Přejít na obsah


Fotka

Výroba užívateľských rastrových JNX máp pre GARMIN - všetko v jednom.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#101 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 14:11

Neviem, prečo to v JNXCustomizeri nejde otvoriť. Nemal by s tým mať problém. Viď obrázok v prílohe, kde otvára súbor s viac ako 45000 dlaždicami. S tou mojou mapou mi to funguje aj v starej aj v najnovšej verzii JNXCustomizera.
  • 0

#102 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 14:19

OkMap - prevod máp OziExplorera do JNX

OkMap freeware GPS software

OkMap je ďalšou možnosťou, ako si napr. z mapy pre OziExplorer vyrobiť JNX mapu. Postup je zrejmý z obrázkov.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#103 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 15:09

skurakai napsal/a:
lacop: to mne již napadlo samého. I tak díky. Bohužel bude problém jinde, na takovéto jnx (např. 28 tis. dlaždic) mi stejně nejde otevřít a nastavit v jnxcustomizeru. Už to řeším na fóru, snad autor poradí.


Doplním ešte moju odpoveď zvrchu tejto stránky:

Videl som tvoj príspevok na GPS Underground. Stiahol som si ten tvoj JNX súbor na vyskúšanie. Zoom levely sú v ňom "Out of Range", JNXCustomizer ho nechce otvoriť (mohol by byť blbuvzdornejší). Tvoj MOBAT2JNX má zapísané nejaké zlé nastavenia, pretože JNX Scale máš v tom súbore "9", a to je naozaj out of range.

Do prílohy ti dávam programček JNXScale. Otvor si v ňom svoj JNX súbor a nastav scale na 313 (to zodpovedá zoomu/mierke 120 m). Daj uložiť. Teraz ho už v JNXCustomizeri otvoríš.

Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#104 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 16:05

lacop: díky moc. Zabralo to :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#105 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 20:46

Zajímalo by mě u předpředchozího příspěvku, o jak velké území šlo. Zjistil jsem, že v katastrálkách bych se nikam nevešel, jedině si předem udělat několik katastrálních území, které mě zrovna zajímají. Zkoušel jsem i jiné podklady od ČUZK, ZM10 (základní desetitisícovka) a SM5 (prakticky katastrálka bez čísel, dělaná na 1:5000), ale nic jsem nenačetl. Jak jsem zkoušel ještě jiný zdroj (RETM-Cenia topomapy až 1:25000), to mi chvíli šlo, ale teď už ne. Vypadá to, že Mobacu vadí delší odezva a bere jen to, co se načte okamžitě. Nebo jsem tam měl chybu, ale na těch RETM je to vidět jasně.
  • 0

#106 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 22:19

mpik napsal/a:
Zajímalo by mě u předpředchozího příspěvku, o jak velké území šlo.


Ten JNX súbor sa skladal z 23 927 dlaždíc v zoome 18. Jedna dlaždica má rozmer 256x256 pixelov. Rozlíšenie v zoome 18 je cca 0,4 m/pixel.
  • 0

#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 0:31

Zoom 18 a takhle krásně čitelná DKM ? Tak to jsem dělal něco špatně, já ji ještě v zoomu 19 čitelnou neměl.
  • 0

#108 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 20:03

Asi som ťa zmiatol. Nie je to zoom 18 ale asi 20. Mňa zase zmiatol program MAPC2MAPC, ktorý mi spätne nejako divne konvertoval dlaždice do priečinku zoomu 18.

Ako ospravedlnenie pridávam link na stránku s vždy najnovšími firmvérmi navigácií Garmin podporujúcich JNX formát:

http://whiter.brinks...rminUpdates.asp

Dávam to aj do prvého príspevku.
  • 0

#109 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 21:38

To by souhlasilo, v zoomu 20 už to čitelné bylo, ale nikam by se to nevešlo, a to jsem zkoušel jen jeden okres. Ještě bych měl dotaz - update na FW 5.20 pro O450 vyžaduje konverzi GPX přes Basecamp. Než to zkusím, zajímalo by mě, jestli se mění formát GPX, nebo je to jen nějaká interní záležitost. Hlavně mi jde o dvě věci. 1.) Jde potom nahrávat keše i bez BaseCampu prostým zkopírováním do složky GPX? 2.) Bude fungovat MapSource? Mapsource na přenos z/do navigace téměř nepoužívám, ale pro jednu speciální činnost ji potřebuju. Konkrétně pro export do dxf. Jinak se omlouvám za teoretizování, nemám moc času, vždycky něco vyzkouším, ale pak musím dělat něco jiného. A taky se ptám, abych nezkoušel něco, co už vyzkoušel někdo přede mnou a třeba zjistil, že to už nejde vrátit.
  • 0

#110 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 22:26

Neviem, nie som geocacher a prakticky používam OziExplorer. Držal by som sa toho, čo odporúča Garmin (však sa to robí iba raz):

IMPORTANT: if upgrading from a software version less than 4.80 you must follow these steps for future BaseCamp Compatibility:
If you are a user of BaseCamp now, or plan to be in the future, you must follow these steps to ensure your data is protected during this software update:
Connect your handheld unit to a computer and launch BaseCamp. Transfer all tracks, routes and waypoints to BaseCamp.
Delete the /Garmin/GPX folder from the handheld's mass storage.
Update the handheld's software via WebUpdater and reboot the handheld.
Reconnect the handheld to a computer and transfer your data from BaseCamp back to the handheld.

  • 0

#111 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 19:32

Dobrý den, prosím o radu. Chci si vytvořit ORTOmapy do Garmina Dakota 20. Použil jsem návod "MOBAC LC-JNX PLUS FOR DUMMIES" ze strany 1 na začátku tohoto tématu. Došel jsem k bodu 8.5, a "po uvoľnení ľavého tlačidla myši sa nám spustil program „Mobat2JNX“, Jenže te ne zastavil a napsal No level - viz obrázek. A tím končím i já, lama v oblasti programů. Víte někdo, co dělám špatně?
  • 0

#112 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 22:58

Dal jsi tam opravdu jen tu složku s vygenerovaným atlasem? Nedal jsi tam o jednu složku víc? Ale vypadá to, že se ti to spustilo. Jen se tomu nějak nelíbí to, co jsi tomu poslal. Ta složka, co tam posíláš, má název, jaký jsi tomu dal, v ní jsou složky s názvem podle zoomu (např. 10, 11,..) a v nich složky nazvané nějakým číslem. A v těch složkách už jsou PNG obrázky. Nedal jsi tam všechno, tj. celou složku Unnamed atlas 2011_... A dělal jsi to pro Oziexplorel? Já s tím nějakou dobu zápasil, ale pak to šlo a teď už si udělám katastrálky pro jakékoli rozumně velké území. EDIT: z tvého výpisu vidím, žes to tam dal celé. Vlez o jednu složku dovnitř a pošli tam jen to, co je v ní, tj. czechoslovakia topo + relief. EDIT2: Nějak se předháníme s Lacopem. Ale zápasil jsem s tím taky. Nejvíc s tím, že nefungoval pořádně zdroj (tj. WMS ČUZK) a na mapě mi to místo katastrálek dělalo jen křížky. Což jsem pochopitelně nevěděl a pořád jsem hledal, co mám špatně.
  • 0

#113 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 23:03

Ešte raz si pozri ten bod 8.5 návodu, hlavne obrázok. Mobat2jnx sa má aplikovať v tvojom prípade na priečinok ".Czechoslovakia Topo+Relief" a nie na o úroveň vyšší priečinok "Unnamed atlas_2011...", ako si to robil ty (vidno to z tvojho priloženého obrázku). Preto ti vypísal - "No levels". Vždy sa aplikuje na priečinok, v ktorom sa nachádzajú priečinky s názvami "zoom levelov", teda 15, 14, 13 ... 7. EDIT: predbehli ma
  • 0

#114 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 20:51

Dobrý večer, Děkuji vám oběma za cennou radu. Samozřejmě jsem to nedělal PŘESNĚ podle návodu, ale teď už to funguje. Ještě jednou velké díky! Jezevčík
  • 0

#115 tutulonec

tutulonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 20:15

Ahoj.
Cca pred tyzdnom som uspesne zvladol patch GPS Oregon 300.Podla navodu som najprv skusil malu cast mapy cc 7x7 km.Vsetko OK
Ale...pri tvorbe mapy Bratislavy Google Earth pri level 18 a zhruba 30100 tiles sa Mobile Atlas Creator 1.9 beta 2 sekol.Samozrejme sa nacitanie nedokoncilo...
A aby nebolo malo prestala fungovat Goolge maps.
Ake max mnozstvo mozem stahovat aby som nedostal ten BAN?
A kolko bude ten BAN trvat?
DIK moc za odpoved

EDIT: Ano,stacilo precitat diskusiu,sorry.:D
DIK moc za skvely program.
  • 0

#116 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 15:09

ban trva 24 h velikost stahovanyho okna v googlu jsem fakt nepochopil - jednou me google nechal sosnout 44 000 jindy po 24 000 banoval ja jsem stahoval severni moravu dobrej mesic - chce to trpelivost nakonec to zlomis a jeste tip: kdyz mu das stahnout napr oblast 30 000 a nekde u 25 000 dlazdice zacne loudovav errory - tak to ukonci - zmensi okno a dej stahnout znovu - data jsou asi nekde ve vyrovnavaci pameti- tak se nakonec podari alespon tech 25 000 zachranit (nemas promarnenej dalsi den) no a takle oblast za oblasti s malym prekrytim jednotlivych oken vyskladas pozadovany celek
  • 0

#117 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 16:15

Pokud to nesmažeš v nastavení (Tile store), tak data jsou stažena a pokud si nastavíš v nastavovacím okně v záložce Tile update aby se nemazala po nějaké době (přetažením posuvníků doprava), tak se příště použijí. Tj. když dáš znovu stahovat stejnou oblast, půjde to z počátku rychle - použije to už stažená data). Alespoň si mysím, že je to tak. Nemusíš ani dostat ban. Stačí, když jsou problémy se zdrojem, Mobac nějak asi moc nečeká a když má zdroj výpadky, nestáhne.
  • 0

#118 tutulonec

tutulonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 22:20

DIK moc za rady. V MOBAC som nastavil Grid zoom na 12 , to vytvori mriezku kde kazdy stvorec ma 4096 tiles.Takto systematicky sa dnes podarilo stiahnut 5 stvorcou t.j. 20480 tiles. Na zaciatok(na dnes)som spokojny...B) Este raz DIK za rady a super programcek.
  • 0

#119 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 11:47

Pre "iba sťahovanie" dlaždíc do "tilestore" sa používa formát "Tile store download only". MOBAC si vie naše nastavenia zapamätať, aby sme mohli sťahovanie prerušiť a neskôr v ňom pokračovať tam, kde sme prestali. Slúži na to voľba "Saved profiles". - Tak, ako píše mpik vyššie, v "Settings" si v záložke "Tile update" nastavíme všetky bežce na časovej osi úplne doprava. Tiež si v záložke "Map size" vyberieme najväčšiu veľkosť mapy. Ak máme rýchly internet, v záložke "Network" nastavíme paralelné sťahovanie na 6. - Vyznačíme celú oblasť, ktorú chceme stiahnuť. Vyberieme formát "Tile store download only", mapový zdroj "google Earth", zoom level "18" a pridáme "Add selection". -!! Teraz si naše nastavenia uložíme pomocou "Saved profiles". Do prázdneho políčka napíšeme názov profilu, napr. "Download GoogleEarth" a uložíme. - Spustíme sťahovanie - "Create atlas". - Sťahovanie môžeme hocikedy zastaviť - "Abort creation". To, čo sme stiahli v danom zoom leveli si môžeme pozrieť pomocou "Show coverage" (na mape zeleným). MOBAC môžeme zavrieť. - Napr. na druhý deň spustíme MOBAC, cez "Load" vyberieme náš uložený profil "Download GoogleEarth" a pokračujeme v sťahovaní - "Create atlas". - ... a tak ďalej Poznámka: Ten, kto má dynamicky pridelovanú IP adresu, môže po získaní BANu reštartovať svoj router, získa novú adresu a pokračuje ďalej.
  • 0

#120 tutulonec

tutulonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 20:57

lacop -->
MOC DAKUJEM.
Toto je pre mna najsamlepsie riesenie...
Nemusim skladat stvorce a pracne spajat.
Skoda ze neexistuje databaza vytvorenych jnx map-zbytocne by sa nezatazoval google maps a urcite by to bolo jednoduchsie jnx mapu napr. neakeho okresu iba stiahnut.
Ja osobne urcite mapu Bratislavskeho kraja niekde zavesim...
DIK moc
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama