Přejít na obsah


Fotka

GeoGet?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 12:59

Ten import z mailu dela je to, ze ten mail stahne, vytahne z nej PQ a ulozi do toho PQ adresare... a zavola zminenou importovaci funkci s uschovanim. ;)
  • 0

#42 B O B R

B O B R

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 13:08

jednou sem se naučil tenhle postup a už sem to pak dál nestudoval :D proto jsem i napsal, že je to trochu oklikou ale de to a dík za upozornění až upragduju tak otestuju i variantu co popisuješ - já jsem zatím na verzi 2.5.7.612. já sem zatím nějak nepochopil jak mám nastavit to stahování PQ z mejlu když veškerou poštu primárně stahuju do outlooku do PC - tak proto tento můj poněkud krkolomnější postup= na druhou starnu mám veškerá PQ vyzálohovaná na jiným místě a v případě potřeby je naplnění databáze jen otázkou toho jak rychle ty PQ přechroupá pičitací stroj ;)
  • 0

#43 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 13:22

B O B R napsal/a:
jednou sem se naučil tenhle postup a už sem to pak dál nestudoval :D
....
já sem zatím nějak nepochopil jak mám nastavit to stahování PQ z mejlu když veškerou poštu primárně stahuju do outlooku do PC
.....


Já mám na PQ samostatný mailový účet na gmail.com.

A nastavení stahování přímo z GG je dostatečně popsané v dokumentaci GG. Jediný problém je, že mailem chodí jen PQ do 500 keší.

Hlavní výhoda je, že to stáhne a naimportuje i několik PQ bez dalších ručních úkonů :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#44 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 13:24

LYNX_LYNX napsal/a:
A Premium member z Česka koupit lze, třeba zde:
http://www.cacherov....products_id=362

Dovolím si doplnit konkurenční link... ;)
http://www.tftc.eu/c...ship-1-rok.html

(Pokud to bude považováno za nepovolenou reklamu, smažte prosím příspěvky oba dva.)
  • 0

#45 Tcha.cz

Tcha.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 21:23

Dobrý den, mám otázku zda existuje nějaké zdílení databáze abych nemusel všechno stahovat z netu. Mám PC notebook ... na několika zařízením mám nainstalovaný GASP a na něčem Geoget. Dá se nějak sdílet to co jsem stáhl na jednom PC s druhým abych nemusel všude stahovat jedno a to samé? Případně zda je možné si nastavit na síti centrální uložiště pro soubor s daty a jen k němu ze všeho přistupovat. Díky za radu
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 21:29

nic ti nebrani najit si dostatecny pocet kamaradu a data mezi sebou sdilet. K tomu slouzi format PQ GPX, ktery do geogetu muzes importovat i jej muzes exportovat. To je pak uz vase vec. Oficialne se neceho takoveho nedockas.
  • 0

#47 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 21:33

>>>HaLuMa<<< Presunu Ti to do sekce GeoGetu, ju? Stejne uz je tu vic dotazu v 1 vlakne, coz by v poradne nemelo byt, nadpis vlakna moc dotazu neodpovida, coz by tez nemelo byt a nestiham sledovat co tu resite, bo jste na me moc techn.... Kdybys byl proti, soupni mi to z5, doufam, ze nebudes a diky.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#48 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2011 - 21:38

Tcha.cz: GASP = GeoGet. Pokud to vsechno pouzivas ty, mohlo by byt pro tebe zajimave pouzit Dropbox a do neho si ulozit cely GeoGet nastaveny jako portable, respektive GASP. Nejake automatizovane sdileni databazi mezi kamarady, jak si ho mozna predstavujes, je vicemene nerealne.
  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 7:29

Pokud formulaci "nastavit na síti centrální uložiště pro soubor s daty" mas na mysli sdileny adresar na lokalni siti, pak to problem neni. Musi na nem byt cely obsah DATADIRu a pak jej staci pripojit a na prislusnem pocitaci nastavit zastupci pro spousteni GeoGetu parametr do prikazove radky -d=... (cesta ke sdilenemu DATADIR). Netusim, jak bude rychla prace s databazi po siti. Ze vsech pocitacu budou viditelna opravdu stejna data, stejne nastaveni, ... Takze pokud bys to chtel vyuzivat pro vice nicku, takto to rozhodne nejde.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 8:10

Návodů jste mi tu dali sice dost, ale mám pocit, že rozumím jen předložkám a spojkám. Zápasím s tím dva dny a nic. Na GC kliknu na vytvořit pocket query, pak create a new query. Tam si nastavím, co chci stáhnout, jako formát nastavím gpx, mail mám zadaný. Pak dám submit. Nahoře se mi napíše oznámení o vytvoření. A co dál? Do mailu mi nic nechodí. Když zkusím rozkliknout vytvořený seznam, dám označit vše a pak download waypoints, vytvoří se mi loc, který ať kopíruju, kam kopíruju, nic se nestane. A GeoGet mi ten soubor neotevře. Kde teda dělám chybu?
  • 0

#51 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 8:14

Smrk napsal/a:
Návodů jste mi tu dali sice dost, ale mám pocit, že rozumím jen předložkám a spojkám.
Zápasím s tím dva dny a nic.
Na GC kliknu na vytvořit pocket query, pak create a new query. Tam si nastavím, co chci stáhnout, jako formát nastavím gpx, mail mám zadaný. Pak dám submit. Nahoře se mi napíše oznámení o vytvoření. A co dál? Do mailu mi nic nechodí. Když zkusím rozkliknout vytvořený seznam, dám označit vše a pak download waypoints, vytvoří se mi loc, který ať kopíruju, kam kopíruju, nic se nestane. A GeoGet mi ten soubor neotevře.
Kde teda dělám chybu?

Más zatrhnutý den kdy se má PQ vygenerovat?.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#52 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 8:16

Smrk: a ta PQ ma kolik kesi?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 9:31

Smrk napsal/a:
Návodů jste mi tu dali sice dost, ale mám pocit, že rozumím jen předložkám a spojkám.
Zápasím s tím dva dny a nic.
Na GC kliknu na vytvořit pocket query, pak create a new query. Tam si nastavím, co chci stáhnout, jako formát nastavím gpx, mail mám zadaný. Pak dám submit. Nahoře se mi napíše oznámení o vytvoření. A co dál? Do mailu mi nic nechodí.


Tak začneme tady:

Když si otevřeš ty PQ, tak jedna záložka je Active PQ, druhá PQ pro stažení. Máš na té PQ pro stažení nějaké vygenerované PQ ??

Pokud NE, tak zkontroluj nastavení PQ a zobraz si i náhled na keše, které obsahuje. Pokud ANO, tak klikni na to vygenerované PQ a zkus ho stahnout ručně a ručně si ho naimportuj do GG.

Hlavně se pokus popsat, kde konkrétně Ti co nejde, ať se dá najít, kde je chyba.

A geocaching.com máš v angličtině nebo češtině ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 14:36

No možná děláš všechno správně - ráno jsem zaškrtl již dříve vytvořené PQ a ani po hodině nepřišli (jindy přijdou do pár minut). Takže něco je rozbitého u Zeměmluvu.
  • 0

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 15:51

Pe_Bo napsal/a:
No možná děláš všechno správně - ráno jsem zaškrtl již dříve vytvořené PQ a ani po hodině nepřišli (jindy přijdou do pár minut). Takže něco je rozbitého u Zeměmluvu.


Pokud se s tím trápí už několik dní, tak by se mu už určitě nějaké PQ vygenerovalo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 20:56

kolombo napsal/a:

Smrk napsal/a:
Návodů jste mi tu dali sice dost, ale mám pocit, že rozumím jen předložkám a spojkám.
Zápasím s tím dva dny a nic.
Na GC kliknu na vytvořit pocket query, pak create a new query. Tam si nastavím, co chci stáhnout, jako formát nastavím gpx, mail mám zadaný. Pak dám submit. Nahoře se mi napíše oznámení o vytvoření. A co dál? Do mailu mi nic nechodí.


Tak začneme tady:

Když si otevřeš ty PQ, tak jedna záložka je Active PQ, druhá PQ pro stažení. Máš na té PQ pro stažení nějaké vygenerované PQ ??

Pokud NE, tak zkontroluj nastavení PQ a zobraz si i náhled na keše, které obsahuje. Pokud ANO, tak klikni na to vygenerované PQ a zkus ho stahnout ručně a ručně si ho naimportuj do GG.

Hlavně se pokus popsat, kde konkrétně Ti co nejde, ať se dá najít, kde je chyba.

A geocaching.com máš v angličtině nebo češtině ?


Geocaching.com mám v češtině, ale u PQ je skoro všechno v angličtině. V PQ mám 500 keší, dny jsem zaškrtnul všechny. Seznam pěti set keší se vygeneruje a tam končím.
  • 0

#57 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 21:02

Smrk napsal/a:
Geocaching.com mám v češtině, ale u PQ je skoro všechno v angličtině. V PQ mám 500 keší, dny jsem zaškrtnul všechny. Seznam pěti set keší se vygeneruje a tam končím.


Zkus odpovědět na tohle:
Když si otevřeš ty PQ, tak jedna záložka je Active PQ, druhá PQ pro stažení. Máš na té PQ pro stažení nějaké vygenerované PQ ??

Já mám GC.COM anglicky, tak ty názvy nemusí úplně sedět, ale k pochopení by to mělo být.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#58 Tcha.cz

Tcha.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2011 - 4:30

gord napsal/a:
Pokud formulaci "nastavit na síti centrální uložiště pro soubor s daty" mas na mysli sdileny adresar na lokalni siti, pak to problem neni. Musi na nem byt cely obsah DATADIRu a pak jej staci pripojit a na prislusnem pocitaci nastavit zastupci pro spousteni GeoGetu parametr do prikazove radky -d=... (cesta ke sdilenemu DATADIR). Netusim, jak bude rychla prace s databazi po siti. Ze vsech pocitacu budou viditelna opravdu stejna data, stejne nastaveni, ... Takze pokud bys to chtel vyuzivat pro vice nicku, takto to rozhodne nejde.


Používám to pouze já ale používám jej na PC a na notebooku. Do teď jsem to dělal tak že jsem si na jednom přístroji exportoval GPX a na druhém přístroji importoval GPX z navigace. Zdá se mi to poněkud nešťastné přenášení. Ideální by bylo pokud bych dokázal importovaný soubor do jednoho geogetu rovnou přes síť načíst do druhého geogetu. Tím bych nespomaloval načítání keší ze sítě při spuštění. Soubor s názvem LastImport.ggt má ale většinou kolem 16kb takže tam asi všechny importované data nebudou.
  • 0

#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2011 - 7:04

Mezi PC muzes take prenaset jen databazi (tedy soubory *.db3). Pokud budes mit databazi ve sdilenem prostoru, jak jsem psal vyse, nebo v synchronizovanem prostoru (napr. Dopbox, jak psal vyse Medwyn), bude ti to fungovat po jedinem importu z kterehokoli stroje.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#60 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2011 - 19:38

Heledte pouzivate nekdo GeoGet? Chtela bych ho pouzivat jako na statistiku toho co jsem nasla a tak, a mam stim trosku problem. Jestli to vubec jde bez PM? Protoze jsem si stahla jako waypointy to co uz mam najite, a ten seznam.loc jsem si pak dala importovat do geogetu, jenze ten mi tam zobrazil jen 29 (dve kesky uz jsou zrusene, proto se asi neobjevili, ale to je dost blbe...). Po vypnuti geogetu a opetovnem zapnuti uz tam nebyl zadny seznam.. to zanmena ze to musim ukladat jako seznam a pokazde ho otvirat? bych predpokladala, ze tam ma byt neco jako uloz databazi atd...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka