Přejít na obsah


Fotka

GeoGet?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:45

Tak vyreseno, musi se to ulozit jako jednoducha webova stranka a musi to byt html, pak to funguje - alespon v mem pripade s win 7 64bit a firefox.
  • 0

#22 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:46

nejen v tomhle pripade, ale ve vsech ;)
  • 0

#23 gucky_lee

gucky_lee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 18:52

No u HTML seznamu jsem to ukladal standartne (tak ze to vytvorilo htm soubor a k nemu slozku ) a fungovalo to pro import bez problemu, jen ten listing musi byt stranka tvorena jednim souborem.
  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 9:01

gucky_lee napsal/a:
No u HTML seznamu jsem to ukladal standartne (tak ze to vytvorilo htm soubor a k nemu slozku ) a fungovalo to pro import bez problemu, jen ten listing musi byt stranka tvorena jednim souborem.

.... a nesmí to být z Exploreru, ten do toho vkládá své chytrosti.
  • 0

#25 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 9:03

Zkouseli jste uz nekdo IE9? Taky tim trpi?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#26 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 12:16

A Premium member z Česka koupit lze, třeba zde:
http://www.cacherov....products_id=362
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 12:20

viky808: nejenom tam, PM si dokonce muzes koupit i ty sam primo u GC.com.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 15 duben 2011 - 12:22

S474N napsal/a:
viky808: nejenom tam, PM si dokonce muzes koupit i ty sam primo u GC.com.


JJ, zakoupila jsem si minulý týden k narozeninám a při příznivé ceně dolaru mě to vyšlo na 520 Kč. :)

Jen mě nějak uniká souvislost s tématem...
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 12:40

Noz e pak nemusis importovat HTML, ale importujes PQ GPX.
  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 20:50

Lidi, já jsem asi úplná lama. Mám Geoget už docela dlouho, ale pořád s ním neumím zacházet. Lépe řečeno jen ho otevřu a dál nevím, co s tím. Různě to zkouším proklikávat, ale nevím, jak se s tím pracuje. Na stránkách geogetu je sice nějaký návod, ale vůbec mu nerozumím. Píše se tam třeba o tom, jak je to jednoduché, stačí stáhnout PQ data, pocket query GPX atd., ale co já vím, co to je? Ve škole jsem se učil na IQ 151 a Didaktik M... Takže mám sice prémiový účet, ale navigaci si krmím dál ručně a poznámky nosím na papíře.
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 21:06

Smrk: a co presne od toho Geogetu cekas?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 21:08

Smrk napsal/a:
Lidi, já jsem asi úplná lama. Mám Geoget už docela dlouho, ale pořád s ním neumím zacházet. Lépe řečeno jen ho otevřu a dál nevím, co s tím. Různě to zkouším proklikávat, ale nevím, jak se s tím pracuje. Na stránkách geogetu je sice nějaký návod, ale vůbec mu nerozumím. Píše se tam třeba o tom, jak je to jednoduché, stačí stáhnout PQ data, pocket query GPX atd., ale co já vím, co to je? Ve škole jsem se učil na IQ 151 a Didaktik M...

Takže mám sice prémiový účet, ale navigaci si krmím dál ručně a poznámky nosím na papíře.


Wiki ?
  • 0

#33 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 21:19

Smrk napsal/a:
Lidi, já jsem asi úplná lama. Mám Geoget už docela dlouho, ale pořád s ním neumím zacházet. Lépe řečeno jen ho otevřu a dál nevím, co s tím. Různě to zkouším proklikávat, ale nevím, jak se s tím pracuje. Na stránkách geogetu je sice nějaký návod, ale vůbec mu nerozumím. Píše se tam třeba o tom, jak je to jednoduché, stačí stáhnout PQ data, pocket query GPX atd., ale co já vím, co to je? Ve škole jsem se učil na IQ 151 a Didaktik M...

Takže mám sice prémiový účet, ale navigaci si krmím dál ručně a poznámky nosím na papíře.

No, já když se s GG učil, tak jsem si v mozile pootvíral všechno možný, pak jsem si to všechno poukládal do jednoho souboru jako html (Ctrl+S), to jsem si pak naimportoval do GG a ono to tam bylo!!! Poprvý obrovská radost a myslím, že k pochopení principu to stačí, pak už si to v GG proklikáš, co to má všechno za možnosti a HOTOVO, umíš to;) (byl jsem samouk;)B))
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 21:21

Smrk napsal/a:
....
Takže mám sice prémiový účet, ale navigaci si krmím dál ručně a poznámky nosím na papíře.


1. Nakonfigurovat PQ a jejich posílání na mail (nejlépe jen pro PQ)
2. Nastavit v GeoGetu přístup k mailovému účtu (nástroje - nastavení - získávání dat)
3. Nakonfigurovat si vygenerování PQ
4. Počkat, až se vygeneruje
5. V GG použít volbu Soubor - Import - Stáhnout a importovat PQ

Návody zde:
PQ http://wiki.geocaching.cz/wiki/PQ

GeoGet http://geoget.ararat.cz/doku.php/user
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 8:27

Díky, ten návod na wiki jsem nenašel.
  • 0

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 8:45

Smrk napsal/a:
Díky, ten návod na wiki jsem nenašel.


Ucelený návod, jak vytvořit PQ a dostat ho skrz GG až do navigace asi nikde nebude. Ale můžeš ho na té wiki zkusit vytvořit, až to zmákneš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 B O B R

B O B R

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 11:02

návod na vytvoření PQ na wiki je

berme že PQ jsou vytvořena a odeslána na patřičnou mailovoiu adresu
stahnu emaily s PQ a PQ v příloze uložím do nějké složky (příklad PQ)
spustím GG
klik na soubor- import- varianta A/B
varA: chci načíst pouze jeden soubor PQ = vyberu import souborů-najdu soubor- označím a dám import(v některých dialogových oknech je možná otevřít) a GG si PQ rozbalí a naimportuje (při ukládání nepřepisujte čísloelnou hodnotu ani nepřejmenovávejte soubor- pak to nefunguje teda aspoň mě ne :( )
varianta B(slouží pro import více PQ najednou): je naprosto stejná jako var A akorát místo import souboru vyberu příkaz import složky- místo vyhledávání konkrétního souboru pouze vyhledáme a označíme složku- nebudte případně překvapeni, že ve složce po importu máte nejen origoš PQ v zipu i dekompresovaný GPX - prostě to tak GG dělá ;)

a pak už pracuji s GG podle toho co od něj chci

pokud budete dávat opakovaně import složky , bude pokaždé načítat a importovat veškeré PQ a GPX, takže se tím následně i bude prodlužovat doba importu ( v případě že postupně veškerá importovaná PQ budou ponechávána v jednom a tom samém adresáři)

je to možná trochu oklikou, ale mě tyto postupy fungují naprosto spolehlivě

zpracování dat GG a export:

upravím si seznasm zobrazených keší k obrazu svému(tzn že tamn nechám jen ty co chci exportovat
připojím GPS přs kabel nebo čím to budu přenášet s PC
kliknu na soubor- export- vyberu formát který chci použít ( já pro 450 používám GPX - nové přístroje garmin)
exportovat- vybere se uložení exportovaného souboru (lze bud rovnou don GPS nebo uložit GPX někam do PC a následně ho překopírovat jako hotový soubor
odpojit GPS od PC
zapnout GPS
kontrola zda jsou GPX správně nainstalována a zobrazuje mě to kešky
vyrazit lovit

:D
  • 0

#38 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 27 duben 2011 - 11:03

Smrk napsal/a:
Lidi, já jsem asi úplná lama. Mám Geoget už docela dlouho, ale pořád s ním neumím zacházet. Lépe řečeno jen ho otevřu a dál nevím, co s tím. Různě to zkouším proklikávat, ale nevím, jak se s tím pracuje. Na stránkách geogetu je sice nějaký návod, ale vůbec mu nerozumím. Píše se tam třeba o tom, jak je to jednoduché, stačí stáhnout PQ data, pocket query GPX atd., ale co já vím, co to je? Ve škole jsem se učil na IQ 151 a Didaktik M...

Takže mám sice prémiový účet, ale navigaci si krmím dál ručně a poznámky nosím na papíře.


Neboj, mně to trvalo taky pár měsíců, než jsem se pořádně s GG skamarádila. Přestože jde o program příjemný a nakonec zjistíš, že i jednoduchý, když se pochopí, tak proces prozkoumávání je celkem náročný. A to se považuju za uživatele pokročilého, se základními znalostmi databází a Pascalu.
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 12:03

Ja to doplnim... pri varA nemusis importovat jen jeden soubor, muzes v tom dialogu klidne vybrat i vice souboru najednou. Import adresare by nemel po sobe nic navic zanechavat, alespon ne v posledni verzi. A na import PQ je nejlepsi cesta ten PQ soubor umistit do datoveho adresare do podadresare PQ. A pak jen zavolat "importovat a uschovat PQ". Tato funkce jej totiz rozbali, naimportuje a presune do podadresare 'archive'. Takze se nic neimportuje znovu, a navic v tom podadresari archive mas komplltni sadu nejcerstvejsich verzi vsech PQ, pro strycka prihodu.
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 12:55

Já to importuji GG přímo z mailu a nebo ze serveru, připadá mi to rychlejší, než to napřed ručně stahovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama