Přejít na obsah


Fotka

Výroba užívateľských rastrových JNX máp pre GARMIN - všetko v jednom.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#121 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 21:55

Ono je to divné. Stahovat čtverce pro svou potřebu je prakticky legální. Zveřejnit je už legální není. I když by to hodně pomohlo serveru.
  • 0

#122 tutulonec

tutulonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 22:36

To je pravda a niesom s tych co tu budu oponovat,hadat sa,alebo dokazovat pravdu. Na svete je X inych prestupkov ktore sa porusuju a niesu potrestane...
  • 0

#123 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 22:43

Prave si s tim hraju, ale mam problem. Nejde mi patchnout firmware. Z Novjejsiho odkazu nejde stahnout patcher a stary mi pise kdyz tam vlozim gcd soubor firmwaru 5.20 pro x50 jesli jsem si jisty ze ma podporu birdseye... Edit:Nakonec se patchnout povedlo Nejde ale stahnou atlas s reliefem cz sk
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#124 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 23:24

Tak napoprve uspesne vytvorena fotomapa Brna. Sem z toho hotovej co dodat. Vypada to paradne i pri zoomu na 8m je to v pohode. Diky moc za navod.
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#125 tutulonec

tutulonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 23:29

Prepac,ale ked zdielas moj nazor tak ju niekde uploadni. Rad sa podelim... Take Ulozto.cz je super.
  • 0

#126 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 10:47

trefcz napsal/a:... Nejde ale stahnou atlas s reliefem cz sk

Pozri si cca prvých desať riadkov prvého príspevku tejto témy.


FirmwarePatcher 2.9: http://www.sendspace.com/file/wy3bbv
  • 0

#127 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 31 prosinec 2011 - 0:21

udělal jsem vše dle návodu, výsledný soubor jnx mám. teď ale otázka: pojede mi to na nokii5230 s garminem xt v6.00.20a topo cz pro2011?vytvořil jsem totiž i soubor E\Garmin\BirdsEye a do něj to dal a nic. Nebo musím taky hacknout firmware XTečka? díky za info;)
  • 0

#128 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 11:52

:D:D Silvester? سنة جديدة سعيدة 2012
  • 0

#129 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 21:57

Mapové zdroje OUTDOORACTIVE sú v prílohe.

Archív rozbaliť a súbory ".outdooractive_de.bsh", ".outdooractive_at.bsh" a ".outdooractive_suedtyrol.bsh" nakopírovať do priečinka "mapsources", ktorý sa nachádza v hlavnom priečinku MOBACu.

V prvom príspevku bol urobený upgrade addonu s mapovými zdrojmi pre MOBAC. Doplnené zdroje pre OUTDOORACTIVE.DE, OUTDOORACTIVE.AT a OUTDOORACTIVE.SUEDTIROL.
  • 0

#130 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 11:30

homole napsal/a:
udělal jsem vše dle návodu, výsledný soubor jnx mám. teď ale otázka:
pojede mi to na nokii5230 s garminem xt v6.00.20a topo cz pro2011?vytvořil jsem totiž i soubor E\Garmin\BirdsEye a do něj to dal a nic. Nebo musím taky hacknout firmware XTečka? díky za info;)

Osobne si myslim, ze ne, ale nemusim mit pravdu. Kdyz jsem v telefonu pouzival GM XT byl dosti orezany oproti fnkcim poradne GPS.
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#131 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 15:22

GMXT samozrejme nepodporuje JNX formát. Príspevok od "homole" som chápal ako silvestrovský.
  • 0

#132 GeraltT

GeraltT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2012 - 20:11

Ahoj, díky za super návod, vše funguje jak má (Etrex 20). Jen stále nemohu přijít na jednu věc.
Rád bych zkombinoval vektorovou mapu pro vysoké přiblížení cca <1Km a jnx mapu pro přiblížení >1Km. Při velkém oddálení jsou vektorové mapy na malém displeji prakticky nepoužizelné, ale zase pro vysoké přiblížení jsou lesní cesty s TOPO Czech 2011 aktuálnější a podrobnější než Shocart.

Při povolení vektorové i rastrové mapy to však vypadá tak, že se přes rastrovou mapu překreslí navíc cesty a názvy, takže jsou pak dvojitě -> nepřehledné. Vypnout se mi to nedaří, sice je v nastavení mapy menu pro nastavení úrovní přiblížení pro zobrazení některých prvků, ale to mi nefunguje a zobrazují se jak chtějí...

Vložený obrázek
Obr.: Nastavení úrovní zobrazení.

Další problém je. že při použití jnx mapy se od určitého přiblížení(třeba 1.2Km) zobrazují až do maximálního přiblížení. Nedá se nějak nastavit aby se zobrazily pouze jnx např nad 1.2Km a pod tuto hodnotu pouze vektorové?

Vložený obrázek
Obr.: JNX + vektorová mapa.

EDIT: ... o 5 minut později :D :
tak už vím jak skrýt jnx pod určitou úroveň přiblížení podle http://whiter.brinks...JNX.shtml#usage (úplně dole)
Místo pěti vrstev se použijou 4 a pátou vrstvu tvoří třeba jenom jeden pixel kdekoli mimo mapu. Má nastavenou největší úroveň přiblížení, od které se má zobrazovat pouze vektorová mapa. Snad to bude funkční
Tak teď ještě přijít na to jak vypnout vektorouvou mapu nad tuto úroveň:).

EDIT: Tak potvrzuji že to skrytí jnx funguje, ale nevím jak donutit Mobat2JNX aby správně převedl mapu. Vypadá to že nastaví hranice podle vrstvy s nejvyšším levelem(ta co má "skrýt" jnx mapu). Podařilo se mi to jedině tak, že nejvyšší level je tovřen čtyřmi malými úseky mapy v rozích zbytku mapy a hranice jsou pak nastaveny správně.
  • 0

#133 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2012 - 22:13

Taky bych toto využil. Já ale jsem si generoval jen katastrálky s průhledným pozadím, které se mi tím pádem kreslí přes vektorovou mapu. Lze upravit pořadí vykreslování, aby rastrová mapa (generovaná jako neprůhledná) překryla vektorovou? Ona ta vektorová je taky třeba, protože v ní jsou i body pro navigování, apod. Snad nepíšu moc velké hlouposti. Udělal jsem to co jsem potřeboval a dál jsem to nezkoumal. A dělal jsem to na Oregonu. Ale ten nápad s bodem mimo mapu je asi dobrý.
  • 0

#134 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 9:57

Pls help, někde mám problém a nevím kde... Když dám Vytvořit atlas, tak na mě záhy vypadne hlášení "Multiple tiles downloads have failed. Something may be wrong with your connection to the download server or your selected area." Nikdy jsem tuto chybu neměl, ale na novém ntb jsem tuším ještě nic nestahoval. Díky za pomoc.
  • 0

#135 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 15:02

Nakonec vyřešeno stáhnutím nové verze a map.
  • 0

#136 tomddd

tomddd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 21:53

Mám spoustu map pro Oziexplorer včetně třeba celé ČR ortofoto. Je nějaký rozumný způsob jak je hromadně převádět do JNX? Ty mapy jsou v mnoha formátech, jak grafických tak souřadnicových. Díky za rady.
  • 0

#137 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 10:35

Hromadne v rôznych formátoch, dátumoch a hlavne projekciách určite nie. Nehovoriac o tom, že napr. takú Krovákovu projekciu (SJTSK) by si musel najprv nejako preprojektovať na Mercator (napr. v Global Mapperi). Oziexplorerovské mapy sa dajú do JNX priamo konvertovať programami MAPC2MAPC alebo OKMap.
  • 0

#138 tomddd

tomddd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 17:01

Myslel jsem hromadně jednu mapu. Třeba ortofoto ČR je 15GB 3200 párů souborů ecw a map. Tohle nějak hromadně převést do jnx. A takových podobných map(ale v jiných formátech) mám víc, které by se mi líbilo nacpat o Garmina. Třeba už to někdo řešil a vyřešil :)
  • 0

#139 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 17:16

MAPC2MAPC vie pracovať aj z príkazového riadku. Stačí napísať príslušný .BAT súbor a spracuvávaš mapy hromadne: http://www.the-thorn...help/batch.html Preferencie si nastavíš dopredu cez GUI. Na vytvorenie .BAT súboru možno použiť program "listfile", ktorý je v inštalačnom priečinku MAPC2MAPC. Viac je popísané na stránke autora - pozri odkaz vyššie.
  • 0

#140 tomddd

tomddd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 8:36

Jaká je v současnosti praktická zkušenost s BANem u Google? Chci si postahovat orto Islandu. Zvolil jsem zoom 16. Kolik mohu denně postahovat abych BAN nedostal? Jde to v Mobac nějak nastavit? Aby stáhnul určitý počet a pak třeba 24h počkal? A jak je to s BANem u orto cz z cenie? Dík z odpovědi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama