a:
Pak mám ještě druhý dotaz, dají se nějak natáhnout kešky hromadně? zatím jsem to dělal po dvaceti, co je výpis seznamu keší (script narest.aspx). Jde mi hlavně o to dostat tam keše pro návštěvy v zahraničí, kde nemám dostupný net.


Zkus do GG doplnit GeoJarry.

V dokumentaci od GG popis je a google Ti snad poradí, kam pro to sahnout :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 17:34

Ja myslim,z e zakladni problem je nekde uplne jinde. Zaklad je totiz web www.geocaching.com. Tam musis byt zaregistrovany, a tam mas ten primarni prehled vsech kesi, co existuji. Muzes si tam i vybranou kes nahrat do GPSky. Geoget k tomu nepotrebujes. Geoget je apliakce, ktera ti pomuze, az kdyz tomu trochu vice propadnes. Geoget je tvoje osobni databaze, takze si do ni muzes pridavat vlastni informace (treba vylustene kesky), sledovat tvoje vlastni nalezy (kvuli generovani statistiky), pomuze ti s hromadnym nahravanim kesi do GPSky (takze to nemusis delat po jedne...), pomuze ti s bezpapirovym geocachingem (prohlizeni listingu v PDA, ci necem jinem). To vse se velmi hodi, ale az kdyz se trosku v tom geocachingu rozkoukas. Uplneho zacatecnika bych tim netrapil. Pak uz budes take trosku rozumet terminologii, takze budes vedet, co je to listing, a ono to vsechno, co tu povidame, pak dostane nejaky smysl.
  • 0

#10 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 17:34

A nebylo by nejjednodušší si stáhnout rovnou GASP, rozbalit a použít ? Statistiky navíc zatím nevyužiješ, ale vše máš v jednom balíku. To snad tady ve fóru najdeš.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#11 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:05

Na geocaching.com samozrejme zaregistrovany jsem (dalo se to i pochopit z meho prispevku kde jsem psal, že jsem i v profilu zkousel menin nastaveni jazyku na anglictinu. GeoJarry mohu zkusit doinstalovat, snad to pomuze. To HaLuMa: presne na to GeoGet chci pouzivat a mimo jine na to abych mel pristup ke keskam kdyz jsem v zahranici, nemam totiz moznost se tam pripojit k netu (na sluzebnich cestach, po dansku a podobne, na penzionech zatim neni pravidlo poskytovat net, ani pres wifi ani jinak). Za dalsi nevim jak zjistim co je listing, kdyz o tom konkretne neni v celem foru ani zminka, nebo alespon jsem ji za dva tydny hledani nenasel. Navic geocaching nehraju za ucelem kecat s lidima na foru a stale neco hledat a resit, ale proto aby me to vytahlo ven do prirody pryc od PC, coz se prave ted nedeje, bo stale neco resim, aby mi to fungovalo. Tento cas jsem mohl venovat hledanim kesi a misto toho se tu pachtim s rozchozenim softu. Kazdopadne moc dekuju vsem za pripominky, jsou totiz fora, kde cloveku neporadi ani za mesic. Tady to trva chvilku a uz jsou odpovedi, coz hodnotim velmi pozitivne. Snad ten GeoGet rozchodim ke sve spokojenosti a budu se moci bezstarostne toulat po svete a hledat kešky misto hledani reseni problemu se softwarem.
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:13

Listing je to, co si ctes u kese, neboli jeji obsah, popis proste.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:17

Na to bezstarostne courani je nejlepsi si aplatin Premiove clenstvu na geocaching.com. Pak totiz snadno ziskas ty kese v hromadnem XML souboru, ktery lehce a rychle naimportujes do toho Geogetu, a pak si to dokazes snadno prohlizet na notebooku nebo v PDAcku. Bez toho placeneho clenstvi to jde obejit, ale je to pracnejsi, pomalejsi, a ne zcela legalni. K tomu ti slouzi to Geojarry.
  • 0

#14 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:28

Jo jo uz jsem pochopil co je listing, puvodni odhad byl spravny. O placenem clenstvi bych uvazoval, ale nejak to zatim nemam jak zaoplatit, nemam ani ucet v bance natoz moznost platit neco do zahranici (pokud to tedy nejde zaplatit nekde v CR, coz pochybuju). Pres jednoho znamyho se mi podarilo si poridit do iPhone aplikaci primo od groundpeaku a ta je super. Skoda ze neco takovyho neni i na PC, ale je pravda, ze prave tato aplikace se musi neustale pripojovat na net a tim padem je pro me pri sluzebnich cestach nepouzitelna. GeoJarry urcite zkusim sprovoznit, ale i tak je mi GeoGet prinosem a uz jsem ho pouzil, tak jak si to predstavuji, jen jsem si hold stranku listingu vytiskl do pdf, abych neprisel o informace o kesce. Ale zpet k tomu importu, co tam mohu delat spatne. zkousel jsem tu stranku popisu ulozit v chrome i ve firefoxu a oboji napise stejnou chybu pri importu. Je mozny, ze to je tim ze to ukladam s koncovkou htm a ne html (podle me by to nemelo mit vliv).
  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:30

otazkou je, jakou chybu to vlastne vypise?!
  • 0

#16 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:37

vypis z importniho okna GeoGetu: Poznámka: chyby importu jsou způsobeny buď chybným formátem souboru nebo používání zastaralé verze GeoGetu. Jméno: geocaches.aspx.htm Druh_ HTML cache listing Chyba parsování! Vadné datové hodnoty Terén: Small) 0 Favorites Obt
  • 0

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:42

gucky_lee napsal/a:
vypis z importniho okny GeoGetu:

Poznámka: chyby importu jsou způsobeny buď chbným formátem souboru nebo používání zastaralé verze GeoGetu.

Jméno: geocaches.aspx.htm
Druh_ HTML cache listing
Chyba parsování!
Vadné datové hodnoty
Terén: Small)

0

Favorites

Obt

aha. Tak to bude asi tím, že ukládáš stránku, kde je seznam keší, místo abys uložil listing jedné keše. Musíš po jedné!
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:43

A jak jsi ziskal ten geocaches.aspx.htm? Pouzil jsi jiny prohlizec nez internet Explorer? Jaky? Ukladal jsi to jako "pouze webova stranka HTML"?
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:44

I ten seznam jde ulozit a naimportovat, akorat tam bude mnoho informaci chybet, prakticky se naimportuje jen nazev, autor, a stav kese.
  • 0

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:44

haluma: pise, ze to zkousel v FF a chrome...ale jestli to je, jak rika dr.vota, tak by to smysl davalo
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama