Přejít na obsah


Fotka

Výroba užívateľských rastrových JNX máp pre GARMIN - všetko v jednom.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#141 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 9:06

Ahoj, protože jsem v tomto směru lama, může mi prosím někdo vysvětlit jak provedu patch firmweru abych mohl používat zde uvedené mapy? A pokud provedu patch nepříjdu o záruku? Mám GPS Oregon 450 a firmware 5.50. Předem moc děkuji za vysvětlení.
  • 0

#142 humpolik

humpolik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 11:01

Ahoj, postup podle kterého jsem patch provedl je pěkně popsaný v návodu v prvním příspěvku tohoto vlákna

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

v PDFku

http://www.4shared.c...PLUS-navod.html

v 7. kapitole.

Proces je vratný (teda pokud se opravdu něco moc nepokazí), takže o záruku jsem se neobával.

Máš poslední vydaný firmware, takže v patcheru si asi budeš muset upravit číslo verze firmware nebo provést prvně downgrade a teprve potom nainstalovat 5.5 s patchem.
  • 0

#143 afromotor

afromotor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:34

zdravim, udělal jsem si rastrovou mapu...protáhnul jí MAPC2MAPC, ale uz v tomhle programu mi to ukazovalo sit podivne rozhazenych krizku (viz obrazek), nevite jak by se to dalo odstranit? na originale samozrejme nejsou... jinak postup výroby byl: v globalmapperu nastranformovani, pak pres ok map vyroba kmz a nasledne v MPACMAPC vyroba jnx...
  • 0

#144 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 20:29

Ty křížky znamenají jediné. Že jsi to dělal demoverzí programu. Pokud ti to nevadí, můžeš to tak nechat. Pokud ti to vadí, nedělej to, nebo si zaplať. Jinak, já dělal JNX v MOBACu a tam je to bez takovýchto úkazů.
  • 0

#145 afromotor

afromotor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 20:32

mpik napsal/a:
Ty křížky znamenají jediné. Že jsi to dělal demoverzí programu. Pokud ti to nevadí, můžeš to tak nechat. Pokud ti to vadí, nedělej to, nebo si zaplať.

to patchnutí už mám vyřešený.... jsem hlava skopová, která nečte co se tu semlelo předtím :) .jnx už frčí... teďka mám novej problém :)
  • 0

#146 afromotor

afromotor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 20:34

mpik napsal/a:
Ty křížky znamenají jediné. Že jsi to dělal demoverzí programu. Pokud ti to nevadí, můžeš to tak nechat. Pokud ti to vadí, nedělej to, nebo si zaplať.
Jinak, já dělal JNX v MOBACu a tam je to bez takovýchto úkazů.

jj díky... už jsem si přečetl readme... asi budu platit :)
  • 0

#147 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 8:34

Nepotrebuješ MAPC2MAPC, do JNX to môžeš uložiť priamo v OKMap. A bez krížikov. Na šiestej strane tejto témy máš obrázkový návod.
  • 0

#148 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 20:57

Docela bych chtěl udělat aktualizaci tohoto firmweru, ale mám z toho docela strach. Už se to nekomu nepovedlo?
  • 0

#149 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:19

V prvom príspevku bol urobený upgrade addonu s mapovými zdrojmi pre MOBAC. Doplnené zdroje pre OUTDOORACTIVE.DE, OUTDOORACTIVE.AT, OUTDOORACTIVE.IT a OUTDOORACTIVE.SUEDTIROL.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#150 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 13:09

Tak jsem si chtěl stáhnout mapku Slovenska, vše šlo bez problému až na poslední krok (nastavení mapy přes JNX customizer, ten nelze vůbec spustit, háže to chybovou hlášku), ale mělo to fungovat i bez toho. Tak jsem soubor .jnx hodil do GPSky a píše mi Invalid JNX format :( Nevíte někdo, co s tím?
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#151 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 17:01

Nemáš patchnutý firmware.
  • 0

#152 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:48

Mám nejnovější verzi Garmin etrex 30, patchnuto od Garmina. Co je špatně?
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#153 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:19

No to právě že není všechno... Nejnovější verzi firmware tam možná máš, ale aby to fungovalo s Tvými JNX soubory, je potřeba ho patchnout, spíš bych se nebál to nazvat "cracknout", protože je to vlastně nelegální zásah do toho FW...
  • 0

#154 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 20:38

Pročti si začátek tohoto vlákna, tam je to popsané. Ale nevím, jak pro eTrexy, ty asi tehdy ještě nebyly, bude to ale stejné. V každém případě se dá downgradovat na poslední nepatchnutou verzi, kdyby byly potíže a bylo nutno např. poslat navigaci do servisu.
  • 0

#155 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 19:56

Měl bych dotaz. Nedá se nějak v MOBACu použít naskenovaný georeferencovaný obrázek? Příklad - když mám jen papírovou mapu nějakého území, nebo třeba nějaký kreslený plánek. Vím, že malé věci dostanu do navigace jako KMZ a georeferencuju si je přibližně v GoogluEarth. Ale kdyby šlo o něco většího, třeba mapu státu, který na online mapách chybí...
  • 0

#156 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 20:12

MOBAC je na online mapy. Skalibrovaný obrázok napr. vo formáte pre OziExplorer sa dá uložiť do JNX v programe OKMap. Už som tu o ňom písal: http://www.geocachin...506#post_315506
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#157 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 20:17

mpik: Jde to zhruba takto:

1) Mapy si zkalibruj v Ozim nebo v něčem jiném co to zvládne

2) Převeď je např. přes MAPC2MAPC jako OSM Tile Tracker (klasické složky s PNG obrázky)

3) Do MOBACU si přidej vlastní zdroj jako XML:
A) Simple custom map sources (Složky se soubory)
B) Custom atlas as map source / locally generated tiles (ZIP archív)

Pro Java verze menší než 7 je omezení pro ZIP soubory 4GB.
  • 0

#158 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 21:31

Díky, to by mohlo být ono. Vyzkouším. Jinak, georeferencovat umím v ArcGISu, k jpg souboru to vyrobí jwg, tzv. world file. Předpokládám, že tohle OKmap nevezme, ale na něco přijdu. MAPC2MAPC jsem zkoušel na vytvoření KMZ, ale pak jsem přešel na MOBAC. EDIT: tak vidím, že world file by měl umět. Edit2: Mám to v Křovákovi, asi i to by mělo jít, ale bude asi jednodušší to přeprojektovat do WGS84, já si s tím nějak poradím.
  • 0

#159 cz-eilonwy

cz-eilonwy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 14:43

Ahoj Dneska se vrhnu na pathování mé oregonky 450 Jen mám otázku k mapám Když si budu dělat mapu (pobřeží mezi Tarragonou a Barcelonou) čverec cca 100x40 km tak MOBAC píše Barcelona_1 18 (24502) Takže dle toho co jsem se dočetl by neměl být problém do limitu 48 000 se vlezu. Jen mě zajímá jak dlouho se bude takový úsek stahovat když mapu zvolím google hybrid (abych měl jak fotomapu s popisky) pro úroveň 18 a jak asi bude velká ( v megabaitech ) Díky
  • 0

#160 cz-eilonwy

cz-eilonwy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 19:51

Neví někdo o novém mapovém souboru pro "Google Hybrid" pro MOBAC ???
Mám verzi mobac-1-9-5-mod ale při vytváření mapy (viz předešlý příspěvek) se v mobacu zobrazí jen část mapy v zoomu 18. (barcelona jen v zoomu 17 a to ne celá) přičemž při normálním prohlížení v prohlížeči je celá v zoomu 17 i 18.
Předpokládám že je to chyba staršího Map Source. Neví někdo o novějším ????
Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama