Přejít na obsah


Fotka

Výroba užívateľských rastrových JNX máp pre GARMIN - všetko v jednom.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#81 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 21:28

Výborně. Už v Mobacu vidím katastrálky. Jen by tomu možná slušelo ještě větší měřítko, takhle je to dost hrbaté a čísílka u DKM opravdu nebudou k přečtení. Mám nad čím laborovat. Nikdy jsem ještě JNX nedělal ani nemám patchnutý FW, tak uvidím. Jen škoda, tohle bych potřeboval před dvěma týdny, než jsme jeli dokumentovat Švarcnberský kanál. Ale pokud se to povede, bude se to hodit i jindy. EDIT: Při nastavení zoomu na 19, nebo 20 už je vše čitelné. Jen nevím, jestli to půjde exportovat a jestli to neudělá obludu, která se mi nevejde na kartu. Asi udělá, protože kartu mám malou, budu asi muset koupit větší. EDIT2: Tak jsem měl asi nereálné představy. I jen jeden okres v zoomu 20 nejde udělat, až od zoomu 18, a generování by trvalo 5 hodin. Zkusím nějaké malé území.
  • 0

#82 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 15:31

Možno by som pridal ešte nejaké poznámky na okraj: - V jednom JNX súbore môže byť v jednej vrstve maximálne cca 48000 dlaždíc. To zodpovedá štvorcu cca 220x220 dlaždíc. - Maximálna veľkosť dlaždice JNX súboru je 1024x1024 pixelov. - Výstup z MOBACu používa dlaždice o veľkosti 256x256 pixelov, teda aj JNX súbor bude pozostávať z takýchto dlaždíc. To zodpovedá štvorcovej mape o veľkosti cca 56320x56320 pixelov. - Väčšie mapy sa dajú rozdeliť na maximálne takéto štvorce, ktoré sa môžu, ale nemusia prekrývať. Každému štvorcu potom zodpovedá jeden JNX súbor. Tieto súbory budú mať rovnaké číslo Map Group a rovnaký Map Name (upraví sa v JNXCustomizeri). V Garmine sa budú tváriť ako jedna mapa. Pre predstavu o veľkosti územia, ktoré zodpovedá nejakej mape X krát Y pixelov: zoom level 19 - 0,19 m/pixel zoom level 18 - 0,39 m/pixel zoom level 17 - 0,79 m/pixel zoom level 16 - 1,58 m/pixel zoom level 15 - 3,15 m/pixel zoom level 14 - 6,31 m/pixel zoom level 13 - 12,60 m/pixel
  • 0

#83 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 18:39

existuje nějaký jednoduchý způsob jak jednotlivé čtverce v mobacu vybírat tak aby navazovaly? dělat to odhadem podle mapy mi připadá dost nešikovné a pracné, dělat takhle celou ČR tak se z toho asi zblázním
  • 0

#84 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 19:05

Existuje: Settings -- Map size Zvolíš si veľkosť v pixeloch strany štvorca mapy akú len chceš. Môžeš si tam napísať hocijaké číslo, alebo si vybrať z ponuky.
  • 0

#85 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 7:46

skvely, vecer vyzkousim, diky
  • 0

#86 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 9:37

Tak jsem skončil. Mapu pro OSM tracker mám, MOBAT2JNX hlásí V Aplikaci došlo k problému a je nutno ji ukončit. Dobrý výsledek po několika hodinách stahování.
  • 0

#87 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 11:09

mpik: Přesunuješ správný adresář? Nesmíš v MOBAT2JNX aplikovat přímo adresáře s kachlemi (tedy číslo rozlišení např. Mapa/Ostrava/17/...) ale nadřazenou složku. Pokud bys naopak dal zchroustat MOBAT2JNX adresář ještě výše (např. Mapa/Ostrava/17/...), tak se ti to také nezdaří. Správně by byla jen ta Ostrava.

Neumím to lépe vysvětlit :-) lacop určitě poradí
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#88 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 12:52

Na to jsem přišel hned. Úplně první adresář neprošel. Tak jsem dal ten druhý odshora. Pod ním jsou už ty číslované. A padá to i po restartu PC. Možná je to moc velké, nebo nějak blbě udělané. Mj. jsem dával velikost čtverce těch 100000 a něco (1024x1024), ale výsledná PNG jsou pořád jen 256x256. Adresář s dlaždicemi má 120 mega. Dlaždic je moc a psalo to, že se to nějak automaticky rozdělí.
  • 0

#89 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 14:15

mpik, zabudni na to, čo si doteraz robil, prečítaj si návod z prvého príspevku a postupuj podľa neho. V tom návode, ani nikde inde sa nepíše, že by sa mala meniť veľkosť dlaždíc. V settings MOBACu nechaj nastavenú maximálnu veľkosť strany štvorca mapy. Prvýkrát je to rozumnejšie skúšať s nejakou menšou mapou. Ak budeš mať nejaký problém a budeš chcieť radu, musíš bod po bode presne napísať, čo si robil. Veštenie mi veľmi nejde.
  • 0

#90 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 15:21

Asi to opravdu zkusím s nějakou jinou mapou. Šlo mi o katastrálky a tam je zoom 18 ještě téměř nepoužitelný, chtělo by to 19 nebo 20. A i v té 18 tam jde jen velmi málo, cca jedno město a nejbližší okolí. Stejně by to tedy pro mě znamenalo si vyrábět mapu vždycky těsně přes prací na určitém území. Už proto, že i ten kousek se stahoval přes hodinu, větší území bych nestáhl ani za den. O změně dlaždic se tu někde psalo, ale já jsem psal, že se stejně nezměnily. Jo, a v tom okně MOBAT2JNX se psalo něco jako Requires Freeimage3.13. Neznamená to, že to musím mít taky nainstalovaný, nebo jen že programátor použil tuto knihovnu? Dále se píše, že max. počet dlaždic je 48000, mě jich i na tom malém území vyšlo mnohem (násobně) víc. No nic, díky za návod. Určitě to někdy využiju, ale teď mě právě zajímaly jen ty katastrálky. Zkusím to, ale teď už musím opravdu dělat taky něco jiného. Prostě jsem asi pro začátek zvolil to, co už je na hranicích nebo za hranicemi reálných možností.
  • 0

#91 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 22:07

Doplnený prvý príspevok tejto témy o súbor mapových zdrojov pre MOBAC.
  • 0

#92 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 8:17

Tak jsem vytvořil experimentálně při zoom 20 katastrální mapu menšího území. Mobat2JNX chvílemi zlobil, ale nakonec úspěšně převedeno.

Bohužel po zapnutí přístroje mi to hlásí Invalid BirdEye File a mapu to nenačte :( Čím by to tak mohlo být? Ostatní JNXka jako třeba letecké mi fungují bez problémů.

EDIT:
Už to asi mám. Mobat2JNX zlobí a rozdělil mi dlaždice do větších souborů než 48 tis. Co však s tím ...
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#93 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 10:33

Cau, nevite nekdo jak zapinat/vypinat jednotlive KMZ a nebo jednotlive JNX mapy v Oregonu/Montane? Me jde pouze zapnout/vypnout vsechny KMZ a pak vsechny JNX...Diky
  • 0

#94 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 11:15

michal_a_jana

To asi bohužel nejde. :(
  • 0

#95 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 11:28

To je docela blby protoze ty rastrovy mapy clovek pouziva vetsinou nekde v tramtarii (napr Rumunsko/Ukrajina) kde nema pristup k internetu ani pocitaci, mapovy pokryti je vetsinou bidny a je treba kombinovat 2-3 ruzne rastrove/satelitni mapy aby clovek ziskal nejaky rozumny prehled...Jediny co me napada je FW patchnout a alespon mit moznost vypinat a zapinat jednu KMZ a jednu JNX.
  • 0

#96 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 11:30

Nezkouseli jste nekdo patchovat FW montany? Melo by to standardne fungovat obycejnym patcherem co je na Oregon/Dakota? Ja jsem to zkouse, pise mi to "patched successfully" ale do Montany jsem se to zatim neodvazil nahrat, mam ji prece jen teprv 2 dny starou tak zatim nechci z pouzitelne cihly udelat nepouzitelnou cihlu.
  • 0

#97 humpolik

humpolik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 12:06

michal_a_jana napsal/a:
Cau, nevite nekdo jak zapinat/vypinat jednotlive KMZ a nebo jednotlive JNX mapy v Oregonu/Montane? Me jde pouze zapnout/vypnout vsechny KMZ a pak vsechny JNX...Diky


KMZ nepoužívám, ale u .JNX to řeším prostřednictvím JNX CUSTOMIZER, kde si otevřu .JNX soubor a nastavím tam jiné číslo skupiny a název. Poté se takto upravený .JNX dá samostatně vypnout a zapnout. Takže mám .JNX Cyklomapa a JNX Google Earth, které si můžu v navigaci samostatně zapínat a vypínat, případně mít zapnuté oba a při zoomu na 80m se mi zobrazí místo cykloatlasu fotomapa. Ostatně je to celkem srozumitelně popsané v PDF návodu v kompletním balíčku v prvním příspěvku tohoto tématu.
  • 0

#98 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 12:53

Aha, zajímavé. Koukám, že se to od doby, kdy jsem si jnxky hrál naposled, zase posunulo. Sorry za dezinformaci.:)
  • 0

#99 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 22:09

skurakai napsal/a:Mobat2JNX zlobí a rozdělil mi dlaždice do větších souborů než 48 tis. Co však s tím ...

Nesťahuj MOBACOM viac ako 48000 dlaždíc pre jeden zoom level do OSMTracker Tile Storage. Počet dlaždíc na stiahnutie pre tvoj obdĺžnikový výber a zvolený zoom level v MOBACu vidíš pod zaškrtávacími štvorčekmi v sekcii pre výber zoom levels.


Najnovší JNXCustomizer v1.0.24.
EDIT 25. 10.: ... a ešte novší JNXCustomizer v1.0.25

Najnovší MOBAT2JNX v1027.

Najnovší FirmwarePatcher2.9 je možné použiť pre všetky navigácie Garmin podporujúce JNX formát máp (Birdseye), to znamená aj model Montana a tiež aj nové eTrexy.

Posledné verzie FirmwarePatchera majú pridanú zaujímavú voľbu: "Adjust firmware version by number ...". Použijeme ju vtedy, keď v navigácii máme poslednú nepatchnutú verziu firmware a chceme ju nahradiť tou istou verziou, ale patchnutou. Za normálnych okolností by totiž upgrade na tú istú verziu v navigácii vôbec neprebehol, navigácia by súbor gupdate.gcd tej istej verzie ignorovala. Doteraz sme museli najprv vykonať downgrade.
  • 0

#100 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 14:04

lacop: to mne již napadlo samého. I tak díky. Bohužel bude problém jinde, na takovéto jnx (např. 28 tis. dlaždic) mi stejně nejde otevřít a nastavit v jnxcustomizeru. Už to řeším na fóru, snad autor poradí.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama